За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 285
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 377
Аз също не смея да слагам сурови яйца в крем или майонеза, въпреки, че много хора го правят. В случая бих сварила много малко нишестен крем и бих го прибавила към маслото, за да олекотя крема.
И така ще стане съвсем друг сладкиш, с доста по различен вкус, но не и Негреса Simple Smile

Е, то кое вече няма различен вкус? Готвим с различни продукти, плодовете и зеленчуците са различни сортове, ползваме зехтин вместо олио в салатите, всичко е различно.
Никого не агитирам, само предложих някаква алтернатива, която, според мен, най-малко ще промени вкуса. Аз бих направила крема с крема сирене и пудра захар, вместо с масло и жълтък, какво като се получи различно, за мен ще е добре.

# 661
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите. Радвам се, че не ви притеснява консумацията на сурови яйца, но мен - ме.
Затова замених жълтъка с малко заквасена сметана. Стана чуден крем, та дори и да не е оригиналния.

# 662
  • Мнения: 95
Здравейте, много ще ви бъде благодарна за изпитана рецепта на сладък салам.
Мъжо днес ме изненада с желанието си за сладък салам, не бил хапвал от детството и сега ми се поиска да го зарадвам. Благодаря, предварително 🤗

# 663
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Скрит текст:
Здравейте, много ще ви бъде благодарна за изпитана рецепта на сладък салам.
Мъжо днес ме изненада с желанието си за сладък салам, не бил хапвал от детството и сега ми се поиска да го зарадвам. Благодаря, предварително 🤗

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_2862.html

# 664
  • Мнения: 95
Благодаря ви за рецептата! Само да попитам дали липсата на коняк ще окаже влияние на вкуса? Тъй като го нямам наличен.

# 665
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Скрит текст:
Благодаря ви за рецептата! Само да попитам дали липсата на коняк ще окаже влияние на вкуса? Тъй като го нямам наличен.

Можете да сложите вместо коняк,  конячна есенция или някакъв ликьор който имате под ръка. Ако е силно ароматен в по малко количество.

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Вместо бисквити за салама може ли бишкоти Савоярди да се ползват?

Как да изпека цяла патица/около 2кг,от лидл/да стане крехка,сочна и с хрупкава кожичка?

# 667
  • София
  • Мнения: 11 706
Вместо бисквити за салама може ли бишкоти Савоярди да се ползват?

Как да изпека цяла патица/около 2кг,от лидл/да стане крехка,сочна и с хрупкава кожичка?
Не мисля, че ще е подходящо с бишкоти, бисквитата трябва да е хрупкава.
Ето още един вариат Шоколадов унгарски салам
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_96.html
Скрит текст:

# 668
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Скрит текст:
...............................................................

Как да изпека цяла патица/около 2кг,от лидл/да стане крехка,сочна и с хрупкава кожичка?

https://ipeychev9.blogspot.com/2018/10/blog-post_18.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/04/blog-post_3.html

# 669
  • Мнения: 3 361
Искам да направя торта с цифри. Какъв крем е подходящ за да останат розичките между блатовете цели? Мисля си за маскарпоне и разбита сметана, но се притеснявам да не се сплеска. Ще съм благодарна за насоки, има доста време до юбилея, но ми е важен и за това събирам идеи от рано, мисля да направя тест преди събитието.

# 670
  • софия
  • Мнения: 25 459
Правих торта цифри. Кремът беше 150 гр гъста животинска сметана, 100 гр маскарпоне, 2-3 с.л. пудра захар, ванилия. Трябва 2та крема да са много добре охладени, за да се получи желаната консистенция.

# 671
  • Мнения: 3 361
Звънче, а с какви блатове я прави? Аз си мисля за тънки пандишпанови и сиропират ли се?

# 672
  • софия
  • Мнения: 25 459
Блатовете бяха като за френска селска торта.

Скрит текст:
1 яйце
150 гр кристална захар
200 мл прясно мляко
2 с.л. течен мед
2 ч.л. сода
50 гр стопено, охладено масло
400 гр брашно
Разбива се яйцето и захарта, след това бавно се добавя прясното мляко, меда, содата и стопеното, охладено масло. Сместта се прехвърля в тенджера и се вари на бавен огън, като непрекъснато се разбърква около 25-30 минути, докато добие карамелен цвят. Маха се от котлона и още топла се изсипва в нея брашното. Разбъркава се с лъжица, докато се получи тесто и се прехвърля върху леко набрашнен плот. Омесва се леко, докато стане на топка.
Разточих 2  топки, върху всяка от които изрязах предварително направена цифра на шаблон от хартия. Блатът трябва да е тънък, почти прозрачен. Тестото е много еластично и гъвкаво, заради меда. Пече се на 170 градуса за около 5 мин., докато стане златисто.

Чудесно се напояват от крема, не съм сиропирала с нищо.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 22 фев 2021, 19:16 от zvаnchе

# 673
  • Мнения: 3 361
Много ти благодаря! Твоята е станала чудесна.

# 674
  • Мнения: 178
Някой знае ли как се правят пилешки късчета с топено сирене по рецепта на Хепи?

Общи условия

Активация на акаунт