За LH и FSH

  • 15 377
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 950
ааааааа ЕТО СЕГА ЩЕ ГОВОРЯ ПО-ТОЧНО . РЕЗУЛТАТЪТ Е:
FSH 7.46ПРИ МЕН ПРИ РЕФ.СТ-СТИ ОТ 2.5 ДО 10.2
ЛХ 10.51 ПРИ СТ-СТИ  1.9 ДО 12.5
Съотношението ЛХ /ФСХ  е  1,41 - което говори за ПК.
Нормално е ФСХ да е повече от ЛХ.

# 16
  • Мнения: 7 640
ааааааа ЕТО СЕГА ЩЕ ГОВОРЯ ПО-ТОЧНО . РЕЗУЛТАТЪТ Е:
FSH 7.46ПРИ МЕН ПРИ РЕФ.СТ-СТИ ОТ 2.5 ДО 10.2
ЛХ 10.51 ПРИ СТ-СТИ  1.9 ДО 12.5
Съотношението ЛХ /ФСХ  е  1,41 - което говори за ПК.
Нормално е ФСХ да е повече от ЛХ.

 Thinking, според някои ПКЯ има при съотношение 1.5, ама може и по-нови проучвания да има

# 17
  • Мнения: 7 716
ааааааа ЕТО СЕГА ЩЕ ГОВОРЯ ПО-ТОЧНО . РЕЗУЛТАТЪТ Е:
FSH 7.46ПРИ МЕН ПРИ РЕФ.СТ-СТИ ОТ 2.5 ДО 10.2
ЛХ 10.51 ПРИ СТ-СТИ  1.9 ДО 12.5
Съотношението ЛХ /ФСХ  е  1,41 - което говори за ПК.
Нормално е ФСХ да е повече от ЛХ.

Значи съотношението изобщо не е 1,41!
Ще бъде 1,41, ако реф. стойности за двата хормона са еднакви!
Правят се линейни графики и така се изчислява съотношението.
В случая е доста по-близо до 1, отколкото до 1.5

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 22:33 от Lali

# 18
  • София
  • Мнения: 35 950
LH/FSH = 10,51/7,46 - което прави приблизително 1.41
И тъй като ЛХ е доста висок спрямо ФСХ този МЦ може би ще има киста / една или няколко по-малки/

ПП.
Освен ако изследването не е направено след  5 ден от МЦ и ако има по-ранна О. /т.е ЛХ е започнал да се покачва за да предизвика пукване на фуликула - той се пука при стойности 30-40 на ЛХ , а тестовете засичат 20 mlU/ml/
 

# 19
  • Мнения: 195


Значи съотношението изобщо не е 1,41!
Ще бъде 1,41, ако реф. стойности за двата хормона са еднакви!
Правят се линейни графики и така се изчислява съотношението.
В случая е доста по-близо до 1, отколкото до 1.5
[/quote]

Аз подкрепям Лали относно начина на пресмятане на съотношението. Винаги съм се чудила защо всички пресмятат директно. Та нали референтните стойности са различни. 

# 20
  • Мнения: 7 716
Какво означава съотношение 1:1?
Да бъде по равно.

В една зелена кошница има 20 ябълки.
В една червена кошница има 10 ябълки.
Иванка може да вземе половината от зелената кошница - тоест 0,5.
Петканка може да вземе половината от червената кошница - също 0,5.
Дениз, по твоята логика тяхното съотношение ще е 1, което означава, че ще имат по-равно, обаче в действителност Иванка ще има 10 ябълки, а Петканка - 5. Laughing
Така ще винаги се гледат първо реф. стойности, а после се определя съотношението.

# 21
  • Мнения: 58
Благодаря Ви момимечата. Искам да ви кажа сега каква е действителната ситуация този месец при мен. На 12.10 бях на преглед 24 ден от МЦ . Имаше само няколко дребни фоликула, лигавицата беше тънка, което ясно говори, че този месец ще ми закъснее и др.което е , че е нямало овулация за съжеление. Имам правена операция преди 2год.поради ПКЯ.

# 22
  • София
  • Мнения: 35 950
Лали Grinning,
референтните стойности са дадени за цялата ФФ,  т.е тези 2 хормона през тази фаза могат да варират от - до.
Установено е, че около 3 ден на МЦ /нормалният/ нивата на тези 2 хормона са равни и за това се казва, че съотношението на ЛХ:ФСХ трябва да е 1:1.

ПП. Пък и дейли си каза, че има поликистоза.
 

# 23
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам въпрос за хормоните. Направих си изследвания и се оказа че тестостерона ми е 3.23 при допустими стойности до 2.64. Гинеколожката стигна до извода че имам проблем с овулацията и съответно не мога да забременея докато не се проведе курс на лечение с Диане - противозачатъчни хапчета. Въпросът ми е може ли само от лабораторните изследваниа да го установи и когато има проблем с овулацията по принцип трябва да липсва менструален цикъл, а аз имам нормален. Трябва ли да се направят други изследвания, за да се установи със сигурност една такава диагноза? Нямам доверие на тази лекарка.

# 24
  • Мнения: 7 640
ами има защо да потърсиш второ мнение.
Само и единствено повишеният тестостерон не винаги е особен проблем.

Фактът, че имаш редовен МЦ обаче, само по себе си не значи, че имаш ову.
Мери БТ 1-2 цикъла, прави си, ако искаш и тестове паралелно. и после го мисли.
От колко време опитвате за бебе?

# 25
  • Мнения: 1 441
.... когато има проблем с овулацията по принцип трябва да липсва менструален цикъл, а аз имам нормален. Трябва ли да се направят други изследвания, за да се установи със сигурност една такава диагноза? Нямам доверие на тази лекарка.

Може да нямаш овулация и пак да си имаш цикъл - едното няма общо с другото. Цикълът идва от излющването на маточната лигавица, в която не се е имплантирал емрион.
За да се установи със сигурност че има липса на овулация травба да се направи някаква форма на засичане - БТ, тестове, фоликуметрия.... Не знам дали само по завишен тестостерон може да се постави такава диагноза.  Thinking
Успех!  bouquet

# 26
  • Мнения: 212
 Извинете, а акакво означават моите резултати?
лх- 18, при норма 4-12
фсх-10.8,при норма:4-12
Благодаря предварително

# 27
  • София
  • Мнения: 35 950
Извинете, а акакво означават моите резултати?
лх- 18, при норма 4-12
фсх-10.8,при норма:4-12
Благодаря предварително
Означава че има проблем с Овулацията.
Високият ЛХ е индикация за СПКЯ /в случая/.

Общи условия

Активация на акаунт