Мами помагайте, имам малко коте!!!

  • 33 086
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 244
Виждала съм котета в подобно сънено състояние  Joy много са забавни  Laughing
А това случайно го открих в Нет-а и си го харесах  Blush

# 46
  • Мнения: 498
честито ти котенце!
Много бързо можеш да разбереш пола, като погледнеш под опашката Simple Smile ако под дупенцето си има две издатинки (или една) си е мъжко.
Живея в апартамент, но имаме котки цял живот. Последната ни котка е на 15 години и си член на семейството. Мъжкар е - -кастрирахме го чак на 8 години, даже се страхувах, че на тази възраст навика му да пишка и маркира територия няма да изчезне, но изчезна. Проблемът е не дори толкова в маркирането, а в разгонването , а аз хапчета не исках да му даваме.
За млякото: за котките млякото е храна. Не се препоръчва в големи количества. И да - малко сол в млякото предпазва от разстройството  и леко прибави водичка, да го разредиш.
За къпането: Котките са едни от най-чистите същества. Не е желателно честото къпане. По този начин махаш ценните вещества от козината му, които то поема като я ближе. Така че опитай през зимата минимално да го къпеш,,а лятно време, най-много един път на месеца! Винаги можеш да измиеш лапичките, ако ги е нацапало. Внимавай за ушите - там не трябва да попада вода, както и за носа - котките дишат с носа си само!!!! Затова и ако настинат и имат хрема, това може да има летален изход!
За ноктите: Ако ще ги подрязваш - внимавай да не засегнеш живеца,,т.е. режи само краищата.
Не режи мустаци и мигли - това са вестибуларните антени на котката!!!
За храната - внимавай със сухата храна - не прекалявай с нея като количество и дажби - от това котето може да получи усложнения. Можеш да му правиш попара от нея, като я накиснеш в малко вряла вода а после я намачкаш с малко хляб! Много котки ядат и храна като кашкавал, маслини, домати, сирене, баница, и естествено яйца (никога не оставяй сурови яйца наблизо,че инстинктът им на ловци изведнъж се пробужда Simple Smile няма да ти описвам какво става по Великден!  Joy
За тоалетната - аз лично съм против ходенето в банята или в празна тавичка. миризмата е доста сила и изисква чистене поне 2 пъти на ден.

Ами за това се сещам към момента.


Аааа - и никакви пилешки кости  Naughty

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 23:46 от ronja

# 47
  • София
  • Мнения: 1 244

Само по повод това да добавя за ноктите според моя опит - честно казано не ти препоръчвам да ги режеш, освен може би в началото, докато се научи много-много да не драпа по дамаската. Пляскай го по лапичките и му се карай като го прави. Ако можеш да му пригодиш нещо специално за тази цел - най-добре. Мушо например ползва коша ни за пране (който е ратанов и мога да го прежаля). Но съм забелязала, че ако му отрежа ноктите, започва още повече да ги точи, може би за да навакса  Laughing

# 48
  • Мнения: 2 274
  Аз на моя Грибо му бях взела от ХИТ едно точило за нокти - дъска увита със специално влакно! Много му харесваше и не налиташе на мебелите! Виждала съм ги и в зоомагазините да се продават!  Peace
  Иначе и мен ми правеше впечатление, че почва много да си точи ноктите, като ги отрежа! Все пак ги режех, защото като изпаднеше в "лудост" правеше тигели от единия крй на апартамента до другия, и за да набере по-голяма скорост си забиваше ноктите, докато тича по дивана  Mr. Green Twisted Evil! Сега на село на двора няма такива моменти на умопомрачение, щото територията му е голяма  Joy!

# 49
Знае ли някой може ли коте да настине от нас например, когато сме болни? В момента вкъщи ни текат носовете и се замислих като прочетох тук, че котетата дишали само през носа и хремата при тях не е безвредна. Кажете ми мили мами знаете ли нещо по въпроса? Мога ли да си гушкам котето, когато съм хремава както днес?

# 50
  • Мнения: 732
Честито ви котенце  Grinning
Не разбрах дали е мъжко или женско, но ако е мъжко не го храни със суха храна, защото мъжките имат проблеми след това с уринирането. Сухата храна съдържа някаква пепел, която води до образуване на песъчинки и т.к. на мъжките пикочния канал е по-тесен, песъчинките го запушват. Ако не се забележи навреме може да доведе до фатални последствия.

Аз имам мъжко коте повече от 4 години. Нямам проблеми с него. Не е кастриран, но досега не е маркирал Grinning
Ходи на тоалетна на терасата в легенче с котешка тоалетна. Според мен така е най-хигиенично. Не полепва по лапичките и не се разнася. И най-важното е, че е навън и не мирише.

Общо взето котетата, и мъжки и женски, обичат да им се обръща внимания и да се глезят Mr. Green

# 51
  • Мнения: 732
Знае ли някой може ли коте да настине от нас например, когато сме болни? В момента вкъщи ни текат носовете и се замислих като прочетох тук, че котетата дишали само през носа и хремата при тях не е безвредна. Кажете ми мили мами знаете ли нещо по въпроса? Мога ли да си гушкам котето, когато съм хремава както днес?

Досега моя никога не е настивал. Ние всяка зима, но той - никога. Все пак е котка  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 1 244
Знае ли някой може ли коте да настине от нас например, когато сме болни? В момента вкъщи ни текат носовете и се замислих като прочетох тук, че котетата дишали само през носа и хремата при тях не е безвредна. Кажете ми мили мами знаете ли нещо по въпроса? Мога ли да си гушкам котето, когато съм хремава както днес?

Не. Не се заразяват с човешки болести, но може да настине, ако го къпеш в студено време примерно.
Ако се притесняваш, дали котето е болно, можеш да провериш с нормален термометър (което сигурно е малко трудно  Mr. Green). Доколкото знам тяхната нормална температура е около 38 градуса.  Но явните симптоми за нещо нередно са унилост, липса на апетит, слабост (примерно по-скоро да се "влачи", отколкото да ходи), повръщане и т.н.

# 53
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Мили мами,
Благодаря ви за всички съвети, които ми дадохте.
Нашето коте има разстройство Sad Купих смекта разредих я и м даваме....Все пак обаче имам малко дете и никак не е приятно Confused Преди време имахме за около 10 дни един голям персийски котарак, беше на 1 година.Малкия обаче, след време започна да кашля и му потече носа. Сега отново стана така newsm78. Може и да е съвпадение, но от всичките събрали се фактори, решихме да го занесем у майкини, които живеят в къща и е много по- лесно. Така , че сега не е в апартамента, но ще си го виждам всеки ден, ще го гушкам, ще го мачкам и т.н. и съм мнооооооого щастлива.Ще продължавам с удоволствие да чета съветите ви. Пак ви казвам огромно БЛАГОДАРЯ!!!! Hug Hug Hug

# 54
  • Мнения: 431
Котетата не се лекуват с човешки лекарства! Нямаше да е зле да направите някакви тестове за алергия на детето преди да взимате котето. То не е играчка в края на краищата... Rolling Eyes При котенцата разстройството е опасно, може да доведе до обезводняване и смърт, обадете се на ветеринар.

# 55
Еее, когато рядко, но все пак къпех моето коте и е било студено, тя си знаеше: измъкваше се с хитрост от хавлията и на автопилот, директно върху парното. Обожаваше да спи там! После видяхме, че й е приятно и започнахме направо да я слагаме там след баня. Тя се изсушаваше и си заспиваше отгоре му. Смешното беше, че козинката и бухваше и заприличваше на космата топка! Joy hahaha

А за ноктите ще кажа само едно: не ги режи. Или ако искаш да го направиш заведи го на ветиринар. В основата на ноктите на котките има богато кръвоснабдяване и ако изрежеш твърде дълбоко може да стане неприятно. Все пак на уличните котки няма кой да им реже ноктите, нали?

Успех на твоята малка рошава тигрица!  bouquet

# 56
  • Мнения: 498
илона, добре си направила. Аз моя котарак си го обичам много, но говорих със сестра ми и реших че по-добре,,поне половин-една година котката да се премести при нея. Не мога да си представя как ще ми стигат силите да се грижа и за него. Той изисква голямо чистене - всичко постоянно е в косми,,значи като се роди детето,,двойно по-чисто трябва да е,,,а аз сега едвам смогвам, хем основно обитава дневния тракт само.
Да, и аз му държа тоалетната на терасата,,но зимата, е вътре в стаята,,и колкото филтри да има, миризмата се усеща  Cry, а не смята, че ще е добре за детето. Вие къде му слагате тоалетната зимните дни?

За ноктите,,на моя не съм ги рязала с години,,но това също е проблем: толкова са дълги, че и да не иска ме драска,,а като се закачи някъде,,трябва да го откача Simple Smile

За настиването -както е писала ФИЛ котките не се разболяват от наши болести,,но една котка може сериозно да настине и умре  Sad от една простуда вследствие къпане в неподхящо време, така че аз никога не съм рискувала излишно да я къпя,,а и както писах - всъщност котките не се нуждаят от баня.

# 57
  • Мнения: 293
само да натвърдя на съветите на evhen и vickey - това за храната е сериозно. Особено, ако е мъжко. Моят умира в момента заради незнанието ни. Не е кастриран, винаги съм била против това, но изглежда, щеше да е по-добре. Royal canin, доколкото знам, произвеждат храни с профилактика с/у образуването на камъни.

Много мрачен ми е тонът, извини. Да си го гледате със здраве малкия пух  bouquet

# 58
  • Мнения: 3 815
Чесън, не  се предавай! Предполагам си ходила на вет, но да ти кажа моя как го отпушиха - доктора с празна спринцовка направи вакум и направо механично изкара урината /то вече не беше урина, а гной и кръв/. Това ти го казвам, да не би да му дават лекарства на твоя котак и да чакат сам да се отпуши.

# 59
  • Мнения: 293
о, благодаря за подкрепата, evhen . Не ми се оплаква и обяснява, положението е безнадеждно. Не са камъни... бяха преди години, тогава направихме това, за което говориш.

Редактирам, защото наспамих хубавата тема. Моля за извинение, че вчера не се сетих, просто съм рязка и безцеремонна, когато съм в такова състояние. Нека все пак да стои предупреждението ми.

ИлонаHug

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 09:55 от Чесън

Общи условия

Активация на акаунт