Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте,

Последните месеци съм с нередовен цикъл и въобще не се осъмних, че може да съм бременна. Днес бях на първи преглед и освен, че се установи, че съм бременна, бебето има и пулсче.
Детето е желано и ние сме много щастливи.
Макар да да не съм пила фолиева киселина, като добавка се храня много здравословно с много витамини плодове, зеленчуци и смутита. Но, съм в кофти момент с много лични загуби, стрес и напрежение-последните 3 месеца пуша повече от обикновено над 15 цигари, стигала съм и до 1 кутия+ на ден, но нямах идея, че съм бременна. Сега вече знам, но късно..плаче ми се, като си помисля, какво съм му причинила. Поне не съм пила повече от чаша вино с вечерята тук-там.
Моля Ви за съвет.. страх ме е да не съм прецакала детето.. Първите 3 месеца, когато му се образуват органите съм го тровила с цигари. Според доктора всичко е добре, но няма как да знаем, какво точно съм му причинила. На възраст съм на която детето е дар и нямам право на грешки. Ако, го махна ще ми е много тъжно. Но, ако съм го увредила с цигари няма да си го простя. Извинявам се, ако има такива теми.. 3.52 през нощта е и сън не ме хваща да мисля, плача и умувам, как да постъпя.

# 1
  • Мнения: 6 626
Просто спри вече да пушиш. Аз разбрах, че съм бременна около 7-8г.с. и ми отне още две седмици да спра окончателно да пуша, т.е. пуших до втори месец и половина. После спрях, разбира се. Тогава майка ми ми каза "докато не си знаела, Господ ви е пазил, сега знаеш и ти трябва да го пазиш". Всичко ще е наред с бебето, успокой се Flowers Hibiscus

# 2
  • Мнения: 4 660
Спри цигарите и да мислиш. При свършен факт нищо не може да направиш. Запиши се за ранна фентална морфология и стискай палци всичко да е наред. Ходи често на прегледи при добри специалисти и се радвай на бременността щом е желана.

# 3
  • Мнения: 6
Здравей, първо бъди спокойна, защото ако постоянно се притесняваш е по-зле за теб, остави мисълта за цигарите, просто вече ги откажи и мисли само за бебчето си спокойно. Просто бъди спокойна мила, стресът вреди на бебето, отпусни се въпреки всичко, постави това малко съкровище и здравето ти на първо място. Мисли позитивно и всичко ще бъде наред. За съжаление и хормоните на този етап ни причиняват малко психически промени, но най-важното е да се отпуснеш.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 10:51 от vasipetq

# 4
  • Мнения: 468
Здравей,първо честито и лека бременност!Предполагам,вече си намалила цигарите,другото , което е много важно ако не си,започни да пиеш в малко по големи дози фолиева киселина, защото тя действа с натрупване,за да наваксаш липсите.Направи си всички фетални морфологии,12;22 и 34 седмица,надявам се всичко да е наред!Успех и всичко добро!

# 5
  • Мнения: 10 993
Аз познавам бая пушачки, ни една не си е увредила детето.
За сметка на това, тези които не пиеха и не пушиха родиха увредени деца. Съжалявам да го кажа, но такива са ми набюденията. Всичко е Божа работа.

# 6
  • Мнения: 582
Намали стреса и цигарите. Мъжът ти да ти помага повече и да те обгрижва, за да се чувстваш спокойна. Повече разговори с него и с тези, на които имаш доверие за нещата, които те притесняват. Дано бебето ти наистина да е добре, но в крайна сметка - каквото стане, все ще си го обичате.

# 7
  • Мнения: 1 000
Успокой се. Нищо не можеш да направиш, освен да си изчакаш феналните морфологии и раждането. Проблем винаги може да има. За сметка на това повечето деца се раждат здрави.
Не си скуби косите, а ги отказвай и започни да мислиш за бебчо.

# 8
  • Мнения: 6 768
Миналото си остава минало. Няма смисъл да се тормозиш за нещо, което няма как да промениш. Вече знаеш, спри цигарите, следи бременността като направиш всички изследвания. Отиди на фетална морфология в нужното време, при добри специалисти, за да се изключат евентуални проблеми.
Мисли за аборт, само заради пушене, са доста пресилени. Не забравяй че много бременни пушат съвсем съзнателно. Пожелавам лека бременност.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз бях така. Не се тревожи, всичко ще бъде наред.
Повечето жени са така. Плацентата пази бебето.
Живееш си волно, купонясваш,  пиеш, пушиш и един ден разбираш, че си бременна

# 10
  • Мнения: 6 626
Да, всъщност всички пушачки го минават това. Все пак разбираш, че си бременна след поне седмица закъснение на цикъл, което обикновено значи, че си вече втория месец. Освен ако не е планирано и спреш преди забременяването.

# 11
  • Мнения: 1 119
Честито!
Нищо му няма на бебето! Нито си първата пушила, нито последната. Мисли позитивно и лека бременност!

# 12
  • Мнения: 78
Честито и лека бременност! Blush Не се тревожи излишно, и аз разбрах към 6та 7ма г.с. и през времето преди положителния тест си пушех по кутия и нещо на ден след това ги намалих и ги спрях постепенно за още 2 седмици , защото ми казаха, че не е било хубаво от раз да се спират в този случай. Всички прегледи и бебка си е наред, живот и здраве до месец трябва да си я гушкам вече. Blush

# 13
  • Мнения: 5 385
Siana, ако имате финансова възможност, за свое успокоение може да пуснете от пренаталните тестове, които имат разширен панел.
Ако не се лъжа цената е около 1300-1500лв.
За конкретна марка не съм сигурна, но ми се върти нещо като Nifty в главата.
Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 037
Аз познавам бая пушачки, ни една не си е увредила детето.
За сметка на това, тези които не пиеха и не пушиха родиха увредени деца. Съжалявам да го кажа, но такива са ми набюденията. Всичко е Божа работа.
Аз съм от пушачките и децата ми са живи и здрави,единия на 27,другия на 23.Преди 27 години никой не пиеше фолиеви киселини и други изгъзици.Не съм сигурна даже дали са полезни.Храни се пълноценно и това е.

# 15
  • София
  • Мнения: 22 984
Съжалявам, ама фолиевата киселина не е изгъзица изобщо и да много е важна и полезна за плода.

# 16
  • Мнения: 1 686
Съжалявам, ама фолиевата киселина не е изгъзица изобщо и да много е важна и полезна за плода.
Абсолютно.
Фолиевата киселина е основната превенция срещу дефекти на невралната тръба. Това, че някой се е разминал с такива дефекти, не значи, че пиенето й е "изгъзица". По-полека с обощенията.

# 17
  • Мнения: 5 037
По мои наблюдения,от година на година,колкото повече изследвания се правят и колкото повече добавки се вземат,толкова по- болни деца се раждат.

# 18
  • Мнения: 5 385
По мои наблюдения,от година на година,колкото повече изследвания се правят и колкото повече добавки се вземат,толкова по- болни деца се раждат.

Да, да, точно пиенето на фолива киселина и изследванията са причината. Сега очаквам и великата реплика "При соца беше по-хубаво"!
Би вървяла идеално с логиката и мисленето ви! Grinning

# 19
  • Мнения: 2 883
Преди стотина години е било "изгъзица" и човек да поживее след 35 години, но виж ни днес.
Хайде да не преминаваме от едната крайност в другата. Едно е да не знае, че е бременна и да пуши, друго е да го прави съзнателно.
Не можеш да промениш минали събития, но пък имаш право на избор за предстоящите.

# 20
  • Мнения: 768
Преди 2, 3 месеца когато ми закъсняваше с над 10 дни и знаех, че съм пушила по 1 кутия+ на ден, се молех да не съм бременна само поради тази причина... тогава майка ми, ми припомни, че преди доста години, когато беше бременна със сестра ми, реално не знаеше, че е бременна до близо 3 месец, защото не е планирано бебе и също е пушила по кутия на ден толкова дълго, както и в последния месец по 1,2 цигари на ден, а сестра ми е жива и здрава, и няма никакви проблеми Hands Pray  

Отделно моя приятелка пушеше през цялата си бременност (умерено), защото не можеше да ги спре, което аз лично не удобрявам, но за радост детенцето и е живо и здраво вече 5-та година.

И най-куриозното - друга моя позната, която употребяваше т****, не спря да си я пуши през цялата бременност, дори докторът и казал, че умерено може Scream Flushed ... за щастие детенцето й е здраво вече на няколко годинки, така че недей да се притесняваш, защото от много притеснение повече може да навредиш на бебчо Hug

# 21
  • Мнения: 3
Мили Дами, благодаря Ви за отговорите и отделеното време. Много ме обнадеждихте. 
 Моля се всичко да е наред.
Ще си го обичаме и чакаме..дано да е здраво, иначе няма да си простя. Пуших повече от нормалното за мен през тези първи месеци. Друго не ни остава, освен да се молим и надяваме.
За фолиевата киселина, тя се съдържа в зеленолистните растения, цитросите, бананите, ядките.. Аз всяка сутрин си правя фреш и смутита. Имам си nutribulet, салатите са ми в менюто всеки ден. Също и пия и витамини / мултивитамини/разтворими със всичко + фолиева киселина. Пия ги като лимонада в офиса. Като се пресетя.Надявам се да е било достатъчно.

# 22
  • Мнения: 197
Здравейте, искам да ви питам 7 дни цикъла ми закъснява правих три  теста излезнаха положителни обаче веднага се появиха и двете черти много ясно се виждат може ли да е грешен теста за първи път ми е и има още време до часа ми при гинеколог . И тъй като пия хапчета за висок пролактин последно като правих изследване беше в норма от тях да показва така. Много благодаря

# 23
  • Мнения: 1 686
Здравейте, искам да ви питам 7 дни цикъла ми закъснява правих три  теста излезнаха положителни обаче веднага се появиха и двете черти много ясно се виждат може ли да е грешен теста за първи път ми е и има още време до часа ми при гинеколог . И тъй като пия хапчета за висок пролактин последно като правих изследване беше в норма от тях да показва така. Много благодаря
Не, не може да са грешни трите теста.
И не са положителни от лекарствата за пролактина. Бременна сте.

# 24
  • Мнения: 31
Разбирам те идеално .... и аз сега се чуствам посъщия начин, разбрах във 9тата седмица, а има дни и по две кутий съм пушила и сега треперя

# 25
  • София
  • Мнения: 16 065
Няма смисъл да треперите. Нищо им няма на бебетата не пушачките. Имам доста примери при роднини на ММ - пушат и бременни, и докато кърмят. Децата са здрави, силни, умни и хубави.
По-лошо ще е да спрете цигарите принудително, да ви се пуши, а да не смеете да запалите.

# 26
  • Мнения: 1 686
Няма смисъл да треперите. Нищо им няма на бебетата не пушачките. Имам доста примери при роднини на ММ - пушат и бременни, и докато кърмят. Децата са здрави, силни, умни и хубави.
По-лошо ще е да спрете цигарите принудително, да ви се пуши, а да не смеете да запалите.
Това подчертаното изобщо не е вярно. Успокоявайте се колкото искате, ваше право, но не заблуждавайте другите, че е ок да се пали по време на бременност.

# 27
  • Мнения: 6 626
Темата не е за осъзнато пушене по време на бременност. Това категорично е вредно и не бива да се оправдава! Авторката питаше за когато все още не е знаела, че е бременна, което често се случва при пушачките. Но след като вече се знае, всяка нормална в главата жена, ще спре да пуши, а не да си намира оправдания, за да подкрепя тъпизма си ...

# 28
  • Мнения: 1 686
Темата не е за осъзнато пушене по време на бременност. Това категорично е вредно и не бива да се оправдава! Авторката питаше за когато все още не е знаела, че е бременна, което често се случва при пушачките. Но след като вече се знае, всяка нормална в главата жена, ще спре да пуши, а не да си намира оправдания, за да подкрепя тъпизма си ...
Да, съгласна съм - когато не е знаела, няма какво да се направи. Коментирах цитата по-горе, който, забелязвам, от време на време се пробутва дори и от някои АГ-та.

# 29
  • Мнения: 1 035
Щом не си знаела, ти е простено. От тук нататък се опитай да ги спреш, трудно е, но 1 цигара не е по-важна от бебе. Имаш цели 6 месеца да се изчистиш, също и него.

# 30
  • Мнения: 138
Здравейте, не се притеснявайте, че сте пушила. Цигарите не увреждат плода. От цигари най-много да родите бебе с по-ниско тегло. Виж, алкохолът от своя страна води до сериозни последствия и трябва наистина да се избягва.

Общи условия

Активация на акаунт