Отговори

Анкета

Носите ли нещо, когато ходите на гости.

Опции:

# 15
  • Мнения: 78
ние взимаме когато е с повод задължително подарък. когато е просто ей така бира,вино,бонбони или нещо дуго Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 281
Кафепиенето не е гости, особено щом терена се сменя у нас,  у вас.
Подкрепям, не е някакво особено черпене кафе и сладки или някакви плодове. Ту у нас, ту в приятели...
Ако съм поканена на вечеря нося храна, която аз ще ям, защото в 90% от случаите няма нищо за мен освен салата. Като се съобразявам да съм направила достатъчно за всички. Така не затормозявам тези, които ме канят.
Ако съм поканена на РД или там нещо изискващо подарък- ще дам пари или подарък, според предпочитанията на домакина. Като отново нося храна Grinning

# 17
  • Мнения: 802
Почти всеки ден пия кафе с приятелка. Като сме в нас аз правя кафе и вземам сладки, а за у тях-тя. Както и почти всяка вечер се събираме семейно със съседи и често се разбираме кой какво да занесе. Събираме пари и мъжете купуват мезета, безалкохолни, бира, задължително нещо сладко. И аз се опитвам винаги да нося нещо, а като си ходим у баба, много обичам да взема руло или торта от сладкарницата. Вярно, че всичко е с пари, но е мило Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 266
Зависи при кой ходим на гости и по какъв повод.Живеем извън Бг и ако ходим при чужденци не носим нищо,просто такава е тяхната култура и ние се съобразяваме.Ако ходим някъде на официално гости,вземаме бутилка вино и кутия бонбони или букет за дамата,за рожден ден-подарък.

# 19
  • Мнения: 2 113
Винаги нося и гледам да е нещо, което да е интересно, да е полезно и приятно за човека или за къщата. Много искам да зарадвам другите, да почета къщата им.

На мен рядко ми носят.   Намирам го за невъзпитано и неуважително.

На чужденци в чужбина също нося.   На мен чужденци винаги ми носят.

# 20
  • Мнения: 1 119
Задължително! Обратното е проява на много лошо възпитание и липса на етикет.

# 21
  • Мнения: 12 626
Подаръкът явно е за празник. А ако е без повод, понякога ходя и с празни ръце, ако и съответният приятел така идва. Но това се случва по-рядко, обикновено все нещо нося, зависи от човека какво ще бъде.

# 22
  • Мнения: 882
По повод - подарък, иначе бутилка или нещо за хапаване. Ако е през деня най- често плодове или ядки.
Детето също носи, и като посреща е същото.
А в чужбина, и на изток и на запад, алкохолът бе добре оценен. Grinning

# 23
  • Мнения: 2 579
Само при много близки хора понякога си позволяваме да не носим нищо. Но обикновено питаме дали все пак има нужда от нещо. Иначе най-малкото бутилка вино, ако има деца - нещо за тях. При поводи като рождени и именни дни купуваме подарък.

# 24
  • Мнения: 991
Нося, обикновенно нещо сладко или мезе, понякога плодове. В компанията не сме по виното. За децата също. И в нас, като идват гости носят.А майка ми, на гостите им изпраща и за вкъщи, винаги Simple Smile

# 25
  • Мнения: 235
правя го за удоволствие и защото искам, не защото бил такъв етикетът, имало такова правило или иначе ще изглежда невъзпитано

# 26
  • Мнения: 9 556
Ние си "разменяме" гости само с едно семейство. Винаги си звъним предварително с думите "кой какво ще вземе?". Обикновено основното ядене и салатата са от домакина, а десерт и сок от госта. Алкохолът е според зависи кой какво има налично в момента и кой какво ще пие.
Близките ми приятелки вече са в чужбина и няма как да си ходим на гости за кафе, но преди също носехме - я нещо сладичко, я соленко...
Това е приятелското гости.

Ако инцидентно съм/сме поканени при някого по повод - ще вземем според повода: подарък, хубава кутия бонбони, хубаво вино...в зависимост от домакините.

Изглежда ми съвсем нормално да се занесе нещо и не като част от етикет, а просто като приятелски жест. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 13 246
Ние от години се събирахме се по заведения. Но сега преоткрихме домашните посещения. Винаги носим и получаваме неща. Алкохол, храна, подаръци за децата.

# 28
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Също винаги носим нещо, както и у нас носят - хапване и пийване. Аз обичам да готвя, затова у нас обикновено ни носят за пиене, а пък ние носим често нещо за хапване. В редките случаи, когато се срещаме с хора с деца, съм взимала книжка за оцветяване/скицник с моливи, вълшебна дъска, върху която се рисува, някаква играчка, която се дърпа или конструктор с формички... Избягвам да нося шоколади за децата, защото знам, че обикновено майките им се опитват да ограничават сладкото и ми се струва, че играчка/книжка е по-неутрално.

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
По повод-рожден ден,имен ден,нов дом,годишнина -подарък.
На гости
Вечеря-бутилка вино или друг вид алкохол,ядки,бонбони.
На кафе-сок или друго безалкохолно,дребни сладки или бисквити.
Ако има деца-нещо дребно-някаква книжка,бисквити

Общи условия

Активация на акаунт