Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 71

  • 41 135
  • 812
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 493
НефертитиЯ, ако са много малки децата, според мен е добре да се помисли и въху варианта за начало да се направи стая за по-малки деца, с по-малки легла, по-малко гардеробче и много място за игра. В много по-малка стая, с прозорци на две от стените, имахме 2 легла (с матраци 140х70см), малко гардеробче (детските дрешки са миниатюрни), голям скрин за бельото, разтегаемо кресло за спане на възрастен, няколко коша с играчки, масичка със столчета и една малка етажерка за детските книжки. Няма смисъл от сега да се слагат 2-метрови легла и голям гардероб, за сметка на пространството за игра. С това обзавеждане може да се изкара дори докъм 3 клас. Децата стават 140см някъде в 3-ти клас, а до тогава са целодневно на училище, не пишат домашни вкъщи, не им трябват бюра, а и предпочитат компанията на възрастен на масата в трапезарията. После мястото за игри на пода отстъпва на по-голям гардероб, пълноразмерни легла (евентуално двуетажно) и бюра.

# 511
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
Какъв латекс купувате , като марка?
Откакто се помня сме купували само Левис и съм доволна, но искам да опитам нещо различно.

# 512
  • Мнения: 9 800
Краун пейнтс, пак много качествена британска марка от същия ценови клас като Левис. Фабрично тонирани цветове, много, но има вече възможност и за ръчно тониране. Една кофичка 2,5 л. отива за спалня 12-13 квадрата. Мие се, бърше се, не се отмива. Плътен цвят, много приятна повърхност след боядисване.
Проблем е, ако не си от София, Пловдив и Варна - в тези градове имат магазини, техни си, не продават в хипермаркетите. Имат онлайн, но аз не бих избирала цвят онлайн, на живо е друго. Имат и тестерчета по 4-5 лв. (тубички като фон-дьо-тен), това е най-сигурното при избор на цвят.

# 513
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
(Със закъснение)... Да покажа и аз нашите шкафчета над леглото в спалнята... Събират ми някой нужни неща...

# 514
  • София
  • Мнения: 8 283
Какъв латекс купувате , като марка?
Откакто се помня сме купували само Левис и съм доволна, но искам да опитам нещо различно.

Levis и Dulux и от двете сме доволни.
Dulux-ът май бе с малко по-ниска цена (и фабрично тонирани сме взимали от него).
Преди няколко години правихме един таван и видяхме разликата между Dulux и Леко със сребърни йони.
Скрит текст:
При закриването на Баумакс се бяхме уредили с няколко кофи Dulux на 50% от цената - бяло и фабрично тонирани. Последната кофа от 2,5л за тавана ползвахме
Dulux-ът бе недостатъчен и решихме да спестим като за останалата половина бялото бе Лекото. 2 ръце Леко не покриха колкото 1 Dulux, че се наложи да докупуваме от Лекото за 3та ръка. Отделно, че гъстотата на боите е различна и с Dulux-a се боядисваше по-лесно.

# 515
  • Мнения: 2 452
боядисахме с Капарол индеко плюс. Без вредни емисии е, боядисваш и няма никакви миризми. Доволни сме

# 516
  • Мнения: 18 562
Малко снимки на каквото успях да заснема,защото стаята е разделена на две части и не мога да я заснема изцяло. Понаредих, но още ще пренареждам. Ще добавям още неща, нещо не ми достига. Нещо не мога да преценя какво да сложа като аксесоари и акценти, мъжо не харесва свещника. Само местя и премествам. Цветето искам някак да го сложа на стената отпред да изпъкне,но няма къде, защото има огромна библиотека,скрин и още една билиоткета,масички на детето и куп неща...и не знам, някак как да ги наредя.
Цвета обаче мнооого ми хареса. Но малко възглавниците и вазата не са точно същия цвят. Също мисля златната китка да я заменя с такива пухкави в петролен цвят, има ги много красиви.

[/url]

# 517
  • Мнения: 2 452
Мис Бингли, цветово ми допада как се е получило но холната маса и офисните щори просто не са на място. Изобщо не ми се вписват в този интериор. Без да искам да звучи грубо все пак всеки ремонт е свързан с бюджет но просто не са на място тези неща.Този свещник нещо не му там мястото и онова бялото като кафез което има снимки по него си го представям в друг цвят нещо като убито златисто като сухите цветя, бялото не ми се връзва нещо. Цвета на стените се е получил много добре браво за смелостта.

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 09:22 от Niss

# 518
  • Мнения: 6 303
Мис Каролин, спомням си как беше преди, хубава промяна сте направили!

# 519
  • Мнения: 1 026
Стените са чудесен цвят

# 520
  • Мнения: 18 562
Ще си позволя да не се съглася за щорите.Това не са офисни щори,а класически норамлни щори, които има във всяка втора къща. И си ги харесах, всъщност смятам, че са си точно на мястото и се вързаха идеално. А и са напълно универсални.
И мисля, че направих чудесен избор,точно пък с щорите.
Какви точно щори трябва да сложа според теб?Не питам за да зе заяждам, а защото наистина ми е интересно.
За белия кафез си права и за свещника, ето значи, това е, което не е било където трябва. Свга ми даде чудна идея, ще го напръскам кафеза със златист спрей или специална златна боя.
Аз затова пуснах снимки, за да забележите вие нещо, което на мен ми обягва.
Масата ще я сменя, защото не ми харесва. И не пасва. Сега си търся подходяща.
Важно е да уточня, че на мен целта не ми е модерен интериор като от списание тук, подобно на това, което се прави масово и аз не искам да променям хола изцяло, а да остане такъв, какъвто е, с малки подобрения. Нищо мащабно.
Очаква ни в бъдеще друг основен ремонт, на друго жилище.
Тук си правя просто освежаване, така, както на мен да ми харесва.

Последна редакция: пт, 05 мар 2021, 10:07 от Мис Каролин Бингли

# 521
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да се изкажа за шкафчета над спалнята - за да не е некомфортно усещането за висящи неща над главата е добре да има ракла зад спалнята, така шкафчетата ще са над нея.





Мис Каролин Бингли хубава промяна, особено стената с гоблените, чудесно се допълват. Цвета изглежда различен на различните снимки, което явно е от светлината.

Според мен ти трябва една възглавничка, която да съдържа цвета на стената, може и да не е едноцветна.

# 522
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Такива шкафчета над ракла бих сложила, сигурно събират сума ти и неща, които не се ползват често. На мен вечно не ми достигат шкафовете. Но като показаните по- нагоре шкафчета с отворени рафтове не бих си причинила. Това събиране на прахоляк над главата ми, неудобно за почистване.

# 523
  • Мнения: 9 800
И аз да се изкажа за шкафове над леглото, теоретични са ми разсъжденията, обаче Laughing
Като се има предвид колко са кът шкафовете/гардеробите в повечето жилища в България, допълнителни шкафове над леглото биха били много полезни.
Сега идват няколко НО:
За да сложиш/извадиш нещо от тези шкафове, особено от по-високата част (ако са до тавана), трябва да стъпиш на леглото, а то е меко, поддава. Не можеш по същата причина и столче/стълбичка да сложиш или трябва да сте двама за всяко ползване - единият се катери, другият го придържа/пази, да не се катурне.
В жилища старо строителство с ширина на стаята от 3,50-3,60 м. примерно, легло с ракла би било възможно - 2,10-2,15 м. леглото + ракла 30-45 см. примерно. В жилищата ново строителство спалните масово са с ширина (строителна, без мазилка и замазка, които отнемат поне 10 см.) 2,90-3 м. И като извадиш от 3 м. 2,60-2,60 м. за легло с ракла, не остава място дори за пътечка пред леглото, да не говорим за някакъв тесен шкаф/скрин.

Субективно, мен би ме било страх да ми висят шкафове над главата, все пак сме земетръсна зона.

# 524
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Биха могли сезонни неща да се съхраняват, по спомен Пепси има такава спалня, чудесно проектирана.

Общи условия

Активация на акаунт