Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 71

  • 41 046
  • 812
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 18 547
Боядисахме стените.
Много ми харесва. Но има нещо, което ми липсва. Трябват ми още аксесоари в този цвят. Ама се чудя какви.
Не знам и дали да слагам още картини как да ги подредя. Ей такива неща се чудя.
Масата също трябва да се смени, че е черна и никак не ми е на място.
Нещо ми липсва, обаче не знам какво. 😀

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
Мис Каролин Бингли,моят съвет е да не прекалява с аксесоарите в този цвят.Изберете други неутрални цветове ,в различни текстури.

pyjamka,открих една снимка на дръжките на гардеробът ни в Англия.Предполагам е подобно на това,което искаш.Но,дръжките не са в средата на вратата и гардеробът е от онзи тип вградени дървени,с прости боядисани врати и обикновени панти.Вижда се закопчалката.
Моето мнение е ,че тези дръжки подхождат на фрезовани врати,но с малко по-рустикално излъчване,не фолирани фладерни врати.

# 497
  • Г. О.
  • Мнения: 1 713
Здравейте. Много полезни съвети давате и се надявам да ми помогнете. Трябва да обзаведа детска стая с размери 5м на 3.30м. Има две врати, отварящи се навътре и прозорец с южно изложение. В стаята ще има две легла като предпочитам да са единични. Искам да са с чекмеджета или с повдигащ механизъм. Чудя се дали да бъдат ъглови или по дължината на стената. Иска ми се да сложа и разтегателен диван, на който да спи някой възрастен при нужда. Трябва да има и гардероб за дрехите, може и шкаф за книжките. Отделно ще сложа кош за играчки. Иска ми се да има и детска масичка със столчета. Честно казано си представях отсега да ми бъде изработено и бюро, въпреки че ще се ползва по-нататък, но като се замисля и няма място за него. Моля ви помагайте с идеи как да позиционирам мебелите за да усвоя мястото максимално. Ще ми бъдете от голяма полза.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 21:18 от НефертитиЯ

# 498
  • Мнения: 6 260
Ако сложите размерите, ще получите по-точни съвети. Ясни са долу-горе, но все пак има врати от 60 см и такива от 90..
И има ли парно под прозореца.

# 499
  • Мнения: 493
НефертитиЯ, съвсем скоро решавах обзавеждането на детска стая с подобни размери, но за по-големи деца. Разликата е, че я няма тази лявата врата. Тази врата, ако не е към тераса, по-добре да се махне, за да има повече пространство. При мен нещата са така: на "дясната" стена, зад вратата, има голям гардероб, на "горната" стена има скрин и легло. На "лявата" стена, под прозореца, има две бюра едно до друго. А на "долната" стена е другото легло и етажерка. За спане на възрастен може да се сложи единично разтегаемо кресло, а не цял диван. Друго, което може да помислиш е за ъглов гардероб - пести място, а събира много неща. Ето пример: https://aiko-bg.com/media/magestore/bannerslider/images/f/u/funk … nner-slider-2.jpg. Също така стена 3.50м е доста голяма за гардероб, особено ако е ъглов. Така че там може в посока към вратата да се сложат някакви по-плитки етажерки, на които да стоят книжки и играчки.
За малки деца, може като начало да се вземат по-малки легла, не по 2 метра. Масичката да е под прозореца, а впоследствие там да са бюрата. Като дойде училищна възраст, двете легла могат да се заменят с двуетажно и/или да се махне разтегаемото кресло за спане на възрастен.

# 500
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Напълно подкрепям second! Дайте повече информация и размери. Прозореца до къде стига, вратата за тераса ли е, имате ли някакви налични мебели които да се сложат?
Иначе най-общо казано, бих сложила леглата на Г в единия край. Така че да се обособи кът за почивка в стаята и останалата част да се заеме от бюро/кош за игра и учене.

# 501
  • Г. О.
  • Мнения: 1 713
Няма парно. Прозорецът е по цялата дължина на стената. Вратите са по 80см и 90 см., като едната врата е към терасата.
Допълвам: Нямам мебели, сега ще правя такива по поръчка и затова трябва да реша точно какво да бъде разпределението. Благодаря много за предложението, Еделвайс, ще обмисля такъв вариант с ъглов гардероб. До сега съм мислила за ъглови легла на това място срещу вратата. Бюро може и по-нататък, децата са малки за училище.
Какво мислите за шкафчета над леглата, за да усвоя мястото там? Не рафтове, а шкафчета. Разтегаемо кресло е добър вариант, като трябва да го сложа между двете врати. Още нещо - Телевизор къде може да бъде вместен?
Skk007, благодаря за включването. Да, ъглови легла мисля. Добре ли ще е, ако са залепени едно за друго (на всички снимки виждам разделени с ракла/скрин легла)?

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 21:39 от НефертитиЯ

# 502
  • Мнения: 1 019
Такааа, ще обзавеждаме холо- кухнята( по скоро ще освежаваме) във планинския ни имот. Спрях се на картини, по които се водя, но търся килим с преобладяващо горчица.
Споделям картините, калъфите на столовете( тъмно и светло синьо, бежово и сиво), калъфите на възглавниците- по тях се водя. Стените ще са сиви, дивана е сиво пясъчно, ще снимам като отидем. Имаме жълти чинии и тишлайф и затова няма да има жълт стол ( няма хубави калъфи) Дано не стане шарания, приемам съвети


# 503
# 504
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
nelina_london, много благодаря за тази снимка. За съжаление истински фрезовани дървени врати са много над бюджета ми. За цял гардероб от масив дори не съм и мислила. МДФ също беше неприятна изненада с цената си, но пък е единственият начин да постигна тази визия. Иначе все повече се разубеждавам за централното поставяне на "топката".
Тази вечер съм решила да отида в централния магазин за дръжки в града (в по-малките градове е така Bowtie ), за да поплакна очи на живо.

НефертитиЯ, според мен малко трудно ще се съберат всички искани неща - две отделни легла, и разтегателна мека мебел, и масичка със столчета, и гардероб, и ТВ. Аз направих някаква базова схема, но може да се подобри със сигурност. Може екстра мястото за сън, което няма да се ползва винаги, да е под формата на изтеглящо се легло/матрак под едното основно легло. Телевизорът (нещо по-малко вероятно) го видях като "вграден" в гардероба, т.е. гардеробът е разчупен на дадено място или, защо не, телевизорът се затваря зад вратичка, когато не се гледа. Щом ще правите по поръчка, със сигурност може да се изпълни така.
Аз не съм привърженик на секции или рафтове над леглата, защото имам страх, че нещо може да падне. Пък и за почистването им трябва да се стъпва върху самото легло.
Ето каква схема нарисувах, не съм съобразявала особено реалните размери на мебелите, всичко е доста ориентировъчно:
Скрит текст:
Общо взето - гардероб на дясната стена, легла с ракла на горния ляв ъгъл, секция за книжки на стената между двете врати.

JustMila, аз намирам цветовото ти съчетание за добре издържано. А pinko е показала чудесни килими, остава само ти да си харесаш.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 17:27 от Pyjamka

# 505
  • Мнения: 629
Какво мислите за шкафчета над леглата, за да усвоя мястото там? Не рафтове, а шкафчета.

От опит говоря - не усвоявайте пространство над леглата с шкафове. Навсякъде другате сложете, но не и там. Имам библиотека над леглото. При ново обзавеждане - над легло и диван нищо освен леки декорации няма да слагам (а иначе много обичам да имам много шкафове).

# 506
  • Мнения: 1 019
Благодаря Ви . Поръчах килим от Турция. Не посмях да заложа само на едноцветен с мотиви



# 507
  • Г. О.
  • Мнения: 1 713
Pyjamka, Zizini, благодаря ви. Не съм мислила, че шкафчета над леглата биха били проблем, но ще ви послушам.

# 508
  • Мнения: 1 104
А защо са проблем

# 509
  • Берлин
  • Мнения: 4 473
Не са особено функционални и трдно се почистват/подреждат. Имах такава спалня преди 10 години и повече. За да взема нещо от шкафчетата, трябваше да се качвам по леглото. Изтърпях два месеца и Мм ги демонтира. Освен това нещо да ми виси над главата-няма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт