Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 71

  • 41 078
  • 812
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Мис Каролин Бингли мисля, че си в правилна посока, съветите на Нивиана винаги ми допадат.

Хубави възглавнички! Ще се радвам да покажеш цвета на стената.

# 481
  • Мнения: 18 551
Дорис, Възглавниците са от Jusk . Цвета е един път, дано да стане достатъчно хубаво с него, и аз мисля,че взех добро решение, защото ката бежовите и светли цветове ще изпъкнат и ще се откроят.
Много се колебаехме между трите цвята и не се осмелих да вземем най-тъмното. Затова решихме средното като вариант. И то е доста тъмно в кутията,чак ме е страх да го сложим.
Ако знаете колко време ми отне да го навия мъжо за тоя цвят. Баба ми го нарича вехт, бил много грозен,на мен много ми допада. Казах й,че това е върха на айсберга в момента, и тя не разбира,хахах.
Имам и цяло перде такова, същото като възглавниците и стената, но така и не използвах, та сега се чудя на кой да го дам да ми ушие още калъфки, поне да не ми стои така.
Утре ще боядисваме. Като наглася ще снимам.
И остана само килима. И някои акценти в този цвят, че имам само една ваза.

# 482
  • Мнения: 493
Мис Бингли, в такъв случай според мен не вземай едноцветен килим, а някакъв, който да връзва цветовете в себе си. Не е нужно да се бърза с килима, може да се направи всичко останало и да се поживее известно време без килим, за да се избере най-подходящият.
Аз комбинирам този зелено-синьо-сив цвят с бяло, сиво и люляково и също се получава много приятно.

# 483
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Еделвайс, в Икея гледах. Ще видя и другите ти предложения.Благодаря ти!
Този, който си показала не е лош, едноцветния успокоява и уравновесява картинката, но действително не бива да се бърза, първо боядисайте.
Скрит текст:

Тези са от Vivre

Скрит текст:



# 484
  • Мнения: 18 551
Няма да бързам да. Имам мръсно бял, пухкав  и на първо време слагам него.
И аз си мисля за фугурален килим, сиво, зелени, бежово, нещо комбинирано.
Цвета е морско зелено на стените, проверих го, така се води.
Ние почти боядисахме вече. Днес или утре ще е готово. Много ми харесва цвета, много е наситен, само с едно минаване, боятане мирише грам, наораво съм изумена, покри идеално от първия път.
Сега попвам да мисля аксесоарите към стаята и да си представям как хубаво ще ми изпъкнат тъмно кафявите, черни и златни рамки на гоблените по стените.

# 485
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Мис Каролин Бингли, браво! Каква марка е боята? Мъжът ми иска да купим бои от някакъв местен тук производител, а на мен ми се искаше да заложим на по-разпонаваема марка.
Да споделя иначе и моите наблюдения, че този цвят наистина е топ оф дъ топ в момента! Явно този път ще успея и аз да съм на гребена на вълната. Surfer

В петък капарирах гардероба за спалнята - той ще бъде в бяло с лек дървесен фладер. Срам ме е да кажа каква космическа сума струва, най-вече заради МДФ вратичките, но се заинатих, че сега (и завинаги! Satisfied ) искам да са такива. Сега предстои да си харесам дръжки и, незнайно защо, пак искам нестандартното. Как ви звучи и откъм дизайн, и откъм практичност една голяма топка, даже по-скоро диск, централно разположен на всяка врата на гардероба? Иска ми се нещо тежко, метално, в ръждив цвят, с орнаменти, по-подобно на тези ръкохватки, които слагат в центъра на външните врати, дори, отколкото трандиционните "кръгчета" за мебели. И все пак някакъв баланс ще трябва, да не е прекалено изхвърляне. Още повече, че в спалнята ще влезе и досегашният ни скрин, чиито дръжки съответно също ще трябва да сменя, но с голямата въпросителна какво да направя по наличните дупки от разпробиването?

Гардеробът на детската, откъдето ми дойде и мисълта да се включа, го поръчах в цвят Dusk Blue К097 на Кроношпан. (Съжалявам, че не мога да кача примерно изображение, но съм на служебния компютър.) Ще има и малка библиотека в този цвят. Леглото ще е бял гланц, а в събота като добавка взех и две малки Kallax от Икеа. Дръжките тук също са оляля, в смисъл, че харесах в ИКЕА Варна дръжки на една примерна детска стая. Приличат на полукръгове, а като са сложени на две вратички една до друга правят кръг. Мисля да са в бяло - по този начин ще изпъкнат на фона на гардероба.

# 486
  • Мнения: 18 551
Пижамка, не знам какъв е, защото изобщо не погледнах каталога. Те ни го бъркаха на машина, комбинация е от няколко цвята.
От Крез взехме. Харесах цвета и не се загледах в името, защото само от този каталог имаше това, което исках като цвят.
На кутиите като се прибрах видях, че пише Леко и умрях на яд(не ги харесвам). После се оказа, че само базата е Леко, латекса белия като основа. Или само са ползвали кутиите.
Ние сега отиваме за нова доза(че за малко не ни стигна). Ще видя какъв е  латекса и ще ти я напиша.

# 487
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Pyjamka, първа асоциация за дръжките - китайски шкаф. Обожавам ги!Но някак на бял МДФ не си ги представям, особено в ръждив цвят.


Алиекспрес е пълно


Може би по изчистен вариант

# 488
  • Мнения: 8 059
...
В петък капарирах гардероба за спалнята - той ще бъде в бяло с лек дървесен фладер. Срам ме е да кажа каква космическа сума струва, най-вече заради МДФ вратичките, но се заинатих, че сега (и завинаги! Satisfied ) искам да са такива. Сега предстои да си харесам дръжки и, незнайно защо, пак искам нестандартното. Как ви звучи и откъм дизайн, и откъм практичност една голяма топка, даже по-скоро диск, централно разположен на всяка врата на гардероба? Иска ми се нещо тежко, метално, в ръждив цвят, с орнаменти, по-подобно на тези ръкохватки, които слагат в центъра на външните врати, дори, отколкото трандиционните "кръгчета" за мебели. И все пак някакъв баланс ще трябва, да не е прекалено изхвърляне. Още повече, че в спалнята ще влезе и досегашният ни скрин, чиито дръжки съответно също ще трябва да сменя, но с голямата въпросителна какво да направя по наличните дупки от разпробиването?
Това голямото на външните врати не "чукало", не е дръжка. Дръжка в средата на вратата ще тегли врата централно, а не като крило. Не е добра идея. Слагала съм центрирано на горния/долния край на вратичките (винаги правя нивото на горната вратичка на не повече от 160см от пода, че да мога да ползвам поне първата и частично втората полица горе без стълба), но по-дълга, така че при отваряне си слага човек ръката по-близо до края на крилото. Сега съм с вертикални, като не са центрирани на височината, а са на 2/3, на удобна за хващане височина и за мен и за мъжа ми.

Гардеробът на детската, откъдето ми дойде и мисълта да се включа, го поръчах в цвят Dusk Blue К097 на Кроношпан. (Съжалявам, че не мога да кача примерно изображение, но съм на служебния компютър.) Ще има и малка библиотека в този цвят. Леглото ще е бял гланц, а в събота като добавка взех и две малки Kallax от Икеа. Дръжките тук също са оляля, в смисъл, че харесах в ИКЕА Варна дръжки на една примерна детска стая. Приличат на полукръгове, а като са сложени на две вратички една до друга правят кръг. Мисля да са в бяло - по този начин ще изпъкнат на фона на гардероба.
Ето го цвета Simple Smile

# 489
  • Мнения: 18 551


Каталога е това.
Penevaтова е цвета, да.
Бази и всичко е Леко, сега ги оитах хората.Аз съм мн изненадана. Стана чудно.

# 490
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Мис Каролин Бингли не е лоша Леко една от добрите бг бои е.

# 491
  • Мнения: 18 551
Купих й ей тези
От тонове цветове свещи, познайте кой цвят беше свършил и взех последните две😀😀😀

# 492
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Мис Каролин Бингли, не съжалявай за Леко боите. Когато ремонтирахме хола и детската, на такива заложихме. Единствено след време (разбирай три-четири-пет години) яркият цвят може да е поизбледнял, ако стената е директно напичана от слънцето. Но за такъв период се очаква, че ще има нужда от освежаване така или иначе.
Аксесоарите са атрактивни, имаш ли подходящ свещник за свещите? Сигурна съм, че ще стане много хубаво!

Doris, китайският шкаф е страшно изискан, ето какво ме е привличало! Обаче този ефект на събрани полукръгове го видях по-скоро за детската и цветния гардероб там. Яд ме е, че на сайта на ИКЕА не мога да намеря точно тези дръжки.
Намерих картинка от интернет:


Върху горния кроношпан биха ли паснали? За детската е това.

А за спалнята, може би peneva_a има право, че ако сложа дръжките централно на гардероба, ще се затрудни отварянето, защото не загатват посоката, на която да се дърпа.
Ето иначе за какво мислех:
Скрит текст:



обаче си го представете на бял гардероб в стая. Хм? Thinking

# 493
  • Мнения: 18 551
Пижамка, свещник имам, ама е сребърен, железен. За него ги взех.
То нашите стени не са и шпакловани, аз и затова мн се изненадах, че покри така добре.
Нямам търпение да стане, откога го чакам това боядисване. Точно преди около 5 години сме я слагали старата боя. Имаше 100 неща по стените вече😀

# 494
  • Мнения: 493
Още един килим от сайта на Айко в петролени и бежови нюанси:

Общи условия

Активация на акаунт