Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 71

  • 41 363
  • 812
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 416
Аз не мога да преценя цвета на стените на снимката с дивана. Розовее ми.
Цвета е лате.

# 766
  • Мнения: 39 808
Аз не мога да преценя цвета на стените на снимката с дивана. Розовее ми.
Цвета е лате.
Стаята само хол ли е? Ако е така бих дала моя глас за тънки пердета с цвета на стените. Лично на мен не ми харесва прозрачно бяло перде и през него да прозира друг цвят (в случая лате) на стената зад него. Но определено си гласувам и за плътни завеси. Ако се спрете на бяло перде, сложете и бяла холна маса, за да навържете цветово детайлите.

# 767
  • Мнения: 9 266
Идвам да покажа дивана, това е първата мебел в хола, остава да навържа другите работи. Мисля си за един картина над дивана, може би килим. Очаквам съвети за цветови съчетания. Пердетата ще са сама тънки, чудя се бели или крем, или нещо с акцент. Масичката е от архива ще се смени по най-бързия начин, трябва да става за хранене.  Как мислите цвета на стените ок ли е, когато боядисвахме си мислихме за бежов или кафяв диван.
[/list]
    В стила нямада се бъркам, давам ти само подходящи цветове които можеш давключиш като акценти, да се вържат към разкошния цвят на дивана!




    # 768
    • Мнения: 2 934
    Freyda, страхотен диван и цвят, внася много свежест в помещението Simple Smile! Аз съм за бели ефирни пердета и бяла маса пред дивана с по модерна визия и някакви възглавнички на дивана . Поздравления, че не сте се спрели на кафяв диван!

    # 769
    • Мнения: 434
    Здравейте, мили дами 🤗 Моля за съвет, на едната стена в кухнята искам да сложа някакъв декор: имитация на камъни, тухли или нещо друго. Едни ми казват да си сложа PVC пана, други тапет...Моля за предложения. На тази стена няма да има нищо друго, пред нея ще е малко канапе, маса. Кухненското е в другата част на стаята и ще бъде в цвят капучино и бежово.

    # 770
    • Мнения: 1 416
    Стаята е само хол, плътни завеси няма да има, защото няма нужда от тях.
    Пинко хареса ми първата палитра. За бяла маса не се бях сетила. Ще има секция срещу дивана, мисля за дървесно с бяло. Дивана си има един малки бели възглавнички, но може да ги сменя.
    Как мислите килим да сложа ли?
    Цвета го избрахме на момента с помоща на консултанта, като за нас си беше смелост. Но сега трябва да нагаждам стаята спрямо него, че ефекта да е пълен.

    # 771
    • SF
    • Мнения: 21 641
    Този жълт диван "плаче" са сиво-бял интериор. Не му трябва нищо друго в жълто "за преход". Сам по себе си е достатъчен да бъде единствения цвят в монохромна стая.

    # 772
    • Мнения: 9 952
    Аз пък бих го съчетала с пастелно зелено - маслина ли се води, градински чай (sage). Или сиво, но примерно някъкъв метален отблясък - има такива органзи за перде. Те ще дават отблясък и в цвета на стените.

    # 773
    • SF
    • Мнения: 21 641
    Да, със сиво, сребристо, сиво-бяло, бяло, бих го съчетала.
    Много е малко помещението, за да се вкарат повече от два цвята за мащабни предмети като диван, перде, килим. Някакви малки зелени, сини предметчета на сивия фон, може, но да не не бих разнообразявала.

    # 774
    • София
    • Мнения: 1 429
    Freyda, това беше стаята със светлия под, лате-стените и вратата тъмен дъб, нали? Чудесен цвят на дивана, добре, че сте се решили на варианта самият диван да е акцент! 
    Виждам, че зелени растения има, което прекрасно подчертава дивана, аз бих добавила черно-бяло и сиво и бих оставила бели тънки пердета.

    # 775
    • Mediterraneo
    • Мнения: 38 641
    Жълт диван веднага съчетавам със сиво или тъмносиньо, любими комбинации са ми. Бих сложила много тъмносин килим и подобни пердета. Обичам подобен контраст. Или пък картини със син/ сив акцент.

    # 776
    • Мнения: 1 416
    МайБах да точно така. Имам зелени цветя, но се скриха зад ъгъла, надявам се като пораснат да се покажат или някой цветарник да сложа. Днес видях едни цветни саксии и се чудех ако сложа жълти и зелени как ще стане. Цветята са четири засега.
    Благодаря за съветите, виждам, че всички ме насочвате да вкарам сивото. Пък как не го обичам в интериора.

    # 777
    • Мнения: 762
    Дами, препоръчайте ми фирма за паркет. Иска ми се реденето да е френски или унгарски тип рибена кост. Цените са космически от това, което успях да видя набързо, но не съм търсила сериозно все още. Има ли някаква средна алтернатива ценово?
    За кой град? За естествен паркет, препоръчвам паркети Миланов

    # 778
    • sofia
    • Мнения: 2 269
    Дами, препоръчайте ми фирма за паркет. Иска ми се реденето да е френски или унгарски тип рибена кост. Цените са космически от това, което успях да видя набързо, но не съм търсила сериозно все още. Има ли някаква средна алтернатива ценово?
    За кой град? За естествен паркет, препоръчвам паркети Миланов
    За София, благодаря! Simple Smile

    # 779
    • София
    • Мнения: 1 429
    Freyda и без сиво става, щом го мразиш, примерно ей така - https://pin.it/3d8d0xh

    Общи условия

    Активация на акаунт