За съмненията в партньора

  • 12 421
  • 192
  •   2
Отговори
# 75
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 912
Ще говорим и ако стигнем до някакъв консенсус би било добре.
А ти ще повярваш ли в консенсуса...след всичко, заради което принципно вече не му вярваш?!

# 76
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Трябва да си подготвена за всякакви отговори, щом си пуснала тема.
Живяла съм с ревнивец, без поводи следене , това си е психически тормоз. Накрая му изневерих, казах му и му бих шута.
Нито бих си губила времето да проверявам човека до мен, нито бих търпяла мен да ме дебнат. Щом няма доверие - кой от къде е. Нито му е златен, нито в последния мъж. Ще страдаш, пък ще ти мине. Млада си, според мен ти е рано и за деца, камо ли от мъж който не те кара да се чувстваш желана и обичана. Истински добрият мъж си личи по жената до него. Ако тя цъфти, значи е мъж на място. И двамата сте нещастни, живеете в агонията на котка и мишка.

# 77
  • Мнения: 91
Трябва да си подготвена за всякакви отговори, щом си пуснала тема.
Живяла съм с ревнивец, без поводи следене , това си е психически тормоз. Накрая му изневерих, казах му и му бих шута.
Нито бих си губила времето да проверявам човека до мен, нито бих търпяла мен да ме дебнат. Щом няма доверие - кой от къде е. Нито му е златен, нито в последния мъж. Ще страдаш, пък ще ти мине. Млада си, според мен ти е рано и за деца, камо ли от мъж който не те кара да се чувстваш желана и обичана. Истински добрият мъж си личи по жената до него. Ако тя цъфти, значи е мъж на място. И двамата сте нещастни, живеете в агонията на котка и мишка.

Определено не съм от хората, които чуват само това, което искат да чуят. Подготвена съм, че ще има хора, които ще ме дамгосат,може би с право. Въпрос на гледна точка е. Това,което за някого е неприемливо и крайно - за други е нещо нормално и обратното. За мен тези години са доста, чувствам се все едно ще захвърля плановете ни заради прищявка. А не го чувствам като прищявка. За мен е важно да му вярвам и търся истината всячески,след като той не ми я дава. Ако един от двамата не отстъпи това между нас няма как да същестува. Отстъпвам вече 5 години за какво ли не. Няма да съм аз този път.

# 78
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 912
Ако един от двамата не отстъпи това между нас няма как да същестува.
Какво значи той да отстъпи?! Да си промени характера? Да си смени фабричните настройки? Да му се наместят чакрите, да си отвори 3-тото око и да прозре колко гадно се държи и как те манипулира и че ти заслужаваш да е по-добър?!

# 79
  • София
  • Мнения: 20
Аз бих те посъветвала да не си губиш времето с такава връзка в която няма доверие. Преди време имах подобна връзка и отношенията ни бяха точно такива. След 5 години съмнения, скандали и прощаване и след "това е само чат, няма нищо между нас" или "това е безобиден флирт" го хванах с друга жена. Дори и да е само параноя по този начин вредиш единствено на себе си, в момента само психически, но имай предвид, че това по-късно може да окаже влияние и на физическото ти здраве (както се случи при мен). Сигурна съм, че ще намериш човек на когото ще имаш доверие и ще имаш много по спокоен и щастлив живот. И последен съвет - не пренасяй проблемите и съмненията от старата връзка в новата!
Успех!

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 792
... Няма да съм аз този път.

Подсъзнателно или не, решението вече е взето. Сега остава само мирно и кротко да го приведеш в действие, без да се стига до ексцесии като в една наскоро пусната тема.

# 81
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Виж, най- добронамерено ти казвам, точно този ти начин на мислене, показва, че не си готова.
Една връзка, семейство не е такава, когато е на инат. Този човек не е твоя, но ти си решила, че щом 5 години си с него и това е. Момиче, млада си, не си губи времето ! Аз имам дете от неподходящ мъж, ако е имало кой да ме събуди на времето... Много бързо след това се събудих и осъзнах грешката си, но вече бях с дете.
Брака е като танц в синхрон. Понякога е танго, валс, но не трябва да се настъпвате. Казвам всичко това след 20г брак, с мъж който е с 18г по-голям от мен. И като ме питат, как става - просто гледаме в една посока и имаме еднакви интереси, ценности и мечти.

# 82
  • Мнения: 91
Ако един от двамата не отстъпи това между нас няма как да същестува.
Какво значи той да отстъпи?! Да си промени характера? Да си смени фабричните настройки? Да му се наместят чакрите, да си отвори 3-тото око и да прозре колко гадно се държи и как те манипулира и че ти заслужаваш да е по-добър?!

Означава да се замисли дали постъпва правилно и да се постави на мое място.Да разбере,че ме наранява с мълчание и недомлъвки.Не искам да се променя, а ако държи на мен да ми докаже.Да ми обясни какво означава "служебни взаимоотношения"(преди време работеха заедно и нямах проблем с това, защото я приемах нормално като всички останали жени..Бяха на различни "нива" и това,че работят в една фирма не ми пречеше, защото той ми е казвал, че дори не се засичат. Тогава и през ум не ми минаваше да му гледам телефона,докато не видях случайно,че му е пратила някаква снимка.Любопитството ме изгриза като видях, че и и си говорят по телефона и се търсят често и от там започна дебненето) и да ми отговори защо търси запознанства,докато още е под моят покрив. Сега се замислям колко глупава съм била..Ами ако това е продължавало с години,а аз съм била спокойна и съм му вярвала?Ами ако е имал паралелна връзка с нея през цялото това време, а аз чак сега съм попаднала на "улика".Веднъж преди време намерих ластик за коса в колата.Обяснението беше,че возил братовчедка си и сигурно бил изпаднал от джоба и.Много съм наивна.

Ще ви разкажа и какво се случи снощи.Той не се прибра до 3.Попитах го къде е бил-каза на по бира с приятели.Изчаках го да заспи, отворих телефона-паролата е сменена и нямам достъп.Побърках се от нерви, отворих компютъра слава Богу там е останал логнат във ФБ-последното съобщение е от нея "кога ще се видим?" в 22ч, на което отговор от негова страна няма, защото вероятно е последвало обаждане.Казах му тази сутрин какво съм направила.Каза,че ако имало нещо нередно в този разговор, щял да го изтрие.Попитах го тогава защо има други изтрити съобщения от тяхната кореспонденция,нима има нещо нередно?Отново същото-прекаляваш,омръзна ми да ровиш.Предложих му да се успокоим и да поговорим нормално,ако иска дори да се разходим в парка.Затръшна ми вратата под носа, дори кафето не си изпи.Мисля,че се страхува да ми каже истината, защото ще го изгоня(той няма собствено жилище,не може да се върне при родителите си и ще трябва да е на квартира).

# 83
  • Мнения: 5 110
Само не разбирам защо продължаваш да го търпиш. Аз на твое място директно бих му помогнала да си събере багажа. Да ходи където си иска. Това не е твой проблем. Щади си нервите, не си заслужава да си съсипваш здравето заради някой такъв. Явно му е много удобно да си живее при теб , докато ходи да се забавлява навън.

# 84
  • Мнения: 91
Мисля да му направя изненада за когато се върне -вече ще са му опаковани куфарите.

# 85
  • Мнения: 25 814
Извикай някого, за да не си сама. Приятели, роднини...
Нека да са в друга стая, за да можете да поговорите насаме, но да има човек вкъщи за всеки случай.
Щом има толкова приятелки човекът, да се погрижат за него. Да си го приберат, че да не остане на улицата.
По принцип не съм привърженик на драстичните методи и вярвам в конструктивния диалог, но в този случай младежът е станал съвсем нагъл.
Най-вероятно ще последват извинения, обещания и уверения колко много те обича, но от теб зависи дали ще се поддадеш и ще продължиш агонията до следващия път, или ще отрежеш отведнъж.

# 86
  • Мнения: 1 462
Авторке, събирай му багажа и чао.Няма такъв филм “просто приятелки”. Явно сте различни като ценности, а това не се променя, само ще си скъсате нервите.

# 87
  • Мнения: 5 329
Покрепям съвета да не си сама когато се върне. И багажа до вратата, да не се обърка за къде е стегнат. Верно, някои хора са много нагли. Казал ти е така, защото е нямало какво да отговори. Наистина се надявам да го изгониш.

# 88
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 912
Означава да се замисли дали постъпва правилно и да се постави на мое място.Да разбере,че ме наранява с мълчание и недомлъвки.Не искам да се променя, а ако държи на мен да ми докаже.
Да се замисли?! Той досега не е мислил, та сега ли ще се светне изведнъж?! Мислиш ли, че не знае, че те наранява!? Мислиш, че е без да иска?! Смяташ, че като му обясниш как се чувстваш и той разбере какъв е егоист и хоп! - ще се промени?! Хората не се променят..

# 89
  • Мнения: 1 462
Нито ще се замисли, нито ще се промени. По-нагоре някой много вярно каза, че той не вижда грешка и проблем в поведението си, за него всичко е наред. Ако продължиш с него ТИ ще се тормозиш, докато той живот си живее.

Общи условия

Активация на акаунт