За съмненията в партньора

  • 12 391
  • 192
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте,мили момичета!Имам въпрос към вас,особено към тези,които ще се припознаят в моята история.Как се справяте със съмненията в половинката си,когато доверието е дефицит?Попадалили сте в ситуация,в която интуицията ви казва,че той лъже и нещо не е наред,но просто не можете да изкопчите истината?Мислите ли,че когато доверието е разклатено значи това предвещава края на връзката?Накратко за мен,първа тема-уви неприятна,дълга и объркана.Не искам да споделя с приятелки,защото се срамувам от това нещо,но тук ще бъда откровена с надеждата да получа обективно мнение аз ли греша или той.Търся проблема и в себе си също-това е основната разлика между двама ни.С приятеля ми сме заедно от пет години,първите две от които бяхме във връзка от разстояние,заради моето студентство.Според мен той не ме вземаше насериозно тогава,защото бяхме заедно само уикендите,а и имаме голяма разлика.Аз бях на 21, а той на 30 когато се запознахме.Всичко вървеше добре,но разбрах,че той може би ми е изневерил по много унизителен начин-сестра на моя позната,която изобщо не подозираше,че сме заедно случайно се “похвали”, че се свалят.Разбира се, бях жадна за истината и го попитах-отрече.Цялата история ми се струваше ужасно гнила и потърсих доказателства.Бях потресена да прочета смс-и между тях.Беше гнусно и унизително да видиш партньорът ти да флиртува по такъв груб начин,особено с жена която познаваш,и тя да му отвръща(да приемем,че тя не е знаела,че сме двойка).Прочетох доста неща от които се погнусих.Докато аз съм си учила уроците,той е излизал с нея и още Бог знае какво.Той твърдеше,че физически между тях не е имало нищо и всичко е било шега и флирт между приятели,но знам,че ако аз имах такива “приятели” щеше да ме изрита и нямаше дори да си помисли да ми прости.Скарахме се,но той ме молеше упорито,звънеше ми хиляди пъти,дори ми написа писмо,защото не желаех да разговарям по телефона.Разкайваше се за тези разговори,кълнеше се,че това е просто флирт,който не е означавал нищо и не е имал намерението въпросният флирт да прераства в нещо друго.Твърдеше, че тези жени (приятелката ми и сестра и) нямат личен живот и правят от мухата-слон и ме убеждаваше,че трябваа да му дам шанс, защото ще ми докаже, че е само с мен и с никоя друга. Простих му. Мисля, че всеки заслужава втори шанс.Наречете ме глупава, но...Бих обяснила тези му отклонения с нагона.Някои мъже просто имат нужда да се разтоварват по този начин, или да си чешат егото.Може би дори не е гледал сериозно на връзката ни тогава.Още повече да правиш секс веднъж седмично за мъж си е доста неприятно,но недоумявам, защо не си призна и просто не каза истината.След като се минаха няколко години постепенно си възвърнах вярата в него,заживяхме заедно,беше прекрасен,отдаден,не съм имала поводи да се безпокоя.Говорихме за деца и виждах в очите му сигурност,че иска да станем семейство.Наскоро обаче (докато правим опити за бебе)го хванах да пише с бившата си приятелка и намерих нейни останали стари снимки в компютъра му.Той по принцип не трие никакви файлове и има тонове ненужни снимки и клипове,които никога не е криел от мен,но тези ме жегнаха и ме натъжиха.Каза ми,че това писане нищо не означава,и че те са просто приятели.Колкото и наивно да звучи,поисках от него да преустанови контакт с тази жена в името на спокойствието,за да му повярвам,че наистина му е безралична.Отговори ми,че се държа като дете,че това са безумни ултиматуми,че изключително рядко си говорят и то заради служебни взаимоотношения (почти съм сигурна, че не е така.Имаха служебна комуникация но вече-не) и няма как да  се случи това да премахне някого заради моята параноя.Когато му кажа, че това не ми харесва,той започна да ме обвинява,че ровенето ми в съобщенията му го задушава и отблъсква.Знам добре,че това не е правилно,но тия контакти с бивши посяха отново семенцето на съмнението в мен.Поредната лъжа според мен, която му е параван.След като се скарахме заради тези разговори го хванах,че е свалил тиндър на телефона си,но нямаше създаден профил.Не си призна разбирасе.Каза,че това няма как да е истина.Сигурно духчето Каспър го е инсталирало.От тогава не съм на себе си-превърнах се в следовател,започнах да използвам всяка удобна минута,за да проверявам телефона му за съмнителна активност,но когато не намеря нищо,не се успокоявам,а започвам да мисля че всичко вече е изтрил,защото знае, че мога да чета понякога.Отделно от това,откакто се скарахме заради бившата,започна да се прибира по-късно с оправданието,че има много работа.После ми каза,че всъщност е отблъснат от моето поведение и за това е искал да се дистанцира.Вече не ме прегръща.Спим гръб в гръб.Като се прибере от работа не комуникира с мен,все е уморен и като се опитам да завържа разговор ми казва,че съм го отблъснала с това си поведение.Мисля,че може би съм прекалила,но от друга страна ако нямах поводи,не бих го направила.В мен се борят две жени-едната е уплашена от миналото и очаква нещо лошо да се случи,иска да си тръгне и да заживее на чисто,защото не се живее без доверие.Другата казва,че съм параноична и не бива да развалям връзката ни и плановете ни, заради такива малки неща, защото наистина искам деца,а и смятам, че той би бил прекрасен баща.Отгледал е малката си сестра,виждам го колко грижовен и добър е,обаче ме гложди,че залита в неправилна посока.Аз искам да сме заедно,искам да градим живота си и да имаме деца, но за това е необходимо доверие,а доверието ми се разклати точно преди няколко месеца,когато започнахме да правим опити за бебе.Той не предприема нищо,за да си върна доверието и постоянно се оплита в лъжи,а като повдигна въпросът за бившата-мълчи.Как да разбера истината и трябва ли въобще да се опитвам да я “изтръгна” или просто да приема,че не бива да правим деца и всеки да търси своят човек?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 195
Вие сте се разделили емоционално, но не още физически.

Ще си разбиеш нервите, насилена работа е тази.
Говорете, обмислете и решете.

# 2
  • Мнения: X
Всеки ден тук има по една такава тема поне... Значи, той е правил нещо си с твоя позната преди х години, сега си комуникира с бившата. Окей, ако имаше отвореност, а не да мълчи. Аз не бих се занимавала, има достатъчно свестни мъже, ти не си престаряла, че да ти тиктака часовника и да се хващаш за него заради последен шанс за дете. Появата на детето още повече ще изостри всичко, което те дразни, ще има безсънни нощи, рев, хормони, трябва ти стабилен човек, за да издържите заедно, а не някакъв, дето му шарят очичките и се цупи, все едно ти си виновна, че заглежда/чати/флиртува с други.

# 3
  • Мнения: X
На мен не би ми допаднало това лъжене и мазане, дори и когато е хванат с факти. Ок, сгрешил си - кажи като нормален човек, че съжаляваш, че няма да се повтори, вместо това този мъж изкарва целия свят виновен - жените били виновни, приложението само се свалило, ти си параноична... Не бих имала доверие на този мъж, но ти си друг тип, всичко си му прощаваш, така че не знам какво да ти напиша.

# 4
  • Мнения: 3 591
Каква е тази връзка, ужасно положение. Не бих се фокусирала върху твоите "съмнения", а върху него  Този партньор не те иска. Или поне не иска само теб. Бих се разделила. Твърде много случаи и тенденциозно поведение. Не го оправдавай и не се мъчи с него. Намери си половинката, която ще те цени и обича, и ще си му достатъчна ти.

# 5
  • Мнения: 1 409
Been there, done that. Нещата при нас приключиха след като години наред и аз си играх на следовател, лошото е, че винаги намирах нещо както и ти винаги намираш нещо. Следваха обяснения, сълзи, обвинения, че поведението ми го отблъсква, че съм параноичка, че съм луда, че чатовете били шега (явно на мой гръб). Е хубаво, ама така и не спря с тези шегички. Ти много добре осъзнаваш, че нещата няма да се получат, знаеш, че отношенията ви не са ок, затова те е срам от приятелките ти, и мен ме беше срам, защото знаех какво биха ми казали, а аз не исках да го чуя. Каквото и да ти кажем ние тук, ти трябва да намериш смелост да признаеш пред себе си истината. Може да бъде най-прекрасният баща, но какво значение има това след като майката на децата му няма доверие в него? Не се хващай като удавник за сламка да раждаш, това няма да го промени.

# 6
  • Мнения: 1 000
Различни сте. Вероятно наистина го отблъскваш и за него може и да няма съществена причина за поведението ти. Някои хора говорят с бившите за всичко, флиртуват и т.н. Ти сама трябва да решиш дали да се примириш или да сложиш край.

# 7
  • Мнения: 8 292
Човек се събира с някой за да се чувства добре , да бъде спокоен и да не се напряга за глупости.
Семейство сме от години....до този момент никога не съм отваряла телефона на ММ, никога не съм изпитвала нужда да ровя в него. Ако нямам вяра на най-близкият ми човек , на кого да имам?

# 8
  • Мнения: 650
Важно е ти как усещаш/чувстваш ситуацията - ако смяташ, че нещата могат да се оправят - опитай се да не го следиш толкова и забрави за тези неща докато ти обръща внимание и не се занимава с други хора. Ако смяташ, че няма как да се отървеш от съмненията си.... Нали знаеш - не трябва да дебнеш някой, защото рано или късно ще го хванеш Simple Smile)) Гледай ти да си спокойна, обмисли нещата пак и така....

# 9
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 276
Аз не разбрах, дори не се прегръщате, а искаш дете? И нямате намерение да се жените? На мен ми изглежда, че той просто си е намерил топло гнезденце с меко легло и наготвена вечеря, а забавлението търси другаде. Доверието как да е, интересът от негова страна нещо се губи.

# 10
  • Мнения: 86
Всеки ден тук има по една такава тема поне... Значи, той е правил нещо си с твоя позната преди х години, сега си комуникира с бившата. Окей, ако имаше отвореност, а не да мълчи. Аз не бих се занимавала, има достатъчно свестни мъже, ти не си престаряла, че да ти тиктака часовника и да се хващаш за него заради последен шанс за дете. Появата на детето още повече ще изостри всичко, което те дразни, ще има безсънни нощи, рев, хормони, трябва ти стабилен човек, за да издържите заедно, а не някакъв, дето му шарят очичките и се цупи, все едно ти си виновна, че заглежда/чати/флиртува с други.

Права сте,точно това ме тормози.Не живея с розовите очила,че бебето ще крепи връзката,но в същото време не искам да съсипва нещо важно за мен. Страхувам се.

Оryon,прощавах му до сега,но всичко си има граници.Твърде много станаха неизвестните,комуникацията ни куца и винаги аргумента за това е,че го отблъсквам.Да,не е достойна моята постъпка,но целта оправдава средстава.Трябва да бъда сляпа и глуха и да гледам бебето,докато той ходи по срещи от тиндър ли?

Rayy, разбирам Ви  добре.Как събрахте сили да си тръгнете и най-вече какво казваше той пред изтъкнатите факти?Искам да знам аз ли прекалявам или наистина той се опитва да ме прави на луда.Приложението не знаел как е попаднало там.Това са врели-некипели,имам чувството,че мисли,че ще ме убеди,че черното е бяло.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 12:24 от neli1234

# 11
  • Мнения: 46 553
Изпечените лъжци редовно използват нападението като защита. Не се връзвай на такива евтини номера, че ти си виновна. Разбирам, че не искаш да съсипваш връзката си, но за съжаление връзката е от двама и ако той иска да я съсипе, нищо не можеш да направиш.

При всички случаи спрете с опитите за бебе, ако се стабилизират нещата и си върнеш доверието, тогава действайте.

# 12
  • Мнения: X
От позицията на човек, който е следен и обвиняван, че има вземане-даване с бившата. Която беше блокирана навсякъде и никога не съм комуникирал с нея, мога да ти кажа, че разследванията и съмненията  отблъскват.
Следва раздяла, а не доказване на невинност. Колко време трябва да се доказва нищо, което е в главата на параноичка?

# 13
  • Мнения: 1 625
Казвам го като човек, който е ровил в телефони и чатове. Спри се! В момента, в който хванеш телефона му, ти вече си решила, че ще намериш нещо. Това те изяжда вътрешно. Дори и нищо да няма, ти пак ще си убедена, че има. Ако толкова не му вярваш- разделете се. Но заради своето собствено психическо здраве, спри да му ровиш в телефона.

За снимки с бивши и така нататък.
Моя бивш много ми беше обиден, че не искам да изтрия едни стари снимки. Аз го питах- Как да изтрия живота си? Това е етап през който съм минала, това са ми спомените. Когато погледна тези снимки не си мисля "Боже, колко го обичам", а се сещам в този ден какво сме правили. Това със желанието да се "трият" бивши от живота и да се спира с комуникацията с тях е прекалено контролиращо.
През цялото време, докато четях поста ти, ме побиваха тръпки. Отговори ми честно- ти би ли живяла с човек, като себе си? Би ли търпяла да ти се рови в телефона, да те обвиняват постоянно? Ако не, то тогава не го прави.

Най-добре се разделете за известно време. И, не, за Бога, не правете дете, преди да сте сигурни. Много са мъжете, които са перфектни бащи. Изключение са тези, които не стават. Не забременявай само защото бил грижовен.

# 14
  • Мнения: 86
Аз не разбрах, дори не се прегръщате, а искаш дете? И нямате намерение да се жените? На мен ми изглежда, че той просто си е намерил топло гнезденце с меко легло и наготвена вечеря, а забавлението търси другаде. Доверието как да е, интересът от негова страна нещо се губи.

Аз съм на мнение,че можем да живеем и без един подпис.Той е съгласен с мен.Подписът не прави семейството,а доверието,разбирането,подкрепата и сплотеността.Все неща,които си мислех,че имаме,а май са били илюзорни.Интерес имаше до преди да започне играта на котка и мишка.Когато има напрежение помежду ни,аз също не търся близост с него.

# 15
  • Мнения: 1 847
Бил грижовен, това е относително. Грижовен към другите, но не и към партньора. Сгафил-добре, разбрали се продължили, но сами той не е показал грижовност отново да върне доверието в партньора...оставил е нещата на самотек. Авторката спомена, че той не е напраивл нищо за да му повярва отново. Чувства се прецакана.
Прощаваш, но искаш да видиш нещо насреща, той дори не е опитал.Оставил е нещата сами да се развиват.
 Мъжете имали нагон, не обичали да говорят, дрън-дрън....ако един човек иска да промени себе си-може. Може да се опита да контролира емоциите си, да се опита да разговаря с партньора за да се изгладят нещата.
 Отбранителната позиция "отблъскваш ме.....въобразяваш си.." ми е глупава. Вместо това ако държиш на този човек, не е ли по добре да успееш да си върнеш доверието в него, вместо да го нападаш?!
 Не е получила "знаци", че той е решил да спечели нейното доверие, и тя сама търси това, чрез ровене в телефони, приложения, сайтове. Така, нещата се прецакват повече....
   Сядаш, говорите. не споменавш бивши...снимки....сподели  как се чувстваш, говори за себе си. Говори за сегашната ситуация, не за миналата...миналото минало, няма как да се върнеш с магическа пръчка и да ги промениш.

# 16
  • Мнения: 2 081
Дете се създава, когато отношенията са наред , то няма да ви ги оправи . По-вероятно е да се  влошат още  повече .Около мен има такива примери...

# 17
  • Мнения: 46 553
От позицията на човек, който е следен и обвиняван, че има вземане-даване с бившата. Която беше блокирана навсякъде и никога не съм комуникирал с нея, мога да ти кажа, че разследванията и съмненията  отблъскват.
Следва раздяла, а не доказване на невинност. Колко време трябва да се доказва нищо, което е в главата на параноичка?
Не се припознавай. Говорим за налични флиртаджийски чатове, тиндър и т.н., не за блокирани бивши.

# 18
  • Мнения: 1 409
Rayy, разбирам Ви  добре.Как събрахте сили да си тръгнете и най-вече какво казваше той пред изтъкнатите факти?Искам да знам аз ли прекалявам или наистина той се опитва да ме прави на луда.Приложението не знаел как е попаднало там.Това са врели-некипели,имам чувството,че мисли,че ще ме убеди,че черното е бяло.

Много трудно, обмислях го може би около 2 години преди наистина да го направя. В допълнение към всичко описано той даваше ясни сигнали, че няма намерение да бърза с по-сериозни стъпки в нашите отношения, нищо че бяхме заедно от почти 7 години, дърпаше се много да се изнесем, а имаше къде да бъдем самостоятелни без допълнителна финансова тежест.
Пред изтъкнатите факти казваше абсолютни простотии - това било просто за забавление, не значело нищо, после започваше да ме обвинява, че само изисквам от него, че съм ненормална, че няма кой друг да ме търпи. Не знам как може да съм била такава заблудена патка. Абсолютно токсична връзка, която обаче ми даде ценния опит да знам как не искам да се отнасят с мен.
Аз много го обичах, Нели, знам, че и ти много го обичаш. Направи си обаче услуга и заобичай себе си повече. Когато една врата се затвори, друга се отваря. Имах късмет да срещна невероятен човек, чийто телефон и през ум не ми е минавало да проверявам, защото има отношение към мен и никога не ми е давал повод да се съмнявам в него. Вярвам, че ако бях останала в онази връзка, още щяхме да сме на същото дередже. Помисли си следното - ако имаш дъщеря един ден, би ли искала тя да е в такава връзка? Защо си го причиняваш?

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз се запознах с мъжа ми като бях на 24, а той на 42г. Голяма разлика, но винаги ме е приемал сериозно, аз съм му партньор, а не гадже. Това отношение се заслужава, не се дава просто така.
Винаги съм била много ясна - време за губене нямам, и как ли пък не ще живея в съмнения, ще го дебна и разпитвам! Никога не съм била ревнива, но нямам ли на 100% доверие в някого, сме чао. Няма как да дам най-хубавите си години на мачо, дето се сваля под път и над път.

# 20
  • Мнения: 86
От позицията на човек, който е следен и обвиняван, че има вземане-даване с бившата. Която беше блокирана навсякъде и никога не съм комуникирал с нея, мога да ти кажа, че разследванията и съмненията  отблъскват.
Следва раздяла, а не доказване на невинност. Колко време трябва да се доказва нищо, което е в главата на параноичка?

При теб бившата е била блокирана.При мен не е така-с очите си съм видяла,че общуват и то сравнително често.Не е същото.Не мисля,че това е параноя.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Вие връзката вече сте я прекратили. Не знам защо изобщо живеете все още заедно. Да не би да продължавате и с опитите за бебе?!

# 22
  • Мнения: 86
Вие връзката вече сте я прекратили. Не знам защо изобщо живеете все още заедно. Да не би да продължавате и с опитите за бебе?!

Не,не продължаваме.По-горе написах,че спим гръб в гръб и не общуваме.Аз искам да оправим нещата,но съм обезкуражена, защото знам какво ще чуя от него.Обвинения.Дори да говорим само за нас,без да засягаме миналото може би ще си водя монолог,докато не му писне и не си събере багажа(живеем в моя апартамент).

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Ооо, ама той и тарикат бил значи! Обвинява те, обяснява как ти си лудата, спи с гръб към теб и ала бала ама продължава да се прибира вечер в твоето жилище. Колко забавно.

Нали го задушаваш, нали бил отблъснат от поведението ти и искал да се дистанцира, какви ги търси тогава още в твоя дом и в твоето легло?

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 276
И без подпис може да се живее, но формалностите поне обвързват и карат да се замисли за последствията от развалянето му. Но човек който флиртува определено се чувства съвсем необвързан и свободен, няма какво да го задържа. Бебето ще отнема цялото ти време в началото, и по-скоро ще има обратен ефект, мъжът с интерес към леки забавления ще прекарва все повече време навън и ще има все повече "не ме закачай".

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Ясно. Човекът седи за да те гледа как се гърчиш, как му се молиш и му угаждаш. Накрая ще ти "прости" и ще продължите, но ти ще се чувстваш виновна и задължена. Едва ли не ще благоволява да те ощастливява, защото ти е простил.

# 26
  • Мнения: 86
Ясно. Човекът седи за да те гледа как се гърчиш, как му се молиш и му угаждаш. Накрая ще ти "прости" и ще продължите, но ти ще се чувстваш виновна и задължена. Едва ли не ще благоволява да те ощастливява, защото ти е простил.

Благодаря на всички,които отделяте от времето си,за да коментирате и да споделите лични истории.Човек,когато е влюбен има нужда от доза здрав разум,дори да е болезнено.Мисля,че ме обича,но сме на светлинни години като характери.Днес спорът ще е за това,а утре за нещо по-важно и пак аз ще съм виновна,а той-светец.Наясно съм,че това не е здравословна обстановка за отглеждане на на дете.Чудя се има ли въобще правилен подход към такъв човек.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Има някои граници, които като се пресекат, нещата вече не могат да бъдат същите. Някои хора са толерантни и тази им граница е далеч напред, на други им е къс фитилът и бързо я достигат. Но всеки я има. При мен това се е случвало с две близки приятелки и си дадох сметка, че мината ли е границата, няма оправяне на отношенията колкото и да се стараем. Просто нещата се помнят и си седят в някое ъгълче на ума ти, но никога не се изличават напълно. Отношенията са счупени и не подлежат на поправка. Ако вие сте на този етап, както ми се струва, няма смисъл да се удължава агонията. Край и всеки по пътя си.

Поне аз така ги виждам нещата.

# 28
  • Мнения: 3 021
В секундата, в която някой има Тиндър на телефона, няма връзка с мен.
Какви бебета, какви три лева.

Ти като следовател ли искаш да си живееш живота. На този не му пука кой знае колко за теб, съжалявам да го кажа. Не е краят на света - мъже много.

# 29
  • Мнения: 43
Аз смятам, че прекаляваш и правиш от мухата слон. Някой от мъжете сме така ( немоногамни ). Имаме си нужда от време на време да пофлиртуваме, може и други неща. Дори, аз като немоногамен мъж, знам много добре къде ми е семейството и именно там се прибирам всяка вечер. Всеки мъж ( пък и всяка жена ) си има нужда от лично пространство и отдушник. Някой мъже ходят за риба, други ходят на планина, трети задяват мацки.

Има доста жени, които си затварят очите за такива неща и си живеят спокойно и щастливо. Ако искаш да имаш бъдеще с този човек, приеми го такъв какъвто е и той с времето ще спре да те лъже.

Успех

# 30
  • Мнения: 3 021
Е, това са основно жени без себеуважение, може на авторката да не и се живее със затваряне на очи и толериране на унижения.

# 31
  • Мнения: 673
Всеки мъж ( пък и всяка жена ) си има нужда от лично пространство и отдушник. Някой мъже ходят за риба, други ходят на планина, трети задяват мацки.
Добро оправдание - хойкането като хоби. Ама я да си вземе също така хойкаща жена, та да го видим мъжа дали ще е съгласен с нейното хоби!

# 32
  • Мнения: 43
Е, това са основно жени без себеуважение, може на авторката да не и се живее със затваряне на очи и толериране на унижения.
Това си е твое мнение. Все пак донякъде съм сългасен, когато една жена иска да е с моногамен мъж, да си намери такъв. Ако е ок да е с немоногамен, чудесно за нея. Но да си хванеш единият тип и да искаш той да се промени, е все едно да искаш да си смени сексуалната ориентация - няма как да стане.


Добро оправдание - хойкането като хоби. Ама я да си вземе също така хойкаща жена, та да го видим мъжа дали ще е съгласен с нейното хоби!

Имал съм връзка с такава жена. Даже с повече от една жена( през годините). Мога да ти кажа, че като вляза с такава нагласа, не ми е проблем. Бил съм и любовник Simple Smile

# 33
  • Мнения: 86
Всеки мъж ( пък и всяка жена ) си има нужда от лично пространство и отдушник. Някой мъже ходят за риба, други ходят на планина, трети задяват мацки.
Добро оправдание - хойкането като хоби. Ама я да си вземе също така хойкаща жена, та да го видим мъжа дали ще е съгласен с нейното хоби!

Ей точно това не разбирам.Мъжът,горкият има нужда от отдушник и жената трябва послушно да се съгласи с това.Но ако една жена има отдушник я пращате на електрическия стол.Не съм съгласна.Има двойки,които са пологамни.Тук говорим за взаимно съгласие и честност,а не някой да се прави,че ти е верен,а всъщност да не.

# 34
  • Мнения: 2 081

Има доста жени, които си затварят очите за такива неща и си живеят спокойно и щастливо. Ако искаш да имаш бъдеще с този човек, приеми го такъв какъвто е и той с времето ще спре да те лъже.

Успех

В повечето случаи тези жени си го връщят двойно , но мъжете им остават в заблуда , че са единстени.

Каква връзка е това да се надцаквате по изневери?

# 35
  • Мнения: 46 553
Аз смятам, че прекаляваш и правиш от мухата слон...
В момент, в който работят за бебе, страничните забежки са опасни и чисто физически могат да докарат усложнения, включително аборт. Опасенията ѝ най-малкото в тази посока са съвсем логични.

А ако някой е немоногамен, да си каже. Лъжата в една връзка е нещо, което не може да се подмине. Той я убеждава, че тя греши и е виновна, че си го мисли.
Скрит текст:
Немоногамните, които познавам, всъщност са много неуверени в себе си хора, със сериозни комплекси и това е начинът им да го компенсират. Някои от тях успяват да го превъзмогнат, когато срещнат точния човек, други не. При всички случаи да планираш деца с такъв човек не е добра идея.

# 36
  • Мнения: 43
Ей точно това не разбирам.Мъжът,горкият има нужда от отдушник и жената трябва послушно да се съгласи с това.Но ако една жена има отдушник я пращате на електрическия стол.Не съм съгласна.Има двойки,които са пологамни.Тук говорим за взаимно съгласие и честност,а не някой да се прави,че ти е верен,а всъщност да не.

Двойните стандарти ги прилагат колежките в темата. Аз съм строг, но справедлив Stuck Out Tongue

Сега, сериозно. Ти не приемаш човека до теб, такакъв какъвто е - немоногамен. Иска ти се да ти е верен и лоялен, не само в действията, но в мислите си .. ами няма как да стане предвид историята. Вълка кожата си мени, но нрава не. Тук за това става въпрос. Твоя приятел се опитва да 'закърпи' положението, но явно не го бива в лъгането.

Ако искаш развитие по темата, седнете и си говорете, но трябва да си готова да слушаш и разбираш без да съдиш. Съдейки по постовете ти, изобщо не си готова за това.

# 37
  • Мнения: 86
Ей точно това не разбирам.Мъжът,горкият има нужда от отдушник и жената трябва послушно да се съгласи с това.Но ако една жена има отдушник я пращате на електрическия стол.Не съм съгласна.Има двойки,които са пологамни.Тук говорим за взаимно съгласие и честност,а не някой да се прави,че ти е верен,а всъщност да не.

. Вълка кожата си мени, но нрава не.

Ако искаш развитие по темата, седнете и си говорете, но трябва да си готова да слушаш и разбираш без да съдиш. Съдейки по постовете ти, изобщо не си готова за това.

Той не ми е показвал,че иска да "хойка".Давала съм много шансове да говорим,не се получава.Той е невинен и всичко приключва до там.Нямам право да питам и да ровя.Не ми харесва тази роля,не получавам от него обясненията,нито отговорите на въпросите и така влизаме в порочният кръг със следенето.Аз съм готова да изслушам без да съдя,но определено той не е готов да ми каже истината.

# 38
  • Мнения: 5 309
Ама тоя човек не е седнал с открити карти да каже, аз съм немоногамен, ако ще сме заедно трябва да го знаеш и да прецениш дали ме приемаш, аз няма да се променя, или поне към момента не желая. Човекът си лъже откровено, в очите, че после и на обиден се прави, че го следели. Ами ще го следи, като е лъгана и не може вече да му има доверие?

# 39
  • Мнения: 12 473
Прочетох внимателно поста ти..
Не разбрах:
1. Бившата е същата със сестрата? Или друга жена?
2. Не казваш какво й е писал на бившата (защото за предната, казаваш, че е гадно и тн).

Та това е много базово според мен.

Това, че някога е флиртувал докато си била далеч и не сте имали супер сериозна връзка - не ми изглежда хич  драматично. Но ако с тази бишва си пише пак също такива неща - да.
Само че ти не казваш такова нещо? Само подскачаш като ужилена и веднага правиш асоциация с предната и се държиш като ревнивка и обсебваща.
И това, че има Тиндър в телефона си, не е чак такъв грях. Нали не си видяла профил? Може да е наистина случайно свален, може да е бил любопитен и тн. А може просто наистина да му е омръзнало от липсата на доверие и да му е непълноценно с теб.
Ако обвиненията ти са безпочвени, уверявам те, че е наистина голяма мъка да съжителстваш с някой, който не ти вярва и те следи. Това рязко убива желанието за близост и доста често е повод за ряздяла.

# 40
  • Мнения: 3 750
Нямало да изтрие бившата от живота си заради параноичка? Колко повече обиди чакаш?
Огледай се за следващия. Спри да чертаеш планове ,самоопредели се като свободна жена. Не си струва да му обясняваш. Ако има въпроси по някое време, кажи му че е параноик!
Освободи си съзнанието от този, другото ще се нагласи Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 847
Щом живее в твоя апартамент е лесно. Изрецитирваш си монолога, като каже че го задушаваш и отблъскваш "Добре ето ти едно сакче, събираи си нещата и вън"   хем не му е добре хем седи....защо?
Безплатна квартира, споделени разходи?!

# 42
  • Мнения: 12 473
Нямало да изтрие бившата от живота си заради параноичка? Колко повече обиди чакаш?


Извинявай, но защо това да е обида?
За мен е авторитарно налагане и определено бих подскочила.

# 43
  • Мнения: 86
Прочетох внимателно поста ти..
Не разбрах:
1. Бившата е същата със сестрата? Или друга жена?
2. Не казваш какво й е писал на бившата (защото за предната, казаваш, че е гадно и тн).

Та това е много базово според мен.

Това, че някога е флиртувал докато си била далеч и не сте имали супер сериозна връзка - не ми изглежда хич  драматично. Но ако с тази бишва си пише пак също такива неща - да.
Само че ти не казваш такова нещо? Само подскачаш като ужилена и веднага правиш асоциация с предната и се държиш като ревнивка и обсебваща.
И това, че има Тиндър в телефона си, не е чак такъв грях. Нали не си видяла профил? Може да е наистина случайно свален, може да е бил любопитен и тн. А може просто наистина да му е омръзнало от липсата на доверие и да му е непълноценно с теб.
Ако обвиненията ти са безпочвени, уверявам те, че е наистина голяма мъка да съжителстваш с някой, който не ти вярва и те следи. Това рязко убива желанието за близост и доста често е повод за ряздяла.

Обяснявам,защото наистина е малко объркано.Бившата и сестрата са две различни жени.Първият "сигнал",че не е стока тоя мъж,получих още в началото,когато сестрата на моя позната сподели,че се свалят и намерих мръсните съобщенийца.Въпреки,че бях много обидена и наранена,реших да простя и забравя,защото му повярвах,че може би наистина нищо не значат,но когато започнахме с опитите за бебе го хванах да чати с жената,с която е бил преди да се запознае с мен.Там нямаше нищо "пикантно",основно "как си,какво правиш" и тем подобни,но усетих бързо,че нещо не е наред,защото имаше и пропуснати повиквания,имаше и изтрити съобщения от цялата хронология,а накрая и самата хронология изчезна,но тя редовно си беше в търсачката на хората,с които е контактувал последно и не може да ме убеди,че всичко това е невинно.Впрочем,той не се и опитва да ме убеждава.Повтаря,че съм ненормална и до там.Не можем да говорим нормално като големи хора.Каквато и да е причината за този тиндър ще я приема.Да каже,че е любопитствал ще разбера,но той не казва това.

# 44
  • Мнения: X
Той няма да се промени, нито ти. Не че не можете да създадете семейство и дете, просто с него никога няма да си спокойна и сигурна и да имаш живота, който искаш. Ти трябва да си решиш дали искаш да живееш така. Но имай и предвид, че 9 години са голяма разлика и след 40 - 45 годишнината на мъжа ще си личи ясно по някои неща, които сега въобще и не ти идват на ума. Та общо взето доста компромиси ще трябва да правиш, ако останеш с него.

# 45
  • Мнения: 12 473
Нели, не твърдя, че съм права, но мога да ти споделя моя опит (и държание) на човек, който е бил следен и тормозен от ревност.
Ми ужасно беше.
На всяко съмнение - подобен тормоз. Тогава наистина започваш да триеш всичко превантивно, защото само заради "здрасти" пак тръгваха тежки съмнения. И спираш да даваш каквото и да е инфо, защото виждаш, че не ти вярват и е безсмислено.  Аз дори съм лъгала, че съм сама навън (аз съм била с най-добрата си приятелка), само защото той изпадаше в истерична ревност, че не съм го предупредила, че ще се видя с нея. А е било спонтанно виждане, не уговорка.

И честно, не ми изглежда чак толкова виновен твоя човек, държи се като разочарован много, но все още с чувства към теб. Но от това до раздялата ви - сте винаги на един скандал разстояние.

# 46
  • Мнения: 1 000
В началото не сте били сериозни, простила си. И той е избрал теб тогава.
Сега си чатил с бившата. Щом няма сваляне, какво толкова? Може да е изтрил, за да не се дразниш. Бившите са част от живота и особено тези, с които не си приключил грозно. Не го оправдавам, но няма как да знаем кое до колко е вярно.

Аз редовно си говоря с мм за една негова бивша, знам че той много я е обичал. Не ми трепва нищо сега от нея, защото съм уверена в себе си. Ако той я потърси например и видя, че съм втора цигулка, тогава да. Друга бивша на мм срещнахме случайно преди време. Продавачка беше. Почерпи го кафе и сникърс съвсем демонстративно, а мен не. Дори ми беше забавно. Аз редовно питам един бивш дали го слуша жената, говорим си, шегуваме се.

# 47
  • Мнения: 252
Този мъж голям куражлия, да свали Тиндър при положение че редовно му се проверява телефона. Аз бих го направила ако искам голям скандал и край, ама друг да го сложи края. Общите разговори не са нещо страшно сами по себе си, но продължителни, чести, гарнирани с обаждания и изтрити съобщения и мен биха ме осъмнили.
Ти, авторке, също си преминала границите на личното му пространство отдавна. Тровиш се всеки ден. Не ми се мисли в какъв ад живееш и как се живее с теб. Той също не ми се вижда целия в бяло.
Обсъдете внимателно какво имате и дали да продължите тази агония.
П.С. Мен също ме обвиняваха, че прекалявам и че си въобразявам (не съм гледала телефони, не съм ровила, не съм следила), а се оказа че имало защо. От друга страна ако има нон стоп разпити и разследване и аз така бих казала на партньора си.

# 48
  • Мнения: 86
Angel Wing, разбирам. Опитвам се да поставя от другата страна. Никога не съм му забранявала да излиза с приятели, нито съм правила скандали ако не ме предупреди, че отива някъде. Разбирам, че това постоянно ровене тежи и досада, но единствената причина за него е, че ме държи в неведение. За отношенията си с бившата казва "параноясваш, само приятели сме", но като задам въпроса за пропуснатите повиквания и странните случайности следва мълчание.Аз мисля, че ако иска да запазим връзката си би се потрудил да поговорим.Може би вече не иска това.

# 49
  • Мнения: 6 196
С четене по диагонал- човека си обича да оре на две и повече ниви, или го приемаш такъв, или всеки по пътя. Третия вариант е да се правиш на приятно разсеяна и да се правиш, че не забелязваш. При някои хора работи, добре са си и си карат заедно. Такъв филм да се промени и да вижда само теб- много са опитали, не знам дали и колко са успели.

# 50
  • Мнения: 1 000
Ако оре на две и повече ниви, това вече не са съмнения, а факти.
Въобще ако те кара да се чувстваш унизена, подценена и т.н, тогава трябва ти да решиш дали си способна да живееш така. След като за теб не е ок неговото държание и си сигурна, че търси тръпката другаде - чао!
И пак казвам, че проблема са вашите различия като личности. Той няма да се промени, ако не вижда проблем в действията си.

# 51
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
.... Но имай и предвид, че 9 години са голяма разлика и след 40 - 45 годишнината на мъжа ще си личи ясно по някои неща, които сега въобще и не ти идват на ума.
Интересно ми е, освен несъответствие в секса, какво още друго би могло да се появи?

# 52
  • Мнения: X
Не се припознавай. Говорим за налични флиртаджийски чатове, тиндър и т.н., не за блокирани бивши.
Припознавам се, защото всичко започна от едно "Здравей!" на улицата. Оказа се, че не ходя на работа, а да чаластря.
И съм сигурен, че всеки човек има по един чат, който може да бъде разчетен като флиртаджийски.
Колкото до проверката на телефона:
- Какво го ключиш тоя телефон
- О.К. дай си твоя и ще ти отключа моя.
- Ааа!
И докато се отвърди една връзка, а и след това в телефона има неща, които не са за споделяне. Не е задължително да са свързани с изневяра.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Тия неща с телефони, мейли и профили... Нямам нищо за криене, но моите седят заключени и пароли не давам. Личното пространство си е лично пространство. Ако половинката не ми вярва и без да рови в него, едва ли ще ми повярва и да седят денонощно отворени.

# 54
  • Мнения: 46 553
Дидоян, тук нещата са комплексни, не нещо изолирано. Да си инсталираш Тиндър не е като да кажеш Здравей  на случайно срещната позната.

# 55
  • Мнения: 12 473
Стига де, Тиндър също е пълен с реклами и е доста добър рекламен канал. Може в тази връзка да го гледал и тн.

Аз имам почти всички възможни социални приложения. В някои нямам профил, само гледам, за да съм в "тренда".

# 56
  • Мнения: 46 553
Мъж, на който му шарат очите, ще се регистрира в Тиндър, за да гледа реклами...
Да бъдем реалисти все пак Simple Smile

# 57
  • Мнения: 86
Стига де, Тиндър също е пълен с реклами и е доста добър рекламен канал. Може в тази връзка да го гледал и тн.

Аз имам почти всички възможни социални приложения. В някои нямам профил, само гледам, за да съм в "тренда".


Разбирам какво имаш предвид,но в неговият случай не е така.Този тиндър се появи след като се скарахме.Но ние все пак си лягахме в едно легло вечер и не сме официално разделени все още, за да си позволява такива неща.Ако е искал да разглежда и да проучва,но се е отказал (например) защо не ми каза.Толкова е просто.

# 58
  • Мнения: X
Двоуми се все още. За това е свалил Тиндър, но няма регистрация в него.
Въпрос на грозен скандал от твоя страна е да се регистрира.

# 59
  • Мнения: 43
Може просто да е искал да си поговори с някой, който евентуално ще го разбере и ще го приеме, такакъв какъвто е, без да се цупи.

# 60
  • Мнения: 12 473
за да си позволява такива неща.Ако е искал да разглежда и да проучва,но се е отказал (например) защо не ми каза.Толкова е просто.

Просто е, ако имате нормална комуникация в двойката. Ако е с някой, който знам, че ме следи и който определя какво мога да си позволя или не, доста ще се замисля и определено ще стана много прикрита.

# 61
  • Мнения: 3 750
Нямало да изтрие бившата от живота си заради параноичка? Колко повече обиди чакаш?


Извинявай, но защо това да е обида?
За мен е авторитарно налагане и определено бих подскочила.
Чиста обида е. Авторитарно налагане е, ако поставя любимата по-долу от себе си, в случая я поставя по-долу от бившата.

"Аз редовно си говоря с мм за една негова бивша, знам че той много я е обичал. Не ми трепва нищо сега от нея, защото съм уверена в себе си. Ако той я потърси например и видя, че съм втора цигулка, тогава да."
 А ако само си пращат кафенца сутрин и се питат Как си? всеки ден, тогава ок ли ще си?

# 62
  • Мнения: 7 383
За мен твоето поведение, авторке, е абсолютно неприемливо. Ревнива, контролираща жена, несигурна в себе си би изхвърчала от живота ми много скоро. Интересно, защо той те търпи? Може би те обича, иначе защо?

# 63
  • Мнения: 1 000
Лейди, от онази с кафенцата не бих ревнувала.
Ако усещам явно пренебрежение към мен, заради друга, свалки, а още повече интерес за връзка, тогава пам ще съм ок, само че без мен.
Както аз, така и той сме свободни или да се обичаме, или не. Но следене и контрол са абсурд. Няма смисъл.

# 64
  • Мнения: 86
за да си позволява такива неща.Ако е искал да разглежда и да проучва,но се е отказал (например) защо не ми каза.Толкова е просто.

Просто е, ако имате нормална комуникация в двойката. Ако е с някой, който знам, че ме следи и който определя какво мога да си позволя или не, доста ще се замисля и определено ще стана много прикрита.

Сега разбирам от къде идва проблемът Той би казал същото,докато аз бих си изпяла и майчиното мляко,ако това е цената, която трябва да платя за да заслужа доверието на любимия.Ако той има някакви съмнения в мен, пък били те и неоснователни, бих се постарала поне веднъж да му докажа, че тези съмнения ся вятър и няма поводи за тревога. Просто сме различни характери, той реагира както Вас. Но тук вече идва и другият момент.Има и една друга порода мъже, които не се държат така, защото са притиснати и това е защитна реакция, а просто са манипулатори и дори да ги хванат на местопрестъплението пак ще отричат.

# 65
  • Мнения: 5 905
Във всяка връзка има две страни. Двете страни имам свои гледни точки за една и съща ситуация. Ако партньорът ти пусне тук тема за същия проблем, то тя ще звучи по съвсем друг начин. Защото той я гледа през своите очи.
А сега ние четем и ти очакваш съвет. Недей, глупаво е!
Имай предвид, че всеки тук ще отговори в зависимост от това, той какво е преживял. Чуждите проблеми, измами, нелюбови, ще се проектират върху твоята връзка.
Чуждите комплекси и нещастия ще се изсипят върху твоята връзка. Но ти познаваш ли всички жени, които тук ще ти отговорят? Те може да са озлобени, смачкани, настроени негативно от собствените си животи. Такива хора е много опасно да се вземат под внимание като съветници.
Мисли със собствената си глава. Пресмятай си нещата, говорете си в къщи и се оправяйте.
Не вземай под внимание съвети от непознати.
Това е между двама души- ти и той. И така трябва да си остане.

# 66
  • Мнения: 86
Във всяка връзка има две страни. Двете страни имам свои гледни точки за една и съща ситуация. Ако партньорът ти пусне тук тема за същия проблем, то тя ще звучи по съвсем друг начин. Защото той я гледа през своите очи.
А сега ние четем и ти очакваш съвет. Недей, глупаво е!
Имай предвид, че всеки тук ще отговори в зависимост от това, той какво е преживял. Чуждите проблеми, измами, нелюбови, ще се проектират върху твоята връзка.
Чуждите комплекси и нещастия ще се изсипят върху твоята връзка. Но ти познаваш ли всички жени, които тук ще ти отговорят? Те може да са озлобени, смачкани, настроени негативно от собствените си животи. Такива хора е много опасно да се вземат под внимание като съветници.
Мисли със собствената си глава. Пресмятай си нещата, говорете си в къщи и се оправяйте.
Не вземай под внимание съвети от непознати.
Това е между двама души- ти и той. И така трябва да си остане.

Barbarella,да, между нас е. Съгласна съм, че всеки от коментиращите тук гледа през своята призма и разсъждава под влияние на неговият личен опит. Точно за това не споделих на приятелки - защото знам те какво са преживели, какви характери са и как ще реагират. Разбира се, че не бих взела решение за личният ми живот на базата кое е събрало повече коментари тук - за или против да се разделим. Въпросът беше да получа малко подкрепа и разбиране, да получа безпристрастна оценка, да чуя дали други хора са били на мое място (или на негово). Не ми тежи да чуя каквото и да било, включително и това, че съм несигурна и нестабилна, контролираща жена, защото аз добре знам коя съм и зад всяко мое действие има логично обяснение. Каквото съм предприела е правилно спрямо моите възгледи. Уважавам чуждото мнение, понякога човек има нужда да се погледне отстрани и да се замисли дали не греши. Поне аз го правя. Партньорът ми обаче явно-не.

# 67
  • Мнения: 12 473
Аз не казвам със сигурност, че и при него е така. Давам ти друга гледна точка, над която да помислиш.
Най-голяма грешка в отношенията си правим, като си мислим, че другият трябва да разсъждава и чувство същото като нас.
Вие имате и разлика, представи си, че друга бивша го е ревнувала много и на него също много бутончета му се натискат с твоите реакции.
Когато се събрах с ММ му бях разказала донякъде за бившите си истории и драми, но далеч не всичко.
И понеже бях много опарена и наранена, го скъсах от проверки, тестове и тн, само и само да му повярвам, че наистина не е ревнив. Подскачах като ужилена всеки път като ми звънеше да ме пита как съм и какво правя или къде съм..
Радвам се, че той имаше търпението и мъдростта да ме издържи, защото ако и той беше и мислеше като мен, нямаше да се задържим.

# 68
  • Мнения: 3 021
Със Сергей съм съгласна по принцип, но кажи си отначало, че си немоногамен, а не да обяснявай, че другият е луд и параноик.
Другият вариант е жената да си знае, но да не клати лодката в името на комфорт, пари, стабилност, от страх да остане сама и т.н. Явно авторката не е в която и да е от тези категории. За мен спокойна и щастлива връзка между тези двама души няма как да има.

# 69
  • Мнения: 5 309
Телефонът ми стои на разположение на половинката ми, знае ми паролата и ако желае може да го разгледа винаги. Да праща кафенца на жени, бивши или не....не съм толкова либерална. Да си комуникира с приятели колкото иска, жена ли е....айде, няма нужда. И аз не си пращам кафенца с мъже да ги питам как са и как ми минава деня. И съм сигурна, че ако го направя няма да му стане приятно. Но, така сме установили че е добре за нас, така и правим.

# 70
  • Мнения: 1 000
На работа и в обществото контактувам повече с мъже, черпим се кафенца и си споделяме. Никога не ме е ревнувал. Не си звъним и пишем, обаче.

# 71
  • Мнения: 86
За мен твоето поведение, авторке, е абсолютно неприемливо. Ревнива, контролираща жена, несигурна в себе си би изхвърчала от живота ми много скоро. Интересно, защо той те търпи? Може би те обича, иначе защо?

Вероятно и в неговите очи съм такава,но продължавам да стоя зад думите си,че това е предизвикано. Това,което за него е приемливо, за мен-не е. Наречете ме пуританка, така съм възпитана,това ми е характера. Опитвала съм се с времето да "преглъщам" неща,които не ми харесват в името на спокойствието.Съмнителните контакти и приложенията за запознанства не са в тази категория.

# 72
  • Мнения: 6 778
Авторката, какво очакваш да ти кажат хората тук.
Ти имаш своите разбирания, той своите. Няма прав и крив. Или го приемаш такъв какъвто е или се разделяте. Тука ние можем дружно да го осъдим ..... И какво това ще ти помогне?
Тази седмица близка приятелка стана баба. Вече 35 години живее във вечни изневери, следене, скандали, раздели и събирания. Ти, искаш ли такъв живот за себе си?

# 73
  • Мнения: 3 021
Авторке, никой не те съди за разбиранията и ценностите, просто партньора ти явно не ги споделя.

# 74
  • Мнения: 86
Ще говорим и ако стигнем до някакъв консенсус би било добре. Ако не-всеки по  пътя си.

# 75
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Ще говорим и ако стигнем до някакъв консенсус би било добре.
А ти ще повярваш ли в консенсуса...след всичко, заради което принципно вече не му вярваш?!

# 76
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Трябва да си подготвена за всякакви отговори, щом си пуснала тема.
Живяла съм с ревнивец, без поводи следене , това си е психически тормоз. Накрая му изневерих, казах му и му бих шута.
Нито бих си губила времето да проверявам човека до мен, нито бих търпяла мен да ме дебнат. Щом няма доверие - кой от къде е. Нито му е златен, нито в последния мъж. Ще страдаш, пък ще ти мине. Млада си, според мен ти е рано и за деца, камо ли от мъж който не те кара да се чувстваш желана и обичана. Истински добрият мъж си личи по жената до него. Ако тя цъфти, значи е мъж на място. И двамата сте нещастни, живеете в агонията на котка и мишка.

# 77
  • Мнения: 86
Трябва да си подготвена за всякакви отговори, щом си пуснала тема.
Живяла съм с ревнивец, без поводи следене , това си е психически тормоз. Накрая му изневерих, казах му и му бих шута.
Нито бих си губила времето да проверявам човека до мен, нито бих търпяла мен да ме дебнат. Щом няма доверие - кой от къде е. Нито му е златен, нито в последния мъж. Ще страдаш, пък ще ти мине. Млада си, според мен ти е рано и за деца, камо ли от мъж който не те кара да се чувстваш желана и обичана. Истински добрият мъж си личи по жената до него. Ако тя цъфти, значи е мъж на място. И двамата сте нещастни, живеете в агонията на котка и мишка.

Определено не съм от хората, които чуват само това, което искат да чуят. Подготвена съм, че ще има хора, които ще ме дамгосат,може би с право. Въпрос на гледна точка е. Това,което за някого е неприемливо и крайно - за други е нещо нормално и обратното. За мен тези години са доста, чувствам се все едно ще захвърля плановете ни заради прищявка. А не го чувствам като прищявка. За мен е важно да му вярвам и търся истината всячески,след като той не ми я дава. Ако един от двамата не отстъпи това между нас няма как да същестува. Отстъпвам вече 5 години за какво ли не. Няма да съм аз този път.

# 78
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Ако един от двамата не отстъпи това между нас няма как да същестува.
Какво значи той да отстъпи?! Да си промени характера? Да си смени фабричните настройки? Да му се наместят чакрите, да си отвори 3-тото око и да прозре колко гадно се държи и как те манипулира и че ти заслужаваш да е по-добър?!

# 79
  • София
  • Мнения: 20
Аз бих те посъветвала да не си губиш времето с такава връзка в която няма доверие. Преди време имах подобна връзка и отношенията ни бяха точно такива. След 5 години съмнения, скандали и прощаване и след "това е само чат, няма нищо между нас" или "това е безобиден флирт" го хванах с друга жена. Дори и да е само параноя по този начин вредиш единствено на себе си, в момента само психически, но имай предвид, че това по-късно може да окаже влияние и на физическото ти здраве (както се случи при мен). Сигурна съм, че ще намериш човек на когото ще имаш доверие и ще имаш много по спокоен и щастлив живот. И последен съвет - не пренасяй проблемите и съмненията от старата връзка в новата!
Успех!

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 791
... Няма да съм аз този път.

Подсъзнателно или не, решението вече е взето. Сега остава само мирно и кротко да го приведеш в действие, без да се стига до ексцесии като в една наскоро пусната тема.

# 81
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Виж, най- добронамерено ти казвам, точно този ти начин на мислене, показва, че не си готова.
Една връзка, семейство не е такава, когато е на инат. Този човек не е твоя, но ти си решила, че щом 5 години си с него и това е. Момиче, млада си, не си губи времето ! Аз имам дете от неподходящ мъж, ако е имало кой да ме събуди на времето... Много бързо след това се събудих и осъзнах грешката си, но вече бях с дете.
Брака е като танц в синхрон. Понякога е танго, валс, но не трябва да се настъпвате. Казвам всичко това след 20г брак, с мъж който е с 18г по-голям от мен. И като ме питат, как става - просто гледаме в една посока и имаме еднакви интереси, ценности и мечти.

# 82
  • Мнения: 86
Ако един от двамата не отстъпи това между нас няма как да същестува.
Какво значи той да отстъпи?! Да си промени характера? Да си смени фабричните настройки? Да му се наместят чакрите, да си отвори 3-тото око и да прозре колко гадно се държи и как те манипулира и че ти заслужаваш да е по-добър?!

Означава да се замисли дали постъпва правилно и да се постави на мое място.Да разбере,че ме наранява с мълчание и недомлъвки.Не искам да се променя, а ако държи на мен да ми докаже.Да ми обясни какво означава "служебни взаимоотношения"(преди време работеха заедно и нямах проблем с това, защото я приемах нормално като всички останали жени..Бяха на различни "нива" и това,че работят в една фирма не ми пречеше, защото той ми е казвал, че дори не се засичат. Тогава и през ум не ми минаваше да му гледам телефона,докато не видях случайно,че му е пратила някаква снимка.Любопитството ме изгриза като видях, че и и си говорят по телефона и се търсят често и от там започна дебненето) и да ми отговори защо търси запознанства,докато още е под моят покрив. Сега се замислям колко глупава съм била..Ами ако това е продължавало с години,а аз съм била спокойна и съм му вярвала?Ами ако е имал паралелна връзка с нея през цялото това време, а аз чак сега съм попаднала на "улика".Веднъж преди време намерих ластик за коса в колата.Обяснението беше,че возил братовчедка си и сигурно бил изпаднал от джоба и.Много съм наивна.

Ще ви разкажа и какво се случи снощи.Той не се прибра до 3.Попитах го къде е бил-каза на по бира с приятели.Изчаках го да заспи, отворих телефона-паролата е сменена и нямам достъп.Побърках се от нерви, отворих компютъра слава Богу там е останал логнат във ФБ-последното съобщение е от нея "кога ще се видим?" в 22ч, на което отговор от негова страна няма, защото вероятно е последвало обаждане.Казах му тази сутрин какво съм направила.Каза,че ако имало нещо нередно в този разговор, щял да го изтрие.Попитах го тогава защо има други изтрити съобщения от тяхната кореспонденция,нима има нещо нередно?Отново същото-прекаляваш,омръзна ми да ровиш.Предложих му да се успокоим и да поговорим нормално,ако иска дори да се разходим в парка.Затръшна ми вратата под носа, дори кафето не си изпи.Мисля,че се страхува да ми каже истината, защото ще го изгоня(той няма собствено жилище,не може да се върне при родителите си и ще трябва да е на квартира).

# 83
  • Мнения: 5 085
Само не разбирам защо продължаваш да го търпиш. Аз на твое място директно бих му помогнала да си събере багажа. Да ходи където си иска. Това не е твой проблем. Щади си нервите, не си заслужава да си съсипваш здравето заради някой такъв. Явно му е много удобно да си живее при теб , докато ходи да се забавлява навън.

# 84
  • Мнения: 86
Мисля да му направя изненада за когато се върне -вече ще са му опаковани куфарите.

# 85
  • Мнения: 25 700
Извикай някого, за да не си сама. Приятели, роднини...
Нека да са в друга стая, за да можете да поговорите насаме, но да има човек вкъщи за всеки случай.
Щом има толкова приятелки човекът, да се погрижат за него. Да си го приберат, че да не остане на улицата.
По принцип не съм привърженик на драстичните методи и вярвам в конструктивния диалог, но в този случай младежът е станал съвсем нагъл.
Най-вероятно ще последват извинения, обещания и уверения колко много те обича, но от теб зависи дали ще се поддадеш и ще продължиш агонията до следващия път, или ще отрежеш отведнъж.

# 86
  • Мнения: 1 447
Авторке, събирай му багажа и чао.Няма такъв филм “просто приятелки”. Явно сте различни като ценности, а това не се променя, само ще си скъсате нервите.

# 87
  • Мнения: 5 309
Покрепям съвета да не си сама когато се върне. И багажа до вратата, да не се обърка за къде е стегнат. Верно, някои хора са много нагли. Казал ти е така, защото е нямало какво да отговори. Наистина се надявам да го изгониш.

# 88
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Означава да се замисли дали постъпва правилно и да се постави на мое място.Да разбере,че ме наранява с мълчание и недомлъвки.Не искам да се променя, а ако държи на мен да ми докаже.
Да се замисли?! Той досега не е мислил, та сега ли ще се светне изведнъж?! Мислиш ли, че не знае, че те наранява!? Мислиш, че е без да иска?! Смяташ, че като му обясниш как се чувстваш и той разбере какъв е егоист и хоп! - ще се промени?! Хората не се променят..

# 89
  • Мнения: 1 447
Нито ще се замисли, нито ще се промени. По-нагоре някой много вярно каза, че той не вижда грешка и проблем в поведението си, за него всичко е наред. Ако продължиш с него ТИ ще се тормозиш, докато той живот си живее.

# 90
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ами ти си му удобна - живее си без да плаща наем, сигурно и го переш, чистиш, готвиш му... Той се прави на Донжуан .
Обаче, ако някой така ми тършува из личното пространство , както ти неговото, отдавна да съм го напуснала .

# 91
  • Мнения: 3 350
Аз също смятам, че е най-добре да се разделите. Стига повече мъчения и за теб и за него. Една връзка трябва да носи щастие и на двамата. Подкрепям, че е добре да извикаш приятели и да му приготвиш багажа още днес.

# 92
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Аз също се надявам за куфарите.
Тоз човек от години ти слага рога. Разбираш ли? Нищо няма да се промени, ако го задържиш. Ще се научи да се пази по добре.
Това ли искаш?
Пращай го при голямата любов. Прояви човещина! Спаси се и ти!

# 93
  • Мнения: 1 847
Куфарите и да ходи при другата!

# 94
  • Мнения: 673
Означава да се замисли дали постъпва правилно и да се постави на мое място.Да разбере,че ме наранява с мълчание и недомлъвки.Не искам да се променя, а ако държи на мен да ми докаже.Да ми обясни какво означава "служебни взаимоотношения"(преди време работеха заедно и нямах проблем с това, защото я приемах нормално като всички останали жени..Бяха на различни "нива" и това,че работят в една фирма не ми пречеше, защото той ми е казвал, че дори не се засичат. Тогава и през ум не ми минаваше да му гледам телефона,докато не видях случайно,че му е пратила някаква снимка.Любопитството ме изгриза като видях, че и и си говорят по телефона и се търсят често и от там започна дебненето) и да ми отговори защо търси запознанства,докато още е под моят покрив. Сега се замислям колко глупава съм била..Ами ако това е продължавало с години,а аз съм била спокойна и съм му вярвала?Ами ако е имал паралелна връзка с нея през цялото това време, а аз чак сега съм попаднала на "улика".Веднъж преди време намерих ластик за коса в колата.Обяснението беше,че возил братовчедка си и сигурно бил изпаднал от джоба и.Много съм наивна.
Ще ви разкажа и какво се случи снощи.Той не се прибра до 3.Попитах го къде е бил-каза на по бира с приятели.Изчаках го да заспи, отворих телефона-паролата е сменена и нямам достъп.Побърках се от нерви, отворих компютъра слава Богу там е останал логнат във ФБ-последното съобщение е от нея "кога ще се видим?" в 22ч, на което отговор от негова страна няма, защото вероятно е последвало обаждане.Казах му тази сутрин какво съм направила.Каза,че ако имало нещо нередно в този разговор, щял да го изтрие.Попитах го тогава защо има други изтрити съобщения от тяхната кореспонденция,нима има нещо нередно?Отново същото-прекаляваш,омръзна ми да ровиш.Предложих му да се успокоим и да поговорим нормално,ако иска дори да се разходим в парка.Затръшна ми вратата под носа, дори кафето не си изпи.Мисля,че се страхува да ми каже истината, защото ще го изгоня(той няма собствено жилище,не може да се върне при родителите си и ще трябва да е на квартира).
Целият този пост е показателен за отношенията ви и за това какво авторката иска и търси от тази връзка. Никъде не видях да пише, че май не се обичат, че отношенията им почиват на не толкова важни неща като да не бъде изгонен мъжа, да доказва нещо или да трае и да дава обяснения като му ровят по компютър и телефон. Не видях, доверие, взаимност и любов. Видях възклицание "Слава Богу" за намерени злепоставящи реплики, а не за липса на доказателства за изневяра, което би било нормалното според мен.
Не съм на страната на мъжа, но цялото това нещо, очакването нещо някой да доказва и да разбере как не е прав, а пък в същото време да се твърди, че не се очаква да е различен или да го променя... всичко това говори за друг тип ситуация - и двамата са в тази връзка по други причини, а не любов, гледане в една посока и взаимност. Ето за това си струва да се замисли авторката.

# 95
  • Мнения: 86
.[/quote]
Целият този пост е показателен за отношенията ви и за това какво авторката иска и търси от тази връзка. Никъде не видях да пише, че май не се обичат, че отношенията им почиват на не толкова важни неща като да не бъде изгонен мъжа, да доказва нещо или да трае и да дава обяснения като му ровят по компютър и телефон. Не видях, доверие, взаимност и любов. Видях възклицание "Слава Богу" за намерени злепоставящи реплики, а не за липса на доказателства за изневяра, което би било нормалното според мен.
Не съм на страната на мъжа, но цялото това нещо, очакването нещо някой да доказва и да разбере как не е прав, а пък в същото време да се твърди, че не се очаква да е различен или да го променя... всичко това говори за друг тип ситуация - и двамата са в тази връзка по други причини, а не любов, гледане в една посока и взаимност. Ето за това си струва да се замисли авторката.
[/quote]

Не е необходимо да виждате всичко. Тук излагам проблемите между нас, представени от моят ъгъл. Това не значи, че не се обичаме - тъкмо обратното, търся идеи как да намеря пътят към него, но очевидно няма как да се поправи проблемът. Какво според вас е липса на доказателства за изневяра?Трябваше да намеря секс клипче може би за да повярвам? Извинете, но това не са и доказателства за невинност! Единствено относно едно съм съгласна с Вас - взаимност няма. Но това не значи, че няма любов. Поне от моя страна.Какви според Вас са причините - на мен ми е скучно сама и за това търпя унижения и лъжи, а той иска безплатна квартира и за това търпи да бъде разследван? Аз не мога да "прекроя" някого, още повече мъж на 35, за да пасва на моите разбирания и стандарти, но търся обяснение за тази промяна и за всичко останало. Всеки сам решава как ще стигне до истината, аз не искам да бъда заблуждавана и ако той не ми казва истината, ще я открия сама.

# 96
  • Мнения: 673
Не е необходимо да виждате всичко. Тук излагам проблемите между нас, представени от моят ъгъл. Това не значи, че не се обичаме - тъкмо обратното, търся идеи как да намеря пътят към него, но очевидно няма как да се поправи проблемът. Какво според вас е липса на доказателства за изневяра?Трябваше да намеря секс клипче може би за да повярвам? Извинете, но това не са и доказателства за невинност! Единствено относно едно съм съгласна с Вас - взаимност няма. Но това не значи, че няма любов. Поне от моя страна.Какви според Вас са причините - на мен ми е скучно сама и за това търпя унижения и лъжи, а той иска безплатна квартира и за това търпи да бъде разследван? Аз не мога да "прекроя" някого, още повече мъж на 35, за да пасва на моите разбирания и стандарти, но търся обяснение за тази промяна и за всичко останало. Всеки сам решава как ще стигне до истината, аз не искам да бъда заблуждавана и ако той не ми казва истината, ще я открия сама.
Въпросите, които си задавате е пътят към намиране на отговора, който се крие зад разсъжденията. Някой го каза по-нагоре - липсата на доверие е достатъчен повод за раздяла. Не е необходимо намиране на разговори, клипчета и съобщения за доказване на нещо си. Няма нужда да се търси обяснение за промяна като такава промяна сигурно няма - човекът просто си е такъв, но на другия понякога са му розови очилата в началото и не вижда истински. А на 35 човек не се променя толкова лесно и то по желание на партньор, който не му е толкова на сърце.

# 97
  • София
  • Мнения: 4 668
Стигнах до 3та страница, не мога да чета повече. А и жалко, че ще се запиша в темата.
Този мъж е лъжец и манимпулатор, освен това не е моногамен.
И това никога няма да се промени. И не, не обича авторката. Изобщо. Това е поредната нагла лъжа.

Та авторката да си избира. Или живее с хойкач коцкар, който и лъже, или се разделя. Няма да има средно положение.

# 98
  • Мнения: 7 383
Да, стегни му куфарите и го освободи от себе си. Не знам какъв е този мъж да търпи подобно отношение.

# 99
  • София
  • Мнения: 4 668
Трябва наистина много масово да вършееш, та да го докараш до познати и роднини. Въпрос на статистика и вероятности.

# 100
  • Мнения: 68
Не, че нещо, но някой коментиращи нападат момичето.Никой   ме би навлизал в личното пространство ако не усети нещо нередно.Ако виждаш, че те лъжат в очите като попиташ, усещаш, че нещо не е наред нормално да се разровиш. Връзката се гради на доверие, но да виждаш лъжи и мамипулации и да вярваш си е глупост. Мен са ме питали и телефона съм си показвал никога не ми е било някакъв проблем и не съм се замислял. Тези, които имат какво да крият по-скоро те нападат и обвиняват. Ако обичаш някой и виждаш, че е притеснен ще искаш да го успокоиш, а няма да го нападаш. Тя ако си флиртува и излиза с други и лъже, че не го прави той как ще се чувства? Много удобно 'вервайте ми' като царя навремето.   П.С  А това да се възползваш материално докато правиш по-горните неща си е свръх наглост,че и да обвиняваш ти. Голям праз да ти погледнат телефона много важно. Да си получават материалното от хората, с които си флиртуват. Дори и само чат да е пак си е предателство и е много гнусно.Тия дето обичат да си чаткат и флиртуват докато са във връзка да си намерят себеподбни и да го правят колкото искат, щом имат нужда от вниманието на още хора, а не да си намерят някой моногамен, да се възползват от него и да го манипулират. Такива хич не са за защитаване.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 18:54 от Bojidar11

# 101
  • Мнения: 86
Благодаря Bojidar. До преди да попадна случайно на тези неща не съм ровила, защото всичко беше чудесно. Не съм имала причини да го правя. Не съм убедена, че всички, които тук във форума са толкова либерални в реална ситуация също биха останали хладнокръвни и не биха дори трепнали от любопитство. Тук идва проблемът с комуникацията, както вече казах. Питам - лъжат ме с някакви абсурдни твърдения или не ми се отговаря. Вариантите са 2 - или слагаш розовите очила и вярваш сляпо на всичко, без да питаш , за да не съсипваш отношенията или подлагаш това което ти се вижда несъстоятелно на съмнение. Не мисля, че съм направила престъпление с това, че съм искала да разбера истината (след като той не я признава пред мен) преди да прекратя връзката. Аз например не бих имала проблем ако той иска да погледне телефона ми, но хората сме различни. Аз познавайки го разбрах, че неговото поведение не случайно е такова и за съжаление се оказах права.

Цял ден не се е прибирал, нито се е обаждал. Дано да си е търсил квартира, защото куфара му е прилежно подреден и изправен до вратата.

# 102
  • Мнения: 9 780
Значи вчера сутринта казваш "Аз искам да сме заедно,искам да градим живота си и да имаме деца, но за това е необходимо доверие,а доверието ми се разклати точно преди няколко месеца,когато започнахме да правим опити за бебе." После още същата вечер той е на бира с приятели и се прибира в 3 сутринта. Посред пандемия, затворени кръчми и прочие. Днес вече куфарът вече е строен до вратата.
Евала!

# 103
  • Мнения: 86
Значи вчера сутринта казваш "Аз искам да сме заедно,искам да градим живота си и да имаме деца, но за това е необходимо доверие,а доверието ми се разклати точно преди няколко месеца,когато започнахме да правим опити за бебе." После още същата вечер той е на бира с приятели и се прибира в 3 сутринта. Посред пандемия, затворени кръчми и прочие. Днес вече куфарът вече е строен до вратата.
Евала!

Мислите, че ми е лесно ли?! Правим опити за бебе от 3 месеца. От тогава горе-долу започна и цялата драма с писането с бившата (по-точно от тогава знам.. нямам представа колко още назад във времето може да е било). Да, искам дете от него, но не и така. Не и в настоящата ситуация. Това би било неразумно. Да обичам го, но мислите ли, че ще можем някога да живеем нормално след това което си направихме един на друг? Ние просто не се разбираме. Той дори не разбира че има проблем. Такъв човек е, както казаха някои хора по-горе или приемаш човекът какъвто е и се примиряваш (това за мен означава цял живот мъки, съмнения, да се чувствам пренебрегната заради друга) или просто всеки продължава по пътя си. Вчера след поредният спор по темата излезе без да обели и дума и се прибра в 3 сутринта. Бирите с приятели нали се сещате, че могат да се пият и в домашна обстановка (ако изобщо това е истина)?! Какво общо имат затворените кръчми тук?! Ще ми четете морал, че видиш ли не е моментът за сбирки сега?! Не съм го накарала да излиза. Голям мъж е, има глава на раменете си. И да, днес куфарът е строен до вратата. Реших го. Предложих да поговорим и да решим цивилизовано какво правим, а той ми затръшна вратата в лицето и цял ден ни вест, ни кост. Какво се очаква да направя - да му звъня и да го умолявам да се върне, да се обичаме отново щастливо, да обещая, че няма да ровя и ще бъда сляпа за всичко, или пък може би да чакам свита на кълбо до вратата, за да му се хвърля на врата и да му се извиня, когато най-сетне благоволи да се прибере?

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 23:46 от neli1234

# 104
  • Мнения: 9 780
Имаш проблем, който трябва да разрешиш и познай. Проблемът не е партньорът ти. Надявам се, че четеш с разбиране. Смятам също, че си неспособна да вземеш подобно решение в рамките на 24-36 часа.
Остани си със здраве и си подбирай битките. Тези във форума определено не си струват.

# 105
  • Мнения: 86
Аз не разбирам самодоволно-назидателния тон на някои от потребителите тук. Какво постигате? По-възвишени и добри ли се чувствате? Не сте грешили ли? Не сте правили неща, с които не се гордеете? Познайте..Ако смятате нещо за нередно можете да го назовете в прав текст. G&B, Аз не видях нито упрек, нито съвет, нито въпрос. Само обзор на написаното от мен и ирония. Да, очевидно имам проблем (щях ли иначе да си вея кирливите ризи пред група непознати) и ако не можете да помогнете - подминете.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 00:17 от neli1234

# 106
  • Мнения: 9 780
Определено си от хората,  които четат/слушат  не за да разберат, а за да отговорят. Така, че съвсем прителски те съветвам да премисляш отговорите, точно както и да си избираш битките.
Смятам също, че темата се превърна в пързалка, защото, както вече казах, не смятам, че си способна да вземеш решение да го изхвърлиш за толкова кратко време. Реагираш изключително агресивно и донякъде разбирам нежеланието му да води диалог с теб.
* Редактирам се, за да допълня, че не смятам, че е толкова неразумен и елементарен и ако знае, че ще остане на улицата едва ли ще реагира толкова нагло. Има нещо недомислено в историята.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 00:37 от G&B

# 107
  • Мнения: 3 750
Всъщност решение се взима за минута, може да го дъвчеш и премисляш с години, но като прелее-преляло е.
Нели, какво друго очакваше от нас, това е форум. Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се, предполагам, знаеш.

# 108
  • Мнения: 485
В случая кой е крив и кой прав, не се знае и може би няма чак такова значение. Важното е, че двамата имат различни виждания за тази връзка, липсва нормален диалог. Ами това е достатъчно за прекратяването на връзката. Колко опити да се правят, до кога и на цената на какво? Щастлива ли си в тази връзка, чувстваш ли му се длъжна за нещо?
За мен не е проблем съпруга ми да рови в моя телефон, фейсбук профил и т.н. Нека рови, не ме притеснява. Нямам нищо за криене. Имам повече контакти на мъже, отколкото на жени. По стечение на обстоятелствата от година и нещо съпруга ми си е у дома и сме 99% заедно. Става свидетел на 99% от разговорите ми и т.н. Не ме ревнува - няма повод за това. Разбира се, има болестни състояния на ревност. От прочетеното от авторката, не мисля че става въпрос за такъв случай. И от кога контакта с "бившата" трябва да е по-важен от настоящата ти партньорка? Нямат общо дете с бившата, за да се налага да се чуват и т.н.,  нали? Тогава към кой има задължения господина? Към тази, с която уж е приключил? Или към онази, под чийто покрив се прибира, с която планират дете...? Няма диалог, няма и да има. Успех ти желая! Бъди силна!

# 109
  • Мнения: 86
Да, такова решение може да се вземе за толкова кратко време, особено когато си убеден, че си бил лъган през цялото време. Няма да влизам в обяснителен режим, за да ми вярвате или да ме приемате насериозно. Ваше право е да мислите каквото пожелаете и да кажете каквото пожелаете. Реагирам агресивно, защото съм афектирана. Вие какво си мислите - че съм от жените, които ще го посрещнат с точилката, след като открият нещо. Ни най-малко - диалог все така липсваше, когато съвсем нормално и човешки задавах въпроси, чиито отговори мисля, че имам право да знам.

Всичко е много добре обмислено от негова страна смятам аз. След като не се прибра цял ден и цяла нощ, очевидно е имал план Б и няма да остане на улицата. Предполагам, че добрата му приятелка - бившата го е приютила.

Лейди и Радост - прави сте. Аз очаквах да намеря друга гледна точка, да погледна себе си отстрани и да разбера аз ли прекалявам наистина, или той много успешно ме манипулира.

Осъзнавам прекрасно, че ровенето е лошо нещо и веднъж съмняваш ли се в партньора, трябва да поговориш с него. Ако мислите, че не съм опитала, а директно съм решила да си играя на детектив - лъжете се. Както Божидар отбеляза по-горе - ако не ми бе дал повод да се съмнявам в него, нямаше да започна. И ето, че е имало защо и всичко е било истина, а аз съм била една голяма глупачка да си мисля, че той наистина е само с мен. Не ми казвайте, че вие не бихте строили куфарите до вратата на мъж, който изчезва и не се прибира цял ден и цяла нощ.

Благодаря на всеки, който отдели от времето си, за да прочете това и да даде мнение и съвет, но какво да предприема решевам аз. Не мисля, че прибързвам с куфарите, а дори че ако беше друга жена, вече всичките му боклуци щяха да хвърчат от терасата, но не съм такъв човек.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 10:34 от neli1234

# 110
  • Мнения: 12 473
А, той още не се е прибрал?

Това прилича на надлъгване кой първи ще напусне другия..

# 111
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Разбира се, че бих.
Поздрави за това, че се събуди и събра смелост. Радвам се, че не се подведе водена от чувствата си , и не си готова да му простиш.
Интересно ми е с какви очи ще те погледне и дали ще се опита пак да замаже положението.

# 112
  • Мнения: 7 383
Много неадекватен и агресивен тон на авторката. И много непоследователно поведение, до вчера правите бебе, днес го гониш на улицата. И сега какво да направим за тебе? Това е форум, пишем си мненията, няма да ти правим безплатна психотерапия.

# 113
  • Мнения: 5 085
И мен ми е интересно какво обясненеие ще даде, когато се прибере и дали пак ще почне да те къпи с марна вода.
Никакво поддаване Wink

# 114
  • Мнения: 86
А, той още не се е прибрал?

Това прилича на надлъгване кой първи ще напусне другия..

Никога не съм си и представяла, че е може да е толкова безочлив. Обадих му се, отговор нямаше. Не се безпокоя за него, безпокои ме по-скоро факта, че може би ще започне да ме умолява когато най-сетне благоволи да се върне.

FrauDanna - нищо не очакввам да правите за мен. Написала съм по-горе защо споделям тук. Написала съм горе и че не правим опити за бебе вече. Както и че на етапа, в  който започнахме не знаех за тези разговори. На Вас колко време и какво точно Ви трябва, за да прелее чашата?

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 10:45 от neli1234

# 115
  • София
  • Мнения: 4 668
Разбира се, че бих.
Поздрави за това, че се събуди и събра смелост. Радвам се, че не се подведе водена от чувствата си , и не си готова да му простиш.
Интересно ми е с какви очи ще те погледне и дали ще се опита пак да замаже положението.
Ами то това е трудното! Лесно е между 4 стени да се установи истината и да се вземе решение.
Трудно е после, като вземе да маже, да обвинява, да съчинява, да обещава, да се кълне, да иска прошки и всякакви такива. Наивните хора (без да обиждам никого и аз съм бил от тях, и все още малко съм) са склонни да вярват на думи. Само заради самия факт, че са изречени и зад тях стои (някакъв) човек. Независимо дали си го хванал в лъжа.

Ако отговор няма, целта му е да те върти още. Ако е решен да скъса, щеше да вдигне и да говори.
Поредната манипулация, за да си играе с емоциите ти.

# 116
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Този е супер нагъл тип!
Аз на твое място, бих изкарала багажа от външната страна на вратата.
Няма какво да го виждаш и да го чуваш.

# 117
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма 1 капка уважение към авторката, тя си мисли, че той я обича. Просто си играе с нея като с предмет.

# 118
  • Мнения: 86
Танграта , много се надявах да не е така, но уви. Всичко до момента говори, че е точно така. Само не разбирам, ако не ме обича вече, защо трябваше да си губим времето и да правим планове за бъдещето? Това не ми дава спокойствие. Защо му е да създаваме семейство, ако търси щастие, секс или каквото и да било там другаде.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 668
Най-силни са емоциите тук и сега. Докато не опре ножа до кокъла, човек не знае как ще реагира.
Точно планирането за бебе е разбунило кошера, свалило е картите на масата и човек си дава сметка, че няма връщане назад.
Точно в такива моменти, много хора биха се уплашили.
Малко са идеалните връзки, дето е любов като в приказките и се скача от етап на етап. В повечето случаи и от 2те страни (ако връзката е само от 2ма души, де) има направени куп компромиси, и изгледи да се направят още куп компромиси в бъдеще.

Най-точната дума е "удобна". Била си му удобна, жилище, приличен секс, вероятно се стараеш повече, включително и в домакинската работа. Има някои типажи мъже, които си търсят точно това. Кротка женица, която да ги гледа, а навън да си развяват ху ... коня.
С изненада е разбрал, че може и да не работи както си го мисли.
Няма изобщо пряка връзка между акъл, ум, предвидливост от една страна, и алфа чертите на безцеремонност, които вие жените търсите.
Т.е. момчето може и да не е от най-умните (отделно от това какво се самоубеждаваш) и да не е предвидил как ще се развият нещата.
Манипулативен също не е еквивалентно на умен. Може дори глупав и манипулативен човек (от 2та пола) да манипулира умен и рационален човек. Разбира се, до един момент ...
Така че, абсолютно безмислено е да търсиш ОБЯСНЕНИЕ на ситуацията и някаква логика. И да го възприемаш като вездесъщ водач, който води помазаното стадо 40 г сред пустинята, и всичко му е ясно предварително.

Та винаги, когато има преход към "по-високо" ниво на връзката, (съжителство, брак, дете) има преход и към повече отговорности и компромиси. Които на него не са му понесли. Точно защото не те обича.

# 120
  • Мнения: 3 750
Нели, не е правил планове за никакво бъдеще. Приказвал е каквото искаш да чуеш, за да му е мирна главата. 999% от мъжете го правят, спокойствието и липсата на разправии вкъщи са им мега приоритет. Студената война не ги касае грам, обаче започнат ли се разговори и изяснявания, не ги търси. Това да си знаеш за следващия,де, тоя не вярвам да се върне.

# 121
  • Мнения: 86
Разказвам максимално стегнато развръзката, не ми се влиза в излишни подробности, чувствам се като сдъвкана и изплюта. Върна се. Беше гузен. Каза,че нямало значение къде е бил,защото разбрал, че искал да е само при мен (?!) След многократни молби,увещания,извинения и разговори,каза че тази жена в момента минавала през труден емоционално период (причината не била моя работа отново) и той бил до нея като приятел.Доста удобно,не мислите ли?Какво му костваше ако това е било причината за всичките им разговори да ми го каже в самото начало?Познавал ме, знаел как ще реагирам.Знаел,че ще се ядосам и ще ревнувам.Нямаше никаква логика това обяснение.Казах му,че няма как да продължим след всичко това.Дори да ми казва истината в момента,аз никога няма да му повярвам, защото малките лъжи също имат значение.Това не е нормално за мен.Казах му,че може да остане,докато си намери къде да отиде (да, прави бяхте - наистина бях опаковала куфара в пристъп на ярост,но се оказа,че не съм чак толкова озлобена че да го изхвърля без да знам къде ще отиде) но той още същата вечер си тръгна.Звъннах на сестра му.Оказа се, че не е там и ми стана пределно ясно къде е.Не мисля,че нещо му е липсвало,поне не е давал признаци за това.Чудя се с какво го заслужих?

# 122
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Отървала си се от наглец и лъжец! Поздрави!
За да се наградиш за смели, иди и до купи подарък, нещо което харесваш много!
Егати и наглия тип, нямало значение къде бил... Дрън , дрън, просто не е измислил хубава и достоверността лъжа.

# 123
  • Мнения: 650
Нели, понякога така се получава. Даваш всичко от себе си, но не се оценява. Вярвам, вярвай и ти, че ще намериш някой, който да те оцени. Както казва и Дафина, направи нещо за себе и, нещо, което си искала, но не си го правила по една или друга причина. Имай предвид, обаче, че приятелят ти може да иска да се върне след известно време и да те моли всичко да си е както преди.

# 124
  • Мнения: 3 750
Сега го изтрий и блокирай навсякъде, най-вече в мислите си. И тези емоции ще минат, не го мисли, не търси вина, просто си дай сметка, че животът продължава.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Да кажа, че щом се е стигнало до раздяла, можеш само да се радваш, че е нямало панаири, молби и сълзи, а си е заминал от раз. Можеше да седи и да те трови, уж търсейки квартира. Сега смени ключалките на всяка цена, трий и забрави. Не се поддавай на депресии, молби и клетви. Не е хубаво човек да се връща назад, защото нещата много често се повтарят.

# 126
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Браво!
Ще ти е тежко, но всичко минава.
Имай предвид, че като мине емоционалната криза на другата, най вероятно пак ще допре до теб! Не го завръщай! Ще бъде същото!
И най важното:
Не търси вина у себе си! Човекът е подлец. Това не зависи от теб, то си е даденост.

# 127
  • Мнения: 2 081
И аз съм сигурна , че скоро ще те моли да се върне . Не се съгласявай .

# 128
  • Мнения: 43
Според мен може да е казал истината. Ако до няколко месеца не се събере с бившата, най-вероятно не е излъгал този път. Нещо, като историят за лъжливото овчарче. Само времето ще покаже.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 668
В първата секунда и аз си го помислих. Автоматична реакция на човек, който не плете схеми.

Но ако се замисли човек по обстойно какво се получава.
Човек живее с момиче, съвместно. Цяла нощ го няма, за да утешава друга жена, която била "в труден период".
Бах тоя труден период!
Като е в труден период, ще се видят на кафе през деня 3та, ще поговорят. Ако е останала без работа, без ху*й, без каквото.
Може и настоящото му момиче да даде някакъв "сестрински" съвет или подкрепа.
То като оня виц, сварил жена си с друг, завити под юргана.
Но като не разгърнал юргана, откъде да е сигурен. Сега ще започнат едни съмнения ...

Човекът няма какво да го мислим, директно е кацнал на новата "квартира". А и нямаше толкова безпроблемно и без-драмно да се изнесе. Освен ако сам не го е искал.

А какво пречи да е ч*л по приятелски и пак да няма връзка с бившата. Това какво доказва?

# 130
  • София
  • Мнения: 35 195
Върнал се е гузен, че бившата едва ли си примира да му дава покрив над главата.

# 131
  • Мнения: 673
Чудя се с какво го заслужих?
Всъщност - любовта не се заслужава! И какво значи "заслужих" в този смисъл - да си отиде човек, който не те обича? Това е нещо нормално. Нали и ти самата искаше да го изгониш. И няма значение къде е отишъл, след като не сте заедно вече.
А ако става въпрос за заслужаването във връзката и отношенията - тя се гради от двамата и двамата сте правили различни неща, за да стигнете до такъв развой на нещата. Помисли с какво ти допринесе за това. Успех занапред и не се връщай да се събирате, само защото си "го обичала".

# 132
  • Мнения: 12 848
...От тогава не съм на себе си-превърнах се в следовател,започнах да използвам всяка удобна минута,за да проверявам телефона му за съмнителна активност,но когато не намеря нищо,не се успокоявам,а започвам да мисля че всичко вече е изтрил,защото знае, че мога да чета понякога.Отделно от това,откакто се скарахме заради бившата,започна да се прибира по-късно с оправданието,че има много работа.После ми каза,че всъщност е отблъснат от моето поведение и за това е искал да се дистанцира.Вече не ме прегръща.Спим гръб в гръб.Като се прибере от работа не комуникира с мен,все е уморен и като се опитам да завържа разговор ми казва,че съм го отблъснала с това си поведение.Мисля,че може би съм прекалила,но от друга страна ако нямах поводи,не бих го направила.В мен се борят две жени-едната е уплашена от миналото и очаква нещо лошо да се случи,иска да си тръгне и да заживее на чисто,защото не се живее без доверие.Другата казва,че съм параноична и не бива да развалям връзката ни и плановете ни, заради такива малки неща, защото наистина искам деца,а и смятам, че той би бил прекрасен баща.Отгледал е малката си сестра,виждам го колко грижовен и добър е,обаче ме гложди,че залита в неправилна посока.Аз искам да сме заедно,искам да градим живота си и да имаме деца, но за това е необходимо доверие,а доверието ми се разклати точно преди няколко месеца,когато започнахме да правим опити за бебе.Той не предприема нищо,за да си върна доверието и постоянно се оплита в лъжи,а като повдигна въпросът за бившата-мълчи.Как да разбера истината и трябва ли въобще да се опитвам да я “изтръгна” или просто да приема,че не бива да правим деца и всеки да търси своят човек?
Извинявай, но ти наистина си параноична. Всичко си направила погрешно от самото начало и до сега. Според мен, вече си развалила връзката ви. Чак яд ме хваща. Направо си се разделете, не виждам как ще се промениш. Живей си на чисто.
Въпросът е дали ще си способна на връзка в бъдеще, защото връзка се гради на доверие, а ти си болезнено недоверчива.

# 133
  • Мнения: 86
Uncommon, в някои моменти аз си мислех същото. Не ми прави чест, че му се бърках, но иначе никога нямаше да разбера, че ми е изневерил. (Държа да отбележа, че преди не бях такава. На някои хора тук може да звучи налудничаво точно това, което сте цитирала Вие, но други ще ме разберат. Тези съмнения не са се отключили без повод, все пак) От друга страна  от време на време си мисля дали аз не го тласнах натам с моите съмнения и от приятелското рамо, от което онази е имала нужда да се е превърнал и в нещо повече, защото се чувства натоварен от мен. Аз съм на мнение, че отношенията с бившите трябва да си останат където им е мястото - в миналото, но знам прекрасно, че хората сме различни и има много широкоскроени хора, за които приятелство след края на връзката е напълно възможен сценарии. Аз съм убедена, че той в момента е при нея и това само доказва, че съм била права през цялото време.

# 134
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Hug
Спри да се самообвиняваш!
Никъде не си го тласнала!
Даже и в началото да е залитнал приятелската към бившата, ако те е обичал още при първите ти прояви на недоверие е трябвало да я разкара категорично. След това в отговор на неговото подмолно мишкуване си параноясала и прекалила. Нормална реакция.
Всички имаме бивши. Важното е човека до теб - тук и сега да е уважаван, спокоен и ценен, да му пазиш честта. Така се доказва любовта.Този мъж просто никога не те е обичал.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 11:53 от а Kеа?

# 135
  • Мнения: 6 196
Разказвам максимално стегнато развръзката, не ми се влиза в излишни подробности, чувствам се като сдъвкана и изплюта. Върна се. Беше гузен. Каза,че нямало значение къде е бил,защото разбрал, че искал да е само при мен (?!) След многократни молби,увещания,извинения и разговори,каза че тази жена в момента минавала през труден емоционално период (причината не била моя работа отново) и той бил до нея като приятел.Доста удобно,не мислите ли?Какво му костваше ако това е било причината за всичките им разговори да ми го каже в самото начало?Познавал ме, знаел как ще реагирам.Знаел,че ще се ядосам и ще ревнувам.Нямаше никаква логика това обяснение.

На тези обяснения само 12 годишна би се вързала Simple Smile Не съм ти чел темата, ама човека определено се опитва да го раздава играч. Но реално е много слаб такъв. Иначе винаги ще тъче на 2 стана, че и на повече, най-добре за теб е да го отстраниш от живота си.

# 136
  • София
  • Мнения: 4 668
Щом денонощие и половина утешава, явно че не е имал намерение да остава скрито. Просто е отписал сегашната връзка.

Бившата сигурно е "пуснала" "демо версия" за зарибявка и той е клъвнал. Решил е, че е ударил новото "кьораво". Нова квартира, прислужване и тн. А и без ангажименти за дете.

# 137
  • Мнения: 46 553
Извинявай, но ти наистина си параноична. Всичко си направила погрешно от самото начало и до сега. Според мен, вече си развалила връзката ви. Чак яд ме хваща. Направо си се разделете, не виждам как ще се промениш. Живей си на чисто.
Въпросът е дали ще си способна на връзка в бъдеще, защото връзка се гради на доверие, а ти си болезнено недоверчива.
По принцип съм съгласна, но нейните съмнения са започнали заради реална причина. А както се оказа и сегашните ѝ подозрения са основателни.

neli1234, добре си се отървала, не ти трябва такъв. Гледай напред!

# 138
  • Мнения: 12 848
Uncommon, в някои моменти аз си мислех същото. Не ми прави чест, че му се бърках, но иначе никога нямаше да разбера, че ми е изневерил. (Държа да отбележа, че преди не бях такава. На някои хора тук може да звучи налудничаво точно това, което сте цитирала Вие, но други ще ме разберат. Тези съмнения не са се отключили без повод, все пак) От друга страна  от време на време си мисля дали аз не го тласнах натам с моите съмнения и от приятелското рамо, от което онази е имала нужда да се е превърнал и в нещо повече, защото се чувства натоварен от мен. Аз съм на мнение, че отношенията с бившите трябва да си останат където им е мястото - в миналото, но знам прекрасно, че хората сме различни и има много широкоскроени хора, за които приятелство след края на връзката е напълно възможен сценарии. Аз съм убедена, че той в момента е при нея и това само доказва, че съм била права през цялото време.
Нели1234, ти разбра, че той е бил с друга жена, когато не сте били заедно дълго време - май беше година. 
Знам от личен опит, че връзките от разстояние често, прекалено често се провалят.
И какво? После се събрахте, сближихте и ти разруши всичко. Ти си била права през цялото време - за това, че си го преследвала като диверсант, докато наистина се е отказал от теб?
Пак си помисли. Тръгнала си от връзка с мъж, който е искал да бъдете заедно и да създадете семейство. Стигнала си до скъсана връзка с мъж, който не иска и да чуе за теб.
Просто си дай сметка какво си имала, какво си изгубила и защо.
За теб самата е добре да оцениш случилото се. Защото ще имаш следваща връзка и този модел, ако се повтори, ще доведе до същия резултат.

# 139
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма достатъчно информация. Не може така да обвинявате.
Стигнало е до "дете" и човекът се е "насрал".
Момичето не е виновно.

# 140
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 860
Горкият мъж. Следят го, хващат го, а той мълчи като комунист на разпит. Обаче не се изнася толкова години, а си кюта у авторката, хапване, секс и други благинки. Жив да го ожалиш Joy

# 141
  • Мнения: X
Авторката да запали една свещичка, че ги разбра тези неща преди да имат дете. Още една, че този се изнесе толкова лесно и не ѝ вгорчи живота с още тормоз и да продължи напред.

Прекалената ревност е лошо нещо, но да си заравяш главата като щраус в пясъка е още по-лошо, още повече в момент, когато се опитваш да създадеш дете с този човек.

 Така че за мен момичето постъпи много правилно, ако човека беше читав, тя щеше да види че нищо няма и историята да приключи.

# 142
  • Мнения: 749
Мъжът от историята ми прилича на "добър кавалер", който е нямал сили да каже на авторката, че не иска да са заедно и е направил всичко възможно тя да вземе крайното решения. Тази връзка няма бъдеще, а при този краен резултат вината няма значение.

# 143
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Мда...типично " мъжко" поведение.
Между другото често се ползва.

# 144
  • Мнения: 86
Не знам какво да правя. Отчаяна съм. Знам, че решението не е да се жалвам по форумите, но сега се чувствам ужасно сама и съжалявам адски много, че си причинихме един на друг всичко това.Сигурна съм, че е можело някак си да се избегне. Никога не съм предполагала, че може още да има чувства към тази жена, или пък че нещо в сексуален план може да му липсва. Никога не ми е давал знак, че не е удовлетворен от отношенията ни в леглото. Значи не е просто нагон. И докато работеха заедно преди никога не съм подозирала, че може нещо да се възроди. Бях спокойна и уравновесена, защото вярвах, че не се засичат на работното място и че страницата вече е затворена.
Той има електроуреди тук, които трябва да си вземе и съм убедена, че рано или късно ще ги ползва като предтекст да дойде и да говорим. Днес му се обадих, защото има пратка за него вкъщи, попитах го къде е отседнал и той отново каза, че няма значение. Тъжна съм и не ми дава мира, че може би аз съм допуснала фаталната грешка, след която се е счупило всичко. Как да продължа напред, след като само за това мисля, не мога да спя нито да работя нормално..?

# 145
  • Мнения: X
Много просто! Избий си го от главата, не бъди като него. Да не може да си избие бившата, тц, тц, тц...

# 146
  • София
  • Мнения: 35 195
Момиче, много ти е прясно всичко, чакай, не прави глупости и не се обвинявай.
Дай си време и си мини през всички фази.

Уредите задръж, подарявам ти ги.

# 147
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Ще ти мине!
За бога, та той обича друга! Не разбираш ли? И ти нямаш никаква ВИНА! Стига му звъня с повод и без повод, не търси обяснения. Няма такива. Лъгал те е. Точка. Не можеш да промениш на някого отношението към теб.
А и човека не си струва. Непочтен, безхарактерен, мишкуваш наглец. Какво му обичаш?! Параноична те е направил с лъжите си. Ще ти мине. Само спри да се унижаваш!

# 148
  • София
  • Мнения: 4 668
Никакво обаждане и никакви пратки!
Вече си започнала с глупостите!
На всички им е самотно, не си само ти.

# 149
  • Мнения: 5 309
Да му звъниш е най-погрешното нещо, което можеш да направиш. Отворила си му широоооко вратата. Обаче по неговата реакция можеш да разбереш на кое място си в сърцето и съзнанието му. Ало ти се прииска пак да му звъннеш, върни назад темата и прочети какво си писала ти и всички ние. Какво връшане назад? Ти си го поканила  а той е отказал. Моля те, осъзнай се и не се унижавай повече пред себе си и пред него.
Самотността ще мине. Много бързаш.

# 150
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Айде, започна се. Скоро ще започнеш да го следиш и да му се молиш да се върне на всяка цена.

# 151
  • Мнения: 1 409
Нели, спри да му звъниш, който има пратка или каквото и да е за него, ще си го намери. Дай си време просто, нормално е да страдаш, но и това ще мине колкото и клиширано да звучи. Само можеш да се радваш и да си направиш изводите, че си е тръгнал без разправии и увещения.

# 152
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Преди години, като по подобен начин бях "зарязана", още същия ден организирах с приятели избухване в дискотека. Жалко че сега не работят... Толкова много танцувах нея вечер, че напълно изтрих друго от главата си.

# 153
  • Мнения: 43
ако живееш в миналото  - съжаляваш
ако живееш в настоящето - действаш
ако живееш в бъдещето  - само седиш и нищо не правиш

# 154
  • Мнения: 252
Докато му звъниш и премисляш отново и отново всичко ще си удължаваш агонията.
Аз разбирам всъщност любопитството ти къде е отседнал в момента. Не знам как някой хора приключват връзка и после нищо не ги вълнува, още повече че ти го обичаш. Не мога да разбера обаче след като не иска да ти каже къде е не ти ли е ясно, че е при другата. Ако пък не е там(малко вероятно) да не ти казва, знаейки че така пак ще се измъчваш отново го прави не особено добър мъж.
И ел.уредите и пратката ги засилвай с куриер към местоработата му. Нито му се обяснвай, нито нищо.
Пусни си хубава музика, вземи си интересна книга, налей си една чаша вино Simple Smile.

# 155
  • Мнения: 3 750
Тази тема и е рано да умира.
Как се изтрива бившият от мислите, практически съвети?

# 156
  • Мнения: 3 350
Тази тема и е рано да умира.
Как се изтрива бившият от мислите, практически съвети?
Клин клин избива- народът го е казал !

# 157
  • Мнения: 3 750
Съгласна. Обаче не било здравословно да се скача от клон на клон, така че..?

# 158
  • Мнения: 3 350
Съгласна. Обаче не било здравословно да се скача от клон на клон, така че..?
То пък остана ли нещо здравословно в тоз живот 😉

# 159
  • Мнения: 12 473
Тази тема и е рано да умира.
Как се изтрива бившият от мислите, практически съвети?

С много работа например?

# 160
  • Мнения: 252
Работа и засилване на социалния живот(в тази ковид ситуация не знам как да стане) и много добра и издържлива приятелка. Всеки ден изказваш "Ама аз така да го обичам....а той....и аз....". Важното е да те спира преди да направиш глупост.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Здравословните неща са скучни. Всичко вредно е яко. Поне откъм храни е точно така 😋 Сигурно и за другите неща важи.

# 162
  • Мнения: 673
Как се изтрива бившият от мислите, практически съвети?
Като го "видиш" какъв е ... (всички лоши черти, които има) и се успокоиш, че е далеч от теб такъв човек, отървала си се и т.н.
Като разбереш, че не ти трябва човек, който не те обича.
Като проумееш, че голяма част от това да не го забравяш е чувството на яд, че си е тръгнал, че не си сполучила с него, че не си го видяла какъв е и че "искаш да си го върнеш", ама за какъв... ти е - просто така, за да не си ти изоставената, губеща и т.н.
Всичко в подобен ред на мисли отрезвява.
Но темата беше - за съмненията в партньора. Ако се съмняваме - трябва ли да проверяваме, за да имаме доказателства или просто чакаме човекът да се издъни и сам да потвърди съмненията? Аз бих избрала второто.

# 163
  • Мнения: 3 750
Аз бих избрала първото, търпеливото чакане не ми е силната страна, ще откача от "филми" междувременно.
Иначе си права, темата беше за съмненията, но съмненията се потвърдиха и преминахме на следващия етап.😂

# 164
  • Мнения: 673
Е, то не е нужно да чакаш, а просто да гледаш по-внимателно - действията се отразяват на отношенията и рано или късно се показва всичко. Но човек е склонен да се самозаблуждава и да надява розови очила от желание да не е това, което вижда. И да си вика - аз толкова да го обичам, това ли заслужавам и т.н.

# 165
  • Мнения: 86
Ами размекнах се.Казах му в момент на слабост,докато ме умоляваше да опитаме пак,че ще си помисля,но няколко часа по-късно си припомних всичко наново и сама си ударих отрезвителен шамар на ум.Казах му,че съм помислила и съм решила,че няма смисъл от това.Очевидно не му върви много гладко със старата нова любов.

Споделих с приятелки вече всичко,но да си призная,беше ме срам. Имам две по-близки и те са доста свободолюбиви.Не исках да ме съдят за ровенето ми в чуждо лично пространтство.А и сега около вируса ние почти не се виждаме.Всеки е вкъщи колкото се може повече.Заведенията не работят.Извън работа нямам никакви други контакти,което ми играе лоша шега,защото вечер става нетърпимо.С всички идеи за отвличане на вниманието съм съгласна,без опцията "клин-клин избива".Та това ми е първият мъж,първата тръпка,първата любов.Не знам как да си го избия от мислите.Не мога просто ей тъй да се метна на врата на друг.Е, той очевидно може,но в моята глава дори сега когато вече трябва да  продължа напред самата мисъл за това ми се вижда нередна.Всичко ми е толкова прясно все още,че имам чувството че ще са ми нужни месеци или години за да погледна друг.Мислех и аз случайно да си инсталирам един тиндър на телефона,но е твърде рано.Ако имаше дискотеки може би щях да опитам да взем това "лекарство",но уви.В началото си помислих, когато се "взехме",че точно тая разлика в годините ще е проблема.Той е с багаж и минало,каквото аз нямам и именно понеже за мен той е единствен мисли,че никога няма да се откажа от него защото съм сляпа за други мъже.

Лейди,радвам се,че ме разбираш.Аз също съм от нетърпеливите и ако усетя и малко съмнение трябва да знам.Не мога да седя и да чакам още "знаци".
Ornelam, може би тези знаци ги е имало и преди да забележа кореспонденцията между тях,но аз съм отказвала да им обърна внимание.
Да,може би трябваше да чакам и да си запазя достойнството,защото определено е лошо да ровиш,но според мен има ситуации,когато целта оправдава средствата и да ровиш на невинен човек е подло,но когато си виновен-виновен си.И ако си лъжец,то подло или не-заслужил си си го.

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 08:32 от neli1234

# 166
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Спокойно, сега започват да отварят моловете, някое и друго заведение. Няма да сме все вързани вкъщи. Хващай аверките и на кафенце да си изплачете всичко.

# 167
  • Мнения: 650
Нели - тъй е, в момента са много ограничени контактите. Всички сме в такава ситуация, но няма какво да се направи. Както виждаш познах, че ще иска да се върне/опитате отново. Явно е чувствал сигурност с теб и затова така. Но трябва ти да знаеш и да си сигурна какво искаш, какво чувстваш.

# 168
  • Мнения: 41
Този мъж явно е от типа, които отричат до без край дори да ги хванеш "на калъп". Много, много нагло.
Вероятно като сте започнали да правите планове за бебе, внезапно се е паникьосал, че край - вързан е. И е дал отбой.
Разбирам те, защо си започнала да ровиш. Аз съм имала няколко връзки, но съм си позволявала такова нещо само в една от тях. Човекът лъжеше много нагло и ми трябваше доказателство, че не аз съм лудата.. Сега осъзнавам, че това на практика не ми е било нужно и съм щяла да си спестя много негативни емоции, ако си бях тръгнала. Но може би щях да продължа да се чудя дали съм била права.
Колкото до настоящата ти ситуация - по-добре бързичко му прати по куриер всичко негово, премахни причините за разговор. Зареди се с търпение, че известно време ще ти е гадно, дори нетърпимо. След няколко седмици ще започнеш да свикваш.
Междувременно си намирай занимания - чети, гледай филми, разхождай се, говори по телефона с някоя приятелка. Гарантирам, че състоянието ти на самота е временно и е напълно нормално, особено в сегашната обстановка. Просто бъди търпелива към себе си. Ще дойдат и добри времена (без този мъж).
Между другото си извадила страшен късмет, че не си забременяла, защото положението щеше да бъде много, много по-тежко.
Приеми го така: този мъж не е "твоят" и животът го разкарва, за да имаш възможност в един момент да срещнеш правилния. Simple Smile

# 169
  • София
  • Мнения: 4 668
Абсолютно, да. Никакво поддаване, отсега нататък съберете ли се е катастрофа! Това не е еднократна грешка. Човекът си е такъв. И ще те трови до живот.
Не са се свършили мъжете.

# 170
  • Мнения: 673
neli1234, нали си имала съмнения? Нали са ти се потвърдили съмненията, че даже и отгоре - човекът е отишъл при новата си възлюблена (най-вероятно)? Нали е имал отношения дори като сте се опитвали да правите бебе? Тогава какво е нещото, което те тегли към него пак? Ти просто имаш илюзии за вашите отношения и за този човек и си ги подхранваш. И си си навила на пръста, че той е ТОЙ и ще се промени, не е такъв и т.н. Опитай се да видиш този човек отстрани, от дистанция и ще видиш, че няма никакъв романтичен ореол на някаква любов и ще успееш да се дистанцираш от него. Недей се вкарва във филми за единствената голяма и незабравима любов.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Тегли я щото й е първия и не й се вярва, че има други. Ще прогледне.

# 172
  • Мнения: 86
Знаете ли, реших че е време да спра да се тревожа какво аз съм направила не както трябва. В крайна сметка, ако имаше взаимност между нас, тази тема нямаше да съществува. Чувствам се все едно тези години са били "напразно" и аз съм била огромна глупачка. Бях подтисната няколко дни, но днес съм малко по-добре и мисля, че взех правилното решение. Благодаря за мненията и подкрепата,тежко ми е, защото не съм допускала че ще се стигне до тук, но това е живота. Ако бях забременяла и в последствие бях разбрала всичко това би било още по-голям шок, това ме успокоява. Разбрахме, че може би не сме един за друг навреме.

# 173
  • Мнения: 3 750
Нели, няма "може би". Нямаш работа да гледаш назад, минала си си урока, нямаш какво да правиш там повече.

А така боли, знам, минала съм го няколко пъти, два от тях изглеждаха като опит за самоубийство. Обаче явно минава, щом съм тук и пиша. Simple Smile

# 174
  • Мнения: 86
Искам да изтупам малко темата от нафталина и да разбера едно нещо все пак, защото ме гложди непрекъснато. Може би не спирам да мисля за това, защото той често ми се обажда и става още по-агонично. Смятах да го блокирам и да се свършва най-сетне, но някак си сърце не ми дава. Та сега на въпросът. Тази връзка е изчерпана, нямаме бъдеще и няма смисъл да коментираме повече самата връзка. Нека се абстрахираме от всички факти, които съм изложила по-горе. Тъй като ежедневно се чудя правилното решение ли взех, искам да знам вие как се справихте когато семенцето на съмнението се пося във вас? Всички до един ли можехте да разчитате на партньорите си, че с разговор ще стигнете до някакъв извод? Искам да знам аз ли грешно съм подходила, или просто съм попаднала на емоционален инвалид. Как се справяте, когато се съмнявате, а отсреща ви казват, че съмненията ви са неоснователни. Приемате ли такива неща за чиста момента? Знам, че е много индивидуално, но темата за съмненията е доста интересна, защото всъщност всяка втора тема в раздела семейни отношения се върти именно около съмнения в лоялността и чувствата на партньора. Как да ги преодолеем и да се справим с тях, ако отсреща има пасивност?

# 175
  • Мнения: 1 447
Започне ли се със съмненията, идва ред за самостоятелна  проверка на фактите. Ако фактите са красноречиви и недвусмислени, значи няма да я бъде връзката. Ценете си нервите и времето, не ги пилейте в безумни отношения и съмнения.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Разбира се, че отсреща казват, че съмненията ти са неоснователни. То оставаше и да си признае.

# 177
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 276
Ценете си нервите и времето, не ги пилейте в безумни отношения и съмнения.
Тъй, тъй. Пускаш телевизора и си правиш един маратон с романтични филми и торта Медовик. Няма смисъл да се човърка в съмнения, по-добре си направи кефа, остави съпруга да плаща сметките и си живей.

# 178
  • Варна
  • Мнения: 1 791
На въпроса = да, първо разчитам на разговора, но ако семенцето си стои и покълва, слагам ръка на сърцето и решавам мога или не мога да живея така. Веднъж се е налагало такова решение и не можах. Правя уговорката, обаче, че не знам как бих реагирала сега, след 32 г брак.

Ценете си нервите и времето, не ги пилейте в безумни отношения и съмнения.
Тъй, тъй. Пускаш телевизора и си правиш един маратон с романтични филми и торта Медовик. Няма смисъл да се човърка в съмнения, по-добре си направи кефа, остави съпруга да плаща сметките и си живей.

Тук защо е извадено едно изречение от цялото мнение и съответно е изкривен смисълът на изказването?

# 179
  • Мнения: 25 700
Как се справяте, когато се съмнявате, а отсреща ви казват, че съмненията ви са неоснователни. Приемате ли такива неща за чиста момента?

То нямаш много опции.
Или приемаш всичко на доверие и продължаваш нататък, или продължаваш да се съмняваш. Което пък от своя страна води до дебнене, ровене и т.н. с немалкия риск да намериш доказателства. Най-важният въпрос обаче е готова ли си за този момент и имаш ли представа какво ще правиш след това?

# 180
  • Мнения: 4 427
Може би аз греша, може би и хората са били такива, но от досегашният ми опит:
- При 2 от 3 връзки разговорите бяха безбройни и безкрайни, и 100% безсмислени и безрезултатни. По милион пъти повтаряне какво ми пречи, какво не е както трябва.. нищо.
Намразих дори думата "разговор" и "хайде да поговорим".

- При другата 1 (от 3) даже нямаше нужда от разговори. Патрньорът ми виждаше какво не е както трябваше; при еднократно казване какво ме е наранило или не ми е харесало и т.н., веднага се коригираше.

Като цяло, бих обобщила така: "Човек не те ли разбере от първия път, няма да те разбере изобщо".

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 13:59 от Витаминче_

# 181
  • Мнения: 17 409
То зависи и какво се има предвид под корекции и както трябвa. Аз като чуя не е както трябва, аз трябва да се коеигирам, пък някой да седи и да ми отмята корекциите, почвам да се съмнявам в настоящето и бъдещето на отношенията.

# 182
  • Мнения: 2 928
Здравейте,мили момичета!Имам въпрос към вас,особено към тези,които ще се припознаят в моята история.Как се справяте със съмненията в половинката си,когато доверието е дефицит? Не се справяме. Аз поне не успях.
Попадалили сте в ситуация,в която интуицията ви казва,че той лъже и нещо не е наред,но просто не можете да изкопчите истината? Да. От него не я изкопчих. Научих я по друг начин. Той, разбира се, отрече.
Мислите ли,че когато доверието е разклатено значи това предвещава края на връзката? Абсолютен край! Аз не съм пъдар, все пак.
Фиаското е, че дори не става дума за изневяра, а за различен поглед върху нещата от живота.
Аз нелоялност не понасям. Способна съм приносителя и жив да го изгоря. Затова по-доброто решение и за двете страни е раздяла.

# 183
  • Мнения: 17 409
Айде сега, приносителят да се прости с животеца си, щото някой не знае как да получи каквото желае. В случая - истината, каквото и да значи това. Имайте милост.

# 184
  • Мнения: 2 928
Айде сега, приносителят да се прости с животеца си, щото някой не знае как да получи каквото желае. В случая - истината, каквото и да значи това. Имайте милост.
Ами трябваше да те наема теб за посредник май...
Ако след 28 години брак партньорът ми не е наясно, че няма да ми пречупи мнението, то този брак отдавна е  заминал у ряката. Close
Отстрани е супер лесно да се изказваш... неподготвен.
Колкото до милостта...Хъм, де си виждала милост у разярен лъв?
Такова нещо не е имало, няма и да го има!

# 185
  • Мнения: 17 409
С посредник може и да не го мориш, казваш. Каква файда, тя каруцата се обърнала вече и гледаме към нови мъже, хоризонти де.

# 186
  • Мнения: 3 750
Айде сега, приносителят да се прости с животеца си, щото някой не знае как да получи каквото желае. В случая - истината, каквото и да значи това. Имайте милост.
Милост? Лъжата е смъртен грях,все пак.

# 187
  • Мнения: 17 409
Предложение за обвинението, базирано на интуиция, последвано от невъзможност за достигане до истината. Допълнително обучение  за интуитивния и мъчение за потенциалния лъжец.

# 188
  • Мнения: 2 002
Нели, съмненията ти са съвсем нормални. Всички ние, преживели подобна раздяла, след месец си спомняме само хубавите неща и се чудим "Дали не сбърках?!".  Няма значение каква е раздялата: аз напуснах алкохолик, приятелка се разведе с кръшкач...
  Малко късно зачетох развитието на историята ти, но още докато четях писаното за раздялата ми се искаше да те предупредя, че ще стигнеш до тук. И този, твоичкият, само ти пречи. С обаждания и молби.
  А за нас най-трудно е да приемем, че не сме били обичани. И сме се заблуждавали години наред. Тук и егото си казва думата. Трудно е да простиш на себе си, че си вярвал на човек, който не го заслужава. Все си мислиш - Аз ли съм най-голямата глупачка?
  По-лесно е да приемеш, че не сте били един за друг. И съдбата, Господ(който искаш) те е предпазил. Повярай ми - аз напуснах 30 годишен брак, приятелката - 25 г. Друга - 8 годишен с малко дете. Радвай се, че навреме сте се разделили.

Прочети това:

https://istinskiistorii.com/%d0%bd%d1%8f%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%ba … 1%83%d0%bb%d0%b8/ - може и да не се отнася за твоя човек, а може и да го разпознаеш.

Току що намерих и това:
Надявам се някой ден да успея да се разбера. Да схвана схемата, по която влизаме и оставаме почти 30 години в такава връзка и защо го разбираме едва когато излезем, често почти случайно, от нея. Не казвам, че не е имало хубави моменти, разбира се, че имаше. Когато някой те оплете в токсична връзка, в която те манипулира и губиш вътрешната си везна, чиято роля е да преценява коя е границата на допустимост, емпатия, примиряване и компромис, той много добре налучква (вероятно също подсъзнателно) дозата добри моменти, които трябва да ти осигурява, за да оставаш ден след ден в омагьосания кръг. И ти ги пуска когато трябва и колкото трябва, както се дава дрога на наркоман. А, за да оцелееш, да оцелее душата ти, се фокусираш в тях и методично изхвърляш от съзнанието си другите. Закопаваш ги в подсъзнанието и ги правиш недостъпни в нивото на съзнание, с което живееш. Което не значи, че ги изтриваш с гумичка и сякаш никога не ги е имало. Значи само, че стискаш очи, отказвайки да ги видиш. А те се превръщат в дълбоки възли, рани, които гният отвътре.

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 23:29 от 512

# 189
  • Мнения: 673
512, не е нормално да си спомняш само хубавите неща след проблемна връзка. А иначе съмненията са нещо нормално, но като размислиш разумно и логически, достигаш до причините.
Човек сам "влиза" в токсични връзки и си затваря очите, защото компенсира нещо с това, не иска да повярва в истината, егото му е силно и не си признава или просто не съзрява. Обвинението, че една връзка е токсична не те освобождава от отговорност, че ти сам си я подхранвал да е такава с някои свои действия. Въпросът е - кои действия, за да ги промениш следващ път, да разбереш какво точно искаш - да си храниш егото или да обичаш и да бъдеш обичан. И ако някой не те обича - да се оттеглиш с достойнство. И защо за някои хора е по-важно да бъдат обичани (може би пак някаква компенсация на някаква липса), отколкото да обичат? И обичат ли те наистина? Тези въпроси съм си задавала и за себе си през годините и са ми помогнали да стигна до същността.

# 190
  • Мнения: 17 409
Нерядко хората споделят, че им липсват моментите, в които са се чувствали обичани, единствени или пък сигурни, общи спомени. Абе, все хубави неща уж, което е различно от позитивния опит, извлечен от негативите. И става това: бях в ужасно токсична връзка, помня само хубавото, и разбира се - токсичният е виновен.

# 191
  • Мнения: 3 750
И става това: бях в ужасно токсична връзка, помня само хубавото, и разбира се - токсичният е виновен.
Освен, че става това, си е и вярно.
Нелогично ли звучи?

# 192
  • Мнения: 17 409
Логиката я търся с юрист, при нужда и по работа.

Общи условия

Активация на акаунт