За съмненията в партньора

  • 12 372
  • 192
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 847
Бил грижовен, това е относително. Грижовен към другите, но не и към партньора. Сгафил-добре, разбрали се продължили, но сами той не е показал грижовност отново да върне доверието в партньора...оставил е нещата на самотек. Авторката спомена, че той не е напраивл нищо за да му повярва отново. Чувства се прецакана.
Прощаваш, но искаш да видиш нещо насреща, той дори не е опитал.Оставил е нещата сами да се развиват.
 Мъжете имали нагон, не обичали да говорят, дрън-дрън....ако един човек иска да промени себе си-може. Може да се опита да контролира емоциите си, да се опита да разговаря с партньора за да се изгладят нещата.
 Отбранителната позиция "отблъскваш ме.....въобразяваш си.." ми е глупава. Вместо това ако държиш на този човек, не е ли по добре да успееш да си върнеш доверието в него, вместо да го нападаш?!
 Не е получила "знаци", че той е решил да спечели нейното доверие, и тя сама търси това, чрез ровене в телефони, приложения, сайтове. Така, нещата се прецакват повече....
   Сядаш, говорите. не споменавш бивши...снимки....сподели  как се чувстваш, говори за себе си. Говори за сегашната ситуация, не за миналата...миналото минало, няма как да се върнеш с магическа пръчка и да ги промениш.

# 16
  • Мнения: 2 081
Дете се създава, когато отношенията са наред , то няма да ви ги оправи . По-вероятно е да се  влошат още  повече .Около мен има такива примери...

# 17
  • Мнения: 46 516
От позицията на човек, който е следен и обвиняван, че има вземане-даване с бившата. Която беше блокирана навсякъде и никога не съм комуникирал с нея, мога да ти кажа, че разследванията и съмненията  отблъскват.
Следва раздяла, а не доказване на невинност. Колко време трябва да се доказва нищо, което е в главата на параноичка?
Не се припознавай. Говорим за налични флиртаджийски чатове, тиндър и т.н., не за блокирани бивши.

# 18
  • Мнения: 1 409
Rayy, разбирам Ви  добре.Как събрахте сили да си тръгнете и най-вече какво казваше той пред изтъкнатите факти?Искам да знам аз ли прекалявам или наистина той се опитва да ме прави на луда.Приложението не знаел как е попаднало там.Това са врели-некипели,имам чувството,че мисли,че ще ме убеди,че черното е бяло.

Много трудно, обмислях го може би около 2 години преди наистина да го направя. В допълнение към всичко описано той даваше ясни сигнали, че няма намерение да бърза с по-сериозни стъпки в нашите отношения, нищо че бяхме заедно от почти 7 години, дърпаше се много да се изнесем, а имаше къде да бъдем самостоятелни без допълнителна финансова тежест.
Пред изтъкнатите факти казваше абсолютни простотии - това било просто за забавление, не значело нищо, после започваше да ме обвинява, че само изисквам от него, че съм ненормална, че няма кой друг да ме търпи. Не знам как може да съм била такава заблудена патка. Абсолютно токсична връзка, която обаче ми даде ценния опит да знам как не искам да се отнасят с мен.
Аз много го обичах, Нели, знам, че и ти много го обичаш. Направи си обаче услуга и заобичай себе си повече. Когато една врата се затвори, друга се отваря. Имах късмет да срещна невероятен човек, чийто телефон и през ум не ми е минавало да проверявам, защото има отношение към мен и никога не ми е давал повод да се съмнявам в него. Вярвам, че ако бях останала в онази връзка, още щяхме да сме на същото дередже. Помисли си следното - ако имаш дъщеря един ден, би ли искала тя да е в такава връзка? Защо си го причиняваш?

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз се запознах с мъжа ми като бях на 24, а той на 42г. Голяма разлика, но винаги ме е приемал сериозно, аз съм му партньор, а не гадже. Това отношение се заслужава, не се дава просто така.
Винаги съм била много ясна - време за губене нямам, и как ли пък не ще живея в съмнения, ще го дебна и разпитвам! Никога не съм била ревнива, но нямам ли на 100% доверие в някого, сме чао. Няма как да дам най-хубавите си години на мачо, дето се сваля под път и над път.

# 20
  • Мнения: 82
От позицията на човек, който е следен и обвиняван, че има вземане-даване с бившата. Която беше блокирана навсякъде и никога не съм комуникирал с нея, мога да ти кажа, че разследванията и съмненията  отблъскват.
Следва раздяла, а не доказване на невинност. Колко време трябва да се доказва нищо, което е в главата на параноичка?

При теб бившата е била блокирана.При мен не е така-с очите си съм видяла,че общуват и то сравнително често.Не е същото.Не мисля,че това е параноя.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Вие връзката вече сте я прекратили. Не знам защо изобщо живеете все още заедно. Да не би да продължавате и с опитите за бебе?!

# 22
  • Мнения: 82
Вие връзката вече сте я прекратили. Не знам защо изобщо живеете все още заедно. Да не би да продължавате и с опитите за бебе?!

Не,не продължаваме.По-горе написах,че спим гръб в гръб и не общуваме.Аз искам да оправим нещата,но съм обезкуражена, защото знам какво ще чуя от него.Обвинения.Дори да говорим само за нас,без да засягаме миналото може би ще си водя монолог,докато не му писне и не си събере багажа(живеем в моя апартамент).

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ооо, ама той и тарикат бил значи! Обвинява те, обяснява как ти си лудата, спи с гръб към теб и ала бала ама продължава да се прибира вечер в твоето жилище. Колко забавно.

Нали го задушаваш, нали бил отблъснат от поведението ти и искал да се дистанцира, какви ги търси тогава още в твоя дом и в твоето легло?

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
И без подпис може да се живее, но формалностите поне обвързват и карат да се замисли за последствията от развалянето му. Но човек който флиртува определено се чувства съвсем необвързан и свободен, няма какво да го задържа. Бебето ще отнема цялото ти време в началото, и по-скоро ще има обратен ефект, мъжът с интерес към леки забавления ще прекарва все повече време навън и ще има все повече "не ме закачай".

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ясно. Човекът седи за да те гледа как се гърчиш, как му се молиш и му угаждаш. Накрая ще ти "прости" и ще продължите, но ти ще се чувстваш виновна и задължена. Едва ли не ще благоволява да те ощастливява, защото ти е простил.

# 26
  • Мнения: 82
Ясно. Човекът седи за да те гледа как се гърчиш, как му се молиш и му угаждаш. Накрая ще ти "прости" и ще продължите, но ти ще се чувстваш виновна и задължена. Едва ли не ще благоволява да те ощастливява, защото ти е простил.

Благодаря на всички,които отделяте от времето си,за да коментирате и да споделите лични истории.Човек,когато е влюбен има нужда от доза здрав разум,дори да е болезнено.Мисля,че ме обича,но сме на светлинни години като характери.Днес спорът ще е за това,а утре за нещо по-важно и пак аз ще съм виновна,а той-светец.Наясно съм,че това не е здравословна обстановка за отглеждане на на дете.Чудя се има ли въобще правилен подход към такъв човек.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Има някои граници, които като се пресекат, нещата вече не могат да бъдат същите. Някои хора са толерантни и тази им граница е далеч напред, на други им е къс фитилът и бързо я достигат. Но всеки я има. При мен това се е случвало с две близки приятелки и си дадох сметка, че мината ли е границата, няма оправяне на отношенията колкото и да се стараем. Просто нещата се помнят и си седят в някое ъгълче на ума ти, но никога не се изличават напълно. Отношенията са счупени и не подлежат на поправка. Ако вие сте на този етап, както ми се струва, няма смисъл да се удължава агонията. Край и всеки по пътя си.

Поне аз така ги виждам нещата.

# 28
  • Мнения: 3 010
В секундата, в която някой има Тиндър на телефона, няма връзка с мен.
Какви бебета, какви три лева.

Ти като следовател ли искаш да си живееш живота. На този не му пука кой знае колко за теб, съжалявам да го кажа. Не е краят на света - мъже много.

# 29
  • Мнения: 43
Аз смятам, че прекаляваш и правиш от мухата слон. Някой от мъжете сме така ( немоногамни ). Имаме си нужда от време на време да пофлиртуваме, може и други неща. Дори, аз като немоногамен мъж, знам много добре къде ми е семейството и именно там се прибирам всяка вечер. Всеки мъж ( пък и всяка жена ) си има нужда от лично пространство и отдушник. Някой мъже ходят за риба, други ходят на планина, трети задяват мацки.

Има доста жени, които си затварят очите за такива неща и си живеят спокойно и щастливо. Ако искаш да имаш бъдеще с този човек, приеми го такъв какъвто е и той с времето ще спре да те лъже.

Успех

Общи условия

Активация на акаунт