За съмненията в партньора

  • 12 410
  • 192
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 91
Аз не разбирам самодоволно-назидателния тон на някои от потребителите тук. Какво постигате? По-възвишени и добри ли се чувствате? Не сте грешили ли? Не сте правили неща, с които не се гордеете? Познайте..Ако смятате нещо за нередно можете да го назовете в прав текст. G&B, Аз не видях нито упрек, нито съвет, нито въпрос. Само обзор на написаното от мен и ирония. Да, очевидно имам проблем (щях ли иначе да си вея кирливите ризи пред група непознати) и ако не можете да помогнете - подминете.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 00:17 от neli1234

# 106
  • Мнения: 9 844
Определено си от хората,  които четат/слушат  не за да разберат, а за да отговорят. Така, че съвсем прителски те съветвам да премисляш отговорите, точно както и да си избираш битките.
Смятам също, че темата се превърна в пързалка, защото, както вече казах, не смятам, че си способна да вземеш решение да го изхвърлиш за толкова кратко време. Реагираш изключително агресивно и донякъде разбирам нежеланието му да води диалог с теб.
* Редактирам се, за да допълня, че не смятам, че е толкова неразумен и елементарен и ако знае, че ще остане на улицата едва ли ще реагира толкова нагло. Има нещо недомислено в историята.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 00:37 от G&B

# 107
  • Мнения: 3 770
Всъщност решение се взима за минута, може да го дъвчеш и премисляш с години, но като прелее-преляло е.
Нели, какво друго очакваше от нас, това е форум. Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се, предполагам, знаеш.

# 108
  • Мнения: 485
В случая кой е крив и кой прав, не се знае и може би няма чак такова значение. Важното е, че двамата имат различни виждания за тази връзка, липсва нормален диалог. Ами това е достатъчно за прекратяването на връзката. Колко опити да се правят, до кога и на цената на какво? Щастлива ли си в тази връзка, чувстваш ли му се длъжна за нещо?
За мен не е проблем съпруга ми да рови в моя телефон, фейсбук профил и т.н. Нека рови, не ме притеснява. Нямам нищо за криене. Имам повече контакти на мъже, отколкото на жени. По стечение на обстоятелствата от година и нещо съпруга ми си е у дома и сме 99% заедно. Става свидетел на 99% от разговорите ми и т.н. Не ме ревнува - няма повод за това. Разбира се, има болестни състояния на ревност. От прочетеното от авторката, не мисля че става въпрос за такъв случай. И от кога контакта с "бившата" трябва да е по-важен от настоящата ти партньорка? Нямат общо дете с бившата, за да се налага да се чуват и т.н.,  нали? Тогава към кой има задължения господина? Към тази, с която уж е приключил? Или към онази, под чийто покрив се прибира, с която планират дете...? Няма диалог, няма и да има. Успех ти желая! Бъди силна!

# 109
  • Мнения: 91
Да, такова решение може да се вземе за толкова кратко време, особено когато си убеден, че си бил лъган през цялото време. Няма да влизам в обяснителен режим, за да ми вярвате или да ме приемате насериозно. Ваше право е да мислите каквото пожелаете и да кажете каквото пожелаете. Реагирам агресивно, защото съм афектирана. Вие какво си мислите - че съм от жените, които ще го посрещнат с точилката, след като открият нещо. Ни най-малко - диалог все така липсваше, когато съвсем нормално и човешки задавах въпроси, чиито отговори мисля, че имам право да знам.

Всичко е много добре обмислено от негова страна смятам аз. След като не се прибра цял ден и цяла нощ, очевидно е имал план Б и няма да остане на улицата. Предполагам, че добрата му приятелка - бившата го е приютила.

Лейди и Радост - прави сте. Аз очаквах да намеря друга гледна точка, да погледна себе си отстрани и да разбера аз ли прекалявам наистина, или той много успешно ме манипулира.

Осъзнавам прекрасно, че ровенето е лошо нещо и веднъж съмняваш ли се в партньора, трябва да поговориш с него. Ако мислите, че не съм опитала, а директно съм решила да си играя на детектив - лъжете се. Както Божидар отбеляза по-горе - ако не ми бе дал повод да се съмнявам в него, нямаше да започна. И ето, че е имало защо и всичко е било истина, а аз съм била една голяма глупачка да си мисля, че той наистина е само с мен. Не ми казвайте, че вие не бихте строили куфарите до вратата на мъж, който изчезва и не се прибира цял ден и цяла нощ.

Благодаря на всеки, който отдели от времето си, за да прочете това и да даде мнение и съвет, но какво да предприема решевам аз. Не мисля, че прибързвам с куфарите, а дори че ако беше друга жена, вече всичките му боклуци щяха да хвърчат от терасата, но не съм такъв човек.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 10:34 от neli1234

# 110
  • Мнения: 12 473
А, той още не се е прибрал?

Това прилича на надлъгване кой първи ще напусне другия..

# 111
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Разбира се, че бих.
Поздрави за това, че се събуди и събра смелост. Радвам се, че не се подведе водена от чувствата си , и не си готова да му простиш.
Интересно ми е с какви очи ще те погледне и дали ще се опита пак да замаже положението.

# 112
  • Мнения: 7 434
Много неадекватен и агресивен тон на авторката. И много непоследователно поведение, до вчера правите бебе, днес го гониш на улицата. И сега какво да направим за тебе? Това е форум, пишем си мненията, няма да ти правим безплатна психотерапия.

# 113
  • Мнения: 5 106
И мен ми е интересно какво обясненеие ще даде, когато се прибере и дали пак ще почне да те къпи с марна вода.
Никакво поддаване Wink

# 114
  • Мнения: 91
А, той още не се е прибрал?

Това прилича на надлъгване кой първи ще напусне другия..

Никога не съм си и представяла, че е може да е толкова безочлив. Обадих му се, отговор нямаше. Не се безпокоя за него, безпокои ме по-скоро факта, че може би ще започне да ме умолява когато най-сетне благоволи да се върне.

FrauDanna - нищо не очакввам да правите за мен. Написала съм по-горе защо споделям тук. Написала съм горе и че не правим опити за бебе вече. Както и че на етапа, в  който започнахме не знаех за тези разговори. На Вас колко време и какво точно Ви трябва, за да прелее чашата?

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 10:45 от neli1234

# 115
  • София
  • Мнения: 4 668
Разбира се, че бих.
Поздрави за това, че се събуди и събра смелост. Радвам се, че не се подведе водена от чувствата си , и не си готова да му простиш.
Интересно ми е с какви очи ще те погледне и дали ще се опита пак да замаже положението.
Ами то това е трудното! Лесно е между 4 стени да се установи истината и да се вземе решение.
Трудно е после, като вземе да маже, да обвинява, да съчинява, да обещава, да се кълне, да иска прошки и всякакви такива. Наивните хора (без да обиждам никого и аз съм бил от тях, и все още малко съм) са склонни да вярват на думи. Само заради самия факт, че са изречени и зад тях стои (някакъв) човек. Независимо дали си го хванал в лъжа.

Ако отговор няма, целта му е да те върти още. Ако е решен да скъса, щеше да вдигне и да говори.
Поредната манипулация, за да си играе с емоциите ти.

# 116
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Този е супер нагъл тип!
Аз на твое място, бих изкарала багажа от външната страна на вратата.
Няма какво да го виждаш и да го чуваш.

# 117
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма 1 капка уважение към авторката, тя си мисли, че той я обича. Просто си играе с нея като с предмет.

# 118
  • Мнения: 91
Танграта , много се надявах да не е така, но уви. Всичко до момента говори, че е точно така. Само не разбирам, ако не ме обича вече, защо трябваше да си губим времето и да правим планове за бъдещето? Това не ми дава спокойствие. Защо му е да създаваме семейство, ако търси щастие, секс или каквото и да било там другаде.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 668
Най-силни са емоциите тук и сега. Докато не опре ножа до кокъла, човек не знае как ще реагира.
Точно планирането за бебе е разбунило кошера, свалило е картите на масата и човек си дава сметка, че няма връщане назад.
Точно в такива моменти, много хора биха се уплашили.
Малко са идеалните връзки, дето е любов като в приказките и се скача от етап на етап. В повечето случаи и от 2те страни (ако връзката е само от 2ма души, де) има направени куп компромиси, и изгледи да се направят още куп компромиси в бъдеще.

Най-точната дума е "удобна". Била си му удобна, жилище, приличен секс, вероятно се стараеш повече, включително и в домакинската работа. Има някои типажи мъже, които си търсят точно това. Кротка женица, която да ги гледа, а навън да си развяват ху ... коня.
С изненада е разбрал, че може и да не работи както си го мисли.
Няма изобщо пряка връзка между акъл, ум, предвидливост от една страна, и алфа чертите на безцеремонност, които вие жените търсите.
Т.е. момчето може и да не е от най-умните (отделно от това какво се самоубеждаваш) и да не е предвидил как ще се развият нещата.
Манипулативен също не е еквивалентно на умен. Може дори глупав и манипулативен човек (от 2та пола) да манипулира умен и рационален човек. Разбира се, до един момент ...
Така че, абсолютно безмислено е да търсиш ОБЯСНЕНИЕ на ситуацията и някаква логика. И да го възприемаш като вездесъщ водач, който води помазаното стадо 40 г сред пустинята, и всичко му е ясно предварително.

Та винаги, когато има преход към "по-високо" ниво на връзката, (съжителство, брак, дете) има преход и към повече отговорности и компромиси. Които на него не са му понесли. Точно защото не те обича.

Общи условия

Активация на акаунт