За съмненията в партньора

  • 12 417
  • 192
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 473
за да си позволява такива неща.Ако е искал да разглежда и да проучва,но се е отказал (например) защо не ми каза.Толкова е просто.

Просто е, ако имате нормална комуникация в двойката. Ако е с някой, който знам, че ме следи и който определя какво мога да си позволя или не, доста ще се замисля и определено ще стана много прикрита.

# 61
  • Мнения: 3 774
Нямало да изтрие бившата от живота си заради параноичка? Колко повече обиди чакаш?


Извинявай, но защо това да е обида?
За мен е авторитарно налагане и определено бих подскочила.
Чиста обида е. Авторитарно налагане е, ако поставя любимата по-долу от себе си, в случая я поставя по-долу от бившата.

"Аз редовно си говоря с мм за една негова бивша, знам че той много я е обичал. Не ми трепва нищо сега от нея, защото съм уверена в себе си. Ако той я потърси например и видя, че съм втора цигулка, тогава да."
 А ако само си пращат кафенца сутрин и се питат Как си? всеки ден, тогава ок ли ще си?

# 62
  • Мнения: 7 434
За мен твоето поведение, авторке, е абсолютно неприемливо. Ревнива, контролираща жена, несигурна в себе си би изхвърчала от живота ми много скоро. Интересно, защо той те търпи? Може би те обича, иначе защо?

# 63
  • Мнения: 999
Лейди, от онази с кафенцата не бих ревнувала.
Ако усещам явно пренебрежение към мен, заради друга, свалки, а още повече интерес за връзка, тогава пам ще съм ок, само че без мен.
Както аз, така и той сме свободни или да се обичаме, или не. Но следене и контрол са абсурд. Няма смисъл.

# 64
  • Мнения: 91
за да си позволява такива неща.Ако е искал да разглежда и да проучва,но се е отказал (например) защо не ми каза.Толкова е просто.

Просто е, ако имате нормална комуникация в двойката. Ако е с някой, който знам, че ме следи и който определя какво мога да си позволя или не, доста ще се замисля и определено ще стана много прикрита.

Сега разбирам от къде идва проблемът Той би казал същото,докато аз бих си изпяла и майчиното мляко,ако това е цената, която трябва да платя за да заслужа доверието на любимия.Ако той има някакви съмнения в мен, пък били те и неоснователни, бих се постарала поне веднъж да му докажа, че тези съмнения ся вятър и няма поводи за тревога. Просто сме различни характери, той реагира както Вас. Но тук вече идва и другият момент.Има и една друга порода мъже, които не се държат така, защото са притиснати и това е защитна реакция, а просто са манипулатори и дори да ги хванат на местопрестъплението пак ще отричат.

# 65
  • Мнения: 5 916
Във всяка връзка има две страни. Двете страни имам свои гледни точки за една и съща ситуация. Ако партньорът ти пусне тук тема за същия проблем, то тя ще звучи по съвсем друг начин. Защото той я гледа през своите очи.
А сега ние четем и ти очакваш съвет. Недей, глупаво е!
Имай предвид, че всеки тук ще отговори в зависимост от това, той какво е преживял. Чуждите проблеми, измами, нелюбови, ще се проектират върху твоята връзка.
Чуждите комплекси и нещастия ще се изсипят върху твоята връзка. Но ти познаваш ли всички жени, които тук ще ти отговорят? Те може да са озлобени, смачкани, настроени негативно от собствените си животи. Такива хора е много опасно да се вземат под внимание като съветници.
Мисли със собствената си глава. Пресмятай си нещата, говорете си в къщи и се оправяйте.
Не вземай под внимание съвети от непознати.
Това е между двама души- ти и той. И така трябва да си остане.

# 66
  • Мнения: 91
Във всяка връзка има две страни. Двете страни имам свои гледни точки за една и съща ситуация. Ако партньорът ти пусне тук тема за същия проблем, то тя ще звучи по съвсем друг начин. Защото той я гледа през своите очи.
А сега ние четем и ти очакваш съвет. Недей, глупаво е!
Имай предвид, че всеки тук ще отговори в зависимост от това, той какво е преживял. Чуждите проблеми, измами, нелюбови, ще се проектират върху твоята връзка.
Чуждите комплекси и нещастия ще се изсипят върху твоята връзка. Но ти познаваш ли всички жени, които тук ще ти отговорят? Те може да са озлобени, смачкани, настроени негативно от собствените си животи. Такива хора е много опасно да се вземат под внимание като съветници.
Мисли със собствената си глава. Пресмятай си нещата, говорете си в къщи и се оправяйте.
Не вземай под внимание съвети от непознати.
Това е между двама души- ти и той. И така трябва да си остане.

Barbarella,да, между нас е. Съгласна съм, че всеки от коментиращите тук гледа през своята призма и разсъждава под влияние на неговият личен опит. Точно за това не споделих на приятелки - защото знам те какво са преживели, какви характери са и как ще реагират. Разбира се, че не бих взела решение за личният ми живот на базата кое е събрало повече коментари тук - за или против да се разделим. Въпросът беше да получа малко подкрепа и разбиране, да получа безпристрастна оценка, да чуя дали други хора са били на мое място (или на негово). Не ми тежи да чуя каквото и да било, включително и това, че съм несигурна и нестабилна, контролираща жена, защото аз добре знам коя съм и зад всяко мое действие има логично обяснение. Каквото съм предприела е правилно спрямо моите възгледи. Уважавам чуждото мнение, понякога човек има нужда да се погледне отстрани и да се замисли дали не греши. Поне аз го правя. Партньорът ми обаче явно-не.

# 67
  • Мнения: 12 473
Аз не казвам със сигурност, че и при него е така. Давам ти друга гледна точка, над която да помислиш.
Най-голяма грешка в отношенията си правим, като си мислим, че другият трябва да разсъждава и чувство същото като нас.
Вие имате и разлика, представи си, че друга бивша го е ревнувала много и на него също много бутончета му се натискат с твоите реакции.
Когато се събрах с ММ му бях разказала донякъде за бившите си истории и драми, но далеч не всичко.
И понеже бях много опарена и наранена, го скъсах от проверки, тестове и тн, само и само да му повярвам, че наистина не е ревнив. Подскачах като ужилена всеки път като ми звънеше да ме пита как съм и какво правя или къде съм..
Радвам се, че той имаше търпението и мъдростта да ме издържи, защото ако и той беше и мислеше като мен, нямаше да се задържим.

# 68
  • Мнения: 3 021
Със Сергей съм съгласна по принцип, но кажи си отначало, че си немоногамен, а не да обяснявай, че другият е луд и параноик.
Другият вариант е жената да си знае, но да не клати лодката в името на комфорт, пари, стабилност, от страх да остане сама и т.н. Явно авторката не е в която и да е от тези категории. За мен спокойна и щастлива връзка между тези двама души няма как да има.

# 69
  • Мнения: 5 329
Телефонът ми стои на разположение на половинката ми, знае ми паролата и ако желае може да го разгледа винаги. Да праща кафенца на жени, бивши или не....не съм толкова либерална. Да си комуникира с приятели колкото иска, жена ли е....айде, няма нужда. И аз не си пращам кафенца с мъже да ги питам как са и как ми минава деня. И съм сигурна, че ако го направя няма да му стане приятно. Но, така сме установили че е добре за нас, така и правим.

# 70
  • Мнения: 999
На работа и в обществото контактувам повече с мъже, черпим се кафенца и си споделяме. Никога не ме е ревнувал. Не си звъним и пишем, обаче.

# 71
  • Мнения: 91
За мен твоето поведение, авторке, е абсолютно неприемливо. Ревнива, контролираща жена, несигурна в себе си би изхвърчала от живота ми много скоро. Интересно, защо той те търпи? Може би те обича, иначе защо?

Вероятно и в неговите очи съм такава,но продължавам да стоя зад думите си,че това е предизвикано. Това,което за него е приемливо, за мен-не е. Наречете ме пуританка, така съм възпитана,това ми е характера. Опитвала съм се с времето да "преглъщам" неща,които не ми харесват в името на спокойствието.Съмнителните контакти и приложенията за запознанства не са в тази категория.

# 72
  • Мнения: 6 833
Авторката, какво очакваш да ти кажат хората тук.
Ти имаш своите разбирания, той своите. Няма прав и крив. Или го приемаш такъв какъвто е или се разделяте. Тука ние можем дружно да го осъдим ..... И какво това ще ти помогне?
Тази седмица близка приятелка стана баба. Вече 35 години живее във вечни изневери, следене, скандали, раздели и събирания. Ти, искаш ли такъв живот за себе си?

# 73
  • Мнения: 3 021
Авторке, никой не те съди за разбиранията и ценностите, просто партньора ти явно не ги споделя.

# 74
  • Мнения: 91
Ще говорим и ако стигнем до някакъв консенсус би било добре. Ако не-всеки по  пътя си.

Общи условия

Активация на акаунт