За съмненията в партньора

  • 12 419
  • 192
  •   1
Отговори
# 90
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
Ами ти си му удобна - живее си без да плаща наем, сигурно и го переш, чистиш, готвиш му... Той се прави на Донжуан .
Обаче, ако някой така ми тършува из личното пространство , както ти неговото, отдавна да съм го напуснала .

# 91
  • Мнения: 3 350
Аз също смятам, че е най-добре да се разделите. Стига повече мъчения и за теб и за него. Една връзка трябва да носи щастие и на двамата. Подкрепям, че е добре да извикаш приятели и да му приготвиш багажа още днес.

# 92
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Аз също се надявам за куфарите.
Тоз човек от години ти слага рога. Разбираш ли? Нищо няма да се промени, ако го задържиш. Ще се научи да се пази по добре.
Това ли искаш?
Пращай го при голямата любов. Прояви човещина! Спаси се и ти!

# 93
  • Мнения: 1 851
Куфарите и да ходи при другата!

# 94
  • Мнения: 674
Означава да се замисли дали постъпва правилно и да се постави на мое място.Да разбере,че ме наранява с мълчание и недомлъвки.Не искам да се променя, а ако държи на мен да ми докаже.Да ми обясни какво означава "служебни взаимоотношения"(преди време работеха заедно и нямах проблем с това, защото я приемах нормално като всички останали жени..Бяха на различни "нива" и това,че работят в една фирма не ми пречеше, защото той ми е казвал, че дори не се засичат. Тогава и през ум не ми минаваше да му гледам телефона,докато не видях случайно,че му е пратила някаква снимка.Любопитството ме изгриза като видях, че и и си говорят по телефона и се търсят често и от там започна дебненето) и да ми отговори защо търси запознанства,докато още е под моят покрив. Сега се замислям колко глупава съм била..Ами ако това е продължавало с години,а аз съм била спокойна и съм му вярвала?Ами ако е имал паралелна връзка с нея през цялото това време, а аз чак сега съм попаднала на "улика".Веднъж преди време намерих ластик за коса в колата.Обяснението беше,че возил братовчедка си и сигурно бил изпаднал от джоба и.Много съм наивна.
Ще ви разкажа и какво се случи снощи.Той не се прибра до 3.Попитах го къде е бил-каза на по бира с приятели.Изчаках го да заспи, отворих телефона-паролата е сменена и нямам достъп.Побърках се от нерви, отворих компютъра слава Богу там е останал логнат във ФБ-последното съобщение е от нея "кога ще се видим?" в 22ч, на което отговор от негова страна няма, защото вероятно е последвало обаждане.Казах му тази сутрин какво съм направила.Каза,че ако имало нещо нередно в този разговор, щял да го изтрие.Попитах го тогава защо има други изтрити съобщения от тяхната кореспонденция,нима има нещо нередно?Отново същото-прекаляваш,омръзна ми да ровиш.Предложих му да се успокоим и да поговорим нормално,ако иска дори да се разходим в парка.Затръшна ми вратата под носа, дори кафето не си изпи.Мисля,че се страхува да ми каже истината, защото ще го изгоня(той няма собствено жилище,не може да се върне при родителите си и ще трябва да е на квартира).
Целият този пост е показателен за отношенията ви и за това какво авторката иска и търси от тази връзка. Никъде не видях да пише, че май не се обичат, че отношенията им почиват на не толкова важни неща като да не бъде изгонен мъжа, да доказва нещо или да трае и да дава обяснения като му ровят по компютър и телефон. Не видях, доверие, взаимност и любов. Видях възклицание "Слава Богу" за намерени злепоставящи реплики, а не за липса на доказателства за изневяра, което би било нормалното според мен.
Не съм на страната на мъжа, но цялото това нещо, очакването нещо някой да доказва и да разбере как не е прав, а пък в същото време да се твърди, че не се очаква да е различен или да го променя... всичко това говори за друг тип ситуация - и двамата са в тази връзка по други причини, а не любов, гледане в една посока и взаимност. Ето за това си струва да се замисли авторката.

# 95
  • Мнения: 91
.[/quote]
Целият този пост е показателен за отношенията ви и за това какво авторката иска и търси от тази връзка. Никъде не видях да пише, че май не се обичат, че отношенията им почиват на не толкова важни неща като да не бъде изгонен мъжа, да доказва нещо или да трае и да дава обяснения като му ровят по компютър и телефон. Не видях, доверие, взаимност и любов. Видях възклицание "Слава Богу" за намерени злепоставящи реплики, а не за липса на доказателства за изневяра, което би било нормалното според мен.
Не съм на страната на мъжа, но цялото това нещо, очакването нещо някой да доказва и да разбере как не е прав, а пък в същото време да се твърди, че не се очаква да е различен или да го променя... всичко това говори за друг тип ситуация - и двамата са в тази връзка по други причини, а не любов, гледане в една посока и взаимност. Ето за това си струва да се замисли авторката.
[/quote]

Не е необходимо да виждате всичко. Тук излагам проблемите между нас, представени от моят ъгъл. Това не значи, че не се обичаме - тъкмо обратното, търся идеи как да намеря пътят към него, но очевидно няма как да се поправи проблемът. Какво според вас е липса на доказателства за изневяра?Трябваше да намеря секс клипче може би за да повярвам? Извинете, но това не са и доказателства за невинност! Единствено относно едно съм съгласна с Вас - взаимност няма. Но това не значи, че няма любов. Поне от моя страна.Какви според Вас са причините - на мен ми е скучно сама и за това търпя унижения и лъжи, а той иска безплатна квартира и за това търпи да бъде разследван? Аз не мога да "прекроя" някого, още повече мъж на 35, за да пасва на моите разбирания и стандарти, но търся обяснение за тази промяна и за всичко останало. Всеки сам решава как ще стигне до истината, аз не искам да бъда заблуждавана и ако той не ми казва истината, ще я открия сама.

# 96
  • Мнения: 674
Не е необходимо да виждате всичко. Тук излагам проблемите между нас, представени от моят ъгъл. Това не значи, че не се обичаме - тъкмо обратното, търся идеи как да намеря пътят към него, но очевидно няма как да се поправи проблемът. Какво според вас е липса на доказателства за изневяра?Трябваше да намеря секс клипче може би за да повярвам? Извинете, но това не са и доказателства за невинност! Единствено относно едно съм съгласна с Вас - взаимност няма. Но това не значи, че няма любов. Поне от моя страна.Какви според Вас са причините - на мен ми е скучно сама и за това търпя унижения и лъжи, а той иска безплатна квартира и за това търпи да бъде разследван? Аз не мога да "прекроя" някого, още повече мъж на 35, за да пасва на моите разбирания и стандарти, но търся обяснение за тази промяна и за всичко останало. Всеки сам решава как ще стигне до истината, аз не искам да бъда заблуждавана и ако той не ми казва истината, ще я открия сама.
Въпросите, които си задавате е пътят към намиране на отговора, който се крие зад разсъжденията. Някой го каза по-нагоре - липсата на доверие е достатъчен повод за раздяла. Не е необходимо намиране на разговори, клипчета и съобщения за доказване на нещо си. Няма нужда да се търси обяснение за промяна като такава промяна сигурно няма - човекът просто си е такъв, но на другия понякога са му розови очилата в началото и не вижда истински. А на 35 човек не се променя толкова лесно и то по желание на партньор, който не му е толкова на сърце.

# 97
  • София
  • Мнения: 4 668
Стигнах до 3та страница, не мога да чета повече. А и жалко, че ще се запиша в темата.
Този мъж е лъжец и манимпулатор, освен това не е моногамен.
И това никога няма да се промени. И не, не обича авторката. Изобщо. Това е поредната нагла лъжа.

Та авторката да си избира. Или живее с хойкач коцкар, който и лъже, или се разделя. Няма да има средно положение.

# 98
  • Мнения: 7 434
Да, стегни му куфарите и го освободи от себе си. Не знам какъв е този мъж да търпи подобно отношение.

# 99
  • София
  • Мнения: 4 668
Трябва наистина много масово да вършееш, та да го докараш до познати и роднини. Въпрос на статистика и вероятности.

# 100
  • Мнения: 68
Не, че нещо, но някой коментиращи нападат момичето.Никой   ме би навлизал в личното пространство ако не усети нещо нередно.Ако виждаш, че те лъжат в очите като попиташ, усещаш, че нещо не е наред нормално да се разровиш. Връзката се гради на доверие, но да виждаш лъжи и мамипулации и да вярваш си е глупост. Мен са ме питали и телефона съм си показвал никога не ми е било някакъв проблем и не съм се замислял. Тези, които имат какво да крият по-скоро те нападат и обвиняват. Ако обичаш някой и виждаш, че е притеснен ще искаш да го успокоиш, а няма да го нападаш. Тя ако си флиртува и излиза с други и лъже, че не го прави той как ще се чувства? Много удобно 'вервайте ми' като царя навремето.   П.С  А това да се възползваш материално докато правиш по-горните неща си е свръх наглост,че и да обвиняваш ти. Голям праз да ти погледнат телефона много важно. Да си получават материалното от хората, с които си флиртуват. Дори и само чат да е пак си е предателство и е много гнусно.Тия дето обичат да си чаткат и флиртуват докато са във връзка да си намерят себеподбни и да го правят колкото искат, щом имат нужда от вниманието на още хора, а не да си намерят някой моногамен, да се възползват от него и да го манипулират. Такива хич не са за защитаване.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 18:54 от Bojidar11

# 101
  • Мнения: 91
Благодаря Bojidar. До преди да попадна случайно на тези неща не съм ровила, защото всичко беше чудесно. Не съм имала причини да го правя. Не съм убедена, че всички, които тук във форума са толкова либерални в реална ситуация също биха останали хладнокръвни и не биха дори трепнали от любопитство. Тук идва проблемът с комуникацията, както вече казах. Питам - лъжат ме с някакви абсурдни твърдения или не ми се отговаря. Вариантите са 2 - или слагаш розовите очила и вярваш сляпо на всичко, без да питаш , за да не съсипваш отношенията или подлагаш това което ти се вижда несъстоятелно на съмнение. Не мисля, че съм направила престъпление с това, че съм искала да разбера истината (след като той не я признава пред мен) преди да прекратя връзката. Аз например не бих имала проблем ако той иска да погледне телефона ми, но хората сме различни. Аз познавайки го разбрах, че неговото поведение не случайно е такова и за съжаление се оказах права.

Цял ден не се е прибирал, нито се е обаждал. Дано да си е търсил квартира, защото куфара му е прилежно подреден и изправен до вратата.

# 102
  • Мнения: 9 848
Значи вчера сутринта казваш "Аз искам да сме заедно,искам да градим живота си и да имаме деца, но за това е необходимо доверие,а доверието ми се разклати точно преди няколко месеца,когато започнахме да правим опити за бебе." После още същата вечер той е на бира с приятели и се прибира в 3 сутринта. Посред пандемия, затворени кръчми и прочие. Днес вече куфарът вече е строен до вратата.
Евала!

# 103
  • Мнения: 91
Значи вчера сутринта казваш "Аз искам да сме заедно,искам да градим живота си и да имаме деца, но за това е необходимо доверие,а доверието ми се разклати точно преди няколко месеца,когато започнахме да правим опити за бебе." После още същата вечер той е на бира с приятели и се прибира в 3 сутринта. Посред пандемия, затворени кръчми и прочие. Днес вече куфарът вече е строен до вратата.
Евала!

Мислите, че ми е лесно ли?! Правим опити за бебе от 3 месеца. От тогава горе-долу започна и цялата драма с писането с бившата (по-точно от тогава знам.. нямам представа колко още назад във времето може да е било). Да, искам дете от него, но не и така. Не и в настоящата ситуация. Това би било неразумно. Да обичам го, но мислите ли, че ще можем някога да живеем нормално след това което си направихме един на друг? Ние просто не се разбираме. Той дори не разбира че има проблем. Такъв човек е, както казаха някои хора по-горе или приемаш човекът какъвто е и се примиряваш (това за мен означава цял живот мъки, съмнения, да се чувствам пренебрегната заради друга) или просто всеки продължава по пътя си. Вчера след поредният спор по темата излезе без да обели и дума и се прибра в 3 сутринта. Бирите с приятели нали се сещате, че могат да се пият и в домашна обстановка (ако изобщо това е истина)?! Какво общо имат затворените кръчми тук?! Ще ми четете морал, че видиш ли не е моментът за сбирки сега?! Не съм го накарала да излиза. Голям мъж е, има глава на раменете си. И да, днес куфарът е строен до вратата. Реших го. Предложих да поговорим и да решим цивилизовано какво правим, а той ми затръшна вратата в лицето и цял ден ни вест, ни кост. Какво се очаква да направя - да му звъня и да го умолявам да се върне, да се обичаме отново щастливо, да обещая, че няма да ровя и ще бъда сляпа за всичко, или пък може би да чакам свита на кълбо до вратата, за да му се хвърля на врата и да му се извиня, когато най-сетне благоволи да се прибере?

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 23:46 от neli1234

# 104
  • Мнения: 9 848
Имаш проблем, който трябва да разрешиш и познай. Проблемът не е партньорът ти. Надявам се, че четеш с разбиране. Смятам също, че си неспособна да вземеш подобно решение в рамките на 24-36 часа.
Остани си със здраве и си подбирай битките. Тези във форума определено не си струват.

Общи условия

Активация на акаунт