За съмненията в партньора

  • 12 411
  • 192
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 770
Нели, не е правил планове за никакво бъдеще. Приказвал е каквото искаш да чуеш, за да му е мирна главата. 999% от мъжете го правят, спокойствието и липсата на разправии вкъщи са им мега приоритет. Студената война не ги касае грам, обаче започнат ли се разговори и изяснявания, не ги търси. Това да си знаеш за следващия,де, тоя не вярвам да се върне.

# 121
  • Мнения: 91
Разказвам максимално стегнато развръзката, не ми се влиза в излишни подробности, чувствам се като сдъвкана и изплюта. Върна се. Беше гузен. Каза,че нямало значение къде е бил,защото разбрал, че искал да е само при мен (?!) След многократни молби,увещания,извинения и разговори,каза че тази жена в момента минавала през труден емоционално период (причината не била моя работа отново) и той бил до нея като приятел.Доста удобно,не мислите ли?Какво му костваше ако това е било причината за всичките им разговори да ми го каже в самото начало?Познавал ме, знаел как ще реагирам.Знаел,че ще се ядосам и ще ревнувам.Нямаше никаква логика това обяснение.Казах му,че няма как да продължим след всичко това.Дори да ми казва истината в момента,аз никога няма да му повярвам, защото малките лъжи също имат значение.Това не е нормално за мен.Казах му,че може да остане,докато си намери къде да отиде (да, прави бяхте - наистина бях опаковала куфара в пристъп на ярост,но се оказа,че не съм чак толкова озлобена че да го изхвърля без да знам къде ще отиде) но той още същата вечер си тръгна.Звъннах на сестра му.Оказа се, че не е там и ми стана пределно ясно къде е.Не мисля,че нещо му е липсвало,поне не е давал признаци за това.Чудя се с какво го заслужих?

# 122
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Отървала си се от наглец и лъжец! Поздрави!
За да се наградиш за смели, иди и до купи подарък, нещо което харесваш много!
Егати и наглия тип, нямало значение къде бил... Дрън , дрън, просто не е измислил хубава и достоверността лъжа.

# 123
  • Мнения: 650
Нели, понякога така се получава. Даваш всичко от себе си, но не се оценява. Вярвам, вярвай и ти, че ще намериш някой, който да те оцени. Както казва и Дафина, направи нещо за себе и, нещо, което си искала, но не си го правила по една или друга причина. Имай предвид, обаче, че приятелят ти може да иска да се върне след известно време и да те моли всичко да си е както преди.

# 124
  • Мнения: 3 770
Сега го изтрий и блокирай навсякъде, най-вече в мислите си. И тези емоции ще минат, не го мисли, не търси вина, просто си дай сметка, че животът продължава.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Да кажа, че щом се е стигнало до раздяла, можеш само да се радваш, че е нямало панаири, молби и сълзи, а си е заминал от раз. Можеше да седи и да те трови, уж търсейки квартира. Сега смени ключалките на всяка цена, трий и забрави. Не се поддавай на депресии, молби и клетви. Не е хубаво човек да се връща назад, защото нещата много често се повтарят.

# 126
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Браво!
Ще ти е тежко, но всичко минава.
Имай предвид, че като мине емоционалната криза на другата, най вероятно пак ще допре до теб! Не го завръщай! Ще бъде същото!
И най важното:
Не търси вина у себе си! Човекът е подлец. Това не зависи от теб, то си е даденост.

# 127
  • Мнения: 2 086
И аз съм сигурна , че скоро ще те моли да се върне . Не се съгласявай .

# 128
  • Мнения: 43
Според мен може да е казал истината. Ако до няколко месеца не се събере с бившата, най-вероятно не е излъгал този път. Нещо, като историят за лъжливото овчарче. Само времето ще покаже.

# 129
  • София
  • Мнения: 4 668
В първата секунда и аз си го помислих. Автоматична реакция на човек, който не плете схеми.

Но ако се замисли човек по обстойно какво се получава.
Човек живее с момиче, съвместно. Цяла нощ го няма, за да утешава друга жена, която била "в труден период".
Бах тоя труден период!
Като е в труден период, ще се видят на кафе през деня 3та, ще поговорят. Ако е останала без работа, без ху*й, без каквото.
Може и настоящото му момиче да даде някакъв "сестрински" съвет или подкрепа.
То като оня виц, сварил жена си с друг, завити под юргана.
Но като не разгърнал юргана, откъде да е сигурен. Сега ще започнат едни съмнения ...

Човекът няма какво да го мислим, директно е кацнал на новата "квартира". А и нямаше толкова безпроблемно и без-драмно да се изнесе. Освен ако сам не го е искал.

А какво пречи да е ч*л по приятелски и пак да няма връзка с бившата. Това какво доказва?

# 130
  • София
  • Мнения: 35 288
Върнал се е гузен, че бившата едва ли си примира да му дава покрив над главата.

# 131
  • Мнения: 674
Чудя се с какво го заслужих?
Всъщност - любовта не се заслужава! И какво значи "заслужих" в този смисъл - да си отиде човек, който не те обича? Това е нещо нормално. Нали и ти самата искаше да го изгониш. И няма значение къде е отишъл, след като не сте заедно вече.
А ако става въпрос за заслужаването във връзката и отношенията - тя се гради от двамата и двамата сте правили различни неща, за да стигнете до такъв развой на нещата. Помисли с какво ти допринесе за това. Успех занапред и не се връщай да се събирате, само защото си "го обичала".

# 132
  • Мнения: 12 887
...От тогава не съм на себе си-превърнах се в следовател,започнах да използвам всяка удобна минута,за да проверявам телефона му за съмнителна активност,но когато не намеря нищо,не се успокоявам,а започвам да мисля че всичко вече е изтрил,защото знае, че мога да чета понякога.Отделно от това,откакто се скарахме заради бившата,започна да се прибира по-късно с оправданието,че има много работа.После ми каза,че всъщност е отблъснат от моето поведение и за това е искал да се дистанцира.Вече не ме прегръща.Спим гръб в гръб.Като се прибере от работа не комуникира с мен,все е уморен и като се опитам да завържа разговор ми казва,че съм го отблъснала с това си поведение.Мисля,че може би съм прекалила,но от друга страна ако нямах поводи,не бих го направила.В мен се борят две жени-едната е уплашена от миналото и очаква нещо лошо да се случи,иска да си тръгне и да заживее на чисто,защото не се живее без доверие.Другата казва,че съм параноична и не бива да развалям връзката ни и плановете ни, заради такива малки неща, защото наистина искам деца,а и смятам, че той би бил прекрасен баща.Отгледал е малката си сестра,виждам го колко грижовен и добър е,обаче ме гложди,че залита в неправилна посока.Аз искам да сме заедно,искам да градим живота си и да имаме деца, но за това е необходимо доверие,а доверието ми се разклати точно преди няколко месеца,когато започнахме да правим опити за бебе.Той не предприема нищо,за да си върна доверието и постоянно се оплита в лъжи,а като повдигна въпросът за бившата-мълчи.Как да разбера истината и трябва ли въобще да се опитвам да я “изтръгна” или просто да приема,че не бива да правим деца и всеки да търси своят човек?
Извинявай, но ти наистина си параноична. Всичко си направила погрешно от самото начало и до сега. Според мен, вече си развалила връзката ви. Чак яд ме хваща. Направо си се разделете, не виждам как ще се промениш. Живей си на чисто.
Въпросът е дали ще си способна на връзка в бъдеще, защото връзка се гради на доверие, а ти си болезнено недоверчива.

# 133
  • Мнения: 91
Uncommon, в някои моменти аз си мислех същото. Не ми прави чест, че му се бърках, но иначе никога нямаше да разбера, че ми е изневерил. (Държа да отбележа, че преди не бях такава. На някои хора тук може да звучи налудничаво точно това, което сте цитирала Вие, но други ще ме разберат. Тези съмнения не са се отключили без повод, все пак) От друга страна  от време на време си мисля дали аз не го тласнах натам с моите съмнения и от приятелското рамо, от което онази е имала нужда да се е превърнал и в нещо повече, защото се чувства натоварен от мен. Аз съм на мнение, че отношенията с бившите трябва да си останат където им е мястото - в миналото, но знам прекрасно, че хората сме различни и има много широкоскроени хора, за които приятелство след края на връзката е напълно възможен сценарии. Аз съм убедена, че той в момента е при нея и това само доказва, че съм била права през цялото време.

# 134
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Hug
Спри да се самообвиняваш!
Никъде не си го тласнала!
Даже и в началото да е залитнал приятелската към бившата, ако те е обичал още при първите ти прояви на недоверие е трябвало да я разкара категорично. След това в отговор на неговото подмолно мишкуване си параноясала и прекалила. Нормална реакция.
Всички имаме бивши. Важното е човека до теб - тук и сега да е уважаван, спокоен и ценен, да му пазиш честта. Така се доказва любовта.Този мъж просто никога не те е обичал.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 11:53 от а Kеа?

Общи условия

Активация на акаунт