Отговори
# 2 085
  • Мнения: X
Газта в общи линии е една и съща. Проблемът е в партидите, където съотношението пропан/бутан могат да варират.
Бензиностанциите на франчайз са задължени да купуват продуктите от компанията майка на "преференциални" цени, така че и там няма разлика.

# 2 086
  • Мнения: 454
Аз на ЕКО не стъпвам. Така ме изработиха, че..  Излезе после, че от София до Пловдив е изразходил 23 литра газ-при тях показа, че е пълна бутилката.
От ОМВ съм доволна, не усещам да прави мизерии.

# 2 087
  • София
  • Мнения: 22 526
Откакто имам колата, пълня газ и бензин само от ЕКО.  Така ми препоръча автомонтьор.  Засега карам само в София.

# 2 088
  • Мнения: 2 295
От няколко дни чувам от време на време някакво тракане от страната до шофьора...ама аз карам на къси разстояния и докато го чуя съм стигнала и изгасила.
Тъкмо бях доволна...маслото сменено, зимна течност и гуми имам, фаровете полирани и сега тази вибрация, шум...звучеше ми като разход 😁
И днес викам на ММ имам някаква вибрация и не е от смяната на гумите преди тях я чух пак. Той ми вика онзи ден нали я карах нормално беше, не съм усетил.
И днес тръгвам да се прибирам, паркирам и чувам аз пак...тъкмо бъркам в чантата викам ще пробвам да правя клип да чуе и той, дето не ми вярва и съзрявам металното на колана опряно в пластмасата на вратата, пък тя дизелче колата...трак, трак. Миналата седмица прибирах колежката...та сиг от тогава стои така и си трака 😁

# 2 089
  • Мнения: 3 732
Газ сипвам само на една и съща Шел. Сипвала съм преди на магистрала пак от Шел. Не съм имала проблеми. На старата ми работа се прибирах по нощите. И гледах как бакшишите зареждат на Ловато. Опитах и аз за 10 лв. Започна да присецва, да се дави. Не съм зареждала другаде.

Аз съм пешеходец от две седмици. Майстора не намира време за мен. Тече спирачна течност - облива задна лява гума около джантата. Грайфера на гумата е сух. Мислех да си купя за 10 лв от Кауфланд спирачна течност и да долея но ме е страх ... И с два рейса ходя на новата кофти работа.

Аз съм в зверска депресия, не само заради колата. Чувствам се като провал. Днес пратих майка ми да пазарува. Пита ме какво да вземе, оплаква се че й тежи. Помня как влачехме пазарска количка като пенсионерите. Това винаги е била една от причините да имам кола - да не се повтаря.

Вчера ме усмихна дребно нещо. Усмихнете някой и вие!
При смяната на двата рейса за работа пресичам на светофар. На мен ми е зелено, на завиващите коли наляво - също, а булеварда става трилентов. Аз чакам те да минат защото те чакат тия направо и светофара е кратък. Снощи по тъмно светна зелено и аз се разбързах без да де оглеждам. Колата за най - лява лента спря, тази за втората - също. Погледнах ги, усмихнах се и се разбързах. Бяха сиво и черно Ауди. После пак се разбързаха.
Аз тази грешка като шофьор съм я правила и още я помня. Колата вляво до мен спира, аз - не. В последния момент набих спирачки заради пешеходеца.

П.П. И аз като Карамел. Имаше на промоция безалкохолни и бира. Взех по един два стека. Тая кола като започна да скърца ...

# 2 090
  • София
  • Мнения: 1 569
За ремонтни дейности въобще не ми се коментира, че с мъжа ми ни е лошо. На моята кола трябва да се сменят предни амортисьори, все го отлагаме, защото работя вкъщи вече почти втора година и излизам с колата 1-2 пъти седмично. Онзи ден пък неговата кола започнали да играят оборотите в движение и да има като вибрация от двигателя - оказа се една от запалителните бобини и свещи. Гуми трябваше да се купуват, близо 1000лв са само те. Гражданска предстои другия месец на едната кола, после февруари втората, докато се усетя пак ще стане време за данъци, прегледи, винетки, смяна на масла. А когато колите са две, всичко е по две. У-ж-а-с.

# 2 091
  • Мнения: 28 875
А когато колите са две, всичко е по две. У-ж-а-с.

Така е, разходите са доста, ама пък удобството няма цена. Като знам как развеждам дребния насам натам по допълнителни занимания (когато не са онлайн, де), няма начин да се стиковаме само с една кола.

# 2 092
  • Мнения: 12 008
Оф, наближава времето за това винетка. Как ме подсетихте само. Изтича ми на 08.01. ММ поне има време, до началото на март.

# 2 093
  • София
  • Мнения: 256
Ще изредя няколко бензиностанции, на които газта се отразява добре на моята кола:

- Петрол
- ОМВ
- Круиз (в София няма)
- Interspeed
- Вегаркрав до Илиенци(редовно зареждам оттам и цената е много добра)
- в последно време на Марешки в Люлин и разхода е добре - пробвах 2 пъти.

За бензин сипвам само 100 октана от ОМВ или Петрол за по 10 лв главно.

# 2 094
  • София
  • Мнения: 3 129
В София има поне 2 бензиностанции Круиз - в Дружба срещу слатинския Кауфланд и в Гео Милев до КАТ София област.
От години зареждаме бензин само там, те са и на много стратегически места според нашите пътувания - Видин, Ихтиман, Сандански, все едно за наше удобство са ги правили.

# 2 095
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И аз с проблеми. Преди няколко месеца сменяха дискове на задните спирачки, сега единият диск е буквално издънен. Продавачът иска снимки, сега поръчахме новите дискове, после уж да ни върнат парите за старите, ще видим. Колата е в движение, ама едва ще я закара до мястото за смяна, на тръни ще съм утре.

# 2 096
  • София
  • Мнения: 256
Преди няколко месеца сменяха дискове на задните спирачки, сега единият диск е буквално издънен.

Каква марка дискове и накладки сте сменили ? Има вероятност и да задържа спирачен апарат.

# 2 097
  • Мнения: 6 924
След смяна на летни със зимни колата ми дърпа в ляво. При студено време е сякаш е по-осезаемо. Предложения и идеи?

# 2 098
  • София
  • Мнения: 256
Или лош баланс на гумите или реглаж има нужда от реглаж на преден мост , който поради някаква причина се усеща със зимните гуми повече или най-тъпото , което ми се е случвало - малко напомпана лява предна гума.

# 2 099
  • Мнения: 6 924
Или лош баланс на гумите или реглаж има нужда от реглаж на преден мост , който поради някаква причина се усеща със зимните гуми повече или най-тъпото , което ми се е случвало - малко напомпана лява предна гума.
При баланс хлопа волана като мина над 120. Не е това. А реглаж на кола на 5500 км малко ми е out of scope

Общи условия

Активация на акаунт