Аристократично и силно име за момиче - идеи?

  • 6 422
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 312
Каролина, Елеонора, София, Елисавета, (Е)Катерина, Валерия, Антония, Анна, Вероника, Даяна, Персияна, Ирина, Виктория, Валентина,  Дафина, Магдалена, Офелия, Йоана, Летисия, Хелена, Елена, Елина, Луиза, Александра, Изабела, Зара, Аделина (значение: благородна), Райна, Розалия

На мен аристократично ми звучи комбинацията Анна-Вероника. Както и двойни имена комбинирани със София.

# 46
  • Мнения: 3 033
Аз по припцип не харесвам двойни имена, но следните, съдържащи Мария, ми звучат аристократично - Ана-Мария, Мария-Луиза и Мария-Елена.

# 47
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Аз по припцип не харесвам двойни имена, но следните, съдържащи Мария, ми звучат аристократично - Ана-Мария, Мария-Луиза и Мария-Елена.

Едно от любимите ми име е Marie-Louise (Мари Люизе както казват немците), много нежно ми звучи. Мария Луиза е хубаво, но доста тежко някак си

# 48
  • Мнения: 1 034
Анастасия

# 49
  • Мнения: 2 701
Ако сте аристократи кръстете го на бабата, защото по подразбиране и тя е такава. Ако ли не си харесайте едно име и действайте.

# 50
  • Мнения: 7 898
Ако сте аристократи кръстете го на бабата, защото по подразбиране и тя е такава. Ако ли не си харесайте едно име и действайте.

О да, аристократи които търсят име по форумите. Joy

# 51
  • Мнения: 3 308
Защо да не търсят?
Ето още някои интересни, за които се сетих и харесвам много : Бианка, Грейс, Маделин, Маргарет, Куин.

# 52
  • Мнения: 234
Десимира, Десислава, Станимира, Станислава, Антоанета, Антония, Юлиана, Екатерина, Александрина, Александра, Евгения, Емануела, Мануела

# 53
  • Мнения: 12 012
Като гледам кралските дворове, май аристократите си избират за децата традиционни имена, т.е обикновени.

# 54
  • Мнения: 558
Първата ни дъщеря се казва Катерина и е кръстена на баба си. Сега избираме за втората.
Много благодаря за всички идеи! 😊

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Филипа (Пипа) Константина (Ина)  Евдокия (Ева), Невена (Нев)

# 56
  • Мнения: 1 355
Преди няколко години в студентското общежитие имах страшно мизерна и тъпа съквартирантка Евдокия, която настояваше да я наричам Ева. Как пък не, Ева да съм я наричала, много си беше повярвала наша Дочка 🤣 Това име е всичко друго, но не и аристократично. Даже звучи бабешко. Ох, коментарът ми не е с цел нападка, просто като видях името и ми прилоша 🤮🤣

# 57
  • Мнения: 12 012
Аз така заради една съквартирантка не харесвам Силвия. Име като име, ама ми навява асоциации и не бих го ползвала за мое дете.
Евдокия е рядко име, особено в наши дни.
Предлагам Евгения. На галено Женя или Ния.
Първата ни дъщеря се казва Катерина и е кръстена на баба си. Сега избираме за втората.
Много благодаря за всички идеи! 😊
Катерина е хубаво и традиционно име..
Щом сте уважили едната баба, то е редно сега да уважите  бабата или дядото от другата страна.
Иначе на Катерина си подхожда също такова традиционно име, което ще има и имен ден:
Антония
Албена
Александра
Анна
Виктория
Габриела
Даниела
Доротея
Евгения
Елеонора
Елисавета
Мария
Магдалена
Михаела
Наталия
Стефани/-я
Татяна
Теодора
Тамара

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 22:08 от Mama Ru

# 58
  • Мнения: 6 938
Да, асоциациите са голямо нещо...

# 59
  • Мнения: 2 604
Това е темата с най-много имена, които ми харесват от изброените.  Харесвам повечето предложени. Явно съм фен на ,,аристократичните". Сега се сетих и за Оливия. Не е много адекватно за България, но според мен също се включва в списъка и защо не. Прииска ми се да имам 10 дъщери, които да нарека с такива аристократични традиционни имена. Ама... няма да стане. : )

Общи условия

Активация на акаунт