Паническо разстройство - 48

  • 37 412
  • 783
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
На мен ми го смениха от раз. Поне така каза лекаря.
Започвам спиране на Велаксин, но гадното е, че е капсула и няма как да намаля дозата. Лекарят каза, че няма по-ниска доза и го спирам, но при предният опит за спиране изведнъж, нещата бяха кошмарни. То и Флуанксола трябваше да спра изведнъж, защото бях на 1т/ ден, но не се получи и взех да режа хапчето на 2, после на 4 и така. Сега как да постъпя в Велаксина? Чета из форумите, че се пие през ден, после през 2 и т.н. Изведнъж, както каза лекарят, няма да е подходящо за мен.
Много ми е важно да ме ориентирате за добавки, с които да "заменя" АД т.е. да намаля негативните ефекти от спирането. Казаха ми за ашваганда.
Започваш да го пиеш през ден, после през два и така нататък, но гледай периодът на намаляне да е дълъг. Аз така спрях АД без да се усетя. Спрях си го сама. Пиех го 2-3 пъти седмично, защото го забравях и така много дълго време, да не кажа година. Накрая от 2-3 пъти седмично просто го спрях окончателно и така ввче година и половина. Важното е как ще се чувстваш като разредиш приема.
Мерси! Дозата е 1т/сутрин и към обяд започва замайване, размазан поглед, леко напрежение, явно организмът си го търси, сега съм стигнала до ситуация да го пия през 2 дена, ще гледам да увеличавам паузата.

А за добавките някой нещо да каже?
АД са с натрупване, няма как да пиеш сутрин и по обяд организмът да си го търси. Затова и се спират постепенно, за да може организмът плавно да се адаптира към по-ниските дози.
Еми, не знам, ама ми е замаяно. Явно организмът започва да си търси лекарството в един момент.

Днес пак с моето сърце. Имам само ускорен пулс, имам изписан 1/2 бетаблокер. Преди време какво видяха на снимка на бял дроб (виждаше се и сърцето) че е уголемено. Сега чета, че си има симптоми, а аз уж нямам. Отделно четох за този от някакво шоу, който бил покосен от инфаркт без признаци на 41г. и съм в шаш и паника. Преди няколко месеца ми правиха кардиограма, нямаше нищо. Дали е достатъчно или да ходя на ехограф? (писна ми вече)

sonja12, след 50стр. темите се заключват и трябва да се пусне нова тема.

# 766
  • Мнения: 1 431
Човек може да пукне и с напълно здраво сърце, всичко е възможно. Има такива случаи-не пият, не пушат, спортуват и ги покосява инфаркт. Има такива като Чърчил - пият, пушат и умират на 91. Всичко е Божа работа. Идете на преглед и ако всичко е наред, се успокойте, в крайна сметка никой от нас не е застрахован Simple Smile

# 767
  • Мнения: 40
Значи се бяхте оправили с Ад ...защото аз съм в депррсия, трепвжност дълго.време  предписан ми е Ад но ме  е  сърахбда започна
Аз така спрях АД без да се усетя. Спрях си го сама. Пиех го 2-3 пъти седмично, защото го забравях и така много дълго време, да не кажа година. Накрая от 2-3 пъти седмично просто го спрях окончателно и така ввче година и половина. Важното е как ще се чувстваш като разредиш приема.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 19:49 от bubanka

# 768
  • Мнения: 5 832
Значи се бяхте оправили с Ад ...защото аз съм в депррсия, трепвжност дълго.време  предписан ми е Ад но ме  е  сърахбда започна
Честно казано не знам от него ли се оправих и мога ли изобщо да кажа, че съм се оправила, но вече повече от година нямам ПА. Аз го пих много дълго, 15 години. Аз имам друго обяснение на " оправянето" ми, но да не разводнявам излишно темата.

# 769
  • Мнения: X
Колкото и да отричат АД, има състояния, в които е наложително да се вземат и помагат. Вярно, че най-добре е, ако се справиш без АД, но понякога става нетърпимо.
Вярно е за сърцето, но хипохондричката у мен се обажда постоянно.

# 770
  • Мнения: 40
на мвн ми е изписан за депресия и треяожност....15 години лол...добре ли ср чувствахте от него
Честно казано не знам от него ли се оправих и мога ли изобщо да кажа, че съм се оправила, но вече повече от година нямам ПА. Аз го пих много дълго, 15 години. Аз имам друго обяснение на " оправянето" ми, но да не разводнявам излишно темата.

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 19:49 от bubanka

# 771
  • Мнения: 5 832
на мвн ми е изписан за депресия и треяожност....15 години лол...добре ли ср чувствахте от него
Със сигурност се чувствахпо-добре с него, отколкото без него. Не съм имала кой знае странични ефекти, освен едно много гадно като вибриране в главата и замъгляване на зрението първите десетина дни като го запопнах. После не съм усещала нищо неприятно от него. И не качих нито килограм.

# 772
  • Мнения: 1 226

Честно казано не знам от него ли се оправих и мога ли изобщо да кажа, че съм се оправила, но вече повече от година нямам ПА. Аз го пих много дълго, 15 години. Аз имам друго обяснение на " оправянето" ми, но да не разводнявам излишно темата.
Сподели моля те за другото обяснение на оправянето. Може и на лични.

# 773
  • Мнения: 40
вибриране и замъглено зррение малко не мога да си го предсатавя....значи добре сте се чувствтали надявам се и на мен да действа...аз съм мн зле с мн  тежка депресия...страх ме е че съм толквоа безсилна , че понякога мисля за самоубисйтво

Последна редакция: чт, 20 май 2021, 19:48 от bubanka

# 774
  • Мнения: 5 832

Честно казано не знам от него ли се оправих и мога ли изобщо да кажа, че съм се оправила, но вече повече от година нямам ПА. Аз го пих много дълго, 15 години. Аз имам друго обяснение на " оправянето" ми, но да не разводнявам излишно темата.
Сподели моля те за другото обяснение на оправянето. Може и на лични.
Накратко - имах дълъг период на постоянен стрес поради лични проблеми. Докато имах ПА изпадах в тревожност от най-малкото, от там ми се отключваха ПА, като се отключат ПА тревожността, че ще получа отново, се засилваше и така, познатият на всички омагьосан кръг. Покрай тези проблеми бях под постоянен стрес ежедневно, докато в един момент започнах да се усещам, че сякаш все по-малко започва да ми пука и все по-трудно излизам от равновесие, един вид нервната ми система сякаш се каляваше с постоянен стрес. И изведнъж в един прекрасен ден при един грандиозен скандал, от който преди щях да се окажа в спешното, аз се усетих, че окото ми не мигва и не само, че не изпитвам тревожност, ами дори ми е смешно от ситуацията. Това продължи доста дълго и се наблюдавах през този период. Почти нищо вече не можеше да ме разклати и спрях хапчетата. Та така, май стресът ме излекува.

# 775
  • Мнения: X
Аз започнах да развивам и някаква паника от лекари. Само при мисълта за ходене на лекар и ме втриса. Започвам да мисля какво ще ми кажат, какво ще открият.

# 776
  • Мнения: 133
Здравейте, аз пак не съм ОК. Писах ви скоро, че имам  проблем с ектрасистолите. Общо взето в последно време значително намаляха, даже имаше няколко дни в които се чувствах много добре, изобщо даже не го мислех, но по-миналата вечер ми беше много напрегнато като легнах, почнах да се стряскам че нещо ми става на сърцето, не знам и аз цяла нощ почти не спах. Вчера имах контролен преглед при кардиолога, всичко си беше наред, обаче аз не се чувствам така. Проблема сега не са толкова прескачанията, колкото постоянното чувство на нещо на сърцето - не мога да го обясня, знам че звучи нелепо, но постоянно усещам че нещо ще се случи там (в сърцето). Освен това не мога и да дишам добре, усещам че не ми достига въздуха. От няколко дни имам от време на време и болки в областта на сърцето, под него, гърба - не са силни, но самият факт че са там ме изкарва от равновесие буквално. Днес бях в спешното пак, реших че нещо ми става - там кардиограмата си беше наред, кръвното, дишане, всичко. Не знам и аз. Навих се да отида вече на психиатър - другата седмица имам час...Не знам и аз паник атаки ли имам или какво, защото като чета повечето от вас паник атаките идват и отминават, аз се чувствам зле по цял ден, не мога да дишам с часове, а не нещо внезапно за минути. Също и кръв ми взеха днес - всичко ОК, само че тромбоцитите леко ниски, което допълнително ме хвърли в някакви размисли от какво може да е. Не знам вече какво да правя, къде да ходя и какво ми има. Най се ядосвам, че си бях съвсем добре известно време и сега пак все едно нищо не е било...В болниците вече ме научиха от това постоянно ходене, а живея в голям град. Smiley Постоянно съм по прегледи и никога нищо няма. Не знам просто вече към кого да се обърна...

# 777
  • Мнения: 2 767
Здравейте, аз пак не съм ОК. Писах ви скоро, че имам  проблем с ектрасистолите. Общо взето в последно време значително намаляха, даже имаше няколко дни в които се чувствах много добре, изобщо даже не го мислех, но по-миналата вечер ми беше много напрегнато като легнах, почнах да се стряскам че нещо ми става на сърцето, не знам и аз цяла нощ почти не спах. Вчера имах контролен преглед при кардиолога, всичко си беше наред, обаче аз не се чувствам така. Проблема сега не са толкова прескачанията, колкото постоянното чувство на нещо на сърцето - не мога да го обясня, знам че звучи нелепо, но постоянно усещам че нещо ще се случи там (в сърцето). Освен това не мога и да дишам добре, усещам че не ми достига въздуха. От няколко дни имам от време на време и болки в областта на сърцето, под него, гърба - не са силни, но самият факт че са там ме изкарва от равновесие буквално. Днес бях в спешното пак, реших че нещо ми става - там кардиограмата си беше наред, кръвното, дишане, всичко. Не знам и аз. Навих се да отида вече на психиатър - другата седмица имам час...Не знам и аз паник атаки ли имам или какво, защото като чета повечето от вас паник атаките идват и отминават, аз се чувствам зле по цял ден, не мога да дишам с часове, а не нещо внезапно за минути. Също и кръв ми взеха днес - всичко ОК, само че тромбоцитите леко ниски, което допълнително ме хвърли в някакви размисли от какво може да е. Не знам вече какво да правя, къде да ходя и какво ми има. Най се ядосвам, че си бях съвсем добре известно време и сега пак все едно нищо не е било...В болниците вече ме научиха от това постоянно ходене, а живея в голям град. Smiley Постоянно съм по прегледи и никога нищо няма. Не знам просто вече към кого да се обърна...
Паниките са паники, това което усещате е тревожност, която явно е станала вече хронична и се казва ГТР. Постоянно напрежение, ескалиращо в ПА. Т.е. Съвсем логично сте развили и ПР. Ако не се предприеме лечение с медикаменти и психолог, тази кардиофобия ще ескалира. Ще дойде и депресия, след това вече измъкването ще е доста трудно. Предстои едно лечение според мен над година, за да се оправят нещата.

# 778
  • Мнения: X
Георги, ти беше писал за добавки, които пиеш. Не мога да намеря поста ти. Моля те кажи какво да се пие при спиране на АД, за да не се шокира организма?. Някой да пусне нова тема, че ще ни заключват,

# 779
  • Мнения: 40
аз в моемнта съм в ужасна депресия....нищо не ме радва...искам да умра....тревожна съм и не издържямм.....как ще се оправя нз....дори и с лекарства сигърно няма да съм добре пак 😭😭😭





[/b]
Здравейте, аз пак не съм ОК. Писах ви скоро, че имам  проблем с ектрасистолите. Общо взето в последно време значително намаляха, даже имаше няколко дни в които се чувствах много добре, изобщо даже не го мислех, но по-миналата вечер ми беше много напрегнато като легнах, почнах да се стряскам че нещо ми става на сърцето, не знам и аз цяла нощ почти не спах. Вчера имах контролен преглед при кардиолога, всичко си беше наред, обаче аз не се чувствам така. Проблема сега не са толкова прескачанията, колкото постоянното чувство на нещо на сърцето - не мога да го обясня, знам че звучи нелепо, но постоянно усещам че нещо ще се случи там (в сърцето). Освен това не мога и да дишам добре, усещам че не ми достига въздуха. От няколко дни имам от време на време и болки в областта на сърцето, под него, гърба - не са силни, но самият факт че са там ме изкарва от равновесие буквално. Днес бях в спешното пак, реших че нещо ми става - там кардиограмата си беше наред, кръвното, дишане, всичко. Не знам и аз. Навих се да отида вече на психиатър - другата седмица имам час...Не знам и аз паник атаки ли имам или какво, защото като чета повечето от вас паник атаките идват и отминават, аз се чувствам зле по цял ден, не мога да дишам с часове, а не нещо внезапно за минути. Също и кръв ми взеха днес - всичко ОК, само че тромбоцитите леко ниски, което допълнително ме хвърли в някакви размисли от какво може да е. Не знам вече какво да правя, къде да ходя и какво ми има. Най се ядосвам, че си бях съвсем добре известно време и сега пак все едно нищо не е било...В болниците вече ме научиха от това постоянно ходене, а живея в голям град. Smiley Постоянно съм по прегледи и никога нищо няма. Не знам просто вече към кого да се обърна...
Паниките са паники, това което усещате е тревожност, която явно е станала вече хронична и се казва ГТР. Постоянно напрежение, ескалиращо в ПА. Т.е. Съвсем логично сте развили и ПР. Ако не се предприеме лечение с медикаменти и психолог, тази кардиофобия ще ескалира. Ще дойде и депресия, след това вече измъкването ще е доста трудно. Предстои едно лечение според мен над година, за да се оправят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт