Паническо разстройство - 48

  • 37 244
  • 783
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 780
Направих Ви  и нова тема :  https://www.bg-mamma.com/?topic=1336968.msg42881905#msg42881905

Здравейте, много време не съм влизала. Извинения, готино е, че си виждам стари авери.
Аз като цяло не се оплаквам. Пия си клонарекс в неголеми дози и бива. На нова работа съм от 2 год, която е ОН-лайн и се чувствам доста добре. Животът ми някак се осмисли доходите биват, трудно ми е но нямам време да мисля за болести.
Обаче .... стана интересна и тревожна ситуация с моя свекър. От 2-3 дни лежи в психиатрия, получил е доста тежко състояние без преди това да е имал подобни. Аз лично от доста време говоря, че виждам мои симптоми в него, но всички ме игнорират и даже бях обвинена че то за мен всички имали моите симптоми. То пък напоследък и това стана вярно, тъжно но вярно.
Та той е много затворен човек, никакви емоции не показва и чувства. Има Адисонова болест и като цяло са фиксирани над нея. Баща му се е самоубил в малко нас. място, той е живял там с чувството за срам, щото бяха такива години.
Отскоро е започнал да ходи по гледачки и явно се е психясал и от това. Едната му казала, че жена му до 2 год ще умре от сърце. То едната година мина. Жена му ходи по лекари, не откриват сериозен проблем освен повишено кръвно. Започна да прави нощни ерекции, но питах свекърва ми, тя не е видяла със сигурност. Ходи по лекари, като накрая са му изписали успокоителни, а не лечение на простата. Това сега ни го казват, последните седмици е имал видения, вижда баща си, поминал преди много години и си говорят, говорил си сам, по-точно с виденията, постоянно си бъркал в устата, щото имал вампири там. Накрая се е губил, изгубил документи но за щастие са ги намерили. Последно полиция и бърза помощ го прибират, защото е агресирал спрямо жена си. Живеят в друг град, мъжът ми тръгна но го бяха упоили.
Сега му спрели инжекции, чувствал се по-добре но нищо не ни казват за диагноза и кога биха го изписали.
Той е пенсионер и работи, познат психиатър ме насочва към деменция, но ми се струва невероятно. Все още сме в шок и асимилираме станалото. За шизофрения ми казват, че бил стар, но аз някак съм за шизофрения. Чакаме все пак диагноза.

Последна редакция: сб, 22 май 2021, 21:42 от opelcorsa

# 781
  • Мнения: 133

Паниките са паники, това което усещате е тревожност, която явно е станала вече хронична и се казва ГТР. Постоянно напрежение, ескалиращо в ПА. Т.е. Съвсем логично сте развили и ПР. Ако не се предприеме лечение с медикаменти и психолог, тази кардиофобия ще ескалира. Ще дойде и депресия, след това вече измъкването ще е доста трудно. Предстои едно лечение според мен над година, за да се оправят нещата.

Ами следващата седмица съм на психиатър. Аз отдавна се каня да отида, но винаги съм в търсене на физически проблем по кабинетите. Мисля си че са пропуснали нещо или че нещо се е променило от предния преглед и така. Може и да не съм споменал, но освен че съм редовно на кардиолог, за тези месеци съм минал и през пулмолог, невролог, гастроентеролог. Забелязвам, че след прегледите съм винаги по-добре, позитивно настроен че всичко е наред, но след няколко дни пак се започва. А кръвни картини и какви ли не изследвания да не говорим колко съм правил. Много се надявам, че ще има полза от психиатъра, но не знам. За депресия не знам, защото при нея доколкото ми е известно хората не виждат смисъл в живота, постоянна тъга и т.н. При мен категорично не е така, дори напротив, яд ме е че не мога да си живея нормално живота, заради всичките ми постоянни проблеми.

# 782
  • Мнения: 35 961
Моля, някой да пусне нова тема, за да не заключа текущата без да има следваща.

# 783
  • Мнения: 1 780

НОВА ТЕМА - https://www.bg-mamma.com/?topic=1336968
BUBANKA заключвайте!

Общи условия

Активация на акаунт