Име за бебе момче

  • 4 012
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 21
Мами помагайте
Очакваме първото си дете момче и избирането на име ни е болна тема. Аз предлагам ,а моя мъж само отказва . Стигнахме до две имена и пак не сме много сигурни ,затова гласувайте и помагайте. За буква първа претенции нямаме.

# 1
  • Мнения: 1 112
Хрисимир ми е страшно измислено, съжалявам, но никак не ми харесва.

Мартин е хубаво име, но не бих го избрала заради честотата му.

Заради името на темата се изкушавам да добавя- търсите име за сина си, който ще е бебе много, много кратко време, дете - също, така че мислете как ще звучи и на мъж, и на дядо даже.

# 2
  • Мнения: 11 568
Гласувах за Мартин.
Хрисимир- ако не може да казва р детето..
Лека бременност!
Предлагам Теодор.

# 3
  • Мнения: 2 701
Не гласувах. Христо ми харесва повече от Хрисимир, а Мартин ми е много изтъркано.

# 4
  • Мнения: 149
Гласувах за Мартин.
Хрисимир- ако не може да казва р детето..
Лека бременност!
Предлагам Теодор.

Ако не може да казва Р, то МаЛтин и ТеодоЛ ще е много по-добре, да. Grinning Unamused

# 5
  • Мнения: 21
Хрисимир ми е страшно измислено, съжалявам, но никак не ми харесва.
 

Мартин е хубаво име, но не бих го избрала заради честотата му.

Заради името на темата се изкушавам да добавя- търсите име за сина си, който ще е бебе много, много кратко време, дете - също, така че мислете как ще звучи и на мъж, и на дядо даже.

  Идва от дядо ми Христо и майка ми Красимира.
А и аз бягам от често срещани имена като Иван и Георги, Мартин също спада в тази графа.

# 6
  • Мнения: 818
Гласувах за Мартин

# 7
  • Мнения: 3 025
Гласувах за Мартин.
Предлагам вместо Мартин-  Марио.

# 8
  • Мнения: 1 112
Кръстете го Христо или Красимир тогава -и двете ми харесват с пъти повече от Хрисимир. Обикновено имената на -мир и -слав носят някакво послание - напр. да краси света (Красимир), да го владее, Хрисимир няма такова  ( а и лично на мен ми се оплита езика ако се опитам да го кажа няколко пъти бързо ).

# 9
  • София
  • Мнения: 5 656
  Идва от дядо ми Христо и майка ми Красимира.
А и аз бягам от често срещани имена като Иван и Георги, Мартин също спада в тази графа.
Разбирам, че Хрисимир е Ваша идея, а Мартин - на таткото
Извинявам се, но Хрисимир никак не е добре.
Предлагам Красен, ако искате да избегнете тривиалните варианти.
Бих предложила и Кристиян/Кристиан, защото включва двете имена, но ще се греши непрекъснато и ще се налага доуточнение.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 567
А защо не Христомир? По-добре звучи от Хрисимир, а и е реално име.
Мартин не ми харесва. Позабравени, но силни мъжки имена (за мен) са Явор, Сава, Орлин, Илия, Боян.

# 11
  • Мнения: X
И аз съм за Кристиян, на галено Крис, а и е международно име и в чужбина няма да гледат като телета Wink

Мартин е банално, Хрисимир е прекалено странно.

# 12
  • Мнения: 12 790

  Идва от дядо ми Христо и майка ми Красимира.
А и аз бягам от често срещани имена като Иван и Георги, Мартин също спада в тази графа.
Хрисимир е ужас някакъв.
Остава Мартин, или Красимир. Баща ти не участва ли в класацията, защо дядо ти?
А бъдещият баща няма ли някакви роднини, на които да иска да кръсти детето?

# 13
  • Мнения: 12 026
Гласувах за Мартин, макар, че ми е банално вече.
Христо или Красимир, дори Красен са по-добри варианти.
А какво ще кажете за Момчил, Максим и Марин с М?
Предлагам още:
Асен
Боян, Бисер, Богдан
Владимир, Виктор
Емил
Ивайло
Стефан, Станислав, Светослав
Филип

# 14
  • Мнения: 2 757
Гласувах за Мартин. Макар и доста популярно, името ми харесва много повече от Хрисимир.
С "М" харесвам Матей, Марио, Мирослав, а с "Х" единствено Христо ми е приемливо, но галеното Ицо не ми е по вкуса.
С други букви предлагам Андрей, Антон, Адриян, Борис, Валери, Григор, Деян, Даниел, Искрен, Калин, Калоян, Никола, Павел, Симеон, Тома, Теодор, Филип, Ясен, Явор.

# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Гласувах за Мартин въпреки,че е прекалено често срещано.
Хрисимир е измислица и не е благозвучно.
Харесвам Христо,Християн.
На Красимира бих кръстила директно Красимир.Също ми харесва.

А на Христо и Красимира-Кристиян ,но и то е често срещано.
Ще носи двете букви на баба Красимира и ще празнува имен ден с дядо Христо.

# 16
  • Мнения: 8 807
Не харесвам имена завършващи на 'мир', Хрисимир ми е ужасно измислено.
Бих ви предложила други имена, ако дадете повече информация какво харесвате, изисквания или на кого искате да кръстите детето.

# 17
  • Мнения: 7 271
Хрисимир е ужасно, Марти безкрайно изтъркано. Предлагам Христо, хубаво българско име.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Ако държите да е на двамата и аз мисля, че Христомир звучи по-добре от Хрисимир. Иначе гласувах за Мартин, въпреки че да, много е модерно последните години.

# 19
  • Мнения: 500
Гласувах за Мартин, Хрисимир е кошмарно.

# 20
  • Мнения: 3 033
Мартин ми харесва, макар да е често срещано. Хрисимир никак не ми харесва.
Ако не държите на конкретна буква, бих дала предложения. Ако трябва да се избира само между посочените две, мисля е ясно за кое гласувах.

# 21
  • Мнения: 1 371
И аз мисля, че името Кристиан най-добре отговаря на Вашите изисквания. Аз бих написала това име с "а" - така, както изписваме на български името на писателя Ханс Кристиан Андерсен. Все пак Кристиан е западната форма на името Християн. Ако пък става дума за Християн - тогава правилното е с "я", защото пишем "християнин", оттам и Християн.

Името Мартин наистина е доста често срещано в България през последните години и аз не бих го избрала. Не харесвам прекалено разпространените имена.

Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 8 646
Мартин от двете. Хрисимир е много измислено, а и звученето му не е приятно.

Или Христо/Християн...или Красимир-съвсем нормални имена. Кристиа/ян също.

# 23
  • Мнения: 1 327
Аз предлагам Методи с М.
Мартин под път и над път.
С Х ми харесва Хари, но не и Хрисимир.
Важна ли e първата буква?

# 24
  • Мнения: 2 607
Хрисимир е кошмар. :Д Не харесвам името Християн, по-скоро Кристиян или Кристиан, а защо не и Христо.
Мартин и Хрисимир като цяло нямат нищо, ама ниииищо общо като стил, затова не разбирам кое от двете е било гръм от ясно небе и кое отговаря повече на вкуса Ви. :Д

# 25
  • София
  • Мнения: 1 977
Хрисимир е измислица ужасна. Гласувха за Мартин, макар и аз като всички вече да не го долюбвам, защото е супер разпространено.

# 26
  • Мнения: 5 546
От двете в анкетата гласувах за Мартин, макар че е ужасно изтъркано, до болка... Мартин и Александър са ми втръснали, имам чувството, че всяко второ дете през последното десетилетие е кръстено така.
Хрисимир наистина пък е в другата крайност - много измислено, а и не е гаранция, че Христо или Красимира ще бъдат удовлетворени и ще го приемат като кръстено на тях, та детето напразно може да се сдобие със странно име.
Друг вариант, макар и отново доста популярен, който обединява двете имена, е Кристиян.
Обмислете го добре, в крайна сметка не може да се угоди на всички и да се кръсти на цялата рода. Успех и здраво детенце! Simple Smile

# 27
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Мартин, другото звучи измислено.

# 28
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Ако трябва да се избира от двете, определено Мартин.
Хрисимир и ужасно. Не знам защо, но първата ми асоциация беше с harassment Close

# 29
  • Мнения: 8 229
Хрисимир също е реално име, въпреки че на мен не ми харесва. В селото на баща ми беше доста разпространено и имаше много Хрисимировци.

# 30
  • Мнения: 1 414
Хрисимир ми звучи като персонаж от "Властелинът на пръстените" Close

От двете определено Мартин.

# 31
  • Мнения: 2 607
В селото на баща ми беше доста разпространено и имаше много Хрисимировци.

Определено лош тренд се е наложил в селото. Grinning

# 32
  • Мнения: 8 229
Е, чак пък лош тренд. Явно допреди 50 години са си го харесвали това име. Или са искали да разнообразят класическото Христо.

# 33
  • Мнения: 1 076
Глас за Мартин. Често срещано, но нормално име.
Хрисимир - не го причинявайте на детето си. 😅Напомня ми на Петроцвет - на дядо Петър и баба Цветана.

# 34
  • Мнения: 21
Да наистина помолих за мнение нооо ... Вие унищожихте всичко което имах към тези имена! Очаквах мнение тип "не ми харесва името" ,но вие стигнахте твърде далеч ! Щом го правя публично тук всеки може да каже каквото иска и все пак можеше да се лишите от подигравка и думи като "ужасно" , " кошмар " и прочие ! Та все пак това е тема за бебе ,не ви ли трепна нещо да си захапете пиперливете езици.

# 35
  • Мнения: 1 076
Авторке, така имаш възможността да прочетеш това, което на живо никой няма да ти каже, но повечето очевидно ще си помислят за името Хрисимир. Не се засягай, толкова лична нападка не е. Никой не е обидил бебето, а е изказал мнение за хипотетично име.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 977
Да, в крайна сметка Вие не сте казали кръстихме сина ни Хрисимир какво мислите за това име, а че обмисляте, и хората се опитват да ви предпазят от огромната грешка да го кръстите така като са искрени. Ако вече беше кръстено така всеки щеше да си помисли същите неща о ужас, о кошмар, милото дете, но щеше да каже важното е на вас да ви харесва да ви е живо и здраво, но в случая всеки е искрен, защото реално бебе Хрисимир още няма.

# 37
  • Мнения: 2 607
Който не може да понесе хорското мнение, да не пита. Никой или поне за себе си мога да кажа, че не искам да те обидя, просто съм искрена. Хрисимир Е кошмарно име за мен.

# 38
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Съгласна съм с горните аргументи . Никого не сме обиждали, изказахме мнение за имената, нали в крайна сметка, за това беше и темата.

# 39
  • Мнения: 12 026
Ако ви харесва името Хрисимир, кръстете си детето с него и да не ви пука хорското мнение. В реалния живот ще си прехапят езиците. Всеки е свободен да харесва или не дадено име. Това, което за един звучи ужасно, за друг е нормално.
Между двете имена Мартин ми допада повече. Хрисимир ми е необичайно, вярно е, на пък харесвам имена на -мир. Това, което ме смущава в името и ме прави леко резервирана е, че като съставно име го възприемам като "хрисим мир", а хрисим значи покорен.
Христо и Красимир са си съвсем нормални имена, в днешно време не се срещат често. Не биха предизвикали негативни коментари или подигравки.

# 40
  • Мнения: 3 033
Аз, например, изобщо не харесвам имена, завършващи на -мир и на -слав.
Разбирам, че не ти е приятно да прочетеш, че варианта за име, което обмисляш не се харесва, но щом питаш, трябва да си готова да прочетеш кой какво мисли.

# 41
  • Мнения: 5 546
Авторке, кръсти детето, както ти си решиш, никой не може да ти попречи. Тук хората изказват мнение, защото това се изисква от тях. Simple Smile Лично аз мисля, че най-доброто предложение от темата - съчетание между Христо и Красимира, е Кристиян. Но това е само лично мнение.
Успех, това е твоето дете, кръсти го, както сметнеш за добре! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 459
И аз съм за Мартин или Кристиан. Освен тях предлагам Мариан, Людмил, Савелин,   Емануил, Калин, Захари, напоследък хич не са масови тези имена.

Общи условия

Активация на акаунт