Име за бебе момче

  • 3 997
  • 42
  •   1
Отговори

Анкета

Кое име ви харесва повече

Опции:

# 30
  • София
  • Мнения: 1 406
Хрисимир ми звучи като персонаж от "Властелинът на пръстените" Close

От двете определено Мартин.

# 31
  • Мнения: 2 542
В селото на баща ми беше доста разпространено и имаше много Хрисимировци.

Определено лош тренд се е наложил в селото. Grinning

# 32
  • Мнения: 8 207
Е, чак пък лош тренд. Явно допреди 50 години са си го харесвали това име. Или са искали да разнообразят класическото Христо.

# 33
  • Мнения: 1 076
Глас за Мартин. Често срещано, но нормално име.
Хрисимир - не го причинявайте на детето си. 😅Напомня ми на Петроцвет - на дядо Петър и баба Цветана.

# 34
  • Мнения: 21
Да наистина помолих за мнение нооо ... Вие унищожихте всичко което имах към тези имена! Очаквах мнение тип "не ми харесва името" ,но вие стигнахте твърде далеч ! Щом го правя публично тук всеки може да каже каквото иска и все пак можеше да се лишите от подигравка и думи като "ужасно" , " кошмар " и прочие ! Та все пак това е тема за бебе ,не ви ли трепна нещо да си захапете пиперливете езици.

# 35
  • Мнения: 1 076
Авторке, така имаш възможността да прочетеш това, което на живо никой няма да ти каже, но повечето очевидно ще си помислят за името Хрисимир. Не се засягай, толкова лична нападка не е. Никой не е обидил бебето, а е изказал мнение за хипотетично име.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 976
Да, в крайна сметка Вие не сте казали кръстихме сина ни Хрисимир какво мислите за това име, а че обмисляте, и хората се опитват да ви предпазят от огромната грешка да го кръстите така като са искрени. Ако вече беше кръстено така всеки щеше да си помисли същите неща о ужас, о кошмар, милото дете, но щеше да каже важното е на вас да ви харесва да ви е живо и здраво, но в случая всеки е искрен, защото реално бебе Хрисимир още няма.

# 37
  • Мнения: 2 542
Който не може да понесе хорското мнение, да не пита. Никой или поне за себе си мога да кажа, че не искам да те обидя, просто съм искрена. Хрисимир Е кошмарно име за мен.

# 38
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Съгласна съм с горните аргументи . Никого не сме обиждали, изказахме мнение за имената, нали в крайна сметка, за това беше и темата.

# 39
  • Мнения: 11 737
Ако ви харесва името Хрисимир, кръстете си детето с него и да не ви пука хорското мнение. В реалния живот ще си прехапят езиците. Всеки е свободен да харесва или не дадено име. Това, което за един звучи ужасно, за друг е нормално.
Между двете имена Мартин ми допада повече. Хрисимир ми е необичайно, вярно е, на пък харесвам имена на -мир. Това, което ме смущава в името и ме прави леко резервирана е, че като съставно име го възприемам като "хрисим мир", а хрисим значи покорен.
Христо и Красимир са си съвсем нормални имена, в днешно време не се срещат често. Не биха предизвикали негативни коментари или подигравки.

# 40
  • Мнения: 3 029
Аз, например, изобщо не харесвам имена, завършващи на -мир и на -слав.
Разбирам, че не ти е приятно да прочетеш, че варианта за име, което обмисляш не се харесва, но щом питаш, трябва да си готова да прочетеш кой какво мисли.

# 41
  • Мнения: 5 511
Авторке, кръсти детето, както ти си решиш, никой не може да ти попречи. Тук хората изказват мнение, защото това се изисква от тях. Simple Smile Лично аз мисля, че най-доброто предложение от темата - съчетание между Христо и Красимира, е Кристиян. Но това е само лично мнение.
Успех, това е твоето дете, кръсти го, както сметнеш за добре! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 459
И аз съм за Мартин или Кристиан. Освен тях предлагам Мариан, Людмил, Савелин,   Емануил, Калин, Захари, напоследък хич не са масови тези имена.

Общи условия

Активация на акаунт