Име за бебе момче

  • 4 009
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Гласувах за Мартин въпреки,че е прекалено често срещано.
Хрисимир е измислица и не е благозвучно.
Харесвам Христо,Християн.
На Красимира бих кръстила директно Красимир.Също ми харесва.

А на Христо и Красимира-Кристиян ,но и то е често срещано.
Ще носи двете букви на баба Красимира и ще празнува имен ден с дядо Христо.

# 16
  • Мнения: 8 799
Не харесвам имена завършващи на 'мир', Хрисимир ми е ужасно измислено.
Бих ви предложила други имена, ако дадете повече информация какво харесвате, изисквания или на кого искате да кръстите детето.

# 17
  • Мнения: 7 261
Хрисимир е ужасно, Марти безкрайно изтъркано. Предлагам Христо, хубаво българско име.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Ако държите да е на двамата и аз мисля, че Христомир звучи по-добре от Хрисимир. Иначе гласувах за Мартин, въпреки че да, много е модерно последните години.

# 19
  • Мнения: 500
Гласувах за Мартин, Хрисимир е кошмарно.

# 20
  • Мнения: 3 033
Мартин ми харесва, макар да е често срещано. Хрисимир никак не ми харесва.
Ако не държите на конкретна буква, бих дала предложения. Ако трябва да се избира само между посочените две, мисля е ясно за кое гласувах.

# 21
  • Мнения: 1 362
И аз мисля, че името Кристиан най-добре отговаря на Вашите изисквания. Аз бих написала това име с "а" - така, както изписваме на български името на писателя Ханс Кристиан Андерсен. Все пак Кристиан е западната форма на името Християн. Ако пък става дума за Християн - тогава правилното е с "я", защото пишем "християнин", оттам и Християн.

Името Мартин наистина е доста често срещано в България през последните години и аз не бих го избрала. Не харесвам прекалено разпространените имена.

Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 8 639
Мартин от двете. Хрисимир е много измислено, а и звученето му не е приятно.

Или Христо/Християн...или Красимир-съвсем нормални имена. Кристиа/ян също.

# 23
  • Мнения: 1 327
Аз предлагам Методи с М.
Мартин под път и над път.
С Х ми харесва Хари, но не и Хрисимир.
Важна ли e първата буква?

# 24
  • Мнения: 2 602
Хрисимир е кошмар. :Д Не харесвам името Християн, по-скоро Кристиян или Кристиан, а защо не и Христо.
Мартин и Хрисимир като цяло нямат нищо, ама ниииищо общо като стил, затова не разбирам кое от двете е било гръм от ясно небе и кое отговаря повече на вкуса Ви. :Д

# 25
  • София
  • Мнения: 1 977
Хрисимир е измислица ужасна. Гласувха за Мартин, макар и аз като всички вече да не го долюбвам, защото е супер разпространено.

# 26
  • Мнения: 5 544
От двете в анкетата гласувах за Мартин, макар че е ужасно изтъркано, до болка... Мартин и Александър са ми втръснали, имам чувството, че всяко второ дете през последното десетилетие е кръстено така.
Хрисимир наистина пък е в другата крайност - много измислено, а и не е гаранция, че Христо или Красимира ще бъдат удовлетворени и ще го приемат като кръстено на тях, та детето напразно може да се сдобие със странно име.
Друг вариант, макар и отново доста популярен, който обединява двете имена, е Кристиян.
Обмислете го добре, в крайна сметка не може да се угоди на всички и да се кръсти на цялата рода. Успех и здраво детенце! Simple Smile

# 27
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Мартин, другото звучи измислено.

# 28
  • Down south
  • Мнения: 7 679
Ако трябва да се избира от двете, определено Мартин.
Хрисимир и ужасно. Не знам защо, но първата ми асоциация беше с harassment Close

# 29
  • Мнения: 8 228
Хрисимир също е реално име, въпреки че на мен не ми харесва. В селото на баща ми беше доста разпространено и имаше много Хрисимировци.

Общи условия

Активация на акаунт