Дискова херния - 20

  • 54 401
  • 728
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 319
Най- добре се усвоявал магнезиев цитрат. Физиотерапевта ми препоръча Нутри маг, но не съм го взела още.
Иначе от личен опит при мен най-добре ми действа магнезиевото олио, локално. На второ, трето намазване и мускула се отпуска.

# 106
  • Мнения: 308
Здравейте! Освен медикаментозно лечение ползвате ли някакви " народни илачи"? Споделете, моля!

От 2 седмици "пия" желатин. Препоръча ми го познат със същите  проблеми. Каза ми, че трябвало да се приема 3 месеца. Той го пие от 2 и има значително подобрение, болката е намаляла и може да си вдига съвсем спокойно ръката.
При мен болката, в следствие на дискова херния, отива към бедрата. Не е много силна, но е постоянна, започна някъде през януари. Пих около месец афламил, вит.Б, калмацин, такива, не ми помогна нищо.
Сега приемам само това, да видим.
1 равна супена лъжица желатин на прах го бъркам с 2 супени лъжици кисело мляко и малко мед вечерта. Оставям го в хладилника и сутринта на гладно го ям. Като грис е, за мен е гадничко, но дано има ефект.
Някъде на женския пазар от магазинче за подправки, оттам ме снабдява.

# 107
  • Мнения: 31
Здравейте!
Неврологът ме остави само на витамини, защото имах подобрение откъм болката, т.е. намаля. Честно да си кажа не знам дали болката намаля заради инжекциите, които ми беше изписал, или от пълната почивка т.е. нищоправенето. Искам да ви попитам при лека болка добре ли е да ходя на физиотерапия? Неврологът каза да почакам 2 седмици (през които да съм на витамините за подхранване на нервите) и после да отида. Питам, защото една приятелка ходи миналия месец на балнео... в Павел баня, но е имала болки и процедурите не са й помогнали този път (а други години, когато не е имала болка са й помагали).
Благодаря и успех на всички!

# 108
  • Мнения: 20 157
Аз винаги се сещам за физиотерапия като ми почнат болките, помага ми. Е, не онези адски болки като си в криза. Но все пак ако искате, послушайте лекаря.

# 109
  • София
  • Мнения: 11 700
Здравейте!
. Искам да ви попитам при лека болка добре ли е да ходя на физиотерапия? Неврологът каза да почакам 2 седмици .....................
Споделям моето мнение, първо , че си късметлийка, щото този доктор е направил чудеса, за момента,  второ, няма да проваля лечението с избързване и ходене на физиотерапия и в заключение - бих спазила всичко докторови препоръки, физиото нека да си чака..................На Павел баня водата е доста, да не кажа гореща, трябва много да се внимава.

# 110
  • Мнения: 177
Здравейте, искам да попитам за рехабилитация в санаториум на свободен прием, трябва ли пак направление?

# 111
  • Мнения: 308
Здравейте, искам да попитам за рехабилитация в санаториум на свободен прием, трябва ли пак направление?

На свободен прием е необходимо да си направите само резервация. Като отидете в санаториума, лекар ще Ви прегледа и ще назначи процедури. Ако имате изследвания си ги носете.

# 112
  • Мнения: 6 159
Здравейте, искам да попитам за рехабилитация в санаториум на свободен прием, трябва ли пак направление?

Аз съм ходила преди  около 10 г. без направление , но там винаги минаваш на преглед при лекар и той ти назначава процедурите .
За Павел баня  докторът  беше отегчен и с някаква  странна специалност . Разправях се с него ,че искам две водни процедури , защото другите неща си ги правя  у дома /във всеки  физиотерапевт.кабинет - ток ,магнит ,лазер и т.н./ . Назначи ми водна гимнастика в общия басейн /това е добро/ и индивидуална вана .

# 113
  • Мнения: 177
Благодаря за отговорите! А в такъв случай болничен може ли да издадат?

# 114
  • Мнения: 308
Благодаря за отговорите! А в такъв случай болничен може ли да издадат?

Болничен се издава само когато си по здравна каса в съответните санаториуми.

# 115
  • Мнения: 177
Благодаря за отговорите! А в такъв случай болничен може ли да издадат?

Болничен се издава само когато си по здравна каса в съответните санаториуми.

Благодаря!

# 116
  • Мнения: 2 319
Здравейте, група, в момента съм на санаториум в к.к Албена. По здравната каса съм. Процедурите, които ми назначиха са много релаксиращи и силно се надявам да имат благоприятен ефект и на хернията.

# 117
  • Мнения: 6 159
Бих отишла на Албена и без процедури , но още 1 г.  са ми забранени СПА-процедури , нагревки и слънчице Confused
В момента съм на Геровит и две  инжекции  Дипрофос през 5 дни ....

# 118
  • Мнения: 3
Здравейте нова съм приятно ми е на всички Светла! Имам въпрос значи на 26 години съм 1.70 висока 65кг тежа! И спортувам доста откриха ми наскоро дискоха херния л5-с1 май беше въпроса ми е следния! Може ли да продължа да си карам колелото в графски условия, в паркове и като любителка? Защото лекарите ми казаха фитнес, но аз не го предпочитам... От малка си обичам колелото из природата! Но не по планински терени! Не ги питах дали може да се кара колело? В начален стадии е и ми казаха, че при тренировки няма да ми създава проблеми за в бъдеще? Започнах да правя упражнения за стягане на гърба вкъщи, в интернет четох, че карането на колело заздравявало кръста? Та може ли да карам колело в градски условия или е противопоказно? Благодаря ви, щв съм благодарна! ❤

# 119
  • София
  • Мнения: 11 700
Здравейте нова съм приятно ми е на всички Светла! Имам въпрос значи на 26 години съм 1.70 висока 65кг тежа! И спортувам доста откриха ми наскоро дискоха херния л5-с1 май беше въпроса ми е следния! Може ли да продължа да си карам колелото в графски условия, в паркове и като любителка? Защото лекарите ми казаха фитнес, но аз не го предпочитам... От малка си обичам колелото из природата! Но не по планински терени! Не ги питах дали може да се кара колело? В начален стадии е и ми казаха, че при тренировки няма да ми създава проблеми за в бъдеще? Започнах да правя упражнения за стягане на гърба вкъщи, в интернет четох, че карането на колело заздравявало кръста? Та може ли да карам колело в градски условия или е противопоказно? Благодаря ви, щв съм благодарна! ❤
Да, може. След като няма осезаема болка карай си колелото, полезно е за гръб. мускули.

Общи условия

Активация на акаунт