Флирт на работното място?

  • 8 493
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 628
До анонимната.. Ако някой ми пише постоянно и ми пречи бих го казала, както й бих отвърнала, че не ми е удобно да говорим в момента, не бих отговаряла веднага като пише. Дистанцирай се. Същото бих казала и на авторката на темата. Като покажеш ясни граници дори някой да има мерак бързо ще се изпари, стига да не е някакъв столкър.

# 46
  • Мнения: 2 585
Оппа! Направо им вземаш ума явно!
Звучиш като наивна кокондрела или търсеща внимание невротичка (гризеш ли си ноктите?).
На 30 да не знаеш кой мъж какви сигнали излъчва си е меко казано инфантилно.
Всичките ми шефове досега са ми правили намеци. Подмамвания за по-висока длъжност, словоблудства, канене на обяди, уж служебни. Ако се мислех за мега спецялна и единствена, досега да съм станала Мара общата.
Ей тъй тръгват ку@венските истории – тя се чудела дали няма да ѝ се отрази на позицията и мястото. Ма па иди му извърти 1 с@ирка в тоалетната, поне да си сигурна, че няма те изрита. Бе ти самочувствие нямаш ли?

Дали си “Мара общата” и сега само ти си знаеш, ние няма как да сме сигурни Simple Smile

# 47
  • Мнения: 20 436
Няма как, да. Всички мъже са ми в краката.
Но не ти е работа да знаеш.
Гледай да е заключено дорде натиска шефа, че после иди доказвай, че нямаш сестра.

# 48
  • Мнения: 2 585
Няма как, да. Всички мъже са ми в краката.
Но не ти е работа да знаеш.
Гледай да е заключено дорде натиска шефа, че после иди доказвай, че нямаш сестра.

Откъде тръгна това, че ми бил шеф не знам.
Колега на сходна длъжност. С малко повече отговорности и права. Не съм му пряко подчинена. Не ми е и шеф.

Като сте тръгнали да коментирате и да се заяждате, поне четете.

# 49
  • Мнения: 20 436
Оу, колега, начи ептен си го закъсала откъм самочувствие.
Прочете ли какво ти написаха хората по-горе?
Не си. Ми давай тогава, явно го харесваш.

# 50
  • Мнения: 6 709
Аз писах за шефа Simple Smile
Ама Босилка само мен като чете, стават грешки.
Simple Smile

# 51
  • Мнения: 775
Да направиш комплимент на колежка по повод някаква промяна във външния вид (прическа, нова дреха и др.) е съвсем нормално. Но да ѝ повтаряш ежедневнпо колко е красива и как се отличва от останалите жени в колектива си е жива свалка.
Да си поприказваш от време на време служебно с колежка, па макар и не по работната тема, е съвсем нормално. Дори и да е със скрития мотив да се порадваш по-дълго на компанията на красивата си колежка. Да я търсиш постоянно по измислени служеби поводи и без повод, да я каниш на обяд, който не включва други колеги, си е жива свалка.

Такива свалячи са долни и дребни душици, живи комплексари. Които нямата самочувствито да си поискат направо, а по този завоалиран начин си търсят близост с обекта на желанията си. Ако се получи сварката - чудесно. Ако ли стане фал, то винаги вината за фала може да бъде прехвърлена върху колежката. В смисъл - че си е въобразявала разни работи, докато нашият просто се е държал любезно и нищо повече.

# 52
  • Мнения: 2 585
На мен също ми се вижда някак прекалено по сто пъти едно и също. Цялата ситуация става много неудобна. Защото то е супер субективно всичко около външния вид. Не виждам защо се повтаря постоянно.


Не искам да си развалям отношенията с колегата, защото с това изключение всичко друго в колектива ни е ОК. Работим добре, няма напрежение и по тази причина не ми се иска изобщо да се стига до разговор директен по темата.

# 53
  • Мнения: X
На мен също ми се вижда някак прекалено по сто пъти едно и също. Цялата ситуация става много неудобна. Защото то е супер субективно всичко около външния вид. Не виждам защо се повтаря постоянно.


Не искам да си развалям отношенията с колегата, защото с това изключение всичко друго в колектива ни е ОК. Работим добре, няма напрежение и по тази причина не ми се иска изобщо да се стига до разговор директен по темата.

Без разговор по темата, нещата няма да се променят. Освен ако не му намериш някоя по-млада и хубава Simple Smile тогава ще забрави, че съществуваш. И на ти тема за нова тема.

# 54
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 933
Или се оплаквай там в работата както си му е реда, или си флиртувай щом ти харесват комплиментите. Темата като гледам е хем боли хем сърби. Голям кеф като ти кажат че си убава и имаш качества, само дето това не е разговор подходящ насред бизнес среда, голяма фирма дето си четете доклади и прочее. Ама ти си знаеш. Поне кажи хубав ли е и има ли шанс въобще?

# 55
  • Мнения: 2 585
Или се оплаквай там в работата както си му е реда, или си флиртувай щом ти харесват комплиментите. Темата като гледам е хем боли хем сърби. Голям кеф като ти кажат че си убава и имаш качества, само дето това не е разговор подходящ насред бизнес среда, голяма фирма дето си четете доклади и прочее. Ама ти си знаеш. Поне кажи хубав ли е и има ли шанс въобще?

Ами не е мой тип.
Не е дебел, грозен и мазен 50 годишен чичко, ама не харесвам толкова възрастни мъже.

# 56
  • BG
  • Мнения: 2 173
Можеш да пробваш, следващия път когато почне да ти обяснява колко си красива, да го прекъснеш с думите - Като каза колко съм красива и се сетих за баща ми. Той, като почна да остарява... и му скалъпваш някаква измислена история.
И после пак така и... ще се откаже доста бързо.
Всичко това, ако искаш да го откажеш, де. Ако ли не - почвай го, кво го лигавиш.

# 57
  • Мнения: X
Можеш да пробваш, следващия път когато почне да ти обяснява колко си красива, да го прекъснеш с думите - Като каза колко съм красива и се сетих за баща ми. Той, като почна да остарява... и му скалъпваш някаква измислена история.
И после пак така и... ще се откаже доста бързо.
Всичко това, ако искаш да го откажеш, де. Ако ли не - почвай го, кво го лигавиш.

Много тралала за нищо. Директно му казва НЕ ПРОЯВЯВАМ ИНТЕРЕС И НЕ МИ Е ПРИЯТНО ДА ПОЛУЧАВАМ КОМПЛИМЕНТИ ОТ ТЕБ. ТУК ИДВАМ ДА РАБОТЯ, НЕ ДА СЕ ЗАБАВЛЯВАМ.

# 58
  • Мнения: 650
Не се занимавай сериозно... На всеки му е приятно да получава комплименти, но не е хубаво да имаш връзка на работното място. Можеш и ти леко да се закачаш, но нищо повече. Ще му мине.

# 59
  • Мнения: 3 813
На мен също ми се вижда някак прекалено по сто пъти едно и също. Цялата ситуация става много неудобна. Защото то е супер субективно всичко около външния вид. Не виждам защо се повтаря постоянно.


Не искам да си развалям отношенията с колегата, защото с това изключение всичко друго в колектива ни е ОК. Работим добре, няма напрежение и по тази причина не ми се иска изобщо да се стига до разговор директен по темата.

Да, прекалено е, не е нормално и определено човека гони цел. Отделно е супер просташко някой да коментира външността ти непрекъснато и настойчиво на работното място. Това граничи с тормоз. Там сте за да работите, не да си обсъждате даденостите.

Имаш два варианта - да стискаш зъби и да търпиш или да реагираш. Отношенията си така или иначе ще развалите и в двата случая. Щом работите в голяма фирма, значи имате отдел човешки ресурси, подписали сте един куп декларации, етични кодове и т.н. Ако искаш това да спре, отиваш и говориш с началник човешки ресурси. На тях това им е работата, да решават такива проблеми. Също вероятно не си първата, която е притеснявана от този и има шанс друга колежка вече да се е оплакала и да му се трупа досие.

Съветите и ти да пофлиртуваш и леко да се закачаш с него аз лично препоръчвам да подминеш, защото ако и ти започнеш ще си вкараш страшен автогол. Тогава никого няма да можеш да убедиш, че не ти е приятно да те притесняват по този начин, а и животът стана такъв, че той ако реши да ти прави мръсно може да те изпревари при HR и да докладва, че ти го сваляш и му правиш сексуални намеци и на него му е некомфортно да работи с теб.

Не е за смях или за пренебрегване такава ситуация изобщо. На твое място бих внимавала да не оставам насаме с него и бих разредила контактите максимално. Не бих допускала лични разговори, на лични въпроси не бих отговаряла. Бих се държала делово и студено, по начин който не предразполага да ми сипят комплименти. Ако не можеш да го направиш - най-добре както препоръчах да действаш по съответния ред.

Общи условия

Активация на акаунт