Обсъждане на имотни обяви-20

  • 36 486
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 187
А уау, какви неща научих за района си само. Браво на писателят! В огледалото е същия човек. По-добре да не качват снимки, само от описания ще продават.
Парапетът на балкона ми се струва прекалено нисък ... бррр умрях от страх.
И сега се сетих, миналата година на рожден ден в 188 блок. Там пък парапета след санирането толкова висок, че ми беше на нивото на носа и трябваше да се надигам на пръсти, че да си издухвам дима през прозореца на дограмата.
"Плаж под звездите" и " със залеза в краката ви" са култови.

Последна редакция: чт, 04 мар 2021, 00:41 от evencee

# 706
  • Мнения: 9 937
Ох този новоговор Rage - "достъпва", също като "входирам"Cold Sweat
В луксозния апартамент в Гео Милев - Савекс редом до син леген, веещ се найлон на терасата, снимки, като илюстрация как успоредните линии аха да се пресекат в една точка нейде в безкрайността.

# 707
  • Мнения: 120
Една интересна обява, която е в полезрението ми от няколко месеца:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b161069389124400
Началната цена на този апартамент беше 99 000 евро и по това време, за тази цена, блокът беше "ЕПК" в обявата. Тъй като са написали номера на блока, го разгледах и бях убедена, че е панелен и о, чудо - след месец някой е проявил съвест и е написал истината - "панел". Дори и с този коментар, апартаментът пак има минуси - например преходът. И отгоре на това тази бомбастична цена ме изумява - знам, че всеки има право да иска каквато иска цена за имота си, пазар е, но все пак...над 1500 е за кв. за панел, пък и със заблуди и лъжа в началото. Та мисълта ми е - за СС като че ли често лъжат и за квадратура, и за вид строителство, и за каквото могат. Но парите, които очакват, са си сериозни Grinning

# 708
  • София
  • Мнения: 25
За другото което лъжат е годината на пускане на тази сграда. Въпросната номенклатура панелки (Бс-2-63 (обединена), до 6 етажа) се прави от 63 до 68 година, като във София на 99% са от 63-64г.

# 709
  • Мнения: 316
Ами то за месец и половина цената му е паднала с 6 500Е. Явно собственикът опипва почвата, опитвайки се да извлече максимална печалба - първоначално слага някаква цена - ако клъвне някой - добре, и тъй като явно никой не кълве - сваля Simple Smile

# 710
  • Мнения: 3 326
Аз звъня на такива за да видят, че имам интерес и вдигат цената, след някой месец пак свалят.
50% не продават, а си играят и при евентуален интерес, се вдига цената и така си седят с години.

# 711
  • Мнения: 41 954
Нали знаеш, че българинът го е срах от две неща - да не настине и да не се мине. Ей затова не ти продават - иска им се повече и все не са сигурни дали вземат максималното.
Но и баш заради този български характер у нас не може да има сривове като на запад - като паднат цените няма да има паническа продажба, а следва изчакване да се вдигнат и да не се продаде на загуба Wink

# 712
  • Мнения: 2 892
Цените на имотите не падат заради паническа продажба, а заради принудително събитие или предстоящ загуба.

# 713
  • Мнения: 41 954
Цените на имотите не падат заради паническа продажба, а заради принудително събитие или предстоящ загуба.

А предстоящата загуба какво предизвиква, еуфория ли? Wink Когато пазарът усети предстояща загуба всеки гледа пръв да се отърве от активите и да кешира, преди цената да е паднала още и така да остане на печалба или поне да минимизира загубата. А това води до ново спадане и така става сривът. По света е така де,но у нас при падащ пазар хората не продават, а се капсулират и чакат.

# 714
  • Мнения: 3 326
Българите са уникални, най-богатите в света и кризи не ги ловят.
Само да питам, защо цените паднаха с 40% след 2008?

# 715
  • Мнения: 41 954
Българите са уникални, най-богатите в света и кризи не ги ловят.
Само да питам, защо цените паднаха с 40% след 2008?


Не заради паника, а по принуда - имаше много лоши кредити, строители фалираха. Но да си видял пазара залят от евтини качествени имоти? Аз не, защото. На дъното на цените имаше само боклуци.

# 716
  • Мнения: 3 326
Българите са уникални, най-богатите в света и кризи не ги ловят.
Само да питам, защо цените паднаха с 40% след 2008?


Не заради паника, а по принуда - имаше много лоши кредити, строители фалираха. Но да си видял пазара залят от евтини качествени имоти? Аз не, защото. На дъното на цените имаше само боклуци.
От 2008 до 2011 са спрели строежите ли? Никой нищо не е продавал 3-4 години, само мухлясали панелки.,.

# 717
  • Мнения: 41 954
Поне силно намаляха. И бяха едни мизерни кутийки. С отминаването на кризата се появиха новите хубави сгради.

# 718
  • Мнения: 3 326
От 2008 до 2011 са продавали и издавали строежи започнти/продадени преди срива, та няма как да е вярно.
Виж след 2011-2012 може да има повече боклуци и кутии

# 719
  • Мнения: 41 954
Ами да, това не може да се отреже с нож, инертен бизнес е. А и трябва да се премине през кризата и се наслага да се работи, макар и с малка печалба, но принципно написаното от мен касаеше "българина", тоест собствениците и предлагането на вторичния пазар.

Общи условия

Активация на акаунт