The Ordinarу + DECIEM (Тема № 7)

  • 52 580
  • 758
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 383
Пробвах да разменя местата на ретиноида и крема-овлажняващ. фактор. Вчера вечерта си сложих първо ХК (ан влажно лице), после крема-овлажняващ фактор и накрая ретеноида. Ефектът е, че дори днес сутринта лицето ми стоеше мазно, все едно не е попил ретиноида. Нямах нужда и от крем дори...

Може би това означава, както и някой беше писал по-горе, че самият ретиноид действа по-слабо в този случай, не успява да попие добре... Какво мислите? 

# 646
  • София
  • Мнения: 6 402
Да, мисля че не може да попие през крема, тоест си стои отгоре и само го хабиш.

# 647
  • Мнения: 1 370
Вероятно в момента просто нямаш нужда от крем. Не винаги кожата търпи цялостна рутина и тя трябва да се нагажда към моментното й състояние.

# 648
  • София
  • Мнения: 6 726
Пробвах да разменя местата на ретиноида и крема-овлажняващ. фактор. Вчера вечерта си сложих първо ХК (ан влажно лице), после крема-овлажняващ фактор и накрая ретеноида. Ефектът е, че дори днес сутринта лицето ми стоеше мазно, все едно не е попил ретиноида. Нямах нужда и от крем дори...

Може би това означава, както и някой беше писал по-горе, че самият ретиноид действа по-слабо в този случай, не успява да попие добре... Какво мислите? 

Аз съм използвала само ретиоид без крем за лице след това.

# 649
  • Мнения: 291
Съжалявам ако има писано вече, искам да попитам някой доволен от Vitamin C Suspension 30% in silicone, до колкото разбрах има ефект върху тъмните петна от акне и избистря тена. Като за първо мазане, видях малък ефект. И добре ли е да го комбинирам с червения пилинг AHA BHA

# 650
  • София
  • Мнения: 6 402
Не!

И двете са киселини, не се ползват в една рутина.
Иначе от едно мазане ефект чак се съмнявам да има. Аз петна и белези нямам, но съм чела че витамин Ц не ги бори кой знае колко добре, но пък за свежест и озаряване е топ. Избистря тена, кожата изглежда по жизнена. Аз тази формула и другата със сферите ги комбинирам най-успешно с ресвератрол .

# 651
  • Мнения: 291
Не!

И двете са киселини, не се ползват в една рутина.
Иначе от едно мазане ефект чак се съмнявам да има. Аз петна и белези нямам, но съм чела че витамин Ц не ги бори кой знае колко добре, но пък за свежест и озаряване е топ. Избистря тена, кожата изглежда по жизнена. Аз тази формула и другата със сферите ги комбинирам най-успешно с ресвератрол .
А може ли да ми кажете кое от техните продукти помага най-много при червени петна от акне?

# 652
  • Мнения: 394
Може ли д ми кажете, ако сте си поръчвали този месец нещо от сайта на марката (DECIEM) след йолко време ви пристигнаха нещата. Поръчката ми еот 21ви, а при проверка ми излуза последно че е била на транзитна зона на 25ти и от тогава нищо. Вярно, че е "черен ноември" за марката, но поръчката е изпратена.

# 653
  • София
  • Мнения: 4 272
На 7.11. поръчах, на 24-ти ми я доставиха. Стоя няколко дни в Румъния, явно изчакваше групаж.

# 654
  • Варна
  • Мнения: 7 713
На 14 поръчах на 24 получих.

# 655
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Поръчах на 27.11. Днес стауса е:
01 Dec 202100:35   Очаква предаване към Еконт
Не знаех, че вече идват с Еконт. Преди бяха със Спиди. Дори съм дала адрес на офис на Спиди за доставка, че до офис ми е по-удобно.

# 656
  • Мнения: 394
Благодаря за инфото. Вече има якакво развитие, от днес 01.12-пътува насам. Сега проверих.

# 657
  • Мнения: 897
Идвам с едно въпросче. От три седмици ползвам продуктите на The Ordinary. Peeling Solutions, Moisturizing Factors + HA и Retinoid 2%. От ден на ден обаче имам все повече кафяви петънца по кожата, първо мислех че си въобраязвам, но вече е факт. С кой от продуктите е възможно да съм сбъркала. Пилинга го използвам веднъж на седмица, ретиноида през ден- два, последната седмица въобще не съм го слагала, хидратиращия крем също през ден. Ако излизам навън нося слънцезащита 50, но повечето от дните съм вкъщи и не слагам.

# 658
  • Мнения: 561
Идвам с едно въпросче. От три седмици ползвам продуктите на The Ordinary. Peeling Solutions, Moisturizing Factors + HA и Retinoid 2%. От ден на ден обаче имам все повече кафяви петънца по кожата, първо мислех че си въобраязвам, но вече е факт. С кой от продуктите е възможно да съм сбъркала. Пилинга го използвам веднъж на седмица, ретиноида през ден- два, последната седмица въобще не съм го слагала, хидратиращия крем също през ден. Ако излизам навън нося слънцезащита 50, но повечето от дните съм вкъщи и не слагам.
Въвела си 2 аргесивни продука едновременно и за кратко време. По принцип, ако ползваш Ретиноид, няма особена нужда и от пилинг. Но, ако все пак държиш, това се прави, когато кожата вече е достатъчно свикнала с ретиноида.
Засега, спри и двете, изчакай, да ти се въстанови кожната бариера, ползвай слънцезащита, дори и да няма слънце, че такава фотопигментация можеш да си докараш, да се чудиш как да я оправяш после. И като почнеш да въвеждаш пак, пробвай по-леко, постепенно и бавно, като не забравяш и хидратацията. А пилинга го забрави изобщо, той е много силен, и щом ти е дал такава реакция от толкова малко, значи не е за теб. Има доста по-нежни и леки киселини.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 12:37 от SitaraB

# 659
  • Мнения: 23 102
Каква е причината хидратиращият крем да се слага през ден?

Общи условия

Активация на акаунт