The Ordinarу + DECIEM (Тема № 7)

  • 52 651
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 6 476
Имам един Pycnogenol 5% и се чудя в каква комбинация да го вкарам в режима. Съвети?

# 631
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Здравейте, поръчах си от Дъглас Lactic acid 10%, Squalan, AHA + BHA peeling solution и Moisturizing factors. Бихте ли споделили оптималната комбинация на тези киселини, имам и тоник с хиалуронова киселина на друга марка и BHA на някаква корейска марка.
Вчера пробвах червения пилинг и днес ми излязоха 2 големи пъпки на бузите, по-скоро е съвпадение, случвало ли ви се е? Правих пач тест 24ч преди да нанеса пилинга на лицето си, нямах проблеми.

# 632
  • Мнения: 518
Виждам,че сте доста запознати с продуктите на ТО. Искам да си направя рутини,но тотално се обърках вече.
На 28 г. съм почти, комбинирана кожа с фини бръчки около очите и ситни малки пъпчици по лицето,както  и черни точки,разширени пори и понякога някоя по-голяма пъпка. За момента съм купила Гликоловия тоник, червената маска , ХК и  хидратиращия крем, мисля и да взема нианцинамид.
Кога и кое да ползвам, кое още да купя? Кое да е вечер,кое сутрин?
В сайта ми правят рутина от клийнър,нианцинамид и крем. Не мисля,че само това ще ми е достатъчно и каквото и да отбележа все тези неща ми излизат. +/- някой друг продукт.

П.с. изпуснах да кажа,че понякога ми е много опъната кожата след почистване и има нужда от добра хидратация.

# 633
  • Мнения: 2 633
Щом ти излизат пъпки, черни точки и имаш разширени пори, аз лично бих поставила това като приоритет пред бръчките. Също внимавай с гликоловата киселина, може още повече да ти пламне лицето. При мен ефектът от гликолови тоници  е ужасен, чела съм във форума и в нета, че не е рядко явление. Бих започнала с млечната киселина 10% веднъж седмично вместо тоя тоник. Задължително макс веднъж седмично, ако решиш да го ползваш, и аз не бих го въвеждала веднага с останалите продукти, за да може да установиш от него ли има проблем, ако се появи.

Ниацинимид, хиалурон и крем и веднъж седмично червения пилинг ти е абсолютно достатъчно като за първите седмици или дори месеци. Трябва да опознаеш кожата си. Клийнърът на ТО не го препоръчвам, но всеки си има предпочитания. Хидратиращият крем на ТО също, но пак-всеки си има предпочитания. Не е лошо да ги пробваш, пробата е пътят на истината...

# 634
  • Мнения: 131
Имам един Pycnogenol 5% и се чудя в каква комбинация да го вкарам в режима. Съвети?
Аз лично съм го ползвала с обикновения бъфет в една рутина (сутрешната). Но сега съм заложия на медния бъфет за сутришната рутина и пикногенола го ползвам вечер само след хиалуроновата киселина.

# 635
  • Мнения: 518
А вие как нанасяте нианцинамида и след това ХК или обратно? И си взех шипково масло, него кога да сложа, преди,след крема ,вместо него или заедно с него?

# 636
  • София
  • Мнения: 1 395
А вие как нанасяте нианцинамида и след това ХК или обратно? И си взех шипково масло, него кога да сложа, преди,след крема ,вместо него или заедно с него?
До колкото помня, ниацинамида беше с по-течна консистенция, така че първо той, а после ХК. Все пак, нека и други се включат с мнение.

# 637
  • Мнения: 5 651
А вие как нанасяте нианцинамида и след това ХК или обратно? И си взех шипково масло, него кога да сложа, преди,след крема ,вместо него или заедно с него?
Маслото след крема, то го запечатва един вид. Вместо крем не бих ползвала, тъй като не ми е достатъчно хидратиращо.
ХК и ниацинамид ползвам в различни рутини, но изхождайки от това, че ХК се прилага с воден сандвич, бих сложила първо нея.

# 638
  • Мнения: 383
Какво означава воден сандвич?

И каква в логиката при последователността - от течни към мазни ли? Аз в една рутина слагам ХК, ретиноид и хидрадиращият им фактор, в тази последователност. Но сега като казвате, че последното трябва да е мазно, рвтиноида е по мазен от крема, да не би него последен да трябва (ретиноида)?

# 639
  • Мнения: 1 373
Какво означава воден сандвич?

И каква в логиката при последователността - от течни към мазни ли? Аз в една рутина слагам ХК, ретиноид и хидрадиращият им фактор, в тази последователност. Но сега като казвате, че последното трябва да е мазно, рвтиноида е по мазен от крема, да не би него последен да трябва (ретиноида)?
Воден сандвич е нанасяне на ХК в/у влажна кожа и после веднага нанасяне на др продукт преди да е попила. Примерно в/у влажно от тоник лице се нанася ХК и после веднага върху нея още веднъж тоник.
Последователността е от течни към гъсти продукти; леки към тежки/мазни. Да, ако ретиноидът е по-мазен от крема, се нанася последен.

# 640
  • Мнения: 383
Благодаря!

А ХК върху влажна кожа и веднага отгоре овлажняващия крем, води ли се сандвич? Самият крем е без мазнина. Последно ще слагам ретиноида тогава като най мазен.

# 641
  • Мнения: 255
Да, съвсем спокойно можете да нанесете крем след хиалуроновата киселина.
За ретиноида - да, принципът е от по-водни към по-гъсти/продукти с масла. Това обаче би означавало,че ретиноидът няма да може да действа в непосредствена близост до кожата, т.е., действието му би било по-слабо. Това може да бъде добро решение, ако ползвате ретиноид за първи път, при което другите продукти ще предотвратят дразнене, което е възможно в началото.
Ако обаче сте свикнали с ретиноди, по-добър вариант е да се направят два алтернативни протокола и някои вечери да се нанася само ретиноид, последван от крем.

Благодаря!

А ХК върху влажна кожа и веднага отгоре овлажняващия крем, води ли се сандвич? Самият крем е без мазнина. Последно ще слагам ретиноида тогава като най мазен.

# 642
  • Мнения: 1 373
Благодаря!

А ХК върху влажна кожа и веднага отгоре овлажняващия крем, води ли се сандвич? Самият крем е без мазнина. Последно ще слагам ретиноида тогава като най мазен.
Да, така също се води воден сандвич. За ретиноида изчакайте да попият мн добре др продукти преди да го нанесете. Желателно е да се нанася на идеално суха кожа, защото е киселина.

# 643
  • Мнения: 383
eleanora ползвам го доста дълго вече след ХК и няма никакво дразнене, много добре ми се отразява. Но понеже е в хладилник и е най удобно последен....Simple Smile но пък щим му се намалява действието....

# 644
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
След ХК крем е ок. Усеща се леко опъване иначе на кожата само с ХК. Имаше обяснено някъде, но не знам точно къде беше - ХК се нуждае от вода и ако не се сложи нещо след нея, тя си я взима от кожата, а ние искаме точно обратния ефект. Сигурно пиша глупости, някой да ме поправи. 😂

За ред на нанасянето - https://www.deciemchatroom.com/how-to-layer-the-ordinary/

Общи условия

Активация на акаунт