Пандемия и самота

  • 7 039
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 233
О, да. Даже от утре започваме с компания да ходим на фитнес. Имам нужда и от хоби, и от разтоварване, и от контакти, много контакти. Говори ми се, смее ми се, забавлява ми се.
И аз забелязвам хората да сменят работа, заради това. Други, които не могат, много се депресират от стоене хоум-офис. На трети пък им харесва, но като цяло по-скоро хората жадуват за преди.

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте, съфорумци! Не знам дали е от кофти времето или пандемията, но ме е налегнала някаква меланхолия. Напоследък се чувствам самотна и недобра компания за себе си, а много искам да сме си другарчета ние "двете". Занимава ми се с конкретни хобита, обаче ситуацията всички знаете каква е. Скоро мисля да започна езиков курс и вероятно ще се отрази позитивно. Та въпросът ми е какви алтернативи си намирате да правите нещо забавно, интересно, ново и какви са вашите начини за нови познанства, без значение дали се отнася за приятелство или връзка, в тези така странни и раздалечени времена? Поне, докато отворят всичко... дано.
П. П. Имам прекрасни приятели(пандемия ги доказа като такива), с които често излизаме, но сякаш имам нужда от повече емоции.
Мило Момиче, не бих казала четейки написаното , че си самотна . Flowers Hibiscus
Опитай се да се поставиш в обучките на наистина самотните хора, които нямат роднини в близост и не излизат с приятели , защото е прекалено опасно за тях или спазват рестрикции за да пазят всички останали. За тези, които наистина по цял ден не говорят с никого. Мисля , ще ти стане по-добре.
Тази пандемия ще отмине , няма да е вечна . Ще ти мине !

# 17
  • Мнения: 650
Тази пандемия ще отмине , няма да е вечна . Ще ти мине !
Хм, дано, че нещо не ми се вярва вече.... Защото като не е тази, ще е друга...

# 18
  • Мнения: 8 952
Абе то няма да е вечна пандемията, но вече се проточва година и кой знае още колко...

Не знам какво да кажа на авторката. Голямата ми дъщеря е в същата ситуация и виждам как се чувства. На 21, кара дистанционно студенство. Има някакъв кръг от приятели, но това не е достатъчно. Забелязвам, че вече е леко депресирана и няма желание за нищо.

# 19
  • Мнения: 2 664
На мен пандемията също ми действа депресиращо, въпреки че ходя на работа , в която общуването е на макс. Никога не съм била отявлен посетител на  заведения и молове.
Липсват ми пътуванията зад граница, това, че преди да отидеш някъде в БГ се чувстваш малко или много подозрителен. Свикнахме да не се прегръщаме и целуваме по поводи с колеги и познати, да си говорим от разстояние,  да подозираме всяко кашляне и кихане. Липсва ми пиенето на кафе или хапването след работа някъде.
Някак ми се иска да е както преди, а едва ли скоро ще е .

# 20
  • Мнения: 233
Наистина си е депресиращо. Дето се казва, не съм се убила да ходя по заведения, ама нека си ги има(не призовавам за безрасъдство, а ми се иска всичко да е като преди).

# 21
  • Мнения: X
Аз от няколко месеца съм безработна и през деня почти ежедневно съм сама вкъщи докъм 18ч. В началото, като си свършех къщната работа, се мотаех в нета, четях или гледах нещо, но пак ми беше притеснено. Затова всеки ден, независимо от времето, излизам и вървя през Морската градина( от Бургас съм), с км. Студеното време ускорява хода ми, уморявам се, но ми се вдига адреналина и се чувствам супер. Отделно правя упражнения вкъщи с ластици, които много ме тонизират. На няколко пъти  излязох с различни приятелки на въпросната разходка...ми честно да си кажа, изнервих се. Говореше се само за вируса, за безработицата, за пари, за проблеми ни. Така и така, за тези неща слушам постоянно през другото време, когато имам време за разходки и спорт, гледам да си изключа мозъка от всичко негативно...

# 22
  • Мнения: 758
Аз родих една седмица преди пандемията да започне. Не ми е било скучно. Междувременно се сдобих и с ново хоби, което може да се практикува изцяло вкъщи - музикален инструмент.

# 23
  • Мнения: 2 749
Аз родих една седмица преди пандемията да започне. Не ми е било скучно.

Това е много добър съвет, но трябваше да го знае авторката към май-юни 2019г.
😂

# 24
  • Мнения: 3 369
И аз започнах леко да се депресирам - не съм се прибирала в БГ от повече от година. Живея и работя в Германия. Ежедневието ми е само от работа вкъщи и обратно. Запълвам времето с четене, висене в нета и работа, която ме скапва.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 791
+1 за кучето
Има много, които търсят дом.. А кучето дава любов и отваря цял нов свят.
Аз имам куче (първо) от почти 4 години. Сега имам и бебе на 4 месеца (много ревливо и изискващо) и нямам никакво време за социален живот. Не се виждам почти никога с приятелите си (може би 2 пъти в месеца).
Добре, че е мъжът ми да гледа бебето сутрин и вечер и аз да изляза с кучето.. Живеем близо до ловния парк и се разхождам с други хора с кучета и ми е много приятно. Това ме спасява - буквално.

# 26
  • Мнения: 3 369
+1 за кучето
Има много, които търсят дом.. А кучето дава любов и отваря цял нов свят.
Аз имам куче (първо) от почти 4 години. Сега имам и бебе на 4 месеца (много ревливо и изискващо) и нямам никакво време за социален живот. Не се виждам почти никога с приятелите си (може би 2 пъти в месеца).
Добре, че е мъжът ми да гледа бебето сутрин и вечер и аз да изляза с кучето.. Живеем близо до ловния парк и се разхождам с други хора с кучета и ми е много приятно. Това ме спасява - буквално.

За кучето не съм съгласна. Имаше не една статия за това как след първия локдаун приютите са се напълнили с кучета, които са били взети точно с тази цел, а сега стопаните им вече нямят време. Това не е играчка за през локдауна и после хоп пак в кучкарника. По-добре да си вземеш рибки или хамстер.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз казвам, че кучето решава въпроса със самотата. Ако вече си кофти типаж и го зарежеш след това, си за бой и си празен отвътре и нищо не може да те спаси.
Кучето запълва място в сърцето на човека, каквото нищо друго (дори бебе) не може да запълни. Няма нищо общо с пандемията. До човек е.

# 28
  • Мнения: 2 266
О, да. Даже от утре започваме с компания да ходим на фитнес. Имам нужда и от хоби, и от разтоварване, и от контакти, много контакти. Говори ми се, смее ми се, забавлява ми се.
И аз забелязвам хората да сменят работа, заради това. Други, които не могат, много се депресират от стоене хоум-офис. На трети пък им харесва, но като цяло по-скоро хората жадуват за преди.

Ами ще жадуват разбира се.Трябва стачка и всичко ще стане като преди.

# 29
  • Мнения: 880
Наистина ли сравнявате куче с бебе? Flushed
Явно нямате деца..

Общи условия

Активация на акаунт