Помогнете ми да реша

  • 3 885
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 888
Новото  Naughty

# 16
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...дали ще е само на шпакловка и замазка или до ключ.
До ключ е нож с две остриета Confused.
Хубаво, до ключ - ама това означава БДС-стандарт, с техни материали и майстори.
Повечето фирми точно от довършителните работи си избиват печалбата.
Правят нещо що-годе прилично с по-евтини български материали и го водят категория 'лукс' Outta Joint. Като такова го и продават.
Ако не ти харесва това, което предлагат си доплащаш и то не малко, цените по БДС са далеч от пазарните.
Да не говорим пък какво се получава, ако си подписал договор 'до ключ' и впоследствие решиш строителят да ти изплати частта за довършителните и да се оправяш сам. Повечето като трябва да дават пари реагират като бик на червено.
Минала съм по тоя път, ние бяхме с предоставено право на строеж срещу обезщетение. Още има пари да ни дава муньото Twisted Evil, вече съм ги прежалила. И втори път на такова хоро не се хващам - никакви 'до ключове', на шпакловка и замазка, оказа се че идеално си се справихме и сами, с наши майстори. Той чак ги нае да довършат и оправят глупостите, които беше сътворил по останалите апартаменти.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 12:46 от CTramell

# 17
  • Ruse
  • Мнения: 390
определено съм за новото строителство.аз живея в панелка (направихме си основен ремонт но пак си е еднотипна гадна панелка)аз те съветвам да потърпиш малко и да си влезеш на ново Mr. Green

# 18
  • Мнения: 603
Новото си е ново.Жилище се купува веднъж и мисля, че си заслужава да изчакате още малко.А и нали казваш,че нямате проблеми с родителите на мъжа ти newsm78.Още повече,че докато ремонтирате "старото",за да влезете да живеете сигурно пак ще мине известно време и "новото"ще е почти готово.Успех в решението ти ,каквото и да е то  Peace

# 19
  • Мнения: 920
Взех си апартамента на тухли, без мазилка, без шпакловка, без врати. Майстори ми направиха много добра шпакловка. Съседите, които чакаха за това, платиха повече. Прочети внимателно СТ Трамел.

# 20
  • Мнения: 4 473
Твърдо ЗА новото! Peace
Не разбирам обаче защо трябва да чакате - нови кооперации колкото щеш?! Rolling Eyes Или искате да е на конкретно избрано от вас место newsm78

# 21
  • Мнения: 7 474
Твърдо ЗА новото! Peace
Не разбирам обаче защо трябва да чакате - нови кооперации колкото щеш?! Rolling Eyes Или искате да е на конкретно избрано от вас место newsm78

Покупката "на зелено" е по-евтина, предполагам затова  newsm78

И аз съм ЗА новото, щом старото е панел. Но добре проверете фирмата строител да не чакате вместо 1,5г. - 6г.  ooooh!  И уточнете хубаво реалната квадратура на апартамента, защото плащаш 70 м2, а получаваш реално 50м2  Peace

# 22
  • Мнения: 3 323
Живота на "панелките" го дават 50 години, но още на 35-40-та започват да дават толкова големи дефекти че излизат по скъпо да ги възстановиш отколкото да си купиш друго.
От друга страна новите жилища се оказват нож с две остриета ако са строени некачествено като нашето. Да кажа че строителя си е оставил ръцете ще е мнооооого малко. Итонгови външни стени, които след 3 години борба с мухъла и влагата изолирахме вътрешно и външно изцяло и напълно с огромни средства (за наша сметка), течащ покрив който след 2 основни ремонта пак създава проблеми и заради който повечето съседи не си говорят. Вярно че изпълнителя не е виновен че не се направи от първия път , но е виновен че изобщо го ремонтираме (2 години след Акт 16 започнаха ремонтните работи). Липса на дренаж в подземните гаражи - разбирай всичко плува във вода. Непрекъснати течове между апартаментите ( не ни се дава план на ел. и ВИК мрежа - ако изобщо има такъв).
Май с много черни краски разказах всичко, но това са задължителните неща които трябва да се гледат при подобна инвестиция. Преди 10 години когато се сключи договора нямаше подобна информация в нета , и ние без опит никакъв се прецакахме така...

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Новото си е ново  Wink

# 24
  • Мнения: 431
Така някак както го описваш изборът се оказва в двете крайности, и двете на мен лично не биха ми допаднали. Нямате ли възможност да потърсите някакъв среден вариант, жилище, построено преди 5-10 години?

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Преди 10 години когато се сключи договора нямаше подобна информация в нета, и ние без опит никакъв се прецакахме така...
GlanG, преди 10 години си беше руска рулетка всичко, няма какво да се обвиняваш  Peace
Точно 95-та и ние почнахме. Чак съжалявам, че не ми достиска да теглим кредит и сами да сме си инвеститори, но то шубето е голям страх, те са си го казали хората отдавна. Сега ще оправям поразии Sick.
А, между другото, да не живееш някъде около нас  newsm78
Това с плуването на подземните гаражи във вода си е запазена марка на махалата Tired
Е, нашият не плува, ама влага има достатъчно Twisted Evil

# 26
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Така някак както го описваш изборът се оказва в двете крайности, и двете на мен лично не биха ми допаднали. Нямате ли възможност да потърсите някакъв среден вариант, жилище, построено преди 5-10 години?
В интерес на истината от много години не е имало строителство в нашия град.И да е имало всичко е продадено.Другото,което ме притеснява,е че сега навсякъде се строи и цените са изкуствено вдигнати.Говорим за цени от 350 Евро на квадрат.За нашия град е мноого висока цена.И всичко,което споменавате като неуредици после също е едната причина да не ми се рискува.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Пред дилемата панел или ново строителство,бих избрала новото.Но все пак много трябва да внимавате със следното.Проучете фирмата строител,поинтересувайте се дали имат някъде готови обекти със акт 16 и ги вижте.Също така е важно да разберете в каква степен на завършеност ще го предават.Имам в предвид дали ще е само на шпакловка и замазка или до ключ.

Е, то ако е до ключ, довършителните работи няма да са безплатни я. Ще увеличат цената съответно. Няма голямо значение това според мен, освен че до известна степен ще ти спести разправянето с майстори. Но за да си доволен от качеството пак ще се наложи лично да се позанимаваш. Аз като гледам в нашия блок какви са "майстори" на довършителните работи, съм безкрайно щастлива, че ни го предадоха само на шпакловка Mr. Green Повикахме си свестен майстор и ни направи нещата перфектно.

За останалото напълно подкрепям Peace

# 28
  • Мнения: 2 000
Аз бих изчакала и влязла в ново жилище, отколкото в старо.

# 29
  • Мнения: 2 241
И аз бих предпочела новото пред старото, но пак си зависи. Понякога новите сгради не са строени много качествено, стаите са малки като кутийки, а таваните ниски, така че .... трябва да се избира внимателно.

Общи условия

Активация на акаунт