Възможно ли е пълно излекуване от външни хемороиди

  • 1 344
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам дали е възможно напълно външните хемороиди да се приберат, смисъл то нали е разширена вена, та въпросът ми е може ли да се оправи напълно. Ясно е че може да се възпали отново, то дори и да не си имал пак е възможно. Та просто искам да знам дали може да си се върне всичко към нормалното. Благодаря предварително!🙂

# 1
  • София
  • Мнения: 30 171
Да, разбира се, зависи от стадия, в който се намират. Аз след раждането имах и се прибраха за около месец, но беше миене, мазане, пръскане, пиене на хапчета, но при мен си беше и сложно положението.

# 2
  • Мнения: 2 204
Та просто искам да знам дали може да си се върне всичко към нормалното. Благодаря предварително!🙂
Може. При операция всичко може да се изчисти и да забравите завинаги за хемороидите

# 3
  • Мнения: 11
Днес бях на хирург, диагностицира външен тромбозирал хемороид. На същият въпрос, каза, че може да изчезне, но става по-бавно за около месец при мазане с крем и прием на предписаните лекарства. Диета и движение също. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 19 092
Та просто искам да знам дали може да си се върне всичко към нормалното. Благодаря предварително!🙂
Може. При операция всичко може да се изчисти и да забравите завинаги за хемороидите


Не е така, пак могат да се появят след операция, също като разширените вени. Появяват се заради предразположеност - слаби съдове и застоял начин на живот с кофти хранителни навици и запек. Предразположеността продължава да си съществува, ако и начинът на живот остане същият, е много вероятно да се появят пак.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 171
Точно така. Операцията не гарантира изчезването им до живот.

Общи условия

Активация на акаунт