Работа, CV-та, HR-и, съвети - 73

  • 29 170
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 050
Да, можеш да му я издадеш ръчно😀. След като си я сметнал на ръка  😀
Е то голямата трудност да я извадиш за предходния месец и да добавиш 3 цифри...На ръка, не на ръка, срокът си е срок. Ако напусне на трето число, повече от месец ли ще чака човекът?
HAPPY, тя не е конкретизирала каква бележка за доход е искала. Може да не е по чл.45. Може да е друга.

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 22:29 от Нищо лично

# 676
  • Мнения: 1 120
Здравейте,

Да попитам отново някой да има идея какви са заплатите на одиторите в одиторските фирми?

# 677
  • Мнения: 3 598
Има, пиши колко години одиторски опит имаш  🙂

# 678
  • Мнения: 5
Здравейте,

Може ли някой да сподели как стоят нещата с набирането на хора в последно време във Финансово-счетоводния отдел в Каргил? От няколко месеца ре-публикуват обяви за едни и същи позиции, та си мисля толкова ли време не могат да си намерят хора. Кандидатствах няколко пъти и въпреки, че отговарям на почти всички изисквания, не ме поканиха на интервю,. Въобще набират ли хора и как стоят нещата?

# 679
  • София
  • Мнения: 3 727
За Каргил не мога да кажа, но и аз наблюдавам същите неща с други две-три фирми. Имам чувството, че просто отчитат дейност HR-ите. Не се изксква особен опит и все пак си въртят обяви от декември едни и същи. Айде мен не са одобрили, разбирам, ама пък никой никой да не могат да намерят за толкова време си е съмнително.

# 680
  • София
  • Мнения: 11 792
Имайте предвид че в Каргил и подобни компании позицията която се търси не е за 1 човек, а за екипи, та е възможно да сформират екип.

Uber имаш ли познат който да работи там? Най-добре с вътрешна препоръка или ако толкова имаш интерес издири им рикрутърите по Linkedin и им пиши.

# 681
  • Мнения: 1 873
Имайте предвид че в Каргил и подобни компании позицията която се търси не е за 1 човек, а за екипи, та е възможно да сформират екип.

Uber имаш ли познат който да работи там? Най-добре с вътрешна препоръка или ако толкова имаш интерес издири им рикрутърите по Linkedin и им пиши.

По-точно да издири обявите в linkedin на cargill и под обявите пише кой рекутър отговаря за съответната обява и да пише на него/нея.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 056
Не знам колко полезна информация ще бъде, но да си споделя за Каргил. Бях на интервю там за позиция, която бе по заместване (за покриване на майчинство) и бях одобрена, но тъй като сегашната ми работа пак е със срочен договор реших да не рискувам и отхвърлих офертата им. След това ми предложиха сходна позиция, в друг екип , но с постоянен договр, разбира се трябваше да мина пак интервю със съответните мениджъри на екипа, много странно, че бях почти убедена, че се справих много добре с интервюто, като цяло мина много леко, работата не е нещо уоу, имам нужните знания по принцип за нея, че + още един език. Но не ме одобриха за нея. Да сме живи и здрави, като цяло имам много добри впечатление и от рикрутърите им и от мениджъри/супервайзърите, но не е било моето нещо явно.
П.С.: Не знам как е при вас, но аз винаги когато си мисля, че ще ме изберат със сигурност за дадена позиция не е така, а когато съм убедена че няма да ме одобрят - ме избират Laughing

# 683
  • Сф
  • Мнения: 4 804
Не забравяйте, че понякога има и независещи от вас фактори, като например вътрешен кандидат.

Кандидатствах наскоро за вътрешна позиция, точно по заместване. Много лежерно и приятно интервю, харесахме се взаимно. Реших, че е моя позицията. Но получих обратна връзка, че съм била фаворит, но са се спрели на друг вътрешен, който е имал сходен опит с част от задълженията, и тъй като е по заместване и искат бързо да навлезе, са избрали него.

# 684
  • Мнения: 565
За Каргил не мога да кажа, но и аз наблюдавам същите неща с други две-три фирми. Имам чувството, че просто отчитат дейност HR-ите. Не се изксква особен опит и все пак си въртят обяви от декември едни и същи. Айде мен не са одобрили, разбирам, ама пък никой никой да не могат да намерят за толкова време си е съмнително.
Не са само 2-3 фирми. Много са, които търсят непрекъснато и е така от години. Според мен в част от случаите обявите са фиктивни - или проучват пазара, или има вече кандидат за позицията, или HR специалистите си гонят таргетите.

# 685
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Скрит текст:
За Каргил не мога да кажа, но и аз наблюдавам същите неща с други две-три фирми. Имам чувството, че просто отчитат дейност HR-ите. Не се изксква особен опит и все пак си въртят обяви от декември едни и същи. Айде мен не са одобрили, разбирам, ама пък никой никой да не могат да намерят за толкова време си е съмнително.
Не са само 2-3 фирми. Много са, които търсят непрекъснато и е така от години. Според мен в част от случаите обявите са фиктивни - или проучват пазара, или има вече кандидат за позицията, или HR специалистите си гонят таргетите.
Сигурно им се плаща на брой публикувани обяви или колко души са интервюирали, или брой прегледани биографии.... какви са тия заветни цели за постигане, че не се сещам?

# 686
  • Мнения: 5
Имайте предвид че в Каргил и подобни компании позицията която се търси не е за 1 човек, а за екипи, та е възможно да сформират екип.

Uber имаш ли познат който да работи там? Най-добре с вътрешна препоръка или ако толкова имаш интерес издири им рикрутърите по Linkedin и им пиши.

Да, именно с вътрешна препоръка кандидатствах на 2 пъти, при което затвориха кандидатурата ми и след това препубликуваха обявата.

Скрит текст:
За Каргил не мога да кажа, но и аз наблюдавам същите неща с други две-три фирми. Имам чувството, че просто отчитат дейност HR-ите. Не се изксква особен опит и все пак си въртят обяви от декември едни и същи. Айде мен не са одобрили, разбирам, ама пък никой никой да не могат да намерят за толкова време си е съмнително.
Не са само 2-3 фирми. Много са, които търсят непрекъснато и е така от години. Според мен в част от случаите обявите са фиктивни - или проучват пазара, или има вече кандидат за позицията, или HR специалистите си гонят таргетите.
Сигурно им се плаща на брой публикувани обяви или колко души са интервюирали, или брой прегледани биографии.... какви са тия заветни цели за постигане, че не се сещам?


Да, така ми се струва и на мен. Може ли толкова време да не са си намерили хора, хайде мен не са ме харесали по някаква причина, и аз не знам по каква, като отговарям на почти всичките им изисквания, но поне други да са взели. Дори и екип да сформират, за 6 месеца би следвало да са си намерили хората.

Ако са фиктивни обяви, просто ме губят като кадър, след като кандидатствах n на брой пъти и не ме викат на интервю, просто няма повече да се занимавам с тях и това е.

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 17:44 от uber

# 687
  • Мнения: 510
Имате ли впечатления за условията в централата на Лидл в Равно поле?
Заплати, възможност за дистанционна работа, развитие?
Ще ми е от полза всяко мнение

# 688
  • Мнения: 2 409
На мен днес ми стана смешно за следната ситуация. Ходих на едно безумно интервю миналата седмица- шефката на отдела много арогантна и с неприятно излъчване, но да речем, че това е субективно.  през цялото време обясняваше  колко е натоварена работата, при адско напрежение, кратки срокове, без обедна почивка и т.н. Не мога да измитирам и тона, с който се декламираше това.
Днес ми пишат мейл, че се спрели на друг кандидат, което не е изненада. Обаче в същия момент  пуснали отново позицията в jobs Simple Smile
Та не можах да разбера защо лъжат и се излагат в крайна сметка. Ясно е ,че има някакъв друг проблем при все, че бяха обявили нетна заплата от 3 хил. И обявата стои вакантна повече от месец.

# 689
  • Мнения: 1 873
Имате ли впечатления за условията в централата на Лидл в Равно поле?
Заплати, възможност за дистанционна работа, развитие?
Ще ми е от полза всяко мнение

Високи са заплатите бих казал. В джобса се въртеше за стажант/с опит + немски език/ 2900бруто+отделни преференции като ваучери, мултиспорт карти, доп. здр. осигуряване и т.н. Та от това оставам с впечатление, че не вземат малко пари/зависи и от гледната точка/, но факта, че касиери вземат по 1450 бруто със сигурност в централата няма да е по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт