Съвет от мен за вас

  • 8 175
  • 191
  •   1
Отговори
# 135
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нямам нищо против /дори съм ЗА/ отворените прозорци с цел проветряване. НО авторката набляга на факта, че умишлено се оварят за да се разболеят децата  Shocked, е ако е вярно тия си плачат за съд  Close

# 136
  • Мнения: 253
  Вчера споделих с приятелка за тази тема и тя такива неща ми наговори, че ако ги напиша, ще ме изядете цялата  Twisted Evil Само дето не се разревах  Cry Тя е акушерка и е работила една година в ясла. Това, което ми каза е 100 % истина и не е виц за голямо мое съжаление  Sad
жалко, че имаш приятелка, която дори и само една година се е държала така с децата. поне ще знаеш никога да не я оставяш сама с твоите деца...
       Някъде да пише, че и тя се е държала лошо с децата?
 Направила е всичко възможно децата да се чувстват добре и не са я приели в " колектива ".
 На теб някоя от госпожите в ясла да ти е казвала, че детето ти има зелени сополи и какви капки да му слагаш в носа, за да не стане по - зле? Или нещо от този род?

# 137
  • Мнения: 9 990
Ми хубаво, случва се-какъв е изводът?Разговор с директора...
какво значи безхаберие?нашата група са 33 деца с една госпожа и една лелка.Ако моето се напикае, вероятността да не усетят 3 часа, ако тя не си каже е огромна.Не бих се сърдила за подобно нещо.
Има и дебилки, разбира се, но все пак живея с мисълта, че подобна професия е призвание и ако децата те дразнят и те мързи-за 200 лв едва ли би се хванал да си трошиш нервите с 30 необуздани деца...

Разрешение смятам,че има на проблема! Сформират се две групи и се назначава още персонал. Има безработни детски учителки, които биха работили. Така че хем децата добре, хем повече работни места! А не съм съгласна,че е добре детето ми напр. 3 часа да е с мокри гащи - инфекциите тръгват понякога по-бързо отколкото ние си мислим! А като те мързи и не искаш 200лв. - напусни! Но не и да тормозиш себе си и най-вече децата!

Този факт го знаем и го дъвчем вече 3 години....сто теми имаше-за броя на децата, за персонала.Това е положението СЕГА в София и така ще е още доста време.Докато по някакъв начин се отворят още градини.Нови групи не се правят ей така и да с е сложат леглата къде-на двора ли?Няма нови градини, а градът се пренаселва всеки ден все повече.не става така с един замах и се отваря нова група, за това трябва помещение, а него го нямаааа.
А за мързела и напускането-разговор с директора....и оплакване -пак там...
Във вашият град може да има място за всяко едно дете, но тук не е така-тук има родители, които не могат да си запишат децата въобще, защото няма места.Групите са максимално надути, че да вземат максимално деца...

# 138
  • Мнения: 3 164
Миналата есен, когато малкия беше на около 1г7-8м. се бях засилила да го пращам на ясла. имам добра позната, която работи там, но не към яслата а към детската градина.И жената на няколко пъти ми казва, ако имаш възможност-гледай го поне до 3г. най-вече проблема  е когато ги слагат на гърне ooooh!

# 139
  • Мнения: 417
Това ми звучи като гаден черен хумор #Cussing out

# 140
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Eгати отношението! Тези заслужават да ги уволнят дисциплинарно и да ходят да се редят за социални подигравки!  #Cussing out

# 141
  • София
  • Мнения: 4 868
  Вчера споделих с приятелка за тази тема и тя такива неща ми наговори, че ако ги напиша, ще ме изядете цялата  Twisted Evil Само дето не се разревах  Cry Тя е акушерка и е работила една година в ясла. Това, което ми каза е 100 % истина и не е виц за голямо мое съжаление  Sad
       Някъде да пише, че и тя се е държала лошо с децата?
 Направила е всичко възможно децата да се чувстват добре и не са я приели в " колектива ".
 На теб някоя от госпожите в ясла да ти е казвала, че детето ти има зелени сополи и какви капки да му слагаш в носа, за да не стане по - зле? Или нещо от този род?

ами пишеш, че ти е разказвала зловещи неща от практиката си в яслата, какво очакваш да си помислим - че всички там са били лоши, пък тя не?!

това със зелените сополи нещо не го схванах с каква цел е, но не, не са ми казвали как да лекувам сополите на детето ми, защото когато детето ми е със сополи, не го приемат в детската градина. дежурната сестра преглежда всеки ден всяко дете и връща болните... а и има доктор-педиатър, с когото се съветвам относно лечението на децата ми...

# 142
  • софия
  • Мнения: 555
Аууу че хубава темичка, а аз чак сега да я открия. Аз преди време като разправях в една друга тема за яслите, че са кошмарно място една майка ми се подигра, че съм забравила да напиша, че там "ядат" малки децица. Е не знам дали ги ядат, но определено се грижат "съвестно" за тях, като за собствени.

# 143
  • Мнения: 3 622
Не се учудвам по малка деца - по малко ангажименти.  #2gunfire

# 144
  • Мнения: 25 839
Хм, като гледам някои майки (а не са малко даже!), как се грижат за собствените си деца, пази боже да се наложи да се грижат за чужди!  ooooh!

# 145
  • Мнения: 9 990
Аууу че хубава темичка, а аз чак сега да я открия. Аз преди време като разправях в една друга тема за яслите, че са кошмарно място една майка ми се подигра, че съм забравила да напиша, че там "ядат" малки децица. Е не знам дали ги ядат, но определено се грижат "съвестно" за тях, като за собствени.


Ми права е била, да ти кажа.Ето, то и моето там е хвърлено от бебе, ама още мърда........

# 146
  • Мнения: 253
  Не, тя не е правила нищо лошо. Напротив - опитала се е да попречи на другите да го правят. Поливали са дрешките им с вода, а за по - сигурно и пантофките са мокрели, изпишквали са момченцата в едно гърне, докато се напълни, давали са на децата да пият вода от една чаша!!!
  Мисля, че това е предостатъчно.

  Не във всяка ясла има сестра, която да преглежда всяко дете по отделно. А за сополите го написах ей така. Исках да кажа, че е давала съвети на родителите и докато е била тя там не е имало боледуващи деца. Както и да е. Не съм искала да те обидя   bouquet - просто много се ядосах на коментара ти.
  А иначе и моят син ходи на ясла и ако има някакъв здравословен проблем го водя при нашата докторка - педиатър.

# 147
  • софия
  • Мнения: 555
пенелопа
то и мойто първото беше зарязано там, ама ми е дошъл акъла и тез не бих ги дала, ако трябва гладна да ходя и старите си дрехи да нося.

# 148
  • Мнения: 9 990
Аз пък да ви кажа-аман от мрънкане......Как пък не видях един да благодари тук в този форум...само се търси вина в градини и лелки...а на мен акъла си ми е на място-на детето ми точно там му е мястото-идеално се чувства просто...и без да има нужда гладна да ходя.Имам възможност да я оставя вкъщи сега, но няма да го направя...то нейното половината мина. Party
И сте ми много смешни като се разпените тук-защо не сигнализирате където трябва ВЕДНАГА след такава информация?А само се предават градски легенди от ухо на ухо.Къде ви е реакцията?Ако има адекватна реакция на нещо толкова нередно-ще има и адекватни мерки...кучето си лае...керванът си върви...

# 149
  • Мнения: 1 077
........ А за сополите го написах ей така. ....

Тя цялата тема е "ей така", та и отговорите ей-така...

Общи условия

Активация на акаунт