Януарчета 2021 ❤️💙

  • 22 938
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 076
И при нас е същото. Малкият плаче изключително много и спи само в слинга денем. Дори в момента там го приспивам и после внимателно го местя в лвглото до мен.
Единственото, което успокоява такъв тип бебета, е телесен контакт. Забравете какво ви говорят роднини и познати, дето са гледали бебета-кукли 😅
На нашия младеж, му правя също масаж на коремчето с крем с масло от ким, слагам затоплена черешова възглавничка на корема. Когато го слагам да спи сам в кошчето му, слагам и затоплената възглавничка на коремчето и го завивам стегнато - да симулирам прегръщане и телесна топлина. Така определено спи една идея по-добре без мен.
Бели шумове, шъткане, люлеене, се подразбират.

Но като цяло нямам съвет - разнасям докато ми причернее от болки в гърба 😬 Само се моля, да се свърши около трети месец, че дъщеря ми беше такава кисела почти цялата първа година. Тя и количка мразеше, никога не е спала в количка. Само гледах майките с колички с нескрита завист 😂 Дано сега господинът поне в количка спи.

# 61
  • Мнения: 612
Може ли разяснение за тихия рефлукс?

Каката заспиваше сава, нямаше ръце, нямаше люшкане. Много се гордеех със себе си. Сега това малкото го разнасям, люлея, шъткам. Осъзнах, че съм нямала повод за гордост 😁 Всичко си е до дете

# 62
  • Мнения: 5 000
Ами доколкото четох, тих рефлукс е когато бебето след ядене връща мляко, но то не излиза от устата. Затова не се забелязва. Но детето е неспокойно, огъва се назад, хълца, може да има газове. Прилича ми на коликите на мен. Но при нас са и двете неща..
Не знам защо, но от снощи малкия реве неутешимо. Прави пауза да яде и пак се дере. Плаша се вече, кажете какво може да е. Обичайните неща не го успокояват.

# 63
  • Мнения: 1 452
Yan25, какво каза лекарката за този тих рефлукс? Лекува ли се, последствия има ли? Подозирам, че го имаме и ние.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 12:27 от julieta_sv

# 64
  • Мнения: 5 000
Yan25, какво каза лекарката за този тих рефлукс? Лекува ли се, последствия има ли? Подозирам, че го имаме и ние.
Единствено да давам АМ, което е за анти рефлукс. И че е добре да се яде често на малки дози. Това е. Четох в Интернет, не пише успокояващи неща и затова се притесних от снощното му пищене Neutral Face

# 65
  • Мнения: 1 452
Тогава няма да чета и аз. Много се паникьосвам. Ще питам личната на първата ни консултация.

# 66
  • Мнения: 5 000
Тогава няма да чета и аз. Много се паникьосвам. Ще питам личната на първата ни консултация.
И аз много се притеснявам от всичко. Сетих се и че трябва да спи с повдигната глава, не на равно.

# 67
  • Мнения: 612
И моята малка е с Ар формула. Едно ядене обикновено Ам, едно ядене АР.
 Днес от 9 сутринта реве и не е мигнала. Имам чувстовото че ще полудея. Бяхме при педиатъра, качила 900гр за 1 месец. Всичко изглежза ок. Но... Положението с моите нерви е тегаво 😁

# 68
  • Мнения: 1 452
Yan, нашата педиатърка още при първото посещение вкъщи каза да сложим нещо под матрака,  което да го направи с наклонена форма.  Така беше и в родилното. Децата нямаха възглавници, но креватчетата бяха под наклон.

# 69
  • Мнения: 1 076
Много ревливчета имаме в темата 😬

На мен понеже ми е второ такова, да ви споделя още преди какво съм чела. Това са деца с по-незряла нервна система, карат т.нар. четвърти триместър. Имат адаптационни затруднения във външния свят, не им харесва иначе казано. 9 от 10 ревльовци нямат колики всъщност. Или получават колики и газове от многото рев, като се нагълтат с въздух. А не че плачат от колики. Просто е лесно да бъде наречено колики и така да бъде обяснено поведението им. Не случайно обаче, на повечето бебета лекарствата за колики не действат. Защото нямат колики.
 
Първата ми акушерка с Номер 1, твърдеше че това са високо сензитивни деца, които са много умни. Дали е така, не се наемам да кажа. Може ни ми го казваше, да не се метна от балкона от отчаяние, ами да си въобразявам, че отглеждам гений. За протокола - дъщеря ми е мега бърза във всичко, сравнено с връстниците й.

Помага носене до тялото, люлеене, седене върху гимнастическа топка и люлеене, шъткане, бял шум, топлина, говорене със спокоен тон и гледане в очите, повиване по-стегнато с ръчички вътре, носене на бебето на предмишница.


Ужасно натоварване за нервите е, съжалявам искрено всяка майка в това положение. Аз едва се навих за второ дете, именно заради първото такова. Всеки ми казваше, абсурд, второто се гледа с лявата ръка, няма да е такова. Да бе. Същия ревльо. Да ми е жив и здрав, но ако знаех, че пак такова ще е, щяхме да приключим семейното планиране след първото дете.

Пазете си нервите и ползвайте всякаква помощ, каквато можете. Ако бебето крещи часове наред и усещате, че не издържате повече, оставете го безопасно и излезте за няколко минути от стаята, за да можете да продължите.

# 70
  • Мнения: 1 452
Wednesday,  съвсем права си. Първото ми дете правеше 40 минути истерични ревове посред нощ. Много се изнервях и най-вече взех да се ядосвам на него, макар че не е вината негова. Ако има как някой да ви замести за 5-10 минути,  просто и вие да растартирате. Сега ще видим как ще е госпожицата.
Може ли майките, които кърмят да споделят как хранят децата си - на точни интервали с цел спазване на някакъв график или винаги когато иска бебето? Много съм объркана от толкова консултанти,  форуми и каква ли не информация в интернет.

# 71
  • Мнения: 1 076
Аз храня на поискване - на всяко мрънкане, предлагам. За кърмено бебе е рано за режим. Това е моето мнение. Няма да се хранят вечно по 20 пъти в денонощие, идват и по-добри времена 😉

# 72
  • Мнения: 612
Wednesday, действаш ми положително 😁😁 Благодаря ти.

# 73
  • Мнения: 5 000
Wednesday28, много интересен коментар. Никога не бях чувала подобни неща, но дано са верни, защото се психясвам, че нещо му има. Ето и сега сме така - яде, реве, яде, реве. С часове. Но почна да е такъв от няколко дни. Не си го обяснявам защо така изведнъж.
Аз лично много се изнервям, естествено, че той не е виновен, но нерви....

# 74
  • Мнения: 73
Здравейте на всички мами. Пожелавам ви здрави и спокойни бебчета. Отдавна ви следя тъй като съм от априлските мами 2021(първа бременност) и всичко ми е интересно.
Позволявам си да нахълтам във вашата група с няколко въпроса.
Към мамите от Пловдив, къде раждахте и при кого? Аз съм в 30+4 г.с все още не се знае как ще раждам, следя се в Ню Лайф, но моята АГ не изражда, насочих се към Селена, но ми е много трудно да избера при кой да бъда. Насочиха ме към Даниел Ставрев - някой може ли да даде мнение за него. Другия, който ме интересува е Борис Стоилов, но за него нямам информация как изражда, не намирам и мнения освен за ФМ. Благодаря за информацията на отзовалите се.

Общи условия

Активация на акаунт