Любители на Котки - Тема 155

  • 27 098
  • 767
  •   1
Отговори
# 615
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Алоууууу, по-грозно бебе от Ушатото надали е имало. Joy

# 616
  • Мнения: 4 305
Закари приличаше на плъх и се държеше като сурикат

# 617
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Joy
Ушатото беше много слаб, само уши от него, оттам му идва името. Снимки нямаме, че сума ти време живя под леглото, а месеци му отне да излезе от стаята.

# 618
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
А Чери беше бъхлив и с рехава козина. Като зяпнеше и му се покажеха малките , остри зъби, беше като прилепче 🦇 Любовта ми той ❤️

# 619
  • Мнения: 4 036
Освен да обявим един конкурс "най-грозно", но няма как защото когато е обичано вече не може да е грозно. Ако някой или нещо изглежда грозно значи просто не се е намерил кой да го обича.

# 620
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Представяте ли си, ние колко сме грозни и миризливи за тях 😂
Чери не обича да го галя, ако съм си сложила крем на ръцете. Нали любими аромати за тях са ужасни. Друго щеше да е, да ухая на кюфтета 🙄😂 Ама пак ни обичат и ни имат доверие. Като знам Биби, макар и много болна, как търпеше да ѝ давам лекарства, или Чери който едвам се прибра със счупено краче и не се опита да ме ухапе в болката си, а само легна, прегърна ми ръката и заспа мъркайки. Толкова много ни вярват!

# 621
  • Мнения: 18 969
А ние се радваме и на грозотийки:)
Аз им викам : толкова грозни, че чак симпатични:blush:Kissing Heart
Те обикновено стават като Грозното патенце:) ето една такава: сестрата на наш Шошко. Спечели Пт лотарията - живот при Мама:)


Изглежда ми, че има в лека степен вроден дефект от сорта на заешка/вълча уста, което говори, че сигурно има породиста рода:
https://www.petguide.com/blog/cat/the-basics-about-cleft-palate-in-cats/

Виждала съм да търсят дом на такива породисти и изхвърлени. И аз за малко щях да вземе едно, толкова беше мило и нежно, пък уж бях тръгнала да пробутвам от моите.

# 622
  • Мнения: 4 706
Забелязала съм, че най-грозните, когато ги обичаш и се грижиш за тях стават най-красавите   Simple Smile важи за хора, и за животни.
А момичето с котка Зак да не лъже, вече го видяхме като бебе ❤

# 623
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Магчето бие всички по грозота, като я намерих. И друг път съм споделяла, че приличаше на нещо като паяк и плъх.
Ама после се разхубави. Grinning
А сега прилича на плюшена панда.

# 624
  • Мнения: 74
Здравейте, вес си мислехме, че нашата писана е малка (около 6 мес е май) и че няма да се разгони скоро, но уви, от днес е разгонена 😟
Понеже брахме много страх и безсънни нощи с нея, докато я спасим от тежък вирус, отлагахме всякакви процедури - ваксини и кастрация
И сега не знам какво можем да направим? Някакво хапче ли да й вземем?
Освен нея имаме и мъжко коте - брат й. Разбрах, че мъжките достигат полова зрялост след годинка, сега обаче и той взе да се чуди какво става
Разделихме ги но няма как да продължи дълго това
И така - моля за съвет 🤗
Само да кажа, че факта е грешен, мъжките показват признаци на пубертет още към 5 месечна възраст, след което зависи от самата котка кога ще се прояви по засилено , моето котараче е на 8 месеца (почти) и вече маркира територия , така че .....

# 625
  • Мнения: 4 036
Не знам за мирмизи и грозота но със сигурност ни усещат психичното състояние, енергетиката...моя Мачо не обичаше да говоря по телефон. Дали има и други такива? Вероятно когато говоря по телефона не съм съвсем естествена, има някакво напрежение ли..знам ли...и той ми скачаше да ме гризне. Особено когато нещо се разпалех и емоционално говорех...не можеше да ме понася в такива моменти.  Иначе се гушеше като ваденка като си лежа спокойно.

# 626
  • София
  • Мнения: 12 228
И на Страх първата му снимка, с която се опитах да го оферирам на някой познат във фейсбука на нищо не приличаше. Едно проскубано коте. По-късно дъщеря ми, ми заявя, че нарочно не ми обяснила колко е грозно на снимката, за да може никой да не го хареса и да си остане за нас. Явно е била успешна тактиката и.
А сега да се оплача от Страх, докато си садях семена на чушки си бях сложила телефона върху стол близко до мен. Докато се усетя Страх се качи и лекичко с лапичка го бутна на плочките. Съответно новият ми телефон от Коледа вече е със спукан дисплей. Приех го доста спокойно, дори не му се карах и да го направя нямаше да ме разбере. Беше във фаза искам да си играя и да бутам и свалям всичко...

# 627
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Аз пък нищо не разбирам от грозни маци. Ако са милички и обичливи, значи са хубави. Аз ги гледам със сърцето си, не с очите.
Което ми напомни за една красавица, някаква породиста, ама не знам каква, на мои познати е. Не дава да я пипнат! Никога не се гушка, не мърка, съска им, доближава се само когато й слагат храна. Зла гад!
А е отгледана с добро от мъничка, апартаментска маца е,  обгрижвана като писано яйце. Те хората си нямат деца и гледат котето като принцеса! Пък принцесата се оказа дръпната.
Чудя се, дали има маци, гледани, които не обичат стопаните си? Не говоря за тормозени и неглижирани котки.

# 628
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ушатото да речем се гали когато то реши, демек ако има интерес, Топче беше темерут, насила стоеше докато го галех, докато това уличното ми перва една лапа, забива нокти и показва, че не му е приятно.
Чак ме е яд, че нямам снимка на грозньо, горкия....., уличните дето храним бяха двойно на него, слаб, слаб и само тия големи щръкнали уши. Joy

# 629
  • Мнения: 4 706
Аз пък нищо не разбирам от грозни маци. Ако са милички и обичливи, значи са хубави. Аз ги гледам със сърцето си, не с очите.
Което ми напомни за една красавица, някаква породиста, ама не знам каква, на мои познати е. Не дава да я пипнат! Никога не се гушка, не мърка, съска им, доближава се само когато й слагат храна. Зла гад!
А е отгледана с добро от мъничка, апартаментска маца е,  обгрижвана като писано яйце. Те хората си нямат деца и гледат котето като принцеса! Пък принцесата се оказа дръпната.
Чудя се, дали има маци, гледани, които не обичат стопаните си? Не говоря за тормозени и неглижирани котки.

Съгласна.

П.С. едно черно коте ме преследва на улицата да го храня. Сякаш знае, че нося храна или каква слабост са ми черните.

П. С. Винаги ли гледат така наоколо от страх някой да не им изяде храната. (Седя да го пазя).

Общи условия

Активация на акаунт