Любители на Котки - Тема 155

  • 27 134
  • 767
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 8 527
Нашите излизат и са много смешни. Марийка го гони снега, а Иванчо се прибира като снежна топка Simple Smile
Капките срещу бълхи и кърлежи са с различен срок на действие, най-добре са видите на опаковката.
По повод хомеопатията, ние си имаме семеен хомеопат и го тормозим да изписва при нужда и на животинките лекарства. Сега за пукнатата кост на кучето предписа.

Данък с дядо Кот, който идва понякога на терасата.

# 601
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Не, защото също като на моите ѝ се отваря вратата . Също както и моите се прибира за ядене и спане на топло.


Само да попитам, на какъв период ги обезпаразитявате. Разбрах, че Вашите са дворни и домашни. Питам, защото нашият Лъки и той взе да излиза на двора, поразхожда се и после се прибира в къщи да яде и спи.
Слагам капки и каишки пролет и есен. Когато има много кърлежи. Въпреки това гадове се намират. Капките и за вътрешни паразити, че Точка яде всеки улов 🙄
Бълхи никога не са имали. Не се смесват с други котки, ръмжат си от разстояние.
Чужди котки през прозореца не влизат, удобен е само на спалнята, трябва да се мине през асмата и друг затворен прозорец, на който Кети или Точка дежурят да дремят. При 4 котки , я двора ако влезе чужда става бой. Дори и на улицата да мине, всичко живо се вторачва и скача за война. Точка и Чери не се обичат с Кети, но щом е за защита на територията, стават заедно като юмрук. Няма смелчаци които да искат да се бият с трима 🤣

# 602
  • Мнения: 3 778
Това за Дядо Кот ми хареса:
Ето ги нашите Мама Черен Нос и татко Снежко Simple Smile
Той като “закъса” и се прибира:). Снегът и студът са добър повод. Днес цял ден се гушкат в апартамента на Черен Нос Simple Smile

Нашите излизат и са много смешни. Марийка го гони снега, а Иванчо се прибира като снежна топка Simple Smile
Капките срещу бълхи и кърлежи са с различен срок на действие, най-добре са видите на опаковката.
По повод хомеопатията, ние си имаме семеен хомеопат и го тормозим да изписва при нужда и на животинките лекарства. Сега за пукнатата кост на кучето предписа.

Данък с дядо Кот, който идва понякога на терасата.

# 603
  • Мнения: 121
Здравейте, вес си мислехме, че нашата писана е малка (около 6 мес е май) и че няма да се разгони скоро, но уви, от днес е разгонена 😟
Понеже брахме много страх и безсънни нощи с нея, докато я спасим от тежък вирус, отлагахме всякакви процедури - ваксини и кастрация
И сега не знам какво можем да направим? Някакво хапче ли да й вземем?
Освен нея имаме и мъжко коте - брат й. Разбрах, че мъжките достигат полова зрялост след годинка, сега обаче и той взе да се чуди какво става
Разделихме ги но няма как да продължи дълго това
И така - моля за съвет 🤗

# 604
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Съвета е веднага щом има пауза между две разгонвания да бягате към вет и да я кастрирате.
Тая вечер имаше двойна атака на вечеря - Чери проси от дясно, Точка от ляво 😂


Накрая, като им дадохме да оближат чиниите след вечеря, легнаха доволни

# 605
  • Мнения: 8 527
Ох, и у нас е така. И понеже гледам на Марийка да не й давам от човешката храна (не че е възможно на 100 %), оставям част от тяхната вечеря да я сервирам заедно с нашата.
Мислите ли, че сурово месо, замразено и размразено, е достатъчно безопасно за котаци?

# 606
  • София
  • Мнения: 6 117
Води се, че паразитите измирали след колко бяха, 48 часа ли, замразяване. За бактериите не знам. Затова си позволявам рядко и по малко да черпя Мади със свинско от село.

# 607
  • Мнения: 10 622

Малко за разведряване на обстановката. Синеочко обича да го снимат.

Аз се ошашавих. Този бонбон сега сиамец ли е или таец? Joy При всички случаи изглежда изложбен. Heart Eyes

# 608
  • Мнения: 29
Регдол и е още бебе на 6.5 месеца.

# 609
  • Мнения: 4 100
Като го гледам синеочкото си спомням за един епизод от котешкия ни период. Имахме чист персиец, бежово розов с дълъг косъм. Стопанката му не го искаше, заминаваше ли...не помня и ние го взехме. А приятелка имаше сиамка. В един момнт тя се разгони и ние решихме да ги сватосаме, Четохме и видяхме, че между песиец и сиамка се получават т.н. колърпойнт. Това е като сиамка но с дълъг косъм като персиец, много красиви. И чакаме ние два месеца въпросните колърпойни с намерение разбира се да си вземем едно. Родиха се котенцата и какво да видим - улична превъзхода, ма грознии...нищо общо ни с персиец, ни със сиамка. Приятелката тогава си призна, че я била изпуснала предните дни та...като е дошла при нашия вече е била заплодена. Обаче ние пак си взехме едното коте, което нарекохме Пършо. И си живяха двамата много щастливо. Никого не сме кастрирали, май бяха обърнали резбата. А после живяха и с куче.

# 610
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Подла работа.

# 611
  • Мнения: 4 312
Eее,едва прехвърлих последните страници.На периоди темата започва да има сектантско звучене.Някои от мненията направо си бяха императивни,нищо,че уж"доброжелателно"звучели.Особено,като с епочне с т'ва "породисти"vs."непородисти".Фин беше породист и с генетично заболяване,Зак си е боклуджия.Сега имах възможност отново да си взема британец,ама сърце не ми даде при положение,че има толков абездомни.И въпреки това не смятам,че имам право да заклеймявам тези,с различно от мен мнение.Сигурна съм,че гледат котето както трябва,а и в случая,след като вече се еразгонила,за което пак нямат вина,трябва да чакат да мине,за да я кастрират,нали така беше..
Ей, Закарито,пак спи

# 612
  • Мнения: 3 778
А ние се радваме и на грозотийки:)
Аз им викам : толкова грозни, че чак симпатични:blush:Kissing Heart
Те обикновено стават като Грозното патенце:) ето една такава: сестрата на наш Шошко. Спечели Пт лотарията - живот при Мама:)

# 613
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Вие си нямате идея колко грозен беше Чери като бебе. И миризлив също. От тогава му остана прякора Грозденце, което идва от грозньо. И точно така - толкова грозен, та чак симпатичен. Но сърцето му е златно, много е умен и го обичам безумно!

# 614
  • Мнения: 4 312
Грозотийки?!А,не знам-аз грозни котки съм нямала никога Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт