Любители на Котки - Тема 155

  • 27 171
  • 767
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Коте, още от Грейчето имам контакт на такъв ветеринар, но не се бях сетила сега.
Благодаря за идеята. Hug
Много се проточи вече и ме е страх. Pensive

# 571
  • Мнения: 5 508
bubalesa, първо - благодаря Heart
А за разгонването - реално котките за селекция са стока и федерацията задължава собствениците да ги ползват след навършване на 12м като една 'работна женска' има право да бъде заплодена два пъти за една година, но общо три пъти за две.
Това за България.
Всеки селекционер си има консултант, с който се обсъжда евентуалното чифтосване, отделно се сключва договор между селекционерите и т.н.
Разбира се има хора, които си обичат 'стоката' и просто изтърпяват още 2-3 разгонвания докато стане над година и половина за да я използват.

Грозен бизнес е, добре поне, че има разни правила.
За жалост масовите 'развъдници' са далеч от това и там просто се намира някакъв мъжки, случват се нещата, а после бъдещите стопани се чудят защо котетата проявяват куп заболявания и не доживяват до старини.

Скрит текст:
Онзи ден точно за това говорих с клиент с британец. Взет преди 4год. уж от лицензиран развъдник ама цялото котило с генетични аномалии. Неговия е последния жив, с ампутирано краче, доста заболявания и стопани пред дилема дали да го евтанизират за да не се мъчи ... Намекнах му да се съберат с другите собственици и да съдят развъдника ама каза, че предпочита тия пари да ги даде за да помогне на някоя животинка ...

# 572
  • София
  • Мнения: 8 348
Не съм се интересувала как е при котките, но ако е при кучетата, има редица задължителни стъпки, преди развъждане на животно, както и забрана за произволно разжъждане.
Тоест не са просто до желание а собственика нещата. Ама знам ли.

Когато говорим за истинско родословие, имам предвид. В противен случай просто имаме коте с документ, че се е родило в едикой си развъдник, от едикои си родители, но това не е родословие.

# 573
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Това е най-големия проблем с породоподобните, знаете през какво минахме и как умря в ръцете ми за няма и 5 минути, толкова да сме били безотговорни, така се обвинявам понякога, но ако знаехме нямаше той да влезе в живота ни и кой знае при какви щеше да попадне.

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 17:31 от Ивекс

# 574
  • Мнения: 9 215
Ей така спа Шон бонбон и като се завъртя тупна на пода, изсмях се гръмогласно, а той ме изгледа стрснат

# 575
  • София
  • Мнения: 13 209
Снощи и Наско както спеше, падна от облегалката на дивана върху самия диван. Така стреснато гледаше! Joy

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 18:47 от Тaня67

# 576
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398

Кети е порода лъв джудже. Специално селектирана да мърка като хеликоптер.

На Чери прадядо ми бил пантера, селектирана порода, която не се вижда и чува в тъмното, може да хване всякакви гризачи .

Памук е специална порода, няма друг като него в Европа. Създадена е да събираме козина , която е с качеството на био памук, използва се за олекотени завивки и възглавници.

Точка е с прабаба заек, съдейки по големите задни крайници и това че пидскача много.

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 18:15 от bubanka

# 577
  • Мнения: 29

Малко за разведряване на обстановката. Синеочко обича да го снимат.

# 578
  • Мнения: 19 139
Честит рожден ден, Зизу! Желая ти много здраве, щастие и късмет!

# 579
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ходихме на гости, да ви покажа домакинята ☺️

Живее в любов и разбирателство с Мечо, на когото съм кръстница 😜

# 580
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Мацата чопли ли с  нокти гредата? Simple Smile

# 581
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Не, защото също като на моите ѝ се отваря вратата . Също както и моите се прибира за ядене и спане на топло.

# 582
  • Мнения: 7 856
Доня Дафина, защо не помислите за котешка вратичка? Така ще могат да влизат и излизат без да трябва да се намесва човек. Сестра ми зад океана има такава и котките няма нужда да чакат човек да им отвори. .

# 583
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Защото не искам и съседските котки да влизат 😂

# 584
  • София
  • Мнения: 13 209
Защото не искам и съседските котки да влизат 😂
Има и такива с чип. Мисля, че се слага на каишката на котето и вратичката се отваря само за правилното коте. Wink

Общи условия

Активация на акаунт