Любители на Котки - Тема 155

  • 27 259
  • 767
  •   1
Отговори
# 555
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Знаех си, че ще я научи да трепе кучето, то горкото е свикнало.Joy

# 556
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 290
Тя и Чумито е от развъдник, но не исках да ви казвам да не ми завиждате.
Олала, какво да кажем ние - едната от улица в Студентски град, другата от шуменско село? Joy

possessed, драго ми е отново да си тук Simple Smile

# 557
  • Варна
  • Мнения: 4 110
У нас се появиха мишки, идват на кучешката храна. Къщата обаче е така направена, че Късметка няма достъп до стълбището, там се видяхме с мишока.
Мм си е наумил, че ще вземем коте за двора, от там има достъп до мазата, където е мишата губерния.
Той се връща след месец и ще очаквам да видим коя котешка прелест ще ни намери Simple Smile Липсва ми котешката компания в двора.

# 558
  • София
  • Мнения: 16 217
Достатъчно е да разположиш съкровища от Късметка на стратегически места из мазата, за да изгониш мишките. (Биологично оръжие).

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 14:59 от Sharky*

# 559
  • Мнения: 4 170
Аз никога не бих си взела коте от развъдник или породисто. Защото са  по склонни към болести, поне така съм чувала. На племенницата ми котето умря от анемия. Моят котарак тогава, лека му пръст, беше кръводарител..но не помогна нищо. От село и двор пък имам скруполи, че го лишавам от естествения му живот и го затварям в панелен затвор. Бих взела коте от града, което няма особен шанс да оцелее защото ще бъде или сгазено /пред очите ми сгазиха малко коте/ или разкъдано от кучета.

# 560
  • Мнения: 1 127
Момичета, четейки ви сега ми се потвърди мнението, че постъпих абсолютно правилно като кастрирах Лола навреме миналата година.
Изобщо не знаех какви проблеми могат да се появят при ранно раждане. Като искам второ коте....има достатъчно за осиновяване.

# 561
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Котето е закупено от лицензиран развъдник с родословие и т. н., нали?
Или е поредното породоподобно, чиято единствена цел да дойде на тоя свят е, че някой си е  искал да изкара пари от него?
Това е важно и се вслушай малко, коментирай и с ветеринар ранното заплождане..

# 562
  • Мнения: 7 856
И по повод на кастрирани на улични котки - в някои клиники има възможност да се кастрират безплатно. Маркират ги, като им резват съвсем леко върха на едното ухо. В квартала има поне три. Едната е много чаровна и контактна с всички хора. Другите две са абсолютно диви и не ми е ясно как са успели да ги хванат. Може и други да има, но с късогледите си очи да не съм забелязала.
Но дори и навсякъде да кастрират масово без пари, ще си остане проблема как да хванеш, при това безопасно за човека животното и да го пъхнеш в кутията. Аз винаги съм сериозно наранена, когато се налага да заведа Мъри на ветеринар. Борбата да я затворя винаги е жестока, продължава дълго време и после седмици си нося белезите. Не бих посмяла да пробвам това с дива уличница.

# 563
  • Мнения: X
Котето е закупено от лицензиран развъдник с родословие и т. н., нали?
Или е поредното породоподобно, чиято единствена цел да дойде на тоя свят е, че някой си е  искал да изкара пари от него?
Това е важно и се вслушай малко, коментирай и с ветеринар ранното заплождане..
Да. Лицензиран! Ивекс

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 17:33 от Анонимен

# 564
  • Варна
  • Мнения: 6 375
По отношение на годишните ваксини-моите котки са ваксинирани всяка година, до петата. След това пропуснахме една година. А сега ще пропусна две години, може и повече. Вече са възрастни и с имунитет. Също се интересувам от ваксините при възрастни котки.
Ако се наложи котката да бъде на стационар в клиника, мисля, че е добре да е защитена от болестите, които може да хване там.
От утре ще започна да храня Женя с месо. Ще изчакам няколко дни, преди да поискам пак мнение на ветеринар.

# 565
  • Мнения: 105
Зизу много точно го описа.......и дали е толкова лесно да се намери мъжки сиамец....и собствениците да се съгласят ей така за кефа да го пуснат за осеменяване.... не вярвам....

# 566
  • София
  • Мнения: 8 348
Той, Марк, не беше злобен, просто нападаше боси крака с невероятна агресия.
Надали е бил от развъдник, такива неща навремето почти намаше.

А тези две мадами








са прибрани от улицата. Вече са на 6 години Сиси и на 5 години Джуджи, майка им е още жива и отдааавна кастрирана. Бащите им кои са нямам никаква представа.

Ей я и мама.
Вече е на поне 10 години, милата.




иии, за ваксините.
Ваксинирани са две години поред, след това една пропуснах, после пак ваксина и сега пропускам няколко години.
Не излизат, не им водя външни котки, защото са злобарки, само кучето ако пренесе нещо, ама надали, то мрази чужди котки..

# 567
  • Мнения: 7 856
Зизу много точно го описа.......и дали е толкова лесно да се намери мъжки сиамец....и собствениците да се съгласят ей така за кефа да го пуснат за осеменяване.... не вярвам....
При това котарак с документи за родословие, за да нямат здравословни проблеми котетата, да не е лишен от мъжките си достойнства, а самата тя да го одобри (не винаги се случва). Отделно трябва женската да е на територията на мъжкия и стопаните му да са съгласни да издържат няколко дни на постоянни котешки писъци.

# 568
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 290
Стейси, мисля си дали да не се консултираш с хомеопат-ветеринар. Имам номера на един, не знам дали още практикува. За коне знам, че се прилагат хомеопатични лекарства.

# 569
  • Мнения: 9 246
Абе котешки мами , вали сняг - хлъзгаво е вън Wink я по лежерно, молА Ви 🤣
Сега по въпроса Сиамска/Тайска/ едната е баба на другата https://miau.bg/n31-88073-%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%B5_ … D1%82%D0%BA%D0%B0
Аз лично съм гледала над 4 бр. такива котки - мога да кажа, че са душици с много редки изключения. Ама то при всички котки е така.
http://zoovidove.baubau.bg/%D1%81%D0%B8%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA% … %D0%BA%D0%B0.html

Общи условия

Активация на акаунт