Любители на Котки - Тема 155

  • 27 109
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 771
Ailа,
Този захват със зъби, предни лапи и после драска със задните е СМЪРТОНОСЕН! Всички го практикуват, мъжки и женски.
Но права си, този вой накрая звучи като “къде ми е приятелката:” пазете се от маркиране...

# 706
  • София
  • Мнения: 12 229
Ailа,
Този захват със зъби, предни лапи и после драска със задните е СМЪРТОНОСЕН! Всички го практикуват, мъжки и женски.
Но права си, този вой накрая звучи като “къде ми е приятелката:” пазете се от маркиране...
О, останалите също имаме опит с това дране със задни лапи и хапане и всичко останало. Но го няма това захапване на кожата и държане в уста и следене където и да я види да я захапе. Както и говоренето и връщането ако го махнеш. Прилича много на както се захапват по врата, когато правят нещо котките.
За предстоящо разгонване по този начин се държи с нея от поне месец, но не маркира все още и не е станал по-различен с нещо друго. Иначе април месец трбява да направи годинка и е малко над 5 кг. Иска ми се да изчакам по съвет на ветеринарите да стане годинка, но предполагам че дори и сега няма да е голям проблем ако се наложи и го кастрираме.

# 707
  • Мнения: X
Чудя се дали нашият котарак няма скоро да се разгони? Харесал си е малката ми дъщеря и само да я види отива и почва да я хапе по ръката. Направих клипче, този път по случайност е с дълъг ръкав, обикновено по същият начин захапва кожата, издърпва я и я държи в зъбите си. И не иска да пусне по никакъв начин, както и се сърди ако го махнем. На никой друг не прави така, нито на мен и мъжът ми, нито на близначките.
Не успях да снимам от самото начало, това е вече към края.
Страх и Елена

Красавец е. Моята Плъх и тя така ме хваща, и рита със задни крачка.

# 708
  • Мнения: 9 180
Aila
От опит казвам.
Отивай и го кастрирай! На 9 м. е ОК за кастрация и на кг. е ок.
Аз така по акъла на ветовете различни и всеки вика да мине година ...е познай къщата се усмърдя душата ни се овоня..и така 4 месеца!
Сега си викам така и така ще го кастрираме, за какво ни трябваше това чакане.. всички пострадахме /един кг. загуби моя болен за любов, котьо/
Точна така мъркотеше и се щуросваше с панталона на ММ само да го види метнат и по същия начин се захапваше за джоба и като свредел

# 709
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Уши започна да маркира пролетта, според докторите да е бил на макс 7 месеца, едвам изтраях до заветния ден, такава смрад, чистене като луди, няма отмирисване, добре че използваше само ъглите, а не мебелите, защото не знам...

# 710
  • Мнения: 4 057
Успяхте ли да се отървете от миризмата? Че бях чела след маркиране само основен ремонт, че и това не винаги помага. Моя беше маркирал едни чехли на сина. Как ли не ги прах и киснах и плакнах, суших на слънце - не, накрая ги изхвърлих. Иначе аз правя осн. ремонт и се наложи по спешност да го кастрирам, но... месец по-късно стана белята.

# 711
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Няма и помен от нея, но при нас периода от първото маркиране до кастрацията беше около седмица, то не бяха спрейове, метода от първа страница също работи, хубавото при нас беше, че маркираше само пода и то в определено помещение, мебели, легла и дрехи бяха спасени.

# 712
  • Мнения: 165
Селфи🐾🐭🐹

# 713
  • Мнения: 59
Изкъпан  🥰  Искам да попитам и всички които имат повече от едно котенца,в един ден ли ги кастрирахте или по етапно?

# 714
  • Мнения: 35
Aila, нашият Коко захапваше за ръкава и се опитваше да яхне ръката ми, а също и издаваше специфични звуци. Нещо като "мрр", звучеше жално... Понякога правеше същото и с един шал, който като по-малък само мачкаше с лапи и сучеше от него. Но изглеждаше по-различно от Страх на видеото. Предполагам, че при всяка котка поведението е различно. Ние го кастрирахме на около 6-7 месеца. Виждаше се, че е неспокоен заради хормоните, въпреки че не беше започнал да маркира. Вече отдавна не се държи така.
Сега пък имаме проблеми с по-малкия, който още не е кастриран - започна да мяуче много от време на време, и то доста силно и продължително. Не знам дали и той иска да се жени, или просто му е скучно... Много е игрив и спира да мяуче, ако започна да играя с него. След това, ако поиграем повечко, се успокоява и заспива. Мислехме, че може и да е от някакъв здравословен проблем, но не забелязваме нищо друго по-различно или притеснително. На около 8 месеца е.
Дафни, нашите не сме ги кастрирали едновременно заради разликата във възрастта им. Иначе предполагам, че зависи от пола им, а и за колко котки става въпрос. Пък и дали ветеринарят би се съгласил в един ден, дали ще има достатъчно време.

# 715
  • Мнения: X
Aila, нашият Коко захапваше за ръкава и се опитваше да яхне ръката ми, а също и издаваше специфични звуци. Нещо като "мрр", звучеше жално... Понякога правеше същото и с един шал, който като по-малък само мачкаше с лапи и сучеше от него. Но изглеждаше по-различно от Страх на видеото. Предполагам, че при всяка котка поведението е различно. Ние го кастрирахме на около 6-7 месеца. Виждаше се, че е неспокоен заради хормоните, въпреки че не беше започнал да маркира. Вече отдавна не се държи така.
Сега пък имаме проблеми с по-малкия, който още не е кастриран - започна да мяуче много от време на време, и то доста силно и продължително. Не знам дали и той иска да се жени, или просто му е скучно... Много е игрив и спира да мяуче, ако започна да играя с него. След това, ако поиграем повечко, се успокоява и заспива. Мислехме, че може и да е от някакъв здравословен проблем, но не забелязваме нищо друго по-различно или притеснително. На около 8 месеца е.
Дафни, нашите не сме ги кастрирали едновременно заради разликата във възрастта им. Иначе предполагам, че зависи от пола им, а и за колко котки става въпрос. Пък и дали ветеринарят би се съгласил в един ден, дали ще има достатъчно време.



Много сладки!

От къде са ти плочките в банята? Тези на пода?

# 716
  • Мнения: 4 308
Малко ме плашите с това маркиране. Фин беше на почти 9м.,когато го кастрирах, но мисля, че избързах. Сега искам Зак да стане година, иначе кг ги има-5,900 е.
Това разгонване при мъжките задължително ли се случва или само при надушване на женска/което тук няма шанс да се случи. Няма бездомни животни, а този, който обикаля около нас е мъжки и кастриран/

# 717
  • София
  • Мнения: 6 141
Не е задължително, но не е и само при надушване на женска. Моят започна да маркира преди да навърши 5мес, живееше в апартамент с кастрирана женска, наоколо няма други котки, а и беше края на ноември, т.е. неактивен период.

# 718
  • Мнения: X
Малко ме плашите с това маркиране. Фин беше на почти 9м.,когато го кастрирах, но мисля, че избързах. Сега искам Зак да стане година, иначе кг ги има-5,900 е.
Това разгонване при мъжките задължително ли се случва или само при надушване на женска/което тук няма шанс да се случи. Няма бездомни животни, а този, който обикаля около нас е мъжки и кастриран/
Мъжките са в постоянна готовност и откачат при наличие на женски, надушват ги отдалеч.
Моето е женско и не маркира, но то беше разгонено само веднъж за 4 дни. За мъжките знам, че винаги маркират, териториално е при тях. Маркират и при здравословен проблем.

# 719
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Здравейте момичета, аз не оставих нито Чери, нито Памук да ми яхват ръката. Абсолютно полово съзрял е Страх. Котарака на майка ми (оня дето ми маркира яката на палтото и живя 20г), несастриран, така се опитваше с години да направи котенца.
Наш Адолф се завърна, след седмица ходене по жени. Явно голяма борба е било, защото се върна мръсен и мърляв.

И едно кратко Памуче.  На Чери толкова му личи мъжкарството, а Памук е толкова миролюбив и отнесен. Ако беше човек, вероятно щеше да е някоя артистична натура.

Общи условия

Активация на акаунт