Думите за край

  • 13 821
  • 254
  •   1
Отговори
# 210
  • SF
  • Мнения: 21 564
Ние няма да спорим с тебе. Не те познаваме, не сме част от проблема, няма как да имаме обективен поглед. Каквото ни споделиш, това ще е всичко, което ще знаем за тебе. Не те нападаме, само разсъждаваме по проблема, който споделяш.
Значи те е блокирал заради себе си, за да не се изкушава да те търси. (допускам, няма как да го знам със сигурност. Да не говорим, че може и той да не знае защо те блокира.)

# 211
  • Мнения: 4 497
"Когато телефонът не звъни, да знаеш, че съм аз и не се обаждам."

"Пържени зелени домати"
Фани Флаг

# 212
  • Мнения: 233
А, точно, Tsugumi.

Esmee, няма спор. Не приемам, че ме упреквате, само казвам моята гледна точка. Той ми каза, че е заради това, защото подозирал, че ще се изкуши. За 2 години е имал 10 такива и сигурно затова и той не си вярва. Обаче изтриването не трие всички други контакти. Но да речем, че символично се е презастраховал. С това или без, приех факта, че тука всичко остана назад и продължаваме по отделно напред. Приех, че никога не съм го интересувала по начина, по който съм искала и е нормален. Дори вече не търся причините за изтриване, неслучване на връзка и т. н., само гледам фактите. Спряхме контакт и сега всеки си гледа живота. Ще го преживея в един хубав ден. Няма да се унижавам повече и няма да ме тъпче никой никога пак. Ако ме потърси, няма да отговоря.

# 213
  • SF
  • Мнения: 21 564
Пожелавам ти никога повече да не се чувстваш мачкана.

А той като те е изтрил, как ти е казал защо го е направил? Появил се е лично и ти го е казал или го е предал по някой друг?
То пък вече става и нелепо - хем те трие, хем ти се обяснява.
Ако аз изтрия някого, дали ще му дам разяснения....! Simple Smile

# 214
  • Мнения: 233
Не, не. На сутринта след последното ни виждане преди почти 3 седмици ми написа, че ще го направи(той ме потърси, затова ми беше странно от къде толкова желание за това. Предполам има някаква тръпка и бързаше. Въпросът е, че след тях пак припкаше при мен като не му се получи). Та, основанието е, за да не се чувствам тъпо, ми остави време аз да го направя. Но при мен вече беше тъпо всичко и отвсякъде и тогава още знаех, че няма да го махна. Радвам се, че той ме изтри. Не сме блокирани. Така го разбрах най-накрая, че не се интересува и не се е никога по нормалния начин. Иначе винаги си фантазирах. Сега поне спрях.

Не вярвам в доброжелателството му, защото много пъти ме е наранявал съзнателно. Що не беше благороден и почтен толкова време назад?! Пък за притесненията му, че ще се изкуши. Донякъде. Той не е много наясно със себе си, освен професионално, тъй че не изключвам. Затова пък аз се култивирам. Няма да бъда заместител, временно забавление, отдушник, убивка на време, остров за самотни души.

П. П. Аз го попитах за причините. Показвах и явно нежелание. Беше прясно и бях тъжна.

# 215
  • Мнения: 3 815
Мисля, че продължаваш да дълбаеш и анализираш излишно. Анализите са полезно до един момент и помагат да установиш кое поведение ти носи вреда и негативи и как да го избягваш за в бъдеще.

Струва ми се, че си си направила изводите и е добре да престанеш да ровиш. Измести фокуса и се съсредоточи върху нещо друго. Излизай с хора, приятелки, други мъже, прави нещо което ти е интересно. Звучиш като да си обсебена напълно от този човек и с това непрекъснато дълбаене не си помагаш, а само поддържаш изкуствено тръпката си към него. Не й даваш възможност да си угасне по естествен път.

# 216
  • Мнения: 233
Отговорих, защото ме попитаха. Казах, че вече не търся причинно-следствени връзки. Има малко обсебеност, да, ама ще си я изкарам и нея.

# 217
  • SF
  • Мнения: 21 564
Очи, които не се виждат, се забравят. Дано да проработи при тебе.
За целта обаче е много важно да не се виждате. Няма нужда една сутрин да ти се обади, за да ти каже, че е решил да не те трие, защото не вижда смисъл, или му липсваш или тинтири-минтири. Обиди се, засегни се дълбоко и го блокирай. За да може, когато размисли, да не стане по лесния и бързия начин с едно позвъняване, пък ако реши, ще те издири, никой не може да го спре. Дори и ти.
Много са грозни тези игрички. "Жертвата" се чувства поласкана, незабравима. На "психопатът" пък му трябва жертва, иначе няма да е психопат. Търсят се взаимно от време на време, показват си нещо.. Дано това да не е вашият бъдещ сценарии. Ако ти не си му жертвата, той ще си намери друга, а на тебе ще ти покаже, че си безполезна дори и за жертва. Спести си ги тези показвания.

# 218
  • София
  • Мнения: 13 142
Аз моята такава връзка я преодолях без триене и блокиране. Но с твърда дисциплина, никакво гледане в социалните мрежи, никакво писане, никакво търсене. След години вече нямам и интерес, веднъж не съм погледнала, какво се случва с него. Разбира се, в даден момент той ме потърси. Нищо не ми трепна, а старите номерца, с които ми разтупкваше сърцето, ми се сториха досадни и евтини. Почувствах се всякаш аз съм дръпнала напред с километри, а той е забил в миналото, неактуален и без развитие.

# 219
  • Мнения: 920
 с наранено его съм, а най ме е страх, че ще продължи напред без да осъзнае какво ми е причинил и къде се намира.
Как егото и любовта ги свързвате в едно?
Където е любовта, там его няма.
Или не разграничавате едното от другото, или прикривате егото зад маска на фалшива любов.
Истинската любов приема, че когато двама не са един за друг, те поемат по своя си път, отделно един от друг.

А човекът ти е причинил толкова, колкото ти си допускала. Каквито граници си определяла, такива е и спазвал.
Но и на него май не му е било лесно с теб.
Щом е проявил достатъчно решителност да приключи връзка, в която и двамата не сте се чувствали щастливи и продължаването й само би ви довело до много по-неприятни преживявания и емоции, отношенията ви са не са били никак добре и за него.
Защо все се вглеждате назад и в това да мерите кой какво на кого, вместо да гледате напред?!
Егото го лекувай с постигането на твои лични успехи, които ще ти помогнат за по-високо самочувствие и самоувереност. Това ще те издърпа от зациклянето в мисълта, че си зарязана.
И всъщност не си зарязана, връзката ви просто е приключила заради реално съществуващи причини - липси на достатъчно много неща, важни за една  стабилна, здрава връзка.

# 220
  • Мнения: 291
Slanchogledeno momiche и аз имах такива връзки, не съм правила нищо за да ги преодолявам, следях ги, страдах, плаках, после пак надежди, после пак разочарования, истината е, че колкото повече се съпротивляваш срещу сърцето си и му даваш забрани, повече ще се изкушаваш, знам че всички тук ти казват да го забравиш, да не го допускаш до себе си, да се занимаваш с други неща, но повярвай ми нищо няма да помогне, неизживяната любов е най-лошата от всички, затова най-добре страдай, щом ти се страда, не се опитвай да бъдеш различна, просто това е един период през който трябва да минеш, щом не си щастлива не се опитвай да промениш този факт, то всичко ще се оправи и ще си дойде на мястото, няма смисъл от дълги анализи. Единственото което ще те измъкне от тази ситуация е друга любов.

# 221
  • Мнения: 233
Извинявай за личния въпрос, leoreta666, при теб дойде ли си всичко на мястото?
Струва ми се, че дори и без нова любов, ще бъда добре.

# 222
  • Мнения: 650
Струва ми се, че дори и без нова любов, ще бъда добре.
Да, права си. Опитай... просто не мисли, че имаш нужда от някой, радвай се на други неща.

# 223
  • София
  • Мнения: 13 142
Разбира се, че не е нужна нова любов... понякога и само сексът оправя Wink И да, не си такова момиче... каквото и да значи "такова"... Ама и твоят "възлюбен" освен секс май друго не ти е давал, та да не се окаже накрая, че в секса си била влюбена Joy

# 224
  • Мнения: 233
От просто секс нямам нужда, но вече си мисля, че чисто основано на его ми е било цялото "влюбване". Търсех близост, внимание. Сексът беше страхотен, да, до последно.
Всъщност си мислех преди това, че всичките ми проблеми ще ми ги реши мъж. Уви, разбрах, че това е най-грешното мислене на света и голяма глупост.

Общи условия

Активация на акаунт