Думите за край

  • 13 820
  • 254
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 920
Имах колежка с подобна история.
Скрит текст:
Живееше с удобни за нея оправдания и обяснения за липсата на мъж в живота й и с грешната представа за партньорството и брака. Агресивна, конфликтна, озлобена, вярваше че само тя има право на щастие и че всички хора, които са  в успешни връзки не го заслужават.
Когато видеше някоя щастлива двойка, се гневеше и се заричаше, че някой ден някой от тези мъже ще бъде неин.
И успя. Чрез добре обмислени стратегии и интриги успя да се вмъкне между двама влюбени, които бяха наши редовни клиенти.
И от там нататък започна нейният истински кошмар. Това, което си представяше че ще постигне и получи се оказа фатална заблуда и илюзия, а отношенията й с този мъж се оказаха най-голямата й грешка. Оказаха се толкова различни и несъвместими като характери, че дори и приятелство не можеше да има между тях. Разбира се, тя обвиняваше него за всичко и не можеше да осъзнае най-важното за взаимоотношенията – съвместимостта, чистотата и искреността в чувствата и намеренията един към друг.
Това, което го имаше между този мъж и приятелката му, го нямаше между него и нея. Виждайки само това, което е отвън, това което като двойка излъчваха – щастие и хармония, тя си мислеше че принадлежи на нея и задължително ще го получи, вярваше че с нея ще бъде същото, както и с приятелката му... Докато в един момент, няколко седмици след началото, тя започна да разбира че сама се е оплела в собствения си капан.
Вече не работим заедно и не знам дали тя успя да научи този важен урок – Това, което принадлежи на друг не можеш да отнемеш и това, че някъде други двама са щастливи е заради сходство в характерите, общи цели, сходни възгледи и възприятия. Все качества, които ако липсват при теб, няма как да получиш същия резултат.
Партньорството е като нареден пъзел, всички части са напаснати перфектно. Чертите от характерите на двамата са в хармония и затова и се получава успешна и щастлива връзка.
Пъзел с грешни части – никога не можеш да наредиш.

# 226
  • Мнения: 233
Приличам си с нея само по наивността и грешните представи,че мъж оправя всички проблеми и, че като видиш, че не си пасвате, е голяма трагедия. Пък то си е нещо съвсем нормално. Не ми се беше случвало, но вече определено знам, че не всеки ще остане и не с всеки бих си паснала. Преди си мислех, че ще е той и никой друг. Пълни простотии. Кой знае колко любови ще имам напред в живота. Приличаме си и по това, че фокуса е бил в мъжете. Фокусът трябва да е в мен. Но не си приличаме с твоята позната по агресивността и другите неща, с които я описваш. Звучи ми като доста злобна и нещастна жена. Пък да не говорим, че стратегии никога няма да тръгна да правя. Както мразя игричките. Нещата или се случват, или не се. То всъщност така се и запознах с него. От нищото. Той ме намери. Та, нищо не е преднамерено и се случва, както е писано.

# 227
  • Мнения: 8
Приличам си с нея само по наивността и грешните представи,че мъж оправя всички проблеми и, че като видиш, че не си пасвате, е голяма трагедия. Пък то си е нещо съвсем нормално. Не ми се беше случвало, но вече определено знам, че не всеки ще остане и не с всеки бих си паснала. Преди си мислех, че ще е той и никой друг. Пълни простотии. Кой знае колко любови ще имам напред в живота. Приличаме си и по това, че фокуса е бил в мъжете. Фокусът трябва да е в мен. Но не си приличаме с твоята позната по агресивността и другите неща, с които я описваш. Звучи ми като доста злобна и нещастна жена. Пък да не говорим, че стратегии никога няма да тръгна да правя. Както мразя игричките. Нещата или се случват, или не се. То всъщност така се и запознах с него. От нищото. Той ме намери. Та, нищо не е преднамерено и се случва, както е писано.
Аз май съм в същата ситуация като теб-знам,че трябва да се разделим,опитах се,обаче не си преставям да съм с друг.Знам,че не е за мен,че сме пълна противоположност,но такива емоции не съм изпитвала към никого.Отлагам раздялата,обаче колкото повече бягам,толкова повече виждам,че тази емоция не съм я изпитвала с друг.

# 228
  • Мнения: 233
Не знам дали е добре да чакаш той да го направи или пък това е най-добрия начин. В тези ми отношения това беше най-качествения ритник, че той спря всичко и занапред ми е за обица да не оставям на някого да държи контрола, да не се задържам там, дето не става, тъй като за 2 години нищо не се промени. И все пак, ако можеш, режи първа, щом не виждаш смисъл. Прочети цялата тема. Много ценни съвети ми се дадоха, които не взех. При теб може да помогне и да не чакаш той да реши.

# 229
  • Мнения: 291
Извинявай за личния въпрос, leoreta666, при теб дойде ли си всичко на мястото?
Струва ми се, че дори и без нова любов, ще бъда добре.
Да, дойде си, и след най-мрачните дни, пак изгрява слънце. Ами не те познавам лично за да кажа с точност, но според писането ти тук си давам сметка че си склонна да мечтаеш и да страдаш за някого, и според мен, докато не откриеш друг по добър от него, няма да го прежалиш и докато си сама все ще ти е на сърце

# 230
  • Мнения: 233
Май бях по-склонна да мечтая, защото това беше цел номер 1. Сега цел номер 1 е друга.

# 231
  • Мнения: 920
😮
Ама той нали беше сам, неангажиран?

# 232
  • Мнения: 233
😮
Ама той нали беше сам, неангажиран?

Тоест? Сам е, да. Никъде не съм писала обратното.

# 233
  • Мнения: 920
Извинявай, помислих че искаш да кажеш, че сега негова цел е друга жена.
🤓
Но те разбрах, всъщност за твоя цел говориш.

# 234
  • Мнения: 233
Ааааа Grinning и аз се зачудих да не съм драснала някоя глупост.

Да, преди да го срещна много исках връзка и романтизирах прекалено. Много филми съм гледала, всички бяха обвързани край мен. И тогава не се чувствах добре и мислех, че един мъж ще го оправи. Е, няма. Че и попаднах на такъв, който се възползва, че се влюбих за пръв път.
Цел номер 1 не трябва да е мъж. Цел номер 1 трябва да съм си аз. Това имах предвид.
Между другото даже се и чувствам мъничко по-добре. Помогна и, че няма какво да следя в телефона. Не ми напомня така за себе си и е малко по-лесно сякаш.

Не знам какви са му целите. Не искам вече да мисля за живота му. Все тая. Ще си гледам моя.

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 22:46 от Slanchogledeno momiche

# 235
  • Мнения: 920
Хубаво е това, че се чувстваш по-добре.
Все пак, въпреки всичко което се е случило всяко нещо ще се подреди на мястото си.

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 23:07 от Emillia-m

# 236
  • Мнения: 233
Всичко ще се подреди, нямам съмнение. Само временно ще огранича тъжните песни, че ме разреваха на "Капките" да им се не знае. Grinning Ще гледам да се обградя със забавни и позитивни неща. Виждам, че ми помага смеха. Вчера много се забавлявах с колегите си.
И даже вече не се чувствам зарязана, а направо отървала се. По-добре съм, да. Даже си поръчах диамантен гоблен. Нямам търпение да пристигне.

# 237
  • Мнения: 233
Нов ъпдейт, обаче този път да се посмеете: блокирал ме той в Инстаграм без да го търся, без нищо... Нулев контакт. Обаче оставил Вайбър и Фейсбук. Grinning А, кажете ми сега, не е ли нарочно?! Ако блокираш, блокираш навсякъде. Е, няма да му играя по свирката на тоя смешник. Няма да го потърся. Вече съвсем започвам да се чудя какво аджеба му харесах на тоя мухльо. След един месец се сетил. Доскучало му е, явно не е успял да си намери секс. Колко е жалък само... Позабавлявах се, де. Grinning

# 238
  • София
  • Мнения: 13 142
Още му играеш по свирката, щом следиш какво прави. А той вероятно на това разчита за да те вкарва в смут.

# 239
  • Мнения: 3 815
Блокирай го ти във Вайбър и Фейсбук и където още не те е блокирал. Хем да не се изкушаваш да му пишеш и следиш, хем той да си знае, че контактът не е желан.

Общи условия

Активация на акаунт