Перилни препарати и омекотители – 64

  • 37 227
  • 723
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 6 010
Да, за жалост има следа от оранжевото петно от морков. Разочарована съм, не се сещам какво повече можех да направя, следващия път ще пусна тази блуза с ОМО за бяло.



# 301
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
При същите условия резултатът с прах Омо ще е същият (само дето ще ти намирисва неприятно от Омо-то) (мое мнение)

Пак мое мнение: Няма как да очакваме чудо при такова замърсяване. Реално то е инцидентно, предполагам не е от нормалните замърсявания, с които се тестват праховете.

Лично аз не съм имала неизпрано пране с моите сладки внучета-момченца (защото третирам петната предварително).

А е и много важно това, което казва снаха ми, че не е толкова важно дали ще се изперат без видими петна дрехите за вкъщи, важно е децата да са здрави и щастливи. Satisfied
Бабите понякога се бъгваме.

# 302
  • София
  • Мнения: 6 010
Абсолютно е инцидентно петното, двегодишният ми син се поля с последните глътки сок. Третирах предварително, веднага след нацапването. Но ще пробвам и с Омо със сигурност, и друг път ми е изпирал стари петна.

# 303
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Успех, но вече условията няма да са равни. Петното ти е третирано, прано и едва сега ще переш с Омо (Предполагам напълно ще изчезне след това пране, предвид първоначалния резултат, но то с който и прах да переш, ще се доизпере). Simple Smile Гледай просто да не те задуши миризмата му. Tired Face

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Миналото лято имах петно от шоколадов сладолед на жълта памучна блуза,пуснах я на 60градуса с гръцки Диксан,без резултат,остана за "домашна".Следващото пране на тази блуза беше с гръцки Скип,пак на 60градуса,петното беше изпрано напълно,а след първото пране(неуспешното) беше минала и през сушилнята.А що се отнася до миризмата на Омо|Скип,не се задушавам,напротив харесва ми,лично мое мнение.

# 305
  • Мнения: X
Когато започнах да се боря с петната по бебешките дрешки и четох насам натам, разбрах че трябва върху петното да сложим препарат, без да го отпираме, без да го мокрим, само препарат. И тогава си взех от ДМ на тяхната марка. И винаги така правя. Като имаме петно мажа препарат и го оставям, после пера, може и на другия ден. Изчезвали са доста упорити петна от морков и от тиква.
Взела съм Персил Сензитив от Лили и в състава пише че има оптически избелители.

# 306
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз честно казано имам доста опит с петна още от баткото и до момента нямам някакви трайни провали. Обичам да експериментирам и документирам, в случая споделих резултат с препарат, който тъкмо се коментираше.

На мен миризмата на ОМО ми е силна, но пък ми харесва, знам, че е недолюбван и си замълчах Simple Smile

# 307
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Петната ги намазвам със зеленото веро гел Тест. После пускам пералня, каквато е на ред- бяла цветна. Нямам фал. За разлика от Вениш,  който ми развали няколко тениски необратимо.

# 308
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Аз никога не бих опрал с веро. Ами ако му стате нещо на кожичката. То може да е на малък очастън но сигурно е достатъчно.

# 309
  • Мнения: 2 958
Аз също много харесвам аромата на ОМО . Обичам силните аромати . Мисля че доста хора преувеличават за миризмата на този прах .

# 310
  • Мнения: 452
Петната ги намазвам със зеленото веро гел Тест. После пускам пералня, каквато е на ред- бяла цветна. Нямам фал. За разлика от Вениш,  който ми развали няколко тениски необратимо.

Преди години мама правеше същото с дрехите на баща ми, зацапани с машинни масла от работата. В едни кутийки беше тогава...Как съм го забравила този метод! Благодаря ти!

# 311
  • Мнения: 300
Не знам има ли го още " Тест" гел по магазините, но и моята майка така процедираше пък и аз с дрехите на каката и верно не изпрано нямаше особенно ако го намажеш веднага. Хубаво че напомнихте за него ще взема да се разтърсва по тракийските магазини.

# 312
  • Мнения: 2 958
Аз ползвам препарата за петна на Лидл . Просто към праха за пране добавям 25 мл от добавката и не се занимавам с Тест и подобни.

# 313
  • Мнения: 453
Току- що видях на сайта на dm, че на солта срещу петна е нарисувано и бебешко боди.
Ще потърся повече информация за състава в реален магазин, но ако някой сподели личен опит за ефекта на изпиране, би било полезно.
Важно е и влиянието на активните съставки върху бебешката кожа.

# 314
  • Мнения: 2 958
От понеделник в Кауфланд :
Гел Рекс 60 пранета – 10 лв.
Прах Ариел 40 пранета 13.29 лв
Омекотител Коколино различни видове – 4.99лв
Дезифектант за пране Хейтман – 5лв
Калгон– 7.99
Също и прах Савекс за 20 лв 100 пранета .

Общи условия

Активация на акаунт