Перилни препарати и омекотители – 64

  • 37 366
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 267
Ще търся Ариел за бяло . А да знаете дали го има на промоция някъде ?
https://broshura.bg
Избираш град, за който се отнасят брошурите и търсене с търсачката на сайта Ариел.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Омекотителите на Тезори са дори на промоция в Лили в момента. И на мен ми допадат. Слагам по малко, предимно на спално бельо и хавлии, не обичам дрехите ми да миришат на омекотител.
Много научих от тази тема, пробвах нови неща, споделям, ако нещо ме е разочаровало или много ми е допаднало. Но не разбирам голямото чудене - Ариел ли, Персил ли, Омо ли. Сякаш купувате диван и ще го гледате следващите 10 години. Ясно е кои са добрите марки. Има пакети/туби  за 18 пранета. Изпробвайте и решете за себе си. И споделете мнение после.

# 62
  • Мнения: 1 594
От Ариел до Ариел в България има разлика. И омо-то, и персил-а също. Иначе нямаше да я има тази тема толкова години.

# 63
  • Мнения: 7 029
Наистина има разлика в качеството на перилните препарати, предлагани у нас и в чужбина.

# 64
  • Мнения: 2 961
Този Рекс за бяло  никога не го купувайте !! Миналата година го взех за работни дрехи . Вчера ми се наложи да пера бялото с него . Всичко излезе сиво . Днес пуснах вчерашната бяла пералня с ОМО за цветно и всичко се оправи . 
Това е този Рекс само че тук е за 60 пранета а моя е за 18 http://taxta-magazini.com/rex-amazonia-freshnes-3-60

# 65
  • Мнения: 949
Аз дълго време перях с ДМ този за бяло, но след като му смениха опаковката не съм доволна. Нещо май го направиха. Не изпира добре поне при мен. Смених с ариел и няма големи поражения, но все пак моите деца не се пазят изобщо, големи палачори са.

# 66
  • Мнения: X
Здравейте! Някой използвал ли е този препарат за почистване на пералня? В упътването пише че се пуска на най-кратката програма и нямало нужда от повече изплакване..

# 67
  • Мнения: 2 961
Скрит текст:
Здравейте! Някой използвал ли е този препарат за почистване на пералня? В упътването пише че се пуска на най-кратката програма и нямало нужда от повече изплакване..

Според мен изобщо няма да е ефикасен  на кратка програма  и ниски градуси . Трябва да се ползват такива препарати на поне 60С .

# 68
  • Мнения: X
И аз това се замислих, кратката програма на моята пералня е 20мин при 30 градуса. Иначе този препарат го взех от магазин за вносни перилни препарати, момичето там ми го препоръча и не съм чела какво пише на етикета.
По принцип когато искам да почистя  пералнята я пускам на програмата в която е дадено че може да се използват най-високите градуси (90). Така пише и в упътването към нея. Слагам оцет и сода и пускам, но без центрофуга. Сега обаче реших да взема препарат..

# 69
  • Мнения: 2 961
И аз това се замислих, кратката програма на моята пералня е 20мин при 30 градуса. Иначе този препарат го взех от магазин за вносни перилни препарати, момичето там ми го препоръча и не съм чела какво пише на етикета.
По принцип когато искам да почистя  пералнята я пускам на програмата в която е дадено че може да се използват най-високите градуси (90). Така пише и в упътването към нея. Слагам оцет и сода и пускам, но без центрофуга. Сега обаче реших да взема препарат..
Направи същото като преди  само че без сода и оцет.

# 70
  • Мнения: 3 047
Здравейте! Някой използвал ли е този препарат за почистване на пералня? В упътването пише че се пуска на най-кратката програма и нямало нужда от повече изплакване..


Този препарат винаги съм го ползвала ,както е описано на опаковката. Но използването му, не отменя веднъж месечно да пускам пералнята на самопочистване ( при мен програмата е на 90 градуса и добавям прах с кислородни избелители). При нас водата е супер варовита, но пералнята след 6 години няма и следа от котлен камък. Ползвала съм препарата на Кауфланд и този на Лидъл също.

# 71
  • Мнения: 11 594
Здравейте! Някой използвал ли е този препарат за почистване на пералня? В упътването пише че се пуска на най-кратката програма и нямало нужда от повече изплакване..

Това не е препарат за почиствне на пералня, а за почистване от варовикови наслагвания. Има огромна разлика.
И за какво ги слагаш тези оцет и сода като взаимно се неутрализират. Най-много скоро да си скапеш пералнята.
Ето хубави препарати:
 ----"тежка артилерия"  :
https://hg-bulgaria.com/bg/product/magazin/55-1/5587115770192971

----- "лека артилерия":
https://hg-bulgaria.com/bg/product/magazin/55-1/187115772581151

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 18:14 от petiaivanov

# 72
  • Мнения: X
За оцет и сода бях чела на много места, а този препарат е такава смрад, че няма на къде...Нищо, ще знам вече, тези които препоръчавте ще ги запазя и следващия път ще знам какво да взема. Благодаря на отзовалите се! Радвам се че намерих тази тема, за да се информирам повече относно прането, тъй като напоследък не съм доволна от изпирането. Първо ще я почистя хубавичко обаче.

# 73
  • Мнения: 2 961
За оцет и сода бях чела на много места, а този препарат е такава смрад, че няма на къде...Нищо, ще знам вече, тези които препоръчавте ще ги запазя и следващия път ще знам какво да взема. Благодаря на отзовалите се! Радвам се че намерих тази тема, за да се информирам повече относно прането, тъй като напоследък не съм доволна от изпирането. Първо ще я почистя хубавичко обаче.
Аз оцет никога не бих сложила в пералнята .

# 74
  • Мнения: 756
Кажете с кой прах да заменя Персил сенситив? Винаги съм прала на детето дрехите с него, без да деля цветове, но сега белите сивеят.

Общи условия

Активация на акаунт