Всичко за климатиците N2

  • 40 353
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 415
Така, викаш техтици от фирмата, те ти констатират, повреда шум,  те нищо не правят но го пишат като дефект. Така още 2 пъти и като събереш три протокола пишеш молба да си го разкачат, и да ти върнат парите.

Вече ги виках за Греето, дойдоха и казаха, че няма дефект и не написаха протокол, нямали основание. Тогава от фирмата се съгласиха да го сменят на добра воля. Предложиха ни едно Фуджицу като тих, но същата работа. Имаше фасони. Така, че не знам как техниците ще се съгласят да ми напишат такъв протокол.

# 61
  • Мнения: 2 895
Freyda, а може ли да качите клипче със шума който ви дразни?

# 62
  • Мнения: 77
natnikol2, поставянето на FTXF35B във Вашето помещение, ще е чиста проба мазохизъм, ако го закупите от посочения магазин грешката ще е двойна.
[/quote

Нищо не разбирам. Моля обяснете разбираемо за мен.... взимала съм фуджицу от там.....

# 63
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Еми, според мен монтажистите не са добри, за да работи добре един климатик, е много важен монтажа. Какви ли не простотии съм виждал.

# 64
  • Мнения: 489
Freyda, а може ли да качите клипче със шума който ви дразни?
Няма опастност, аз исках да помагам ,но кли не качи.да си призная почети съм сигурен че всичко си е ок и проблема е тя, но не е моя работа.Аман от претенциозни хоря с климатици от 1000 лева

# 65
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Любимец 13, моляте ако имаш наблюдения над онова Грии кажи ги.

# 66
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Има претенциозни клиенти с клими от 2500 лв. Е и?!

# 67
  • Мнения: 4 589
Здравейте, имам едно питане за климатик fujitsu dc inverter. В режим на отопление, при достигане на зададената температура, спира /или по-скоро намаля оборотите/ но вътрешното тяло никога не спира и се усеща едно непрекъснато леко хладно подухване /много е неприятно/. Имаме и Daikin, при него няма такова нещо - при достигане на зададената температура, вътрешното тяло спира да работи не се усеща абсолютно никакво подухване /все едно няма климатик/.
Защо така се получава с този fujitsu, пробвах всякакви настройки и температури, все същото - външното тяло спира, от вътрешното леко си подухва...Ако така са му фабричните настройки никога да не спира, май няма да може да се оправи?

# 68
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
При някой марки, при достигане на температурата, вътрешния вентилатор минава в режим на следене промяна на температура - тоест върти се много бавно, за да следи кога ще има промяна на температурата, като инфото се подава от въздушния датчик. При други марки, това също го има, но турбината се пуска за малко и после пак спира. После цикъла се повтаря. Когато външното тяло спре, турбината превърта стайния въздух който е с температура ~ 20 и няколко градуса. И това се усеща като хладен въздух, като се има предвид че при работеща машина, изходящата струя е с доста по висока температура.

# 69
  • Мнения: 489
Любимец 13, моляте ако имаш наблюдения над онова Грии кажи ги.
Какво и да кажа ще те излъжа.монтирани са края на декември.за сега хората са доволни.те бяха вкарали 20 на бройки от друга държава от европейският съюз и даже бяха с кабел за комуникация.Интересно ми е сега как ще дойдат.

# 70
  • Мнения: 1 415
Любимец, за да ти кажа че не марката ми е проблема ще ти кажа, че сестра ми имат Грее купен преди 5г, незнам какъв е модела и тя не знае, ще питам мъжа и, знам че не е много скъп. Днес бях в тях и мога да кажа, че климатика изобщо не се чуваше. Има нещо сбъркано при нас или е при монтажа или просто новите серии са калпави.
Клипче не качвам, защото не се получава, чува се като вятър, което не е реално.
Мислих да извикам монтажист да го види, но честно казано мисля че ще е загуба на време. Какво ще установи при свършен факт. Затова обмислям крайни варианти.
И да добавя, парите не съм ги намерила на улицата, 1300лв за теб малко ли са, че да нямам претенции.

Последна редакция: сб, 06 фев 2021, 22:06 от Freyda

# 71
  • Мнения: 489
Любимец, за да ти кажа че не марката ми е проблема ще ти кажа, че сестра ми имат Грее купен преди 5г, незнам какъв е модела и тя не знае, ще питам мъжа и, знам че не е много скъп. Днес бях в тях и мога да кажа, че климатика изобщо не се чуваше. Има нещо сбъркано при нас или е при монтажа или просто новите серии са калпави.
Клипче не качвам, защото не се получава, чува се като вятър, което не е реално.
Мислих да извикам монтажист да го види, но честно казано мисля че ще е загуба на време. Какво ще установи при свършен факт. Затова обмислям крайни варианти.
И да добавя, парите не съм ги намерила на улицата, 1300лв за теб малко ли са, че да нямам претенции.
Първо да смениш два климатика и двата да шумят малко ме съмнява.тези климатици на положени тръби ли са. Или фирмата пуска тръбите по време на монтажа?

# 72
  • Мнения: 1 415
Любимец, за да ти кажа че не марката ми е проблема ще ти кажа, че сестра ми имат Грее купен преди 5г, незнам какъв е модела и тя не знае, ще питам мъжа и, знам че не е много скъп. Днес бях в тях и мога да кажа, че климатика изобщо не се чуваше. Има нещо сбъркано при нас или е при монтажа или просто новите серии са калпави.
Клипче не качвам, защото не се получава, чува се като вятър, което не е реално.
Мислих да извикам монтажист да го види, но честно казано мисля че ще е загуба на време. Какво ще установи при свършен факт. Затова обмислям крайни варианти.
И да добавя, парите не съм ги намерила на улицата, 1300лв за теб малко ли са, че да нямам претенции.
Първо да смениш два климатика и двата да шумят малко ме съмнява.тези климатици на положени тръби ли са. Или фирмата пуска тръбите по време на монтажа?
Първият климатик Грее те пускаха тръбите, дупчиха, всичко. Вторият климатик Фуджикцу го сложиха към предните тръби, само смениха телата. Бяха същите монтажисти.

# 73
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Фрейда, ескам да си изкажа мнението, предварително ти казвам да не се обиждаш.
  Като мое лично мнение, в тези времена, ако един климатик се взима за отопление, то би било добре, той е да е хиперинверторен. Дори и да не е поне копа му на отопление са е 5.
  Ти до сегаси взимала добри машини, макар че има и по добри. Аз сацо търся мнение за онова Гпии новия модел. Ако е тих го взимам веднага. Просто като характеристики е супер. Ти до сега си взимала по-нисак клас машини. Не може да очакваме чудеса. Аз съм чувал да ми се оплакват и от такива да 3000 лева, но при теб, Гриито е нисък клас, пък Фуджицото никога не са били най-тихите. Те нямат тих режим. Имат на външното тяло, което за мен е тъпо. Аз имам 2 Фуджицута, хиперинверторни и пак се чуват повече он Панасоник, ЛГ, Грее У краун и други.

# 74
  • Мнения: 489
Любимец, за да ти кажа че не марката ми е проблема ще ти кажа, че сестра ми имат Грее купен преди 5г, незнам какъв е модела и тя не знае, ще питам мъжа и, знам че не е много скъп. Днес бях в тях и мога да кажа, че климатика изобщо не се чуваше. Има нещо сбъркано при нас или е при монтажа или просто новите серии са калпави.
Клипче не качвам, защото не се получава, чува се като вятър, което не е реално.
Мислих да извикам монтажист да го види, но честно казано мисля че ще е загуба на време. Какво ще установи при свършен факт. Затова обмислям крайни варианти.
И да добавя, парите не съм ги намерила на улицата, 1300лв за теб малко ли са, че да нямам претенции.
Първо да смениш два климатика и двата да шумят малко ме съмнява.тези климатици на положени тръби ли са. Или фирмата пуска тръбите по време на монтажа?
Първият климатик Грее те пускаха тръбите, дупчиха, всичко. Вторият климатик Фуджикцу го сложиха към предните тръби, само смениха телата. Бяха същите монтажисти.
А шума като бълбукане ли е ,като течаща вода,стържещ ли е или някакъв друг

Общи условия

Активация на акаунт