Всичко за климатиците N2

  • 41 050
  • 741
  •   2
Отговори
# 630
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Ами за този бюджет има много хубави климатици. Ако искате наистина хубав погледнете Daikin Ururu sarara 50 ka.
Той средно отдава 6,3 киловата, което идва идеално за помещението. Само дето е 1200 лв по скъп ама е топ модел 

Иначе в бюджетната рамка това

 Fuji Electric RSG18LFCA~ROG18LFC

Hitachi RAK-50PSЕ-W/S~RAC-50WSE 

Fuji Electric RSG18KMTB~ROG18KMTA

# 631
  • Мнения: 787
Благодаря, ще ги погледна! Може ли коментар и препоръки за подови климатици? В действителност ли са по-добри от стенните? Разглеждайки сайтовете попаднах на Daikin fna60a/rxm60r, който е подов за вграждане, предполагам естетически ще стои добре, ако се вгради в гипсокартон и се боядиса в цвета на стената, въпросът е дали ще върши работа:)?

# 632
# 633
  • Мнения: 3 576
Къде да търся климатици, среден към висок клас, с надежден монтаж? Не ми се иска от техномаркетите, а от специализиран търговец, за София питам.

# 634
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Хората има различна представа за "от среден към висок клас". По-добре говорете в пари.  Иначе вимакс.

# 635
  • Мнения: 2 934
Gebura, подовите климатици са много по ефективни в режим отопление, изключително комфортни и безшумни. https://www.acton.bg/product/podov-klimatik-daikin-fvxm60arxm60r … perfera-21000-btu

# 636
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Натт, съгласен съм ама не са по-безшумни. Аз отдавна махнах подовите, защото просто се видя, че няма да се получат нещата. И други си топлят и са ефективни. Факт, че подовите, стоплят по-бързо пода. Но при денонощна употреба, няма проблеми.

# 637
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Моля за препоръка за климатик за стая с размери 3.80/3.60/2.80. Петкамерна дограма без изолация. Естествено, да е най- икономичен.
Каква е причината климатик почти да не топли. Т.е топлия въздух се усеща само ако застана под него. А е вдигнат на 29'. Лятото охлажда.
Не е поглеждан от техническо лице откакто е сложен / около 10г./
Самоцитирам се, надявам се някой да отговори.

# 638
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Аз не ви разбрах поста и за това не отговорих. Вие искоте климатик защото вашия е повреден. Така ли е?

# 639
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
За два отделни става въпрос.

# 640
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Ще ви пиша на лично.

# 641
  • Мнения: 1 791
Здравейте, закупих си климатик Мицубиши хеви. Първият проблем, който възникна бяха едни вибрационни звуци, които техниците успяха да отстранят-разглобяваха, наместваха, оправи се. Сега остана едно свистене, все едно се чува вятър в комин почти постоянно от втрешното тяло. На какво може да се дължи?
 Другият проблем е, че няма онлайн модул, а работи с едно устройство magic cube - малко квадратно кубче за управление на климатика от разстояние. Инсталирах приложението orvibo home, направих всички връзки според упътването. Свети постоянна синя светлина. Комуникира приложението с кубчето, защото като натисна бутон от виртуалното дистанционно примигва синята светлина, но нищо не се случва. Мисля, че устройството-кубче не подава към климатика сигнала. Да не би да трябва да задам нещо на климатика. Устройството се казва havic.

Последна редакция: нд, 07 ное 2021, 10:35 от silvi_7878

# 642
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408

Защо HEAVY а не ELECTRIC, и виждам че всички са инверторни? На нас предимно за отопление ни трябват, още повече че около къщата няма много други къщи и ще е проветриво… 🤔🤔🤔

# 643
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 780
Не разбирам, за хиперинвертор ли говорите? Това е търговски трик.

# 644
  • Мнения: 381
Здравейте, имам нужда от помощ за нашия климатик (LG DM12RP). Купен е преди малко повече от 5 години, като през първата година и половина си беше поддържан от нас, но поради незавикещи от нас обстоятелства трябваше да освободим апартамента за други хора. Не знам до колко са се грижели за него само знам, че не са викали техници всяка година за да поддържат гаранцията, която беше 5г.

Върнахме се преди 5 месеца, като през лятото си го ползвахме на студено без проблем. Днес реших вече да го пусна на топло. Поработи 2-3 часа и даде грешка CH 21. Рестартирахме го, но грешката излезе отново почти веднага. Знам че тези кодове могат да значат много неща, молбата ми е да ни ориентирате какъв може да е проблема и евентуално колко ще ни струва ремонта. Прилагам и снимка на грешката от приложението.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт