Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Всичко за климатиците N2

• 19 416
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
Нямам впечатления от Хитачи, но Daikina работи перфектно и е много икономичен.

# 721
  • Sofia
Ами така показани числата - няма връзка с това колко са икономични и ефективни.
Ако производителя е решил, че даден климатик ще се ползва за определен обем, в определени условия, то средния разход ще е различен, но без това да го прави по-неефективен.
По същия начин за минималната консумация - тя е свръзана с това, каква е "ниската" степен предвидена от производителя. Може той да иска да направи много безшумна степен на работа - по-ниска скорост, по-малко топлоотдаване, а и от там по-ниска консумация. Друг производител може да е преценил, че климатика му ще отделя с 10% повече на най-ниската степен и с това, съсвсем естествено ще му се вдигне и консумацията.

# 722
  • Велики Преслав
На теория, при ниска скорост климатика консумира повече от колкото на висока.
Консумацията не се изчислява по степен та турбината.

# 723
    • Пловдив
    Тъкмо сте на тази тема за скоростта на вентилатора.
    Така...единият от  канални  ви Дайкини е в действие от 6-7 дни,като до вчера си играх да ги обследвам и настройвам.Стигнах до настройка на вентилатора от сервизното меню.Фабрично е на 7,като скоростите са от 1до 15.Гледах в You tube няколко среща и единият си го настрои на 4та степен,защото системата му била преоразмерена.Та чудя се,дали вентилатора ,променя мощността на климатика ?Тоест на първа степен по-малко ли ше топлоотдава,съответно и изразходва?
    За съжаление ,малко трудно провеждам опити с консумацията на енергия на различни степени,при една и съща температура,защото трябва да засичам на външния електромер,консумация на кръгъл час,а до вчера климатикът работеше само 2-3 часа в денонощие.Не ми се дават 300+лева  за свързване на WiFi устройство към вътрешното тяло,за проверка на моментната консумация.
    Не мога да разбера,кое е икономически по-ефективно на добре изолирана къща -да дам по-голяма диференциална разлика -тоест от 22°,да стигам до 24°,или да си поддържам само 22°.
    Знам,че издребнявам,но цената на промишления ток е сериозна,а щъщата е голяма.Ето конкретните данни на машините .
    Досега по-малкия успяваш да поддържа 22 градуса на първи и 23°на втори етаж(отворено стълбище)без да ползвам този на втори етаж(по-мощния).

# 724
    • Велики Преслав
    Нелина, при повечето климатици, колкото по-ниска е скоростта на вентилатора, ограничава развъртането на компресора.
    Така не е по-икономично. Напротив. Отоплението е по-бавно с по нисък COP, от там по-енергоемко. При по-силен вентилатор е по-икономично

# 725
    • Пловдив
    Значи да ги бумна на по-висока степен ? Thinking
    Иначе на самият контролер вентилатора съм го направила на auto режим и да се изключва,когато достигне желаната T.Нямам нужда да продължи да върти вентилатора ,защото рекуператорът също спомага.Ами, ще правя опити с  вентилатора и електромера,когато се включи климатика.
    А ,за диференциалната разлика какво мислите?

# 726
    • Велики Преслав
    Остави го на АУТО.
    Какво за диференциалната разлика?

# 727
    • Бургас
    ако си правиш ексерименти с консумацията с нещо такова ще ти е по лесно
    https://www.amazon.com/Suraielec-Calculator-Protection-Electrici … vZ0NsaWNrPXRydWU=

# 728
    • Пловдив
    Аутото е ясно,само,че вентилатора има допълнително сетване от 1 до 15.Спрямо това каква мощност съм избрала ,аутото ще си действа в последствие.
    Тоест на 10 степен вентилатор,продължавам да имам нисък,среден и силен вентилатор +Ауто,което е различно от 2ра степен със ауто,например.
    За диференциална питам дали е по-икономично ,ако искам 22 градуса,да седна при 24 климатика да се изключи и да се включи пак при 21 ,или да си държи само 22°,което предполага много по-често включване.

Сега ще погледна предложенията за измерване,но ако са за контакт няма да ми свършат работа,тъй като телата са включени директно и си имат отделни бушони.

# 729
    Привет група, моля за мнение за климатици Мицубиши?

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 12:35 от AnMary

# 730
    Моето мнение е, че са най-добрите на пазара.

# 731
    • Велики Преслав
    Е вие вобще разбрахте ли за кое Митсубиши говорите.

Ива, много пошло описание

# 732
    За мен касетофоните на Хитачи са най-добрите! Всичките модели. Вадят най-качествен звук и това ми го казаха и музиканти. Не знам модел касетофон на Хитачи да е с калпави тонколони. Така че защо не всички климатици на Мицубиши да са най-добрите на пазара?

# 733
    • Велики Преслав
    Защото
    Има 2 марки Mitsubishi. Не е опоменато за коя се пита!
    И двете Митсубишита си имат кусури. Пли климатиците има най-добри марки. Но не най-добрите да са Митсубиши. Има много хубави марки. Всяка има хубави модели и издънки.

# 734
    Ами, съжалявам за пошлото описание, но не разбирам от климатици,не знаех че има 2 вади. Човека които ще ни стала климатиците ми предложи тази марка и аз пиша за мнение. @deaf, Благодаря 🤗
    Е вие вобще разбрахте ли за кое Митсубиши говорите.

Ива, много пошло описание

Общи условия

Активация на акаунт