Всичко за климатиците N2

  • 40 589
  • 741
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 74
Какви климатици ми трябват като характеристики за основно охлаждане на следните стаи? Бонус ще е да са добри и за отопляване като резервен вариант, ако има проблем с газта. Спалните ще са на мултисплит система, няма друг вариант. Тръбите са прекарани и има място само за 1 външно тяло на тази част от фасадата. Местата на вътрешните и външните тела са обозначени със синьо. Височината на стаите е 2.60м. Сградата е от 2020г, има изолация и пет камерна дограма с двоен стъклопакет. Ако може да ми препоръчвате и конкретни модели. Не съм си определил бюджет, но да кажем общо 5000лв за всичко. Държа да са качествени, тихи и с опция за отдалечено управление.

С червено са обозначени местата на радиаторите и котела. Препоръки за газов котел също са добри дошли. За София става дума.

# 586
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Примерно:
Mitsubishi Heavy SRK50ZS-W/SRC50ZS-W PREMIUM, 18000 BTU за всекидневната
Mitsubishi Heavy SCM45ZS-W с две 20-ки вътрешни тела (т.е. 2х Mitsubishi Heavy SRK20ZS-W).
Има адаптър за Wifi, около 100-120лв.

# 587
  • Бургас
  • Мнения: 1 704
този Wifi адаптер за 100 - 120 лв. не е ли нещо такова, дет го продават за 30-50 лв.
https://www.emag.bg/smart-kontakti/c

# 588
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Подкрепям предложенията на julian. Предчувствам че ще преминете ва климатик Grinning
За хола, може да погледнете и това
https://vimax.bg/klimatici/invertorni-klimatici/hiperinvertoren- … 0-btu-klas-a.html

https://vimax.bg/klimatici/invertorni-klimatici/invertoren-klima … ea-15000-btu.html

https://vimax.bg/klimatici/invertorni-klimatici/hiperinvertoren- … 0-btu-klas-a.html

 Misicdoubl3 Wi fi  адаптора е устройство (модул) което се свързва с модула на климатика. Няма общо с показаното от вас.

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 40 868
Каква може да е причината на дисплея на климатика да е задедена Т 25*, на дистанционното му да показва 23* и да не се включва да духа?

# 590
  • Мнения: 1 043
Каква може да е причината на дисплея на климатика да е задедена Т 25*, на дистанционното му да показва 23* и да не се включва да духа?
Едно ламерско обяснение, защото специалистите не са си казали думата.
Две възможности:
- При датчика на вътрешното тяло температурата действително да е 25 градуса или повече.
- Софтуерът му или конкретните настройки да са такива, че да постига желаната температура на степени с цел по-малко работа на максимална мощност и повече комфорт (по-малко шум, по-слаба въздушна струя).

# 591
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Първото ти предположение, можеби е вярно. Дайте го на 26 градуса и гледайте какво става

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 40 868
Благодаря..ще го направя и ще стоя в стаята да наблюдавам. Нещо не можем да му настроим, а не е да не ползваме климатик.
В другата стая е друга марка, по-стар модел и си работи съвсем по настройките...

# 593
  • Мнения: 1 043
Я дайте по-добре марката и модела, че в един специализиран форум текат люти дискусии на тема защо едикоя си марка (при това не евтина) затопля бавно, на степени, а друга по-бързо.
В офиса имам един Gree и цяло лято не успях да го накарам да се изключи, когато духа студено, при все че му настройвах температурата дори на 29 градуса.

# 594
# 595
  • Мнения: 1 043
Опааа, значи това, което писахме в голяма степен губи смисъл. Подходихме с идеята, че вътрешното тяло е горе, където температурата е по-висока.
На мене лично ми се струва, че машината е прекалено голяма за това помещение и за да покрие такава малък диапазон между желана и фактическа температура, трябва да започне да работи на по-ниска степен на мощност от поддържаната и затова просто не включва.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 40 868
И...кво прайм тогава? Simple Smile
Просто разположението не отговаряше за таванен. Като почне да духа прави баня, да...ама после не можем да вденем как почва да работи.

# 597
  • Мнения: 1 043
Радвайте се на хубавата придобивка. Все някой спец ще се включи и ще предложи решение. Аз не съм най-големия разбирач, споделям неща от обща култура.

# 598
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Не се притеснявайте
 Топло е още. Днес при нас пече слънце и моето LG се успива. Като застудее ако не се оправи ще се даврандиса. Ако не се плитеснявайте тогава. Другото което е ако ако можете дайте една снимчица, с отворен капак.

# 599
  • Пловдив
  • Мнения: 40 868
Сега не съм вкъщи, ще снимам...
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт