Всичко за климатиците N2

  • 40 585
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
А защо сте гледала в сайт. Този климатик средно отдава 4 киловата.  Когато не е уразмерен правилно неговия цикъл на рябота се нарушава. Оттдам и дефрости
 Отделно, че това е един от върховите модели на марката.
Какъв модел са ЛГ-тата?

# 616
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
И на каква база някакви тъпанари, ще казват коя машина за колко квадрата е?! Едно помещение не е само квадратура...

# 617
  • Мнения: 1 043
И на каква база някакви тъпанари, ще казват коя машина за колко квадрата е?! Едно помещение не е само квадратура...
Е, то е ясно. Не оспорвам компетентността Ви. Просто давам обяснение откъде е дошъл най-вероятно проблемът. Плюс северното изложение като утежняващо обстоятелство.
При мене например, за 14 кв.м южна спалня стара тухла с паркет и нова дограма, монтажникът ме посъветва да сложим Дайкин 12-ка (и без това била малка разликата в цената с 9-ката), вярно от ниския клас.
Само, че колкото му вярвам на чисто ремонтно-техническите способности, толкова рЕзко отложих монтажа като чух тези разсъждения

# 618
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
При Вас проблема е, че машината е преоразмерена, но явно не сте ме разбрали. Ако бяхте, заложили на "25" драмите които описвате, нямаше да ги има. Сам сте се убедили с другата машина в компетентността на субекта...А "набедени дупкайджии" колкото щеш...95% от занимаващите с климатична техника, даже не са наясно аджеба как работи една хладилна машина...

# 619
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Според мен е много грешно да се избира климатик по 12ка, 9ка, 18ка. Климатик се избира по средна отдавъчна мощност. Има 12ки които средно отдават 3,8 кв има и такива които средно отдават 5. Не е правилно да ги имаме за една мощност. Когато избирам климатик, гледам изолация, хубава дограма, изложение, брой външни стени, от горе/отдолу и отстрани има ли съседи (ако е блок) та чак така.

# 620
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 760
Моля за препоръка за климатик за стая с размери 3.80/3.60/2.80. Петкамерна дограма без изолация. Естествено, да е най- икономичен.
Каква е причината климатик почти да не топли. Т.е топлия въздух се усеща само ако застана под него. А е вдигнат на 29'. Лятото охлажда.
Не е поглеждан от техническо лице откакто е сложен / около 10г./

Последна редакция: нд, 31 окт 2021, 15:54 от elliee

# 621
  • София
  • Мнения: 327
Моля за препоръка за марка и модел климатик. Тъй като нямам Никакъв опит и познания. Случаят е следния.
Ходиме на къщата два пъти в месеца за по 24 часа. Имаме разкошно отопление на камина с водна риза. Къщата е изолирана с дограма високо качество. НО винаги има  едно НО и то е, че влизаме в студената къща / не влиза слънце заради капаците/ и докато загреят радиаторите си е студено. Понякога отиваме за няколко часа да свършиме някаква работа и е некомфортно да мръзнеш навън , защото и вътре  е студено.
 Търсиме вариант да пускаме климатик дистанционно преди да тръгнеме от София и къщата да е затоплена  докато загреят радиаторите. Хола където смятаме да се монтира е около 20-25 кв.м
Т.е няма да ползваме за отопление климатика.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 14:03 от krater

# 622
  • Мнения: 32
Здравейте,моля ви препоръчайте ми фирма за монтаж на климатик Lg F09MT за София.

# 623
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Keater тея 5 квадрата толеранс, определят 9ка ли щее или 12ка.


SteciP вие от къде купихте климатик за 2500 лв без монтаж

# 624
  • София
  • Мнения: 327
Нещо бюджетно.
Предпочитам 12-ка.
Keater тея 5 квадрата толеранс, определят 9ка ли щее или 12ка.


SteciP вие от къде купихте климатик за 2500 лв без монтаж
Keater тея 5 квадрата толеранс, определят 9ка ли щее или 12ка.


SteciP вие от къде купихте климатик за 2500 лв без монтаж
Keater тея 5 квадрата толеранс, определят 9ка ли щее или 12ка.
12-ка


SteciP вие от къде купихте климатик за 2500 лв без монтаж
Keater тея 5 квадрата толеранс, определят 9ка ли щее или 12ка.


SteciP вие от къде купихте климатик за 2500 лв без монтаж

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 14:42 от krater

# 625
  • Мнения: 32
Васил Василев за 1592лв.е закупен.Но жалкото е,че не е произведен в Корея ,а в Турция.А всички фирми пишат Корея.От Lg ми отговориха,че частите са от Корея.Само сглобката е в Турция.А има ли разлика в качеството на климатик от Корея със такъв,сглобен в Турция?Някой наясно ли е с това?

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 17:10 от StefiP

# 626
  • Мнения: 32
Някой може ли да ми предложи сериозни хора за монтаж на LG F09MT в София?Никой не ми отговори.Няма ли фирма ,която да държи на качествени монтажи?

# 627
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Бърз въпрос...Кой ще носи гаранция на машината? Когато купувате такава техника, то тя се предлага с монтаж от фирмата която го продава. Друг е въпроса, че масово се купува от разни сайтчета в нета и после резултата е налице. Никоя фирма няма да иска да Ви монтира машината, ако искате те да Ви носят гаранцията...

# 628
  • Мнения: 32
Емаг не е някакво сайтче.А и разликата в цената е огромна.Предложиха ми Pan сервиз.Но ми казаха,че и всяка друга фирма,оторизирана да работи с Lg може да го монтира.Гаранцията към тях е три години.Lg ми предложиха Сръчко сервиз.Но искам и мнението ви тук,ако някой има добри впечатления от друга фирма.

# 629
  • Мнения: 787
Здравейте и от мен!
Избираме климатик за хола, помещението е 44 кв.м. на 2.35 таван, тоест кубатурата е 103.4 кубични метра. Помещението е външно, но с нова изолация и дограма. Мъжът ми много иска подов климатик, като се е ориентирал към Дайкин, но техните са с капацитет на отопление 100 кубични метра. От фирмата ни убеждават, че ще свърши работа, но аз по-скоро съм против, не е ли добре климатикът да има някакъв толеранс? Аз предпочитам Дайкин Емура, някой с впечатления за него? И какъв климатик бихте ми препоръчали? Гледам в темата се коментира често Мицубиши Хеви, по-добри ли са от Дайкин? За предпочитане е цената да е до 5000 лева, но, ако трябва, ще увеличим бюджета.

Общи условия

Активация на акаунт