Как научихте кърмачетата да заспиват сами?

  • 1 473
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 547
Стейси, не знам как. Не си представям как. Преди лятото си позволявах по-лек режим - излизах с приятелки поне веднъж седмично, имах си мои занимания извън къщи. Вечеряха с баба си и баща си, после следваше баня и някак успяваха да го приспят. Щастливо се прибирах към 11-12, развеселена и с настроение. Сега е абсурд да излезна. Всички свикнаха, че съм винаги на разположение и са много изненадани, ако ме няма. Преди по-малко от месец се излизах, прибрах се към 11 и ме чакаха. Никакъв шанс Кольо да заспи сам.
Следобедите - казва "Мамо, дай нани" и това е. Иначе се тръшка, реве и е голяма трагедия.
Много рядко се случва да го оставя на майка ми и просто не заспива. В някакъв момент (обикновено след 17 ч) той е ужасно уморен и окапва сам.
Стана дълго и сърцераздирателно, но очевидно ще бъдат предприети крути мерки, а именно ще свиква в движение, когато се налага. Не мога да го мисля непрекъснато. Ще се приспособи, когато се наложи.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 758
От две седмици се каня да пусна подобна тема... На мен в момента не ми пречи особено това, че се приспива само на гърда, но татко й протестира  Sad
При нас приказки не вървят. То всъщност май нищо не върви. Ако ме няма се дере, ако съм при нея яде  Mr. Green
От една-две седмици, докато си суче, й тананикам с идеята, че може би ще асоциира тананикането със заспиването. Май имаше някакъв резултат, защото онзиден заспа докато я возех с количката и й тананиках (иначе не е заспивала в количката си от месеци). По едно време сукането не беше достатъчно - изпиваше си всичко, започваше да се върти, пищи и пее и накрая заспиваше докато и смуча пръстите на ръцете. Снощи избегнах едното нощно кърмене като и говорех тихо и й разтривах стъпалата. Хамава работа.
Можеш да опитваш разни варианти и ако видиш, че нещо действа, накарай някой друг (татко, баба, гледачка) да опита.
Иначе и аз на доста места съм чела, че като тръгнат на ясла изведнъж забравят, че им е трябвала гърда. Може и при вас да стане така  Simple Smile

# 17
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
от няколко месеца суче няколко минути и сама се дърпа и казва стига толкова. После си ляга в креватчето и заспива сама. Но не знам как стана някак плавно и не го усетих. Нищо специално не съм правила

# 18
  • Мнения: 2 211
До ден днешен /той вече е на 2г. и 4м./ не можах да го науча. Опитах всяка тактика прочетена от книги или от тук и споделена от майки в парка, но претърпях пълен провал. Хитрото малко човече си искаше мама. Сега ситуацията е следната: в детската няма креватче, а легло- персон и половина. Ние двамата с дребса лягаме, гушваме се и аз не смея да мръдна докато заспи. След това се изнизвам в спалнята и цяла нощ слухтя бебефона. Туй е то.

# 19
  • Мнения: 8 242
Пък ние само на ръце заспиваме Sad И като гледам мойто бяс не виждам никакви изгледи някак си и някога да се научи да заспива сам.. Съгласна съм да лежа до него и да си заспива така.. Ама само реве и се тръшка.. На ръце и това е  Rolling Eyes Не иска и на цица да се приспива вече даже  Cry А като спи, я съм мръднала от леглото, а рев до небесата   Tired

# 20
  • Варна
  • Мнения: 758
Пък ние само на ръце заспиваме Sad И като гледам мойто бяс не виждам никакви изгледи някак си и някога да се научи да заспива сам.. Съгласна съм да лежа до него и да си заспива така.. Ама само реве и се тръшка.. На ръце и това е  Rolling Eyes Не иска и на цица да се приспива вече даже  Cry А като спи, я съм мръднала от леглото, а рев до небесата   Tired

То и на мен приспиването на гърда ми изглежда песен, защото до към четвъртия я приспивах на ръце и то с много зор. После се случваше и на гърда да заспи, но по-често си будуваше по цял ден или пък я люшках по час и нагоре, а тя спеше само 5-10 мин. Някъде към петия месец започна да спи по 2 пъти на ден, а от края на шестия и по 3 и понякога по час и половина  Simple Smile
Дано и при вас да стане така  Praynig

# 21
  • Мнения: 942
Ние заспиваме сами само когато си пожелаем ,иначе заспиваме с много рев, не искаме нито бибеони,нито гърди Sad  а като заспим
..... я съм мръднала от леглото, а рев до небесата   Tired

# 22
  • Мнения: 8 917
Ами винаги си е била такава...може да си попее, поговори и следтова си заспива без проблем Peace

# 23
  • Мнения: 3 550
Благодаря, че ме окуражихте! Ще предам на баба му, която вече издиша.  Grinning От 3 месеца се гледат, общо взето, спокойно. Прибирам се към 14 ч. и го кърмя за приспиване. Не ми тежи. Но от няколко дни се сеща за мен още към 12 ч. или дори по време на разходката в 10 ч. Плач с тръшкане и истерични сцени. Обикаля от стая в стая да ме търси, тропа по входната врата, излиза да провери на балкона. Не може да бъде разсеян, стиска очите, за да не му пречи никой да плаче за мама. Баба му много се тревожи, защото такива пристъпи траят по 1-1,30 ч. Опасява се съседите да не повикат някоя организация и да `и го отнемат. За приспиване и дума не може да става. А като започна работа по цял ден.........?
Имаше един период около 10-тия месец, когато заспиваше сам в кошарата след премятане и игра с чаршафите, но той отдавна е минало.  Cry

# 24
  • Мнения: 127
Благодаря, че ме окуражихте! Ще предам на баба му, която вече издиша.  Grinning

Да са ни живи и здрави бабите, но понякога си мисля, че и те са част от проблема. Майка ми гледа Цветина близо девет месеца, след като се върнах на работа и докато живееше вкъщи аз нямах никакво свободно време - трябвало да съм при детето, то имало нужда от мен. Просто те се притесняват повече и от нас от най-малкия проблем, а тия малките манипулатори само това чакат - някой да им се върже. Свекърва ми, например, е по-спокоен човек и при нея Цветина никога не реве за мама и тате - като се присети, баба й измисля някоя залисия и край. Докато при майка ми тръшкането минава, а и тя - мине се не мине - споменава за мама, дори преди Цветина да се е сетила  Close

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 537
Ние до 1 г. и 10 м. се приспивахме на ръце, но започнах да я слагам на спалнята и да лягам с нея и се правя на заспала и първите няколко пъти се опитваше да се закача с мен, приказваше си нещо, но като видя, че не и обръщам внимание /нали спя/ вече, като легнем се обръща на другата страна и след 5-10 мин. е заспала.

# 26
  • Мнения: 2 282
Пунчик, бях ти обещала линк на тая тема преди време, ама чак сега се сетих... ето го.

И у нас положението е тежко. Заспива само на гърда или по време на разходка, а е вече на 11 месеца. Но е вярно и че не съм се тормозила да я уча другояче. Така ми е лесно и приятно, и без това си я гледам сама, а и съм против залъгалките и лоченето на вода в промишлени количества. С каката по едно време спряхме приспиването на гърда, заменихме го с държане на ръката и потупване по дупето и пеене. Е, не всичко наведнъж де:)

# 27
  • Мнения: 3 886
НЕ СЪМ ИМАЛА ПРОБЛЕМИ винаги са заспивали сами е понякога вечер и е малко трудничко но си заспива по коремче самаи с палец а баткото никога не ми е  бил труден също  bouquet предполагам че ще отшуми успех

# 28
  • Мнения: 3 423
До ден днешен /той вече е на 2г. и 4м./ не можах да го науча. Опитах всяка тактика прочетена от книги или от тук и споделена от майки в парка, но претърпях пълен провал. Хитрото малко човече си искаше мама. Сега ситуацията е следната: в детската няма креватче, а легло- персон и половина. Ние двамата с дребса лягаме, гушваме се и аз не смея да мръдна докато заспи. След това се изнизвам в спалнята и цяла нощ слухтя бебефона. Туй е то.

на мен това ми е целта Joyно засега нестава номера с изнизването и си спим двамата с бебока на двоен матрак в детската bowuu

# 29
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Вечер заспива сама до мен в леглото. Таткото от месец е изритан да спи в другата стая. Тя ляга до мен, върти се, върти се, катери се отгоре ми, накрая се уморява и понеже е тъмно в стаята няма какво друго да прави се гушва и заспива сама. Биберон никога не е ползвала. Спи непробудно цяла вечер. Ако се събуди е за малко, давам вода с чашка (с накрайник) и тя пак заспива като се увери, че съм край нея. Ако я сложа в креватчето й, го приема като най-голямото наказание на света и после половин час не мога да я успокоя да спре да се жалва, че съм посмяла да я "изоставя".
През деня обаче, номерът не минава, защото непрекъснато се изправя в леглото, рови си из книжките, които са на раклата отгоре, пиполи нещо. Ако сме навън в количка, заспива, както и ако я връча на таткото и той я поноси малко, но аз не мога да я приспивам носейки заради корема и тогава най-лесно ми идва да й предложа да суче. Кротва се и заспива за по-малко от 10 минути.

Общи условия

Активация на акаунт