🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 15 (Тема 3)

  • 56 510
  • 1 549
  •   1
Отговори
# 1 515
  • софия
  • Мнения: 25 456
По бтв са Василена Винченцо и Калоян (гледам със закъснерие). Открих ги в Черешката. Много са симпатични.

# 1 516
  • Мнения: 28 461
mimi.7299, разкажи за синьото вино 😉
Синьото вино е плодово леко газирано, не е изкуствено оцветено, а от обвивките на червено грозде, което придава синия цвят.
Информация от производителя!
"FRIZANTE VELVET VENDOME
Коктейл от синьо вино.Най свежата версия,най - модерната от нашата гама синьо вино ,,MD Alkantara “
Едно синьо газирано вино с приятен балансиран вкус и лека сладка нотка.
Неговите аромат на тропични плодове и цитрус, го правят приятно за сетивата . Елегантен цвят напомнящ
небесно синьо.Едно вино от нова генерация с новаторски израз подходящ за модерната кулинария,
като допълнение към десерта.
История на VELVET VENDOME
Нашата най - нова напитка .Всеки път като се отвори една бутилка фризанте Velvet de Vendome
впечатление прави неговия външен вид-свеж и газиран, обогатен вкус с тропични плодове.
Подходящ е за всякакви поводи.
Нашето фризанте носи името Vendome en honor - това е една френска област ,където се отглеждат
най- добрите сортове шардоне представители на водещи френски сортове бяло грозде -Шардоне.
Една плодородна почва напоявана от река Лоир , в селище с голям социален живот, и кадето не
липсват пенливи вина на всички празници.На техния герб е има изобразен лъв в син цвят
въоръжен и със златна корона.Едно весело селище, което е имало връзки с кралски особи
,които правят това място особено специално.
Така и фризанте Velvet de Vendome има характерен син цвят с весел вид
и вътрешна сила- събужда сетивата по време на дегустиране."

Но ние го пийнахме накрая, с плодове! Аз го харесвам страшно, редовно си го купувам, защото е свежо, искрящо и жизнено! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 10:10 от mimi.7299

# 1 517
  • София
  • Мнения: 485
Забелязахте ли магазинчето за люти добавчици, сосчета и чушки, в което Рут специално отиде да пазарува? Някой да има идея къде се намира?

# 1 518
  • Мнения: 8 878
Забелязахте ли магазинчето за люти добавчици, сосчета и чушки, в което Рут специално отиде да пазарува? Някой да има идея къде се намира?

Chilli Hills на Солунска. Може да видиш и сайта им. Редовен посетител съм, много са любезни момичето/момчето и всеки може да намери подходящо люто за себе си.

Пилешко с портокали също е много приятно. С прясна мащерка, разбира се Grinning

# 1 519
  • Мнения: 28 461
Забелязахте ли магазинчето за люти добавчици, сосчета и чушки, в което Рут специално отиде да пазарува? Някой да има идея къде се намира?
Пилешко с портокали също е много приятно. С прясна мащерка, разбира се Grinning
Истината е в прясната мащерка...! Wink

# 1 520
  • София
  • Мнения: 2 301
Аз пък нямам рецептори за мащерка 😉 /вярно, ползвала съм само суха/. Дали има или няма мащерка - не намирам разлика.
От бълкарските подправки ползвам копър, магданоз, девесил, джоджен, мента, босилек. Розмаринът и риганът не ми харесват / може да не съм нацелила подходящо ястие за тях 😉/

# 1 521
  • Мнения: 8 218
Аз пък нямам рецептори за мащерка 😉 /вярно, ползвала съм само суха/. Дали има или няма мащерка - не намирам разлика.
От бълкарските подправки ползвам копър, магданоз, девесил, джоджен, мента, босилек. Розмаринът и риганът не ми харесват / може да не съм нацелила подходящо ястие за тях 😉/

Аз не използвам чубрица, замествам с риган. Розмарин ползвам само за една рецепта на Росен Петров за пияно пиле, става страхотно.

# 1 522
  • Мнения: 8 878
Може би защото имам храст в двора, розмаринът присъства доста често при печените меса - добавям по една клонка. Печени картофи също носят добре.
Също така слагам в лимонада и оранжада, а коктейли с джин стават супер с розмарин и краставица Wink

# 1 523
  • Мнения: 3 386
И все пак, всичко е до вкус - нито риба, нито месо бих яла с портокали или ябълки, или сливи... Не харесвам смесването на вкусове, сладко-кисел сос за мен е "бльоджа" (нещо гадно и безвкусно). 🤪

# 1 524
  • Мнения: 15 313
Пиле изпечено на фурна с чесън, стрък розмарин и 1/2 лимон поставени в кухината му също става чудесно.
Розмарин слагам и в марината за пържоли, както и в сос за спагети ала болонезе. Просто трябва да се слага по малко и премерено, защото е силна подправка и изземва вкуса на продукта и другите подправки. Розмарин върви и на ризото със сметана, пиле и вино. Но всичко е до вкус.

# 1 525
  • Varna
  • Мнения: 321
Впечатлена съм от това момче. Нямам забележки. Всичко ми хареса. Ще потърся такава покривка.
Ох, много ми хареса тази покривка, търсих в нета, но не намирам нищо- ако я намериш - непременно сподели Simple Smile
И другото от тази седмица- на Гунчева какъв беше този робот, който реже салатат на пръчици, някой да знае?

# 1 526
  • Мнения: 475
Аз пък нямам рецептори за мащерка 😉 /вярно, ползвала съм само суха/. Дали има или няма мащерка - не намирам разлика.
От бълкарските подправки ползвам копър, магданоз, девесил, джоджен, мента, босилек. Розмаринът и риганът не ми харесват / може да не съм нацелила подходящо ястие за тях 😉/
Български подправки, казваш...

# 1 527
  • София
  • Мнения: 2 301
😂

# 1 528
  • Мнения: 13 766
Не разбирам закачката Simple Smile Освен босилекът, който не е много характерен за нашата кухня, другите кво!? Ползват си се масово.

# 1 529
  • Мнения: X
Впечатлена съм от това момче. Нямам забележки. Всичко ми хареса. Ще потърся такава покривка.
Ох, много ми хареса тази покривка, търсих в нета, но не намирам нищо- ако я намериш - непременно сподели Simple Smile
И другото от тази седмица- на Гунчева какъв беше този робот, който реже салатат на пръчици, някой да знае?
на мен ми се стори блендер с приставка за стъргане,моят има такава.

Покривката на Персиан и аз я харесах,и още се надявам някой да я издири и даде линк насам.

Общи условия

Активация на акаунт